Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το My Phone Explorer που σου ειπε ο φιλος kotsianis7 θα σου λυση τα χερια με την ευχρηστι και της δυνατοτητες του!:)

 

Πιστεψε με και εγω windows mobile εχω και ppc και smartphone αλλα την ευχρηστια που προσφερει το My Phone Explorer δε μου τη δινει ουτε το outlook ουτε το jeyo mobile που χρησιμοποιω.

Αναλογικα φαντασου οτι ειναι 1 ΡΙΜ 2.8 με τις δυνατοτητες που εχει αυτο να κανει back up στη memory card επιλεκτικα οτι ΡΙΜ αρχεια θες αλλα μονο που αυτο το κανει στο PC και μπορεις να τα διαβασεις απο εκει να τα κανεις εξαγωγη η και αλλα πολλα!

Εγω π.χ. καθε εβδομαδα εκανα εξαγωγη(πιο πολυ για χαβαλε,να περναει η ωρα)τα sms σε μορφη csv η text που τα διαβαζει το 905 και παιρνουσα το αρχειο text με περιπου 50 sms πισω στη καρτα του κινητου και τα ειχα ολα μαζεμενα με ημερομηνιες και ολα και τα διαβαζε 1 χαρα το 905!

 

Το ιδιο γινετε και με το Log των κλησεων η αλλα!!

 

Μιλαμε για ευχρηστια!!:D

 

Ακριβώς αυτό εννοούσα !!! Κάτι σαν το jeyo στα win mobiles. Εχω ήδη στο outlook sms από windows mobile συσκευή.

Με αυτό το πρόγραμμα θα μπορώ να τα αποθηκεύω με τον ίδιο τρόπο;

Λες να μπορώ να μεταφέρω κι όλας αυτά του outlook στο my phone explorer ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αυτό εννοούσα !!! Κάτι σαν το jeyo στα win mobiles. Εχω ήδη στο outlook sms από windows mobile συσκευή.

Με αυτό το πρόγραμμα θα μπορώ να τα αποθηκεύω με τον ίδιο τρόπο;

Λες να μπορώ να μεταφέρω κι όλας αυτά του outlook στο my phone explorer ??

 

Σου παραθετω τα αρχεια sms που υποστηριζοντε για εισαγωγη στο ΜΡΕ

 

Διαχωρισμενα με κομμα ονοματα(csv)

 

εγγραφο xml

 

Μηνυμα τυπου Νοκια (vmg)

 

Αρχειο τυπου Siemens (smi smo)

 

Επισεις αρχεια html mpb

 

Οπως βλεπεις καλυπτει τα περισσοτερα

Πιστεψε με πολυ καλο προγραμμα:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σου παραθετω τα αρχεια sms που υποστηριζοντε για εισαγωγη στο ΜΡΕ

 

Διαχωρισμενα με κομμα ονοματα(csv)

 

εγγραφο xml

 

Μηνυμα τυπου Νοκια (vmg)

 

Αρχειο τυπου Siemens (smi smo)

 

Επισεις αρχεια html mpb

 

Οπως βλεπεις καλυπτει τα περισσοτερα

Πιστεψε με πολυ καλο προγραμμα:)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ... !!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω 3 αποριες που εχω ...1 Το κηνιτο μου το πηρα απο αγγλια αλλα με την διαδικασια debrand του περασα ελληνικα αλλα στα sms γραφει μονο στα κεφαλαια αυτο συμβαινει σε ολους??? 2 υπαρχει χειροκινητη διαδικασια για κλειδωμα πληκτρων?? Το φλας μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για φακο οπως στο w810i?? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλε!Τα μηνύματα κάλος είναι και γράφονται κεφαλαία γιατι χρεώνεσαι λιγότερο.Αν θές να γράφεις με μικρά,άνοιξε νέο μήνυμα,επιλογές,επιλογές γραφής,και ενεργοποίησε την επιλογή των εθνικών χαρακτηρισμών...Όσο για το φακό,αν έχει στο organizer την επιλογή όπως το w810,τότε θα έχει,αλλα δε νομίζω,γιατι τα καινούρια δε το έχουν...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω 3 αποριες που εχω ...1 Το κηνιτο μου το πηρα απο αγγλια αλλα με την διαδικασια debrand του περασα ελληνικα αλλα στα sms γραφει μονο στα κεφαλαια αυτο συμβαινει σε ολους??? 2 υπαρχει χειροκινητη διαδικασια για κλειδωμα πληκτρων?? Το φλας μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε για φακο οπως στο w810i?? Ευχαριστω

 

1)Eίναι φυσιολογικό.Αν ενεργοποιήσεις απ'το μενού μηνυμάτων τη ρύθμιση των Εθνικών χαρακτήρων,θα μπορείς να γράφεις με μικρά,αλλά κάθε μήνυμα θα περιέχει το πολύ μέχρι 70 χαρακτήρες,λόγω unicode κωδικοποίησης.Αυτό σαφώς δεν αποτελεί πρόβλημα λογισμικού,έτσι λειτουργεί σε όλες τις συσκευές.

 

2)Χειροκίνητα,πάτάς το πλήκτρο με τον αστερίσκο και μετά το δεξι πλήκτρο επιλογής.

 

3)Για το φλας δεν υπάρχει η επιλογή του φακού στο Organiser,δεδομένου ότι καλύπτεται από πορτάκι.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις την κάμερα,να βάλεις τη λειτουργία βιντεο και να έχεις ορίσει εξ'αρχής να αναβει το led όταν ενεργοποιείται το βίντεο.Τον ίδιο χρόνο σου παίρνει,όσο και να μπεις στο μενού Organiser στο W810 ;)

Link to comment
Share on other sites

2 Παταω τον αστερισκο και μετα εχει απο αριστερα (επιλογ.) αποθηκ.)και πισω) αν πατησω στα αριστερα επιλογ μου βγαζει βιντεο κληση, κυριο μενου ,κ αποστ μηνυματ τιποτα αλλο απο δεξια εχει το πισω...
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα. Αναπολώ το παλιό μου αγαπημένο Κ750i. Τελικά δεν έχω κιητό, αλλά ...σταθερό, αφού χρειάζεται να το φορτίζω κάθε μέρα! Στον τομέα της αυτονομίας η SE νομίζω πως έχει αποτύχει. Ακόμη και το wm μου, κρατάει περισσότερο με χρήση πιο έντονη. Ώρες - ώρες σκέφτομαι να το αλλάξω με άλλη συσκευή που θα μου παρέχει περισσότερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα. Αναπολώ το παλιό μου αγαπημένο Κ750i. Τελικά δεν έχω κιητό, αλλά ...σταθερό, αφού χρειάζεται να το φορτίζω κάθε μέρα! Στον τομέα της αυτονομίας η SE νομίζω πως έχει αποτύχει. Ακόμη και το wm μου, κρατάει περισσότερο με χρήση πιο έντονη. Ώρες - ώρες σκέφτομαι να το αλλάξω με άλλη συσκευή που θα μου παρέχει περισσότερη αυτονομία.

 

Μήπως αφήνεις ανοιχτό το GPS ή το WiFi;

Link to comment
Share on other sites

2 Παταω τον αστερισκο και μετα εχει απο αριστερα (επιλογ.) αποθηκ.)και πισω) αν πατησω στα αριστερα επιλογ μου βγαζει βιντεο κληση, κυριο μενου ,κ αποστ μηνυματ τιποτα αλλο απο δεξια εχει το πισω...

Δεν υπάρχει χειροκίνητο κλείδωμα, ούτε το W595 έχει. Πάρα πολύ σπαστικό γιατί δε μπορείς να κλειδώσεις το τηλέφωνο αν δεν το ανοίξεις και το ξανακλείσεις..

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεται καποιο application για pdf viewer? Δοκιμασα το mobile pdf αλλα δεν φαινεται να δουλευει.

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αφήνεις ανοιχτό το GPS ή το WiFi;

Δεν αφήνω τίποτε ανοικτό. Προσέχω να μην είναι ανοικτό τίποτε που να κατααναλώνει μπαταρία, αλλά δεν έχω αυτονομία πάνω από μια μέρα. Εσύ τι αυτονομία έχεις με το δικό σου c905;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω κάνει παραγγελία το κινητό αυτό σε μαύρο χρώμα και θα μου έρθει σε μερικές μέρες, τι εντυπώσεις έχετε? είναι καλό? αξίζει τόσα λευτά? απ'ότι διάβασα στα χαρακτηριστικά είναι τέλειο!

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνω τίποτε ανοικτό. Προσέχω να μην είναι ανοικτό τίποτε που να κατααναλώνει μπαταρία, αλλά δεν έχω αυτονομία πάνω από μια μέρα. Εσύ τι αυτονομία έχεις με το δικό σου c905;

Γυρω στις 2 μερες με αρκετη ομιλα/σμς πρεπει να σου βγαζει...κακα τα ψεμματα παντως, κ800 στον τομεα της αυτονομιας δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνω τίποτε ανοικτό. Προσέχω να μην είναι ανοικτό τίποτε που να κατααναλώνει μπαταρία, αλλά δεν έχω αυτονομία πάνω από μια μέρα. Εσύ τι αυτονομία έχεις με το δικό σου c905;

 

Επειδη εμενα μου εβγαζε μεσο ορο 3 μερες με μετρια χρηση ανετα κοιτα μηπως εχεις ανοικτο το 3G και δεν εχει καλο σημα στη περιοχη σου και σου τρωει μπαταρια συνεχεια αλλιως πισω για ελεγχο και αλαγη μπαταριας!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στις 2 μερες με αρκετη ομιλα/σμς πρεπει να σου βγαζει...κακα τα ψεμματα παντως, κ800 στον τομεα της αυτονομιας δεν ειναι

Με τετοια χαρακτηριστικα νομιζω και οι 2 μερες ειναι καλες!

αλλωστε η μπαταρια του κινητου θα δειξει τα μεγιστα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα χρησης του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τετοια χαρακτηριστικα νομιζω και οι 2 μερες ειναι καλες!

αλλωστε η μπαταρια του κινητου θα δειξει τα μεγιστα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα χρησης του.:)

 

Εγω παντως 1 φορα φιλε Raver που δε το πολυ πειραζα ειδα και..4 μιση μερες αυτονομια που για τετοιο τηλεφωνο ειναι απλα κορυφη!!

Παντως γενικα ουτε απ την αυτονομια του ειχα παραπονο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,η τεχνολογία προχωράει σε όλα,με τις μπαταρίες,γιατι μένει στάσημη?930mah για τέτοια τηλέφωνα?Στο K800,K810,K550 και άλλα,είχαν 950mah,αλλα ήταν πιο ογκόδης η μπαταρία...το θέμα είναι οτι πρέπει να βγάλουν μια μπαταρία μεγάλης χωριτικότητας στο μέγεθος της BST-38...Ούτε εγώ μπορώ να πώ οτι είμαι ευχαριστημένος απο την απόδοση της συγκεκριμένης μπαταρίας στο C902...1,5 μέρα με μέτρια χρήση,πιο πολύ μηνύματα...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω λίαν συντόμως βγαίνει σε άλλο χρώμα εκτός από μαύρο?!?Ρωτάω διότι στο site της SE λέει ότι υπάρχει σε 4 χρώματα (μαύρο, το ασημί του πάγου, το χαλκοχρυσό και ένα απαλό ροζ) αλλά όπου το έχω δει (σε μαγαζιά, σε περιοδικά) το βλέπω μόνο στο μαύρο

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω λίαν συντόμως βγαίνει σε άλλο χρώμα εκτός από μαύρο?!?Ρωτάω διότι στο site της SE λέει ότι υπάρχει σε 4 χρώματα (μαύρο, το ασημί του πάγου, το χαλκοχρυσό και ένα απαλό ροζ) αλλά όπου το έχω δει (σε μαγαζιά, σε περιοδικά) το βλέπω μόνο στο μαύρο

 

Πρίν λίγες μέρες το πήρα σε ασημί...έχω δει και το μαύρο...(Κατά τη γνώμη μου το ασημί είναι πιο "κυριλέ"και μάλλον πιο όμορφο). τώρα για τα άλλα χρώματα δεν ξέρω.Ίσως να μην έχουν έρθει ακόμα Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χειροκίνητο κλείδωμα, ούτε το W595 έχει. Πάρα πολύ σπαστικό γιατί δε μπορείς να κλειδώσεις το τηλέφωνο αν δεν το ανοίξεις και το ξανακλείσεις..

 

Μπορείς αν θέλεις να ενεργοποιήσεις το "αυτόματο κλείδωμα" οπότε να κλειδώνει μόνο του το τηλέφωνο αν δεν το χρησιμοποιείς.Έτσι αποφευγεις να το ανοιγοκλείνεις....Θα προτιμούσα βέβαια να είχε δυνατότητα επιλογής του χρόνου που θα κάνει να κλειδώσει γιατί κατά τη γνώμη μου τώρα το έχουν και κλείδώνει πολύ γρήγορα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...