Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ σας,μετα απο πολυ αναζητηση βρηκα το skype για το c905 (ουτε που θυμαμαι πλεον που ) ,του οποιου ,ειμαι συνδρομητρια κανονικα δηλ κανω κλησεις απο το pc μου σε σταθερα.Ενω ολοκληρωσα την εγγραφη μου ,μπηκα στον λογαριασμο μου,μου ανοιξε και το μενου των επαφων μου δηλ συνδεθηκα με server skype,τα στηλωσε οταν πατησα την επιλογη κληση για καποιες επαφες μου (κλησεις στα σταθερα τους) και μου εβγαλε ενα μηνυμα τυπου ΆΥΤΗ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ.This service is not available in your area.Ξερει καποιος τι συμβαινει ,η εχει αναπτυχθει αναλογο ΝΗΜΑ,ME ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ μηπως κατι δεν ρυθμισα σωστα?(ειχα βαλει 3g ΕΠΙΛΟΓΗ συνδεσης ΜΕ COSMOKARTA.).Σας ευχαριστω,ΜΑΡΙΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις κλήση όταν θα είσαι συνδεδεμένη σε wifi για να βεβαιωθούμε ότι δεν οφείλεται στη σύνδεση το πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@zxr

Ευχαριστω,που απαντησες,δυστυχως αυτο εκανα (απο αφηρημαδα εγραψα για το 3G) ,δηλαδη ,ο μονος τροπος που εχω επιχειρησει μεχρι τωρα ειναι μονο μεσω wi-fi, απο καφε,και οχι μεσω internet cosmote.Τιποτα ομως...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδεία, έχω το sony ericsson c905 και συνεχώς έχει προβλήματα παίρνει τηλέφωνο σε άλλη επαφή από αυτή που έχω επιλέξει εγώ δεν ακούγεται το ακουστικό τα κουμπιά όταν θέλουν λειτουργούν. το έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων αλλά τίποτα και η μόνη λύση είναι το format αλλά δεν ξέρω τη διαδικασία για αυτό θέλω τα φώτα σας. να πω πως το κινητό λειτουργούσε κανονικά και ξαφνικά παρουσίασε αυτά τα προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδια εχω κ εγω ενα προβληματακι με το κινητο...μετα απο ενα πεσιμο χαλασε η οθονη κ πλεον ειναι μαυρη κ δν φαινεται τπτ αλλα το κινητο δουλευει κανονικα..επισης δν συνδεεται με τον υπολογιστη κ το προβλημα ειναι οτι θελω να μεταφερω καποια μηνυματα κ δν μπορω...το μονο που μπορω να κανω ειναι να αποθηκευσω τα μηνυματα στην καρτα μνημης στα τυφλα..αν μπορει καποιος να μου πει τα βηματα ενα προς ενα για να το κανω αυτο θα του ημουν πολυ ευγνωμων..η εστω να μου υποδειξετε ενα βιντεο που να δειχνει το εσωτερκο μενου των μηνυματων κ να βρω μονη μου τα βηματα..! Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
γειά και χαρά σας ελπίζω να δει κάποιος το μήνυμα και να απαντήσει.....ξαφνικά όταν μιλας στο τηλέφωνο κλείνει από μόνο του την σύνδεση , μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει το εξής:

 

Έχω 2 κινητά sonyericsson c905. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να αντιγράψω τα πάντα από το ένα στο άλλο. Όταν λέω τα πάντα εννοώ τα πάντα δηλαδή θέματα, ρυθμίσεις, εφαρμογές, παιχνίδια, αρχεία, φωτό, μουσική κλπ.

 

Θέλω δηλαδή να γίνει πιστό αντίγραφο. Γίνεται; Και με ποιό πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
απο τον Φεβρουάριο του 2009 όλα έβαιναν καλώς μέχρι πριν κάνα δυο μήνες όπου το κινητό άρχισε να τα παίζει.. εκεί που μιλάω κλείνει την γραμμή, κάνει επανεκκίνηση και όταν ανοίξει απο μόνο του ενεργοποιεί το wifi.. tragic.. επίσης μηνύματα που στέλνονται από εμένα δεν παραδίδονται στον παραλήπτη, παρ' όλα αυτά η αναφορά παράδοσης έρχεται κανονικά.. Edited by spasiklas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο τον Φεβρουάριο του 2009 όλα έβαιναν καλώς μέχρι πριν κάνα δυο μήνες όπου το κινητό άρχισε να τα παίζει.. εκεί που μιλάω κλείνει την γραμμή, κάνει επανεκκίνηση και όταν ανοίξει απο μόνο του ενεργοποιεί το wifi.. tragic.. επίσης μηνύματα που στέλνονται από εμένα δεν παραδίδονται στον παραλήπτη, παρ' όλα αυτά η αναφορά παράδοσης έρχεται κανονικά..

δοκίμασα να το κάνω update αλλά έχει την τελευταία έκδοση.. εβγαλα καθάρισα την sim και την μπαταρια μην εχει τιποτα σκονες και δεν κανει καλη εφαρμογη αλλα τζίφος.. γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό το πρόβλημα ; Δεν μπορώ να σταυρώσω τηλεφώνημα.. :down:

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα να το κάνω update αλλά έχει την τελευταία έκδοση.. εβγαλα καθάρισα την sim και την μπαταρια μην εχει τιποτα σκονες και δεν κανει καλη εφαρμογη αλλα τζίφος.. γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό το πρόβλημα ; Δεν μπορώ να σταυρώσω τηλεφώνημα.. :down:

επαναφορα αρχικων ρυθμισεων εκανες?? ισως ετσι να "στρωσει" γιατι θα ερθει σε "μαμα"¨κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 χρόνια το συγκεκριμένο κινητό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Πριν 1 μήνα πήγα από wind σε vodafone και έχω μεγάλο πρόβλημα.

Σε περιοχές που το 3g σήμα της vodafone είναι οριακό ή δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη είμαι χωρίς τηλέφωνο.

Πήγα στις ρυθμίσεις και επέλεξα μόνο GSM και στα δίκτυα το GSM δίκτυο της vodafone αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Αυτή τη στιγμή που γράφω ενώ στο 3g δίκτυο είμαι εντάξει όταν γυρνώ στο GSM μου βγάζει "καμία πρόσβαση δικτύου".

Δηλαδή έχω 3g ή τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση η SIM να υποστηρίζει μόνο 3g ή η vodafone να έχει μόνο 3g δίκτυο;

Την βοήθειά σας.

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Η wind δεν είχε 3g στην περιοχή.

Edited by mitnik21
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας, καταρχήν είμαι καινούριος στο φόρουμ και δεν ξέρω αν δημοσιεύω (απαντάω) στο σωστό σημείο.

Στο θέμα τώρα, χρησιμοποιώ ένα από τα αγαπημένα μου κινητά το C905, ναι σωστά καταλάβατε, απο την "ελατωματική σειρά", το οποίο παρουσίασε κάποια τεχνικά προβλήματα, που στην πρώτη προσπάθειά μου να το επισκευάσω μόνος, δημηούργησα άλλα προβλήματα, κάποια απο αυτά τα έλυσα και κάποια άλλα παραμένουν.

Το πρόβλημα που έχω αυτή τη στιγμή, είναι ότι στην πρώτη αποσυναρμολόγηση, μου έσπασαν τα άνω πλαινά κουμπάκια

(της έντασης του ήχου και του ζουμ της κάμερας), βρήκα απο ένα άλλο κινητό, αντικατέστησα επιτυχώς το πρώτο κουμπί, αλλά στο δεύτερο από αστοχία θερμοκρασίας/ακαθαρσιών στη μύτη από το κολλητίρι, ξηλώθηκαν εντελώς οι επαφές απο την πλακέτα!

το πρόβλημα τώρα είναι ότι άμα δεν απανεργοποιώ τακτικά τη συσκευή, κάθε τόσο βραχικυκλώνει το κύκλωμα από το κουμπί που λείπει και καθιστά αδύνατη τη λειτουργεία των κουμπιών: 8,#,πλοήγησης δεξιά και άνω(κατω απο την οθόνη στο κεντρο)

Αυτό που θέλω απο σας, απο κάποιον που τυχών να γνωρίζει καλα από mobile hardware δηλαδή, είναι μια συμβουλή αν θα βοηθούσε να ξήλωνα και αυτό το μαύρο παραγαματάκι σαν κοκο ζαχαρης (δεν ξέρω απ αυτά) υποθέτω αντίσταση ή τρανζιστορ, που οδηγεί στο κατεστραμμένο κύκλωμα που δημηουργει το βραχικύκλωμα, ή αν θα δημηουργήσω χειρότερο πρόβλημα, εδώ που φτάσαμε για αυτό το κουμπι (που χαμηλώνει τον ήχο) πραγματικά δε με νοιάζει...

1452459_10151822713772690_1823728433_n.jpg

Edited by jorlaz
προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας

καταρχας να σας ευχαριστησω για τις χρησιμες πληροφοριες και την ενημερωση που παρεχετε μεσα απο το φορουμ ,

τα οποια μεχρι τωρα εχω αξιοποιησει ως επισκεπτης

οπως αναφερω και στον τιτλο , θα ηθελα βοηθεια πως μπορω να εγκαταστησω ελληνικα σε sonyericsson c905.

το ειχα παρει απο ebay uk για ανταλλακτικα για ενα sonyericsson c905 που ειχα και ειχε καποιο προβλημα με την ταινια

και αγοραζοντας δυο ταινιες απο ebay http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0&_nkw=BRAND+NEW+SLIDE+FLEX+CABLE+RIBBON+REPLACEMENT+FOR+SONY+ERICSSON+C905+C905i+c64&_sacat=0&_from=R40

φτιαχτηκαν και τα δυο

μηπως γινεται να μεταφερω με το SONY PC COMPANION το λογισμικο απο το ενα με το ελληνικο μενου στο αλλο , που δεν εχει επιλογη ελληνικης γλωσσας ;

 

γεια σας

πως μπορω να εγκαταστησω ελληνικα σε sonyericsson c905.

 

μηπως γινεται απο εδω;

http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/c905i-c905a-c905c/debranding-flash

 

το ξεκινησα απο εδω αλλα εχει μια αποτυχια

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/42/6vyd.png

 

και τωρα που κολλησε εδω τι κανουμε ;

εστειλα mail στην wotanserver

το προγραμμα ενημερωσης εκλεισε μονο του

οποτε αποσυνδεσα το κινητο , το οποιο ανοιγει στα ελληνικα αλλα δεν συνδεεται στο δικτυο

οποτε ξεκινησα επιδιορθωση με το sony pc companion και αναμενω

 

το αποτελεσμα ειναι οτι επανηλθε στην αρχικη μορφη , οποτε ξαναρχιζω απο την αρχη

 

 

απενεργοποιησα το antivirus avg και ολα εγκατασταθηκαν με επιτυχια

:up::up::up:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Έχω ένα στα χέρια μου, λέω να ασχοληθώ.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...