Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω γερά το GPS στην Θεσσαλία!Ξεκίνησα από Βόλο για Τρίκαλα-και κάποια χωρια τους-μέσω του κέντρου της Λάρισας όπου είχα κάποιες δουλειές.Χρησιμοποίησα Wayfinder!Η απόδοση του δέκτη εκπληκτική!Ακόμη και ενδιάμεσα από κτίρια σε Βόλο και Λάρισα ο δέκτης κλείδωνε σε μερικά δευτερόλεπτα με 3 ή 4 δορυφόρους συνήθως!Σε τελείως ανοιχτούς χώρους,όπως ο θεσσαλικός κάμπος έπιανε και έως 7!Η σύνδεση δε χανόταν ποτέ και στους χάρτες υπήρχαν όλες οι λεπτομέρειες(ακόμη και οι οδοί μικρών χωριών με μερικούς μόνο κατοίκους!!)Κουφάθηκα πραγματικά!Η φωνητική πλοήγηση και ο χάρτης ήταν ακριβέστατοι στις αποστάσεις,δεν υπήρχαν αποκλίσεις!Επίσης,κατά τον υπολογισμό διαφόρων διαδρομών έδειχνε το χρόνο που χρειαζόμουν για να φτάσω,με ακριβώς πόσα χιλιόμετρα πήγαινε το αυτοκίνητο,το υψόμετρο που βρισκόμουν,τα χιλιόμετρα ακριβώς,το στίγμα κλπ!Πραγματικά τρομερή απόδοση!Επίτηδες πιο πριν,διέγραψα τους χάρτες απ'τη συσκευή για να δω πόσο όγκο δεδομένων θα κατεβάσει(εχω το wireless internet 200 ΜΒ στον αριθμό μου και δεν είχα το άγχος της χρέωσης)και για όλους τους χάρτες διαδρομών συνολικά 5 ωρών περίπου και συνεχή φωνητική πλοήγηση κατέβασε μόνο 2,5 mb!!Με τους χάρτες βέβαια δεν κατεβάζει τίποτα από δεδομένα,μιας και υπάρχουν,αλλά επίτηδες ήθελα να δω σε τόσο μεγάλες διαδρομές τι όγκο δεδομένων θα κατέβαζε!Επίσης,αν τυχόν δεν πήγαινα απ'το δρόμο που υποδείκνυε η φωνή,κατευθείαν από κει που ήμουν πρότεινε εναλλακτική διαδρομή,ακόμη και μέσα σε μικρα χωρια!ο χάρτης Έδειχνε επίσης και τις εξόδους στον αυτοκινητόδρομο και η φωνή προειδοποιούσε για...π.χ. exit in five hundred meters!Γενικά,η λειτουργικότητα του ήταν άψογη και εφάμιλλη με κάποιων smartphones!Καθόλου προχειρότητες στην όλη υλοποίηση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο c905 που εχω εχει το myview της cosmote.

Πως μπορω να το βγαλω? Δηλαδη να κανω debrand μονος μου?

Και να μεινουν και τα Ελληνικα.

και εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό.

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω γερά το GPS στην Θεσσαλία!Ξεκίνησα από Βόλο για Τρίκαλα-και κάποια χωρια τους-μέσω του κέντρου της Λάρισας όπου είχα κάποιες δουλειές.Χρησιμοποίησα Wayfinder!Η απόδοση του δέκτη εκπληκτική!Ακόμη και ενδιάμεσα από κτίρια σε Βόλο και Λάρισα ο δέκτης κλείδωνε σε μερικά δευτερόλεπτα με 3 ή 4 δορυφόρους συνήθως!Σε τελείως ανοιχτούς χώρους,όπως ο θεσσαλικός κάμπος έπιανε και έως 7!Η σύνδεση δε χανόταν ποτέ και στους χάρτες υπήρχαν όλες οι λεπτομέρειες(ακόμη και οι οδοί μικρών χωριών με μερικούς μόνο κατοίκους!!)Κουφάθηκα πραγματικά!Η φωνητική πλοήγηση και ο χάρτης ήταν ακριβέστατοι στις αποστάσεις,δεν υπήρχαν αποκλίσεις!Επίσης,κατά τον υπολογισμό διαφόρων διαδρομών έδειχνε το χρόνο που χρειαζόμουν για να φτάσω,με ακριβώς πόσα χιλιόμετρα πήγαινε το αυτοκίνητο,το υψόμετρο που βρισκόμουν,τα χιλιόμετρα ακριβώς,το στίγμα κλπ!Πραγματικά τρομερή απόδοση!Επίτηδες πιο πριν,διέγραψα τους χάρτες απ'τη συσκευή για να δω πόσο όγκο δεδομένων θα κατεβάσει(εχω το wireless internet 200 ΜΒ στον αριθμό μου και δεν είχα το άγχος της χρέωσης)και για όλους τους χάρτες διαδρομών συνολικά 5 ωρών περίπου και συνεχή φωνητική πλοήγηση κατέβασε μόνο 2,5 mb!!Με τους χάρτες βέβαια δεν κατεβάζει τίποτα από δεδομένα,μιας και υπάρχουν,αλλά επίτηδες ήθελα να δω σε τόσο μεγάλες διαδρομές τι όγκο δεδομένων θα κατέβαζε!Επίσης,αν τυχόν δεν πήγαινα απ'το δρόμο που υποδείκνυε η φωνή,κατευθείαν από κει που ήμουν πρότεινε εναλλακτική διαδρομή,ακόμη και μέσα σε μικρα χωρια!ο χάρτης Έδειχνε επίσης και τις εξόδους στον αυτοκινητόδρομο και η φωνή προειδοποιούσε για...π.χ. exit in five hundred meters!Γενικά,η λειτουργικότητα του ήταν άψογη και εφάμιλλη με κάποιων smartphones!Καθόλου προχειρότητες στην όλη υλοποίηση!

 

Πραγματικα πολυ διφωτιστικο και χρησιμο Post.

Σε ευχαριστουμε πολυ ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

 

παρατηρησεις-ρωτησουλες

το ασυρματο δουλευει μια χαρα -αλλά πως μπορω να διασφαλισω οτι δε μπαινει ποτε μεσω δικτυου βοντα?

στο παλιο κινητο ειχα αλλάξει τις ρυθμισεις κ δε μπορουσε να μπει με τπτ.

-πεταγε μνμα settings error ή καπως ετσι.

ισχυουν αυτες οι αλλάγες κ τωρα, σωστα?

ασυρματο δουλευει οπως πρεπει, πιανει ολη τη γειτονια!

στο gps, το google maps βρηκε κατευθειαν που βρισκομαι , με το που το ετρεξα κ επαθα πλακα, αλλά συμβαινει το εξης κουφο:

στο connection status που εμφανιζει ενα στοχο κ απ'οτι καταλαβαινω ψαχνει δορυφορους, δε βρισκει τπτ.

επισης δε πολυκαταλαβαινω πως δουλευει το wayfinder κ αυτο γιατι μου δειχνει μια χαρα χαρτες αλλά δε μου δειχνει το που ειμαι εγω.

 

η εκδοση λογισμικου ρ1βα042 ειν η τελευταια? στην υπηρεσια αναβαθμισης λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη. αυτο δε κοιταζει η υπηρεσια αναβαθμισης?

ενα Η σε γαλαζιο φοντο που υπαρχει στην οθονη διπλα στη σταθμη σηματος τι εννοει? εψαξα κ στο μανιουαλ αλλά δε βρηκα τπτ

 

επισης, διαβασα νωριτερα μια συμβουλη για απενεργοποιηση του 3g για μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας. αυτο πως γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

επισης, διαβασα νωριτερα μια συμβουλη για απενεργοποιηση του 3g για μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας. αυτο πως γινεται ?

 

Θα πας στις Ρυθμίσεις στο μενού, στην καρτέλα Συνδεσιμότητα, και κάπου εκεί έχει επιλογή να κλειδώσεις το κινητό να δουλεύει μόνο σε GSM.

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχάσουμε να πούμε ότι και στο μενού Υπηρεσίες εντοπισμού,Ρυθμίσεις να μην είναι ενεργοποιημένη η επιλογή του GPS όταν δεν το χρησιμοποιούμε γιατί ρουφάει την μπαταρία σε μισή μόλις μέρα!Εδώ κάτι δεν πρέπει να έκαναν σωστά στο λογισμικό!Απ'τη στιγμή που ο δέκτης δε λειτουργεί φαινομενικά,πώς γίνεται να ρουφάει μπαταρία;Γενικά,στις πιο ενεργοβόρες του λειτουργίες-Wi-Fi & GPS-χρειάζεται τρομερή βελτιστοποίηση ακόμη η διαχείριση ενέργειας!Κρατάει το πολύ 3,5 ώρες ενώ προτάσεις του ανταγωνισμού κρατάν λίγο περισσότερο...Δε γίνεται π.χ. Να χρησιμοποιήσουμε υπηρεσίες GPS σε αυτοκίνητο χωρίς φορτιστη...Θα τα φτύσει η μπαταρία λίαν συντόμως..
Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχάσουμε να πούμε ότι και στο μενού Υπηρεσίες εντοπισμού,Ρυθμίσεις να μην είναι ενεργοποιημένη η επιλογή του GPS όταν δεν το χρησιμοποιούμε γιατί ρουφάει την μπαταρία σε μισή μόλις μέρα!Εδώ κάτι δεν πρέπει να έκαναν σωστά στο λογισμικό!Απ'τη στιγμή που ο δέκτης δε λειτουργεί φαινομενικά,πώς γίνεται να ρουφάει μπαταρία;Γενικά,στις πιο ενεργοβόρες του λειτουργίες-Wi-Fi & GPS-χρειάζεται τρομερή βελτιστοποίηση ακόμη η διαχείριση ενέργειας!Κρατάει το πολύ 3,5 ώρες ενώ προτάσεις του ανταγωνισμού κρατάν λίγο περισσότερο...Δε γίνεται π.χ. Να χρησιμοποιήσουμε υπηρεσίες GPS σε αυτοκίνητο χωρίς φορτιστη...Θα τα φτύσει η μπαταρία λίαν συντόμως..

 

τι εννοεις ?

οτι ενω δε μου δειχνει το δορυφορο στην οθονη , ειναι ενεργοποιημενο το gps ?

 

κατι ακομα,

εγκατεστησα το maploader για να κατεβασω κ καλά τους χαρτες στο κινητο κ να μη χρειαζομαι ιντερνετ.

μπηκανε μια χαρα στη μνημη αλλά το wf εξακολουθει να μην εχει χαρτες χωρις internet.

 

το μνμα απο το προγραμμα ειναι αυτο στο συνημμενο.

 

 

ξερει κανενα παιδακι τι πρεπει να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ?

οτι ενω δε μου δειχνει το δορυφορο στην οθονη , ειναι ενεργοποιημενο το gps ?

 

κατι ακομα,

εγκατεστησα το maploader για να κατεβασω κ καλά τους χαρτες στο κινητο κ να μη χρειαζομαι ιντερνετ.

μπηκανε μια χαρα στη μνημη αλλά το wf εξακολουθει να μην εχει χαρτες χωρις internet.

 

το μνμα απο το προγραμμα ειναι αυτο στο συνημμενο.

 

 

ξερει κανενα παιδακι τι πρεπει να κανω ?

 

Οι χαρτες ειναι περασμενοι κανονικα στο κινητο αλλα για να τους εμφνισει χρειαζεται Ιντερνετ ουτως η αλλως.

Απλα μετα δεν θα σε χρεωνει για το καεβασμα των χαρτων αλλα μονο για τον υπολογισμο της διαδρομης.

Δηλαδη ελαχιστα kbytes ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία, ζθες έκανα και εγώ ένα συγκριτικό τεστ μεταξύ του GPS του C905 και του εργοστασιακού GPS που έχω στο αυτοκίνητο μου (NavSat). Αν εξαιρέσουμε την οθόνη που είναι προφανές ότι υπερέχει του αυτοκινήτου, η ακρίβεια και οι οδηγίες του C905 ήταν εφάμμιλες με του NavSat, για να μην τις χαρακτηρίσω ακόμα και καλύτερες...Το μόνο θέμα που μένει είναι η χρέωση...που είναι βέβαια σημαντικό. Και κάτι άλλο υπάρχει κάποιο εξάρτημα ώστε να στερεώνω το κινητό στο ταμπλό του αυτοκινήτου γιατί σε αντίθετη περίπτωση είναι δύσκολο να βλέπεις και να οδηγείς (αν και πάλι οι φωνητικές οδηγίες ήταν κατατοπιστικότατες)
Link to comment
Share on other sites

Όντως,ειναι χρησιμότατο και ακριβέστατο στη φωνητική πλοήγηση!Και δεν το περίμενα ότι σε επαρχιακές περιοχές,ακόμη και σε χωριά που ούτε καν υπάρχουν ταμπέλες στον αυτοκινητόδρομο ότι θα έγραφε και τις οδούς τους!

 

Επίσης,έχει και δυνατότητα να κάνει φωνητική πλοήγηση και να δείχνει χαρτη με βάση την κίνηση,την ώρα και την απόσταση!Να επιλέγει δηλαδή ο χρήστης αν θέλει να πλοηγείται με βάση λιγότερο χρόνο ή συντομότερη αποσταση ή λιγότερη κίνηση!Και αναλόγως μεταβάλλεται και ο χάρτης!

 

Όσον αφορά το στήριγμα που αναφέρει ο φίλος μας πιο πάνω,λογικά δεν υπάρχει από μόνο του ως αξεσουάρ αλλά μάλλον με κάποιο σύστημα αυτοκινήτου bluetooth!Τουλάχιστον στα αξεσουάρ της εταιρίας δεν υπάρχει κάτι!

 

@ ekkli,

 

εννοώ πως κάποιες ανταγωνιστικές προτασεις-τα smartphones κοινώς,γιατί κλειστού λειτουργικού δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο-έχουν ελαφρώς καλύτερη επίδοση στην μπαταρία με το wi-fi και το gps!Όχι τρελές διαφορές,απλα καταναλώνουν ελαφρώ λιγοτερη μπαταρία!Αλλά όπως λέω και παραπάνω,καλυτρη ρύθμιση της αυτονομίας μπορεί να επιτευχθει μέσω αναβάθμισης λογισμικού!Θα μπορούσε π.χ. κατά την πλοήγηση με gps ο φωτισμός της οθόνης να απενεργοποιείται όταν δεν πατιέται κάποιο πλήκτρο για π.χ. 1 λεπτό ή και λιγότερο.Τώρα παραμένει συνέχεια ανοικτός και όπως καταλαβαίνεις,τρώει τσακ-μπαμ την μπαταρία!

 

Όσον αφορά την ενεργοποίηση του gps,ακόμη και αν δεν χρησιμοποιείς τις εφαρμογες του(wayfinder και google maps),ακόμη και αν δε συνδέεται με δορυφόρο,ο δέκτης του λειτουργεί κανονικά και καταναλώνει πολύ μπαταρία!Γι’αυτό όταν δε χρησιμοποιούμε το gps θα πρέπει να απενεργοποιούμε το δέκτη απ’το υπομενού:Ρυθμίσεις του μενού Υπηρεσίες εντοπισμού.Απλά,πριν τρέξουμε κάποια απ’τις εφαρμογές πλοήγησης,θα πρέπει να πάμε πριν στις Ρυθμίσεις και να ενεργοποιούμε το δέκτη για να συνδεθεί με δορυφόρο! :)

Link to comment
Share on other sites

Tο c905 που εχω εχει το myview της cosmote.

Πως μπορω να το βγαλω? Δηλαδη να κανω debrand μονος μου?

Και να μεινουν και τα Ελληνικα.

εδω http://davinciteam.eu/index.htmlμε ενα μικρο κοστος

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

το εχω το κινητο εδω και μερικες μερες αλλα δεν ηθελα να γραψω κατι γιατι τις πρωτες μερες ειμαι ενθουσιασμενος με μερικες συσκευες και δεν ειμαι αντικιμενικος:ninja:ειχα παρα πολλα κινητα μεσα στο 2008 (οχι οτι αλλες χρονιες πηγα ασχημα:p)απο n82 ,n95 8gb, n81 8gb ,asus p535 μεχρι και htc diamond ...το c905 με εχει αφησει ενθουσιασμενω απο την ποιοτιτα του μεχρι και τις κοριφεες φοτο που τραβαει .αν θελετε ενα κινητο χωρις εξυπνο λειτουργικο και σας ενδιαφερει η φοτο η ποιοτιτα και γενικος νανε ΚΙΝΗΤΟ παρτε το και δεν θα το μετανιωσετε ποτε(λες ναμε ακομα μη αντικιμενικος?:p)οσοι το θελετε για gps και γενικος θελετε ενα σωστο gps παρτε ενα καλο pna με τουλαχιστον 4.3 ιντζες να κανετε την δουλεια σας γιατι το c905 ειναι για αλλα πραματα ...αυτα:)

και καλες γιορτες σε ολους με υγεια:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την οθόνη,ότι είναι πολύ μικρή για τέτοιες εφαρμογές,αλλά η λειτουργικότητα του GPS είναι άψογη..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον,οι χάρτες μπορούν να αποθηκευτούν στη συσκευή!Διαβάστε 1-2 σελίδες πιο πίσω!Κατ'αυτόν τον τρόπο δε χρειάζεται να κατεβαίνουν κάθε φορά που θα χρησιμοποιείται το GPS!

 

Οποιαδήποτε χρήση του Google Maps, είτε από το προεγκατεστημένο πρόγραμμα είτε αν το κατεβάσεις από το site της Google και το εγκαταστήσεις ξεχωριστά (ως application) απαιτεί σύνδεση με Internet. Αλλιώς δεν δουλεύει το Google Maps.

 

Γενικά: Η χρήση GPS στο C905 απαιτεί ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ σύνδεση με Internet (με την ανάλογη χρέωση). Αλλιώς δεν παίζει.

(πχ. η Voda χρεώνει γενικά €12/ΜΒ. Αλλά έχει όμως ένα πακέτο €10/150ΜΒ. Το οποίο συμφέρει πάρα πολύ. Στον 1ο λογαριασμό, με χρέωσαν €25 Internet. Μετά πήρα το πακετάκι!)

 

Σχετικά με το Google Maps, η έκδοση που θα κατεβάσεις από το google και θα την εγκαταστήσεις, είναι μεν νεώτερη και σαφώς καλύτερη (από την προεγκατεστημένη) αλλά δεν μπορείς να τη συνδυάσεις με το GPS!!! Παίζει μόνη της χωρίς GPS (δηλ. σαν χάρτες και μόνο). Και για να λειτουργήσει θέλει σύνδεση Ιντερνετ. Αλλιώς δεν παίζει.

 

Έκανα ερώτηση στην SE, πώς μπορείς να αντικαταστήσεις την προεγκατεστημένη με τη νεώτερη, αλλά από την απάντηση που πήρα αυτό δεν γίνεται! Μάλλον έρχεται embedded με την κάθε αναβάθμιση.

 

Είχα για 1 βδομάδα ένα Ν82 και μπορώ να πώ ότι το GPS του ήταν καλύτερο (τόσο σε εύρεση δορυφόρων όσο και σε στίγμα). Όχι όμως ότι το SE δεν είναι καλό. Από κάμερα, καλύτερο το SE. Ένα πρόβλημα που είχα με το Ν82 ήταν τα μικροσκοπικά γραμματάκια του! Πολύ εκνευριστικά (και δεν αλλάζουν σε μεγαλύτερο μέγεθος)!

 

Σχετικά τώρα με τους φίλους που έχουν το Κ800 και ρωτάνε αν αξίζει να πάρεις το 905. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου ήταν ένα Κ800 (για 2 χρόνια). Αν δεν θές πραγματικά τα εξτρα που έχει το 905 (καλύτερη κάμερα, Wi-Fi, GPS, κλπ), το 800 παραμένει ακόμα και σήμερα μια θαυμάσια συσκευή για να κάνεις αξιόπιστα και σωστά τη δουλειά σου καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφέρομαι στο Google maps...Αναφέρομαι στο Wayfinder navigator στο οποίο αποθηκεύονται οι χάρτες...είναι 2 διαφορετικές εφαρμογές για το gps!Άλλο η μια άλλο η άλλη!Προσωπικα δε χρησιμοποιώ το Google maps καθώς δεν έχει τις δυνατότητες του wayfinder!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την οθόνη,ότι είναι πολύ μικρή για τέτοιες εφαρμογές,αλλά η λειτουργικότητα του GPS είναι άψογη..

 

 

δεν αμφιβαλω με αυτο που λες kotsiani .απλος εγω που πηγα να το δουλεψω μου ζητουσε ιντερνετ .και το wayfinder που δουλεψα το εβαλα με wifi να κατεβασω χαρτες τους κατεβασε αλλα μετα οταν το ξαναανοιξα εκτος εμβελιας του wifi δεν τους εβρισκε και ηθελε παλι συνδεσει με ιντερνετ .μολις το ξανασυνδεσα μου ειπε πως τελιωνει σε 3 μηνες αρα θελει να πληρωσεις και εκει .γιαυτο ειπα οτι δεν κανει για gps.αλλα δεν με πειραζει γιατι ηξερα τη πηρα και σε αυτα που το θελω ειναι πραγματικα κορυφη:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά, για να καταλάβω, δεν γίνεται να χρησιμοποιήσουμε το GPS χωρίς καμία χρέωση;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

@ lazman,

 

Εγώ πάντως όταν κατέβασα τους χάρτες μου ζήτησε σύνδεση με Ίντερνετ αλλά κατεβασε μερικά δεκάδες kilobytes μόνο για τη φωνητική πλοήγηση(γύρω στα 50 kbytes συμφωνα με τον μετρητή-στην ουσία σχεδόν τίποτα δεν κατέβασε)και τίποτα άλλο.Και η πλοήγηση γινόταν κανονικά!Τους χάρτες τους κατεβασες απ’τον υπολογιστή συνδέοντας το κινητό με το προγραμμα της wayfinder??:confused:

 

Επίσης,απ’την επιλογή Show map που υπάρχει μέσα στο μενού του wayfinder επέλεξες την επιλογή activate για να ενεργοποιηθούν οι χάρτες;Γιατί αν δεν τό’κανες,είναι λογικό να ζηταει να τους κατεβάσει,επειδή δεν τους ‘‘βλέπει‘‘

Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα το iphone. Σκεφτόμουν να έπαιρνα αυτό το κινητό επίσης, οπότε αναρωτιόμουν αν μπορώ να χρησιμοποίησω τα 150mb που πληρώνω μηνιαίως στην vodafone στο συμβόλαιο του iphone, με το sony ericsson. Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γίνεται εάν δημιουργήσεις στο 905 ένα προφίλ Ίντερνετ με τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιεί το i-phone(apn,αριθμός θύρας,proxy server κλπ.)
Link to comment
Share on other sites

@ lazman,

 

Εγώ πάντως όταν κατέβασα τους χάρτες μου ζήτησε σύνδεση με Ίντερνετ αλλά κατεβασε μερικά δεκάδες kilobytes μόνο για τη φωνητική πλοήγηση(γύρω στα 50 kbytes συμφωνα με τον μετρητή-στην ουσία σχεδόν τίποτα δεν κατέβασε)και τίποτα άλλο.Και η πλοήγηση γινόταν κανονικά!Τους χάρτες τους κατεβασες απ’τον υπολογιστή συνδέοντας το κινητό με το προγραμμα της wayfinder??:confused:

 

Επίσης,απ’την επιλογή Show map που υπάρχει μέσα στο μενού του wayfinder επέλεξες την επιλογή activate για να ενεργοποιηθούν οι χάρτες;Γιατί αν δεν τό’κανες,είναι λογικό να ζηταει να τους κατεβάσει,επειδή δεν τους ‘‘βλέπει‘‘

 

kotsiani θα το ψαξω λιγω καλητερα σημερα και θα σου πω .μαλλον δεν το εκανα ετσι οπως λες.απο το show map για να μου λεει οτι λιγη το 2009 πρεπει να τους ενεργοπιοισα .εκτος και αν κανω λαθος .μπορεις να κανεις εναν οδηγω στο περιπου μπας και βγαλουμε καμια ακρη?:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά, για να καταλάβω, δεν γίνεται να χρησιμοποιήσουμε το GPS χωρίς καμία χρέωση;

 

 

απ'ότι μου ειπαν κ μενα στη απαντηση #1433

δυστυχως δε γινεται.

 

 

καμια σελιδα με μαζεμενα θεματα, παιχνιδια κλπ ξερουμε ?

αν οχι για c905 , για 240x320 ..

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι μου ειπαν κ μενα στη απαντηση #1433

δυστυχως δε γινεται.

 

 

καμια σελιδα με μαζεμενα θεματα, παιχνιδια κλπ ξερουμε ?

αν οχι για c905 , για 240x320 ..

 

 

http://www.zedge.net/ εχει αρκετα πραματακια εκει και ειναι ολα free:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...