Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αφού ο άνθρωπος λέει πως δεν του το έκανε μέχρι στιγμής αυτό και άρχισε τώρα στα καλά καθούμενα!Τι στο καλό,τι το διαφορετικό έχει η μεμβράνη του 905 απ'των άλλων κινητών;Μακάρι να στρώσει βέβαια χωρίς σέρβις...όσον αφορά το φιλο μας πιο πάνω με το vodafone live C905 και το πρόβλημα με το wi-fi,έχει ειπωθεί και πιο πάνω πως η Vodafone όλως τυχαίως,μπλοκάρει το wi-fi σ'αυτές τις εκδόσεις λογισμικού..Το μόνο που χρειάζεται είναι κράξιμο προς την vodafone για να διορθώσει το πρόβλημα στην επόμενη αναβάθμιση!Η SE καλώς ή κακώς,δε φέρει ευθύνη!

 

Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα του ταξιδιώτη22:

 

παιδια νομιζω οτι αντιμετωπιζει το κινητο μου ενα προβλημα.

στο πολυπληκτρο οταν πατατε το κατω πληκτρο που μπαινει στις επαφες ας πουμε,σας ειναι καπως σκληρο στην αφη???σαν να μην κανει ελαστικοτητα???

κατι τετοιο μου κανει ενω αντιθετα οταν το παταω προς τα πανω η αριστερα δεξια εχει καλη ελαστικοτητα η διαδρομη να το πω ετσι,μονο προς τα κατω ειναι καπως ξερο και με ελαχιστη διαδρομη.

 

...από το οποίο δεν βλέπω πως βγαίνει το συμπέρασμα ότι δεν το κάνει από την αρχή το κινητό του το συγκεκριμένο πρόβλημα. Μπορεί απλά να το παρατήρησε τώρα, ειδικά ο ταξιδιώτης που αλλάζει και κινητά συνέχεια :p.

 

Σε κάθε περίπτωση, το φαινόμενο των πλήκτρων που δεν πατιούνται τόσο καλά όσο θα θέλαμε δεν είναι σπάνιο, και εγώ προσωπικά το έχω συναντήσει και συνήθως είναι θέμα απλά του να «μαλακώσει» το πληκτρολόγιο.

 

Βεβαίως, εάν χάνονται πατήματα ή δεν στρώνει η κατάσταση μπορεί να πάει και σε κάποιο service point, κάτι που δεν θα το πρότεινα μιας και το C905 είναι νέο στην αγορά και μιας και μιλάμε για την SE στάνταρ θα έχει έλλειψη στα ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσον αφορά το φιλο μας πιο πάνω με το vodafone live C905 και το πρόβλημα με το wi-fi,έχει ειπωθεί και πιο πάνω πως η Vodafone όλως τυχαίως,μπλοκάρει το wi-fi σ'αυτές τις εκδόσεις λογισμικού..Το μόνο που χρειάζεται είναι κράξιμο προς την vodafone για να διορθώσει το πρόβλημα στην επόμενη αναβάθμιση!Η SE καλώς ή κακώς,δε φέρει ευθύνη!

 

γεια σου φιλε μου,

 

σ' ευχαριστω για την απαντηση!

 

Καλα ειναι τελειως απαραδεκτοι!

 

Η vodafone oχι μονο λοιπον δεν σ' αφηνει να κανεις customise τις λειτουργιες το κεντρικου πληκτρου, δεν σε αφηνει να διαγραψεις τους λογαριασμους του live (ωστε να συνδεεσαι ακομα κι οταν δεν θες στο live), δεν εχει τα παιχνιδια που εχει η κανονικη εκδοση και εχει μονο demo, δεν δουλεyει και το wifi...:mad:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει λιγο χουντα... Τι ειναι αυτοι???:mad:

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω πισω..

 

Κριμα γιατι μου αρεσει... Ειναι και η λυση που εχει αναφερθει πιο πισω σχετικα με το debranding.. αλλα δεν ξερω αν δουλευει... Μηπως το εχει δοκιμασει καποιος?

 

Παντως εγω το τηλ. με το Vodafone Live δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το κρατησω..:mad: Ισως τελικα να καταληξω στο Ν85..:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου,

 

σ' ευχαριστω για την απαντηση!

 

Καλα ειναι τελειως απαραδεκτοι!

 

Η vodafone oχι μονο λοιπον δεν σ' αφηνει να κανεις customise τις λειτουργιες το κεντρικου πληκτρου, δεν σε αφηνει να διαγραψεις τους λογαριασμους του live (ωστε να συνδεεσαι ακομα κι οταν δεν θες στο live), δεν εχει τα παιχνιδια που εχει η κανονικη εκδοση και εχει μονο demo, δεν δουλεyει και το wifi...:mad:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει λιγο χουντα... Τι ειναι αυτοι???:mad:

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω πισω..

 

Κριμα γιατι μου αρεσει... Ειναι και η λυση που εχει αναφερθει πιο πισω σχετικα με το debranding.. αλλα δεν ξερω αν δουλευει... Μηπως το εχει δοκιμασει καποιος?

 

Παντως εγω το τηλ. με το Vodafone Live δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το κρατησω..:mad: Ισως τελικα να καταληξω στο Ν85..:(

 

Με debranding θα χάσεις την εγγύηση, κάτι που δεν συστήνεται μιας και το τηλέφωνο είναι ολοκαίνουργιο.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει λιγο χουντα... Τι ειναι αυτοι???:mad:

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω πισω..

 

(

 

Γιατι δε σκεφτεσαι αν εχεις επιδοτηση να παρεις το κινητο απ το Πλαισιο χωρις το ενοχλητικο live πανω:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με debranding θα χάσεις την εγγύηση, κάτι που δεν συστήνεται μιας και το τηλέφωνο είναι ολοκαίνουργιο.

 

Ναι αυτο ειναι ενα θεμα...:(

 

 

Γιατι δε σκεφτεσαι αν εχεις επιδοτηση να παρεις το κινητο απ το Πλαισιο χωρις το ενοχλητικο live πανω:)

 

Δυστυχως το μαγαζι το εχει φιλος και οπως καταλαβαινετε δεν μου παει να το παρω απο αλλου..

:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι ενα θεμα...:(

 

 

 

 

ΚΑΙ γιατι αν γινει κατι δεν βαζεις ξανα το λογισμικο της βονταφ ????

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ γιατι αν γινει κατι δεν βαζεις ξανα το λογισμικο της βονταφ ????

 

Αν αυτο μπορει να γινει θα ειναι καλη περιπτωση.. Θα το ψαξω..

;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου,

 

σ' ευχαριστω για την απαντηση!

 

Καλα ειναι τελειως απαραδεκτοι!

 

Η vodafone oχι μονο λοιπον δεν σ' αφηνει να κανεις customise τις λειτουργιες το κεντρικου πληκτρου, δεν σε αφηνει να διαγραψεις τους λογαριασμους του live (ωστε να συνδεεσαι ακομα κι οταν δεν θες στο live), δεν εχει τα παιχνιδια που εχει η κανονικη εκδοση και εχει μονο demo, δεν δουλεyει και το wifi...:mad:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει λιγο χουντα... Τι ειναι αυτοι???:mad:

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω πισω..

 

Κριμα γιατι μου αρεσει... Ειναι και η λυση που εχει αναφερθει πιο πισω σχετικα με το debranding.. αλλα δεν ξερω αν δουλευει... Μηπως το εχει δοκιμασει καποιος?

 

Παντως εγω το τηλ. με το Vodafone Live δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το κρατησω..:mad: Ισως τελικα να καταληξω στο Ν85..:(

 

To θεμα ξέρεις ποιο είναι;Η Vodafone και η κάθε Vodafone θέλει το εκάστοτε μοντελο προσαρμοσμένο στις δικές της απαιτήσεις.Η SE και η κάθε SE τροποποιεί το δικό της γενικό(generic)λογισμικό,συμφωνα με τις απαιτήσεις του κάθε παρόχου.Ο πάροχος από κει και πέρα,έχει αρμόδιο τμήμα,το οποίο ελέγχει τη λειτουργία του τηλεφώνου.Εάν διαπιστώσει τυχόν προβλήματα ή παραλείψεις ή δυσλειτουργίες ή γενικά κάτι που δεν έχει τροποποιηθεί ή κάτι που δε λειτουργεί καλά,το αναφέρει στους μηχανικούς λογισμικού της εταιρίας και το διορθώνουν.Όταν ο πάροχος εγκρινει την εκάστοτε έκδοση λογισμικού,αυτό σημαίνει πως η SE μπορεί να την περάσει στις συσκευες της.Δε θα κάτσει να κάνει ελέγχους η ίδια η SE στο τροποποιημένο λογισμικό του εκάστοτε παρόχου,παρ’όλο που οι πιο πολλές πωλήσεις γίνονται μέσω των παρόχων,με ‘‘δικές τους‘‘,τροποποιημένες συσκευες.Εαν το αρμόδιο τμήμα της Vodafone έδωσε το οκ,τότε φταίει η ίδια η Vodafone.Απλά,δεν μπορώ προσωπικά να διανοηθώ πως δεν πρόσεξαν ότι μια απ’τις πιο σημαντικές λειτουργίες του τηλεφώνου δε λειτουργεί :blink: και μάλιστα απ’τη στιγμή που η επόμενη λύση όταν δε συνδέεται το wi-fi είναι το δίκτυο hspa και 3g....ε,τότε δεν μπορεί να μην πάει ο νους μας ότι δεν το έκαναν λιγουλάκι επιτηδες αυτό...Είναι αδιανόητο και θα έπρεπε να ειχε ήδη βγάλει αναβάθμιση λογισμικού που να επιδιορθώνει το εν λόγω πρόβλημα.Αλλά δεν είναι και το μοναδικό bug που έχουν οι live συσκευές βέβαια...Κατά καιρούς,υπάρχουν διαφορετικά θέματα που απασχολούν τους αγοραστές τους...

Το θέμα είναι πως μόνο οι live συσκευές έχουν τέτοια χοντρά προβλήματα κατά καιρους...Αν πάρεις άλλα δίκτυα(Ο2,T-Mobile,Orange,AT&T,Rogers κλπ.)δεν έχουν αντίστοιχα προβλήματα στο λογισμικο....Άρα,κάτι δεν κάνει σωστά η αγαπητή μας vodafone στη διαδικασία ελέγχου...Ή μάλλον....ξέρει πολύ καλά τι κάνει,όταν είναι να χρεώσει..Καλή ωρα όπως αυτό το...μικρό ατοπημα με το wi-fi... :rolleyes:

Όσον αφορά το φίλο σου που έχει κατάστημα,μπορείς να του εξηγήσεις το πρόβλημα και πως γι’αυτόν το λόγο δε θες ν’αγοράζεις live συσκευες..Εκτός αν μπορεί να φέρει καποια συσκευή με generic λογισμικό για να σ’εξυπηρετησει και να μην έχεις τέτοιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ξέρεις ποιο είναι;Η Vodafone και η κάθε Vodafone θέλει το εκάστοτε μοντελο προσαρμοσμένο στις δικές της απαιτήσεις.Η SE και η κάθε SE τροποποιεί το δικό της γενικό(generic)λογισμικό,.......

 

Γεια σου φιλε μου,;)

 

 

δεν θα διαφωνισω με ολα τα παραπανω που πολυ σωστα λες αλλα και μονο το γεγονος οτι το τηλεφωνο το δικο μου , απλα εχει λιγοτερες δυνατοτητες σε σχεση με το απλο (το customise του κεντρικου πληκτρου, και καθολου παιχνιδια... παρα μονο μερικα demo που σε αφηνουν να παιξεις για πολυ λιγο κ.α.), αν μη τι αλλο θα επρεπε να κοστιζει λιγοτερο.. Αφου εχει λιγοτερα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια να επανελθω στο θεμα του wifi.

 

Μετα απο ψαξιμο και διαβασμα (και συγκεκριμενα για οσους ενδιαφερονται σχετικα με το Vodafone Live και το wifi, εδω: http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=11267), τo wifi δουλεψε... :D

 

Αυτο που χρειαζοταν ηταν να αλλαξει το στανταρ της κρυπτογραφησης του ρουτερ απο WAP σε WEP... Αυτο ηταν ολο.. :O

 

Οποτε μαλλον θα το κρατησω το τηλεφωνο (αν καποια στιγμη το Live θα βγει ουτως ή αλλως...).

 

Ετσι θα συνεχισουμε να τα λεμε στο συγκεκριμενο φορουμ...:)

 

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αλλαγη της κρυπτογραφησης του ρουτερ απο WAP σε WEP ισχυει και για αλλα κινητα με wifi και χωρις να ειναι vodafone live.

αυτο το εχω ξαναδιαβασει και σε αλλα φορουμ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια να επανελθω στο θεμα του wifi.

 

Μετα απο ψαξιμο και διαβασμα (και συγκεκριμενα για οσους ενδιαφερονται σχετικα με το Vodafone Live και το wifi, εδω: http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=11267), τo wifi δουλεψε... :D

 

Αυτο που χρειαζοταν ηταν να αλλαξει το στανταρ της κρυπτογραφησης του ρουτερ απο WAP σε WEP... Αυτο ηταν ολο.. :O

 

Οποτε μαλλον θα το κρατησω το τηλεφωνο (αν καποια στιγμη το Live θα βγει ουτως ή αλλως...).

 

Ετσι θα συνεχισουμε να τα λεμε στο συγκεκριμενο φορουμ...:)

 

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις! ;)

Απλά έχε υπόψη σου οτί η WEP είναι ασφάλεια του π******

Link to comment
Share on other sites

με γεια μου !

 

αγορασμενο παρασκευη, σημερα προλαβα τελικα κ το ανοιξα.

με επιδοτηση βοντα αγορασμενο απο πλαισιο για να ειναι ντιμπραντιντ

-οπως εδω μεσα εμαθα κ ευχαριστω πολυ.

επαφες περαστηκανε μια χαρα μεσω μπλουτουθ από το κ750 με τη βοηθεια μιας σιμ ακομα βεβαια.

 

παρατηρησεις-ρωτησουλες

το ασυρματο δουλευει μια χαρα -αλλά πως μπορω να διασφαλισω οτι δε μπαινει ποτε μεσω δικτυου βοντα?

στο παλιο κινητο ειχα αλλάξει τις ρυθμισεις κ δε μπορουσε να μπει με τπτ.

-πεταγε μνμα settings error ή καπως ετσι.

ισχυουν αυτες οι αλλάγες κ τωρα, σωστα?

ασυρματο δουλευει οπως πρεπει, πιανει ολη τη γειτονια!

στο gps, το google maps βρηκε κατευθειαν που βρισκομαι , με το που το ετρεξα κ επαθα πλακα, αλλά συμβαινει το εξης κουφο:

στο connection status που εμφανιζει ενα στοχο κ απ'οτι καταλαβαινω ψαχνει δορυφορους, δε βρισκει τπτ.

επισης δε πολυκαταλαβαινω πως δουλευει το wayfinder κ αυτο γιατι μου δειχνει μια χαρα χαρτες αλλά δε μου δειχνει το που ειμαι εγω.

 

η εκδοση λογισμικου ρ1βα042 ειν η τελευταια? στην υπηρεσια αναβαθμισης λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη. αυτο δε κοιταζει η υπηρεσια αναβαθμισης?

ενα Η σε γαλαζιο φοντο που υπαρχει στην οθονη διπλα στη σταθμη σηματος τι εννοει? εψαξα κ στο μανιουαλ αλλά δε βρηκα τπτ

 

αυτα τα ολιγα για αρχη ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε όλους,πηρα αυτο το σετάκι απο e-bay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280293880857

το ερώτημα ειναι θα μπορώ να το αλλάξω εγω(εχω ασημί τώρα) ή πρέπει να το πάω σε S.E. point?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου,

 

σ' ευχαριστω για την απαντηση!

 

Καλα ειναι τελειως απαραδεκτοι!

 

Η vodafone oχι μονο λοιπον δεν σ' αφηνει να κανεις customise τις λειτουργιες το κεντρικου πληκτρου, δεν σε αφηνει να διαγραψεις τους λογαριασμους του live (ωστε να συνδεεσαι ακομα κι οταν δεν θες στο live), δεν εχει τα παιχνιδια που εχει η κανονικη εκδοση και εχει μονο demo, δεν δουλεyει και το wifi...:mad:

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει λιγο χουντα... Τι ειναι αυτοι???:mad:

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω πισω..

 

Κριμα γιατι μου αρεσει... Ειναι και η λυση που εχει αναφερθει πιο πισω σχετικα με το debranding.. αλλα δεν ξερω αν δουλευει... Μηπως το εχει δοκιμασει καποιος?

 

Παντως εγω το τηλ. με το Vodafone Live δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το κρατησω..:mad: Ισως τελικα να καταληξω στο Ν85..:(

 

Έπρεπε να αγοράσεις το κινητό από το Πλαίσιο (εφόσον έχεις στην περιοχή σου)που πουλάει την retail έκδοση, αν είχες επιδότηση και πάλι δεν έχεις πρόβλημα καθότι το Πλαίσιο αντιπροσωπεύει και τη Vodafone.;)

Για να μην σου φορτώνει το live όποτε ανοίγεις τον browser απλά ρύθμισε ως προεπιλεγμένη σελίδα κάποια άλλη, νομίζω γίνεται.:confused: Το link

για το live που υπάρχει πάνω στην οθόνη σε βάζει κατευθειαν στην κανονική σελίδα του live ή σου ανοίγει μια εφαρμογή που ναι μεν σε βάζει στο live αλλά έχει διαφορετική διαμόρφωση όπως στο C902?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μετα απο ενα μηνα χρησης το ιδιο προβλημα παρουσιαζει:mad:

Απο τις δυο δικες μου συσκευες c905 παντως, Βαγγελη, σε καμμια δεν εχει βγαλει τετοιο προβλημα..!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου φορτώνει το live όποτε ανοίγεις τον browser απλά ρύθμισε ως προεπιλεγμένη σελίδα κάποια άλλη, νομίζω γίνεται.:confused: Το link

για το live που υπάρχει πάνω στην οθόνη σε βάζει κατευθειαν στην κανονική σελίδα του live ή σου ανοίγει μια εφαρμογή που ναι μεν σε βάζει στο live αλλά έχει διαφορετική διαμόρφωση όπως στο C902?

 

 

Ενω σε αφηνει να αλλαξεις την "Αρχικη σελιδα" και να βαλεις οτι θελεις δεν συνδεεται. Εμφανιζει το μυνημα¨" Σφαλμα επικοινωνιας ..."

Η μονη περιπτωση για να συνδεθεις εχοντας ενεργο το WIFI, ειναι επιλεγοντας : "Εισ. διευθ. WEB". Σε καμια αλλη περιπτωση δεν μπορεις να συνδεθεις..

 

Το live ανοιγει τη σελιδα με τις διαφορες επιλογες (java) Απο εκει και περα αν επιλεξεις κατι, τοτε μονο χρεωνεσαι. Σε σχεση με το 902 δεν ξερω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να ρυθμιστει η διαρκεια του φωτισμου της οθονης απο τη στιγμη που πατας το τελευταιο πληκτρο?

Εχω βαλει ενα παιχνιδακι σε μορφη swf και ενω τρεχει μετα απο λιγο σβηνει η οθονη..

 

Επισης μηπως μπορω να βρω τα παιχιδια που εχει προεγκατεστημενα η κανονικη εκδοση?

 

Τελος πιστευετε οτι χρειαζεται screen protector. Απ' οτι ειχα διαβασει καπου η οθονη εχει ηδη καποια προστασια..

 

Thanks!

;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα....σκέφτομαι να πάρω το κινητό γιατί μου αρέσει πολύ σαν design και η λειτουργία του σαν κάμερα.

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν τραβάς φώτος στα 1600x1200 (νομίζω είναι η 2 ή 3mgpixel) έχει φοβερή διαφόρα ποιοτικά η εικόνα (και η λειτουργία του flash κλπ) από ότι τα k800 / k850? δηλάδη ο φακός είναι ο ίδιος ή είναι αναβαθμισμένος?

 

Ευχαριστώ

:: www(dot)minifans(dot)gr :: The ultimate MINI community in Greece ::
Link to comment
Share on other sites

Ενω σε αφηνει να αλλαξεις την "Αρχικη σελιδα" και να βαλεις οτι θελεις δεν συνδεεται. Εμφανιζει το μυνημα¨" Σφαλμα επικοινωνιας ..."

Η μονη περιπτωση για να συνδεθεις εχοντας ενεργο το WIFI, ειναι επιλεγοντας : "Εισ. διευθ. WEB". Σε καμια αλλη περιπτωση δεν μπορεις να συνδεθεις..

 

Το live ανοιγει τη σελιδα με τις διαφορες επιλογες (java) Απο εκει και περα αν επιλεξεις κατι, τοτε μονο χρεωνεσαι. Σε σχεση με το 902 δεν ξερω να σου πω...

 

Με 3G συνδεεται κανονικά? Αν ναι τότε ίσως φταίει αυτός ο περιορισμός που ανέφεραν οι φίλοι σχετικά με την λειτουργία του wifi στην live έκδοση. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα το τεχνικό τμήμα για να τους το αναφέρεις, μπροεί να γνωρίζουν κάτι και να σε βοηθήσουν.

Το C902 έχει εγκατεστημένη μια εφαρμογή που ανοίγει μόνο από το link του live στην οθόνη και η οποία σου δίνει κάποιες διαφορετικές δυνατότητες περιήγησης στο live και η οποία εξαιτίας κάποιου bug ανοίγει μόνη της συνέχεια ακόμα και αν επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της να μην ανανεώνει το περιεχόμενο αυτόματα! Για αυτό σε ρώτησα μήπως και το C905 έχει εγκατεστημένη την ίδια εφαρμογή.

 

Γεια σας παιδιά και από μένα....σκέφτομαι να πάρω το κινητό γιατί μου αρέσει πολύ σαν design και η λειτουργία του σαν κάμερα.

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν τραβάς φώτος στα 1600x1200 (νομίζω είναι η 2 ή 3mgpixel) έχει φοβερή διαφόρα ποιοτικά η εικόνα (και η λειτουργία του flash κλπ) από ότι τα k800 / k850? δηλάδη ο φακός είναι ο ίδιος ή είναι αναβαθμισμένος?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν έχει τον ίδιο φακό με του Κ850, έτσι και αλλιώς δεν νομίζω οτι θα μπορούσε καθότι το C905 έχει οκτάρα κάμερα ενώ το Κ850 πεντάρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα....σκέφτομαι να πάρω το κινητό γιατί μου αρέσει πολύ σαν design και η λειτουργία του σαν κάμερα.

 

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν τραβάς φώτος στα 1600x1200 (νομίζω είναι η 2 ή 3mgpixel) έχει φοβερή διαφόρα ποιοτικά η εικόνα (και η λειτουργία του flash κλπ) από ότι τα k800 / k850? δηλάδη ο φακός είναι ο ίδιος ή είναι αναβαθμισμένος?

 

Ευχαριστώ

 

Μη περιμενεις να δεις και τις τρελες διαφορες απ το Κ850 σε αυτη την αναλυση.

 

Αν δε σε ενδιαφερει να το εχεις στη καλυτερη αναλυση και ποιοτητα που μπορει να τραβηξει τοτε παρε το 850 που εχει και τα μισα λεφτα!

 

Παντως διαφορες μικρες υπαρχουν και στα..2ΜΡ,και ναι ο αισθητηρας ειναι αναβαθμισμενος αρκετα και φαινετε!

 

Και το κυριοτερο το τηλεφωνο μεχρι τωρα ΔΕΝ εχει ενοχλητικα bug η restarts:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με 3G συνδεεται κανονικά? Αν ναι τότε ίσως φταίει αυτός ο περιορισμός που ανέφεραν οι φίλοι σχετικά με την λειτουργία του wifi στην live έκδοση. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα το τεχνικό τμήμα για να τους το αναφέρεις, μπροεί να γνωρίζουν κάτι και να σε βοηθήσουν.

Το C902 έχει εγκατεστημένη μια εφαρμογή που ανοίγει μόνο από το link του live στην οθόνη και η οποία σου δίνει κάποιες διαφορετικές δυνατότητες περιήγησης στο live και η οποία εξαιτίας κάποιου bug ανοίγει μόνη της συνέχεια ακόμα και αν επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της να μην ανανεώνει το περιεχόμενο αυτόματα! Για αυτό σε ρώτησα μήπως και το C905 έχει εγκατεστημένη την ίδια εφαρμογή.

 

 

Με το wifi εφοσον η κωδικοποιηση του ρουτερ ειναι σε WEP ειναι ολα ΟΚ.

 

Τωρα με κλειστο το wifi με το που πατηθει το πληκτρο για το live αρχιζει να στελνει και λαμβανει δεδομενα, ασχετα με τη ρυθμιση (ανανεωση ή οχι) που λες. :(

Το τσεκαρα με το μετρητη δεδομενων. Οποτε θελει προσοχη στο κουμπι...

Link to comment
Share on other sites

στο C905 υπαρχει ο αισθητηρας κινησης (δεξια αριστερα απο οσο ειδαι) , γνωριζει κανεις εφαρμογες , screensaver , wallpapers , games (eκτος απο αυτα που εχει η συσκευη) που υποστηριζουν το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα.

Ειχα κατι themes με ρολογια αναλογικα που δουλευαν κανονικα π.χ. στο W910 και τα δοκιμασα και στο 905 και ενω παιζουν κανονικα οταν η οθονη ειναι ανοικτη,αντιθετος οταν ειναι κλειστη και πατησεις στιγμιαια καποιο πληκτρο να δεις την ωρα εστω αμυδρα τοτε βλεπεις οτι η ωρα εχει μεινη πισω καθως ανανεωνετε μονο οταν η οθονη ειναι ανοικτη.

Ελα μου ντε ομως που στο 910 η ωρα ανανεονοταν και με το στιγμιαιο πατημα χωρις να χρειαστει να το ξεκλειδωσεις η να ανοιξης το slide.

 

Επειδη με ειχαν βολεψει πολυ ωστε να βλεπω την ωρα καθαρα σε αναλογικο ρολοι και με 1 ματια μηπως ξερει κανενας κατι που να παιζει στο 905 με τις προυποθεσεις που ανεφερα παραπανω??:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...