Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μπορείς πάλι να "πουλήσεις " κάτι σε ενα φιλο σου στο εξωτερικό μέσω ebay .Δεν ξέρω όμως τι χρεώσεις έχει.

 

Σου κραταει φπα (νομιζω απο Γεναρη ανεβηκε στο 23%) και ενα ποσο αναλογικο της συναλλαγης κ του ειδους που πωλειται..

 

(Αν καπου κανω λαθος, διορθωστε με).

 

Δεν χρειάζεται να πουλήσεις κάτι σε έναν φίλο σου μέσω ebay .

Ο φίλος σου σου στέλνει χρήματα κατευθείαν μέσω Paypal .

Το Ebay κρατάει 11% προμήθεια και 3,4% το paypal είναι πάρα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Η παλιά χρεωστική μου ληγει σε κανα μήνα και μου στείλανε την καινούργια. Την ενεργοποιώ από τώρα ή πρέπει να περιμένω να λήξει η άλλη;

 

Δεύτερον η νέα κάρτα επηρεάζει κατά κάποιο τροπο το winbank μου; Πρέπει να αλλάξω κάτι; Δε νομίζω ε;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Η παλιά χρεωστική μου ληγει σε κανα μήνα και μου στείλανε την καινούργια. Την ενεργοποιώ από τώρα ή πρέπει να περιμένω να λήξει η άλλη;

 

Δεύτερον η νέα κάρτα επηρεάζει κατά κάποιο τροπο το winbank μου; Πρέπει να αλλάξω κάτι; Δε νομίζω ε;

 

 

την ενεργοποιεις τώρα... και δεν σχετιζεται με την winbank.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Η παλιά χρεωστική μου ληγει σε κανα μήνα και μου στείλανε την καινούργια. Την ενεργοποιώ από τώρα ή πρέπει να περιμένω να λήξει η άλλη;

 

Δεύτερον η νέα κάρτα επηρεάζει κατά κάποιο τροπο το winbank μου; Πρέπει να αλλάξω κάτι; Δε νομίζω ε;

 

Οταν ενεργοποιήσεις την καινούρια, ακυρωνεται η παλιά. Τότε θα βλεπεις την καινουρια στο ebanking

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν οι περισσότεροι Έλληνες του εξωτερικού κρατάμε για καβατζα και έναν λογαριασμό με ένα Α ποσό στην Ελλάδα.

Οπότε δεν είναι και τόσο τραγικά έτσι που τα λες.

Αγγαρεία είναι, όχι κάτι ακατόρθωτο.

 

Ακριβώς. Κι αν δεν έχει ο ίδιος, θα έχουν οι δικοί του.

Εγώ πάντως αύριο θα το τακτοποιήσω το θέμα μέσω φίλου και θα είμαι κομπλέ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις φπα και ποιος θα τον παρακρατησει;Οταν πουλας σαν ιδιωτης πχ απο αγγελία βαζεις φπα;

 

Γιατι ετσι λειτουργει το ebay! Αυτοματα τα κανει ανσλογα το location που δηλωνεις, δεν τα κανω εγω φιλε μου! Εχει κανονες τους οποιους αποδεχεσαι οταν κανεις λογαριασμο, ειτε αγοραζεις ειτε πουλας! Απο κει κ περα, δεν το κανει για την ψυχη της μανας του, απο καπου ζουν κι αυτοι! Δεν ειναι αγγελια στη χρυση ευκαιρια!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος ΦΠΑ που εισπράτει το ΕΒΑΥ ειναι επί της προμήθειας

Δεν εισπράτει επί της τιμής πωλήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα διαβάσει κάτι εδώ μέσα στο forum πως κάποιοι αγόρασαν από το banggood.com με πιστωτική. Έχει πάρει κανείς με eurobank visa; Το ταμπλετ μου τα έχει παίξει και θέλω ένα dual os αλλά από Ελλάδα μια επιλογή, κατώτερο και 80 ευρώ πάνω από ότι από Κίνα! Ή σελίδα αυτή έχει πολύ καλά όμως και καλές τιμές γιαυτο ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα διαβάσει κάτι εδώ μέσα στο forum πως κάποιοι αγόρασαν από το banggood.com με πιστωτική. Έχει πάρει κανείς με eurobank visa; Το ταμπλετ μου τα έχει παίξει και θέλω ένα dual os αλλά από Ελλάδα μια επιλογή, κατώτερο και 80 ευρώ πάνω από ότι από Κίνα! Ή σελίδα αυτή έχει πολύ καλά όμως και καλές τιμές γιαυτο ρωταω.

Έχω πάρει εγώ με eurobank visa αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο η τράπεζα. Και με κάρτες από άλλες τράπεζες μια χαρά έγιναν οι συναλλαγές.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα διαβάσει κάτι εδώ μέσα στο forum πως κάποιοι αγόρασαν από το banggood.com με πιστωτική. Έχει πάρει κανείς με eurobank visa; Το ταμπλετ μου τα έχει παίξει και θέλω ένα dual os αλλά από Ελλάδα μια επιλογή, κατώτερο και 80 ευρώ πάνω από ότι από Κίνα! Ή σελίδα αυτή έχει πολύ καλά όμως και καλές τιμές γιαυτο ρωταω.

 

αγορασα και εγω απο εκει τρεις φορες με prepaid eurobank visa, ολα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις ένα PayPal μάλτας

Θα το φορτώσεις

Θα στείλεις τα χρήματα στο ελληνικό σου PayPal

Ευχαριστώ Βασίλειε για την απάντηση.

Τι διεύθυνση θα βάλω όμως στο Paypal Μάλτας?

Ότι να' ναι? Κάποια αληθινή έστω? Και δεν θα ελεγχθεί?

Και τηλέφωνο?

Μαλλον εννοει να ανοιξει λογαριασμο στο paypal βαζοντας Μαλτεζικη διευθυνση και οχι να ανοιξει τραπεζικο λογαριασμο. Τραπεζικο λογαριασμο στη Μαλτα εχει ηδη. Προσπαθουσε να περασει το μαλτεζικο λογαριασμο στον υπαρχον λογαριασμο paypal με διευθυνση ελλαδα απο οσο καταλαβα.

 

Αυτο που ζητα είναι να κάνει Topup το Ελληνικό account στο Paypal, μέσω Μαλτεζικου τραπεζικού λογαριασμού που ανήκει σε άλλον!

Αυτο του απαντάνε ότι δε γίνεται

Αυτο που έκανες εσυ είναι άλλο από αυτο που ζητείται

Αυτό ακριβώς θέλω.

Οπότε για να μην μπερδευόμαστε,

Αποστολή χρημάτων σε ελληνικό PayPal account γίνεται μόνο από PayPal λογαριασμό εξωτερικού και ΟΧΙ από τραπ. Λογαριασμό (τουλάχιστον όχι το ίδιο εύκολα).

Αλλά μην ξεχνάμε ότι υπάρχει προμήθεια για την μεταφορά χρημάτων, έστω και σε προσωπικό επίπεδο.

-

 

Βέβαια, για να μην αφήνουμε κενά, βλέποντας στο Payal Profile μου, βλέπω να έχω έναν παλιότερο λογαριασμό στην ίδια τράπεζα με αυτή του συγγενή μου, χωρίς χρήματα βέβαια, αλλά υπάρχει και είναι και σαν Primary!!!

Ίσως το έχω κάνει παλιότερα και δεν το θυμόμουν. Αυτό αλλάζει καθόλου τα πράγματα?

Αν ο συγγενής βάλει χρήματα στο λογαριασμό αυτό, θα μπορώ να κάνω topup το Ελληνικό Paypal account μου?

Έχει σημασία αν το topup γίνει απο λογαριασμό στο όνομα μου ή από τον λογαριασμό του συγγενή μου?

 

Ή μήπως τελικά η μόνη λύση είναι αυτή που προτείνει ο Vasileios?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλειε για την απάντηση.

Τι διεύθυνση θα βάλω όμως στο Paypal Μάλτας?

Ότι να' ναι? Κάποια αληθινή έστω? Και δεν θα ελεγχθεί?

Και τηλέφωνο?

 

 

 

Αυτό ακριβώς θέλω.

 

 

Βέβαια, για να μην αφήνουμε κενά, βλέποντας στο Payal Profile μου, βλέπω να έχω έναν παλιότερο λογαριασμό στην ίδια τράπεζα με αυτή του συγγενή μου, χωρίς χρήματα βέβαια, αλλά υπάρχει και είναι και σαν Primary!!!

Ίσως το έχω κάνει παλιότερα και δεν το θυμόμουν. Αυτό αλλάζει καθόλου τα πράγματα?

Αν ο συγγενής βάλει χρήματα στο λογαριασμό αυτό, θα μπορώ να κάνω topup το Ελληνικό Paypal account μου?

Έχει σημασία αν το topup γίνει απο λογαριασμό στο όνομα μου ή από τον λογαριασμό του συγγενή μου?

 

Ή μήπως τελικά η μόνη λύση είναι αυτή που προτείνει ο Vasileios?

Δεν είπες ότι έχεις κάποιον στην Μάλτα;

Γιατί δεν βάζεις την διεύθυνση του;

Πάντως στο δικό μου Μαλτεζικο λογαριασμό που έβαλα την δική μου διεύθυνση (αφού μένω Εκεί) δεν είδα να γίνεται κάποιος έλεγχος.

 

Για την μεταφορά χρημάτων από τον ξένο λογαριασμό στον Ελληνικό τα έχουμε πει τόσες φορές.

Τι σε μπερδεύει;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αγορασα και εγω απο εκει τρεις φορες με prepaid eurobank visa, ολα οκ :)

Ευχαριστώ, με βοηθάς πολύ βρήκα και αλλά που θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω έναν φίλο που πάει συχνά Γερμανία. θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε κάποια τράπεζα που να βγάζει χρεωστική ή πιστωτική κάρτα που να είναι συνδεδεμένη με λογαριασμό (κυρίως για να μην έχω έξτρα χρεώσεις)... έτσι ώστε να του δώσω χρήματα να μου βγάλει μία.

Απλά επειδή δεν μπορεί να ψάχνει ρωτάω για να τον στείλω κατευθείαν να τα κάνει εκεί.

 

 

θέλω όμως να έχεις και online έλεγχο του balance κτλ για να διαχειρίζομαι τα όποια θέματα ηλεκτρονικά.

 

Ο φίλος μου έχει σπίτι δικό του εκεί και δουλεύει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου εστειλε και μενα φιλος στο paypal χρηματα και απ αυτα μπορεσα και εκανα αγορες ομως ηθελα κι αλλα και ετσι μεσω αλλου φιλου που το εκανε (το εκανα και εγω πλεον) εχω να σας πω τα εξης !!

1. πας εδω https://www.btcgreece.com/ κανεις λογαριασμο και αγοραζεις bitcoins γινεται με μεταφορα χρηματων μεσω eurobank και θελει 1 εργασιμη μερα , εγω το εκανα χτες και περιμενω δευτερα η τριτη να φανουν τα 210 ευρω που μετεφερα σε itcoins.

2. πας εδω https://spectrocoin.com/en/login.html και κανεις και εκει λογαριασμο και μεταφερεις τα bitcoins στο λογαριασμο που κανεις εδω απο τον προηγουμενο που ειπαμε

και πλεον με τα bitcoins που εχεις βγαζεις πιστωτικη καρτα κανονικη με πλαστικο η virtual που χρησιμοποιεται παντου και στο paypal.

Ο φιλος που το εκανε δουλεψε κανονικα και εκανε αγορες . τωρα προμηθειες κλπ μη με ρωτατε ακομα , απλα βρηκα αυτο το δοκιμασμενο τροπο και σας τον παραθετω για οποιον θελει να διαβασει και να ασχοληθει ..Μολις θα εχω bitcoin και καρτα θα επανελθω για εντυπωσεις προμηθειες και κατα ποσο ειναι ευχρηστη στο paypal απο προσωπικη εμπειρια και οχι απο τη χρηση του φιλου μου που μου συστησε ολο αυτο !!!

 

πληροφοριακα επειδη σας υποσχεθηκα τι γινεται μ αυτο εχει ως εξης

τα 210 ευρω που κατεθεσα στη btc εγιναν 200 αφου κρατησε 10 ευρω προμηθεια (ειναι ανεξαρτητου ποσου τα 10 ευρω)

και τα χρεωνει αυτα σε καθε μεταφορα χρηματων που κανεις μεσω Eurobank στο λογαριασμο btc

στη μετατροπη σε bitcoins εγιναν 198 και στην αποστολη στη spectro εγιναν 195.

Εκει η εκδοση της πιστωτικης καρτας virtual η πλαστικης (τη virtual τη χρησιμοποιεις αμεσα ενω τη πλαστικη στη στελνου και μπορει να παρει απο 1 εως 4 βδομαδες) κοστιζει 7 ευρω μια φορα και χρεωνει και 1% τη φορτιση της καρτας οποτε ειχα πλεον καθαρα 185 ευρω στη πιστωτικη καρτα (κρατησε 1,85 για τη φορτιση) Τη συνδεσα στο paypal και εκανα μια αγορα για να δοκιμασω

πηρα ενα κινητο μιας φιλης και παροτι ειχα balance επελεξα τη καρτα αυτη οποτε το νομισμα που χρεωσε ηταν λιρες γιβραλταρ στην ισοτιμια που υπαρχει + τελος paypal περιπου 3%

Οκ υπαρχουν πολλες χρεωσεις αλλα για καποιον που δεν εχει τροπο η δε βρισκει paypal απλα ειναι μια λυση .

Εδω να σημειωσω οτι εχουν ξεκινησει Ελληνικες εταιριες σαν αυτη https://debit-card.gr/ που εκμεταλευονται το capital control και για ολα αυτα που εγω τα εκανα μονος και χρεωθηκα περιπου 25 ευρω παιορνουν 80 ευρω και απ οτι εμαθα γινεται και χαμος , αυτα πληροφοριακα και μονο !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα επειδη σας υποσχεθηκα τι γινεται μ αυτο εχει ως εξης

τα 210 ευρω που κατεθεσα στη btc εγιναν 200 αφου κρατησε 10 ευρω προμηθεια (ειναι ανεξαρτητου ποσου τα 10 ευρω)

και τα χρεωνει αυτα σε καθε μεταφορα χρηματων που κανεις μεσω Eurobank στο λογαριασμο btc

στη μετατροπη σε bitcoins εγιναν 198 και στην αποστολη στη spectro εγιναν 195.

Εκει η εκδοση της πιστωτικης καρτας virtual η πλαστικης (τη virtual τη χρησιμοποιεις αμεσα ενω τη πλαστικη στη στελνου και μπορει να παρει απο 1 εως 4 βδομαδες) κοστιζει 7 ευρω μια φορα και χρεωνει και 1% τη φορτιση της καρτας οποτε ειχα πλεον καθαρα 185 ευρω στη πιστωτικη καρτα (κρατησε 1,85 για τη φορτιση) Τη συνδεσα στο paypal και εκανα μια αγορα για να δοκιμασω

πηρα ενα κινητο μιας φιλης και παροτι ειχα balance επελεξα τη καρτα αυτη οποτε το νομισμα που χρεωσε ηταν λιρες γιβραλταρ στην ισοτιμια που υπαρχει + τελος paypal περιπου 3%

Οκ υπαρχουν πολλες χρεωσεις αλλα για καποιον που δεν εχει τροπο η δε βρισκει paypal απλα ειναι μια λυση .

Εδω να σημειωσω οτι εχουν ξεκινησει Ελληνικες εταιριες σαν αυτη https://debit-card.gr/ που εκμεταλευονται το capital control και για ολα αυτα που εγω τα εκανα μονος και χρεωθηκα περιπου 25 ευρω παιορνουν 80 ευρω και απ οτι εμαθα γινεται και χαμος , αυτα πληροφοριακα και μονο !!!

απο εμενα ενα μπραβο και ενα ευχαριστω διοτι ασχοληθηκες και μας το μετεφερες, αν και οι χρεωσεις ειναι αρκετες και δεν συμφερει αν κανεις μεταπωληση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες ότι έχεις κάποιον στην Μάλτα;

Γιατί δεν βάζεις την διεύθυνση του;

Πάντως στο δικό μου Μαλτεζικο λογαριασμό που έβαλα την δική μου διεύθυνση (αφού μένω Εκεί) δεν είδα να γίνεται κάποιος έλεγχος.

 

Για την μεταφορά χρημάτων από τον ξένο λογαριασμό στον Ελληνικό τα έχουμε πει τόσες φορές.

Τι σε μπερδεύει;;

Είπα ότι έχω συγγενή που έχει λογαριασμό στη Μάλτα (κι εγώ τώρα πια) όχι ότι μένει εκεί......

Για την μεταφορά απλά δεν ξέρω τι είδους προμήθειες ή κρατήσεις υπάρχουν και πως γίνεται, αλλά θα το βρω ελπίζω...

Θα επικοινωνήσoυμε με PM.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα επειδη σας υποσχεθηκα τι γινεται μ αυτο εχει ως εξης

τα 210 ευρω που κατεθεσα στη btc εγιναν 200 αφου κρατησε 10 ευρω προμηθεια (ειναι ανεξαρτητου ποσου τα 10 ευρω)

και τα χρεωνει αυτα σε καθε μεταφορα χρηματων που κανεις μεσω Eurobank στο λογαριασμο btc

στη μετατροπη σε bitcoins εγιναν 198 και στην αποστολη στη spectro εγιναν 195.

Εκει η εκδοση της πιστωτικης καρτας virtual η πλαστικης (τη virtual τη χρησιμοποιεις αμεσα ενω τη πλαστικη στη στελνου και μπορει να παρει απο 1 εως 4 βδομαδες) κοστιζει 7 ευρω μια φορα και χρεωνει και 1% τη φορτιση της καρτας οποτε ειχα πλεον καθαρα 185 ευρω στη πιστωτικη καρτα (κρατησε 1,85 για τη φορτιση) Τη συνδεσα στο paypal και εκανα μια αγορα για να δοκιμασω

πηρα ενα κινητο μιας φιλης και παροτι ειχα balance επελεξα τη καρτα αυτη οποτε το νομισμα που χρεωσε ηταν λιρες γιβραλταρ στην ισοτιμια που υπαρχει + τελος paypal περιπου 3%

Οκ υπαρχουν πολλες χρεωσεις αλλα για καποιον που δεν εχει τροπο η δε βρισκει paypal απλα ειναι μια λυση .

Εδω να σημειωσω οτι εχουν ξεκινησει Ελληνικες εταιριες σαν αυτη https://debit-card.gr/ που εκμεταλευονται το capital control και για ολα αυτα που εγω τα εκανα μονος και χρεωθηκα περιπου 25 ευρω παιορνουν 80 ευρω και απ οτι εμαθα γινεται και χαμος , αυτα πληροφοριακα και μονο !!!

Ενδιαφερον πληροφορηση. Αν και η προμηθεια ειναι μεγαλη, αν παιξεις λιγο με την ισοτιμια του bitcoin, η οποια εχει μεγαλη μεταβλητοτητα, ισως το ποσοστο της προμηθειας βγει πιο χαμηλο. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεις:

1. Η καρτα εχει καποιες υποχρεωσεις ή ειναι απλα μια prepaid την οποια φορτιζεις οποτε θες και την παρατας?

2. Απο τη στιγμη που βγαλεις την καρτα, δεν γινεται αυτα που εχει μεσα να μετατραπουν σε ευρω, αντι να γινονται οι συναλλαγες σε λιρες γιβραλταρ?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

....βλέποντας στο Payal Profile μου, βλέπω να έχω έναν παλιότερο λογαριασμό στην ίδια τράπεζα με αυτή του συγγενή μου, χωρίς χρήματα βέβαια, αλλά υπάρχει και είναι και σαν Primary!!!

Ίσως το έχω κάνει παλιότερα και δεν το θυμόμουν. Αυτό αλλάζει καθόλου τα πράγματα?

Αν ο συγγενής βάλει χρήματα στο λογαριασμό αυτό, θα μπορώ να κάνω topup το Ελληνικό Paypal account μου?

Έχει σημασία αν το topup γίνει απο λογαριασμό στο όνομα μου ή από τον λογαριασμό του συγγενή μου?

 

Ή μήπως τελικά η μόνη λύση είναι αυτή που προτείνει ο Vasileios?

 

Δεν είπες ότι έχεις κάποιον στην Μάλτα;

Γιατί δεν βάζεις την διεύθυνση του;

Πάντως στο δικό μου Μαλτεζικο λογαριασμό που έβαλα την δική μου διεύθυνση (αφού μένω Εκεί) δεν είδα να γίνεται κάποιος έλεγχος.

 

Για την μεταφορά χρημάτων από τον ξένο λογαριασμό στον Ελληνικό τα έχουμε πει τόσες φορές.

Τι σε μπερδεύει;;

Τελικά μήπως μπορώ να κάνω την δουλειά με τον λογαριασμό που φαίνεται με bold? Και με τι διαδικασία?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 34 εκατ. συναλλαγές στην τραπεζική αργία : http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1353302/pano-apo-34-ekat-synallages-sthn-trapezikh-argia.html

 

Πολλά συμπεράσματα μπορούν να βγούν από το παραπάνω άρθρο για τον τρόπο που είχαμε μάθει να πραγματοποιούμε τις τραπεζικές μας συναλλαγές μέχρι να φτάσουν οι περιορισμοί κεφαλαίων.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 34 εκατ. συναλλαγές στην τραπεζική αργία : http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1353302/pano-apo-34-ekat-synallages-sthn-trapezikh-argia.html

 

Πολλά συμπεράσματα μπορούν να βγούν από το παραπάνω άρθρο για τον τρόπο που είχαμε μάθει να πραγματοποιούμε τις τραπεζικές μας συναλλαγές μέχρι να φτάσουν οι περιορισμοί κεφαλαίων.

 

Το "καλο" ολης αυτης της ιστοριας που μπορει να μεινει ότι πολλοι ενώ ειχαν τις γνωσεις δεν εκαναν χρηση e-banking , ΑΤΜ και για άλλες συναλλαγες εκτος από αναληψη και χρηση χρεωστικών καρτων για αγορες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως μπορώ να κάνω την δουλειά με τον λογαριασμό που φαίνεται με bold? Και με τι διαδικασία?

 

Αν ο λογαριασμός είναι στο όνομα σου, μπορεις να μεταφερεις χρήματα κανονικα στο paypal balance απο εκεί. Εννοείται φυσικα θα πρέπει να βάλεις χρήματα πρώτα. Πας topup στο paypal και σου εμφανιζει ενα λογαριασμο στον οποίο πρέπει να κάνεις εμβασμα. Στελνεις τα λεφτα εκει και περιμένεις

Edited by spartak
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα ταξιδεψω Bαρκελωνη και εχω μπερδεψει τα μπουτια μου,τι γινεται με τη χρηση ελληινκης πιστωτικης στο εξωτερικο;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...