Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το Χ1 αποφασισε να σταματησει να αλλαζει panels!!! Παταω το κουμπακι, δονειται αλλα δε μου βγαζει πια τα panels. Καμμια ιδεα? Του εκανα soft reset και δεν εχω βαλει καποιο καινουργιο προγραμμα

 

Ειναι .cab και πρεπει να το τρεξεις α;πο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

με soft reset δεν εφτιαξε?απο το κινητο εκανα εγκατασταση αλλα μου βγαζει αδυνατη...μαλλον προκειται για τους σουηδους μονο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ένα HTC G1 και την έχω καταβρεί με το push του gmail, η microsoft έχει κάτι αντίστοιχο με το hotmail????? Κάτι έχω ακούσει για το microsoft myphone...

Επίσης από μπαταρία πώς είναι????

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν το πάρω γερμανικό τι διαφορές θα έχει???? Ξέρω ότι το πληκτρολόγιο είναι qwertz αλλά υπάρχει τρόπος να το κάνω qwerty????

Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω από netimes έναν από αυτούς τους φθηνούς μετατροπείς από αναπτήρα αυτοκινήτου σε usb θα είμαι ασφαλής στη φόρτιση του κινητού;

Μπορώ να χρησιμοποιήσω και αντίστοιχο μετατροπέα που έχω από ένα pda mio;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω ένα HTC G1 και την έχω καταβρεί με το push του gmail, η microsoft έχει κάτι αντίστοιχο με το hotmail????? Κάτι έχω ακούσει για το microsoft myphone...

Επίσης από μπαταρία πώς είναι????

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν το πάρω γερμανικό τι διαφορές θα έχει???? Ξέρω ότι το πληκτρολόγιο είναι qwertz αλλά υπάρχει τρόπος να το κάνω qwerty????

Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας...

 

Για το hotmail δεν εχω δοκιμάσει και δεν ξέρω.

Η μπαταρία του βρίσκω οτι είναι πολύ καλή, ό,τι καλύτερο είχα μέχρι σήμερα σε συσκευή WM!

Και η δεύτερη συσκευή Χ1 που έχω πάρει είναι γερμανική (και το προτιμάω, εμπιστεύομαι περισσότερο τους γερμανούς στο θέμα των προδιαγραφών), δεν χρειάζεται να το κάνεις QWERTY, είναι σχεδόν το ίδιο, αλλάζει ένα γράμμα στην ουσία, χρησιμοποιείς το ανάλογο layout QWERTZ στο slide πληκτρολόγιο και είσαι οκ!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

υπηρχε προβλημα τωρα το ανεβασαν και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Και η δεύτερη συσκευή Χ1 που έχω πάρει είναι γερμανική (και το προτιμάω, εμπιστεύομαι περισσότερο τους γερμανούς στο θέμα των προδιαγραφών)

 

Ούτως ή άλλως ο κατασκευαστής είναι ένας η HTC.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εσωτερικά... γιατί εξωτερικά είναι SE.

 

Πάντως δεν είναι αυτοκίνητο με έχει γερμανικές προδιαγραφές!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερικά... γιατί εξωτερικά είναι SE.

 

Πάντως δεν είναι αυτοκίνητο με έχει γερμανικές προδιαγραφές!

 

Δεν εχεις δει οτι το π.χ. το sar διαφερει σε διαφορες χωρες;

ειδικα σε αυτο το θεμα, υπαρχουν νομιζω προδιαγραφες.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν εχεις δει οτι το π.χ. το sar διαφερει σε διαφορες χωρες;

 

Κάτι τέτοιο η αλήθεια είναι δεν το δει ποτέ. Από τα WM τουλάχιστον αυτή την εμπειρία έχω, δεν έχω δει ποτέ συσκευή που να προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά και να έχει διαφορετικές προδιαγραφές από χώρα σε χώρα.

 

Εάν έχεις κάποια πληροφορία παραπάνω ευχαρίστως να δούμε κάποια σχετικά link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι και εγω απο τους νεους στα wm θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια ρυθμιση ή προγραμματακι που να κανει την συσκευη να ζηταει confirmation πριν συνδεθει στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες! :happy:

 

Το καλύτερο που υπάρχει για αυτό που ζητάς είναι ένα πολύ απλό προγραμματάκι που λέγεται No Data με το οποίο ενεργοποιείς/απενεργοποιείς κατά βούληση τη δυνατότητα της συσκευής σου να μπαίνει στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :happy:

 

Το καλύτερο που υπάρχει για αυτό που ζητάς είναι ένα πολύ απλό προγραμματάκι που λέγεται No Data με το οποίο ενεργοποιείς/απενεργοποιείς κατά βούληση τη δυνατότητα της συσκευής σου να μπαίνει στο internet.

 

Εγω παντως το εβαλα, εκανα ακριβως οτι λεει η σελιδα που μας παραπεμπει το παραπανω λινκ, μπηκα στην σελιδα των πανελς και μια χαρα το κατεβασα το πανελακι !!! Μονο ο mesenger δεν μου δουλεψε :!:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα παιδί που να έχει χρησιμοποιήσει το microsoft myphone για μας μας πει αν υποστηρίζει push email??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα παιδί που να έχει χρησιμοποιήσει το microsoft myphone για μας μας πει αν υποστηρίζει push email??

Εγω το δοκιμασα αλλα απογοητευτηκα. Κανει sync sms, photos, videos, music, documents αλλα δεν εχει σχεση με push email. Για αυτο χρειαζεσαι exchange server

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μία ερώτηση για αυτούς που γνωρίζουν να πειράζουν το κινητό...

Πώς γίνεται στις ειδοποιήσεις του ημερολογίου που βγάζει στην οθόνη (στα μανίσια πανελ) να δείχνει τις 16 Μαρτίου ως 16/3 και όχι αμερικάνικα; (3/16)

Link to comment
Share on other sites

...ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΚ ΣΕ 320Χ240 ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ XPERIA?

 

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΤΟΝΟ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ CRUISE...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλες οι σημερινές εφαρμογές φτιάχνονται στο να υποστηρίζουν την ανάλυση του xperia (WVGA). Ούτως ή άλλως ενδείκνυται να χρησιμοποιείς τις τελευταίες εκδόσεις των προγραμμάτων που χρησιμοποιείς.

 

Επίσης... ο ένας τόνος προγράμματα δεν είναι και ότι καλύτερο για μία συσκευή. Καλό είναι να χρησιμοποιείς ότι πραγματικά χρειάζεσαι εάν δεν θέλεις να επιβαρύνεις τη συσκευή σου από άποψη ταχύτητας/σταθερότητας.

 

Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή συσκευή και αξίζει.

 

Τέλος... αν θες μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει στις ρυθμίσεις της συσκευής τα regional settings σε Greek;

 

Ναι και είτε βάλω ως ρύθμιση d/M/yy είτε dd/MM/yy πάλι με τον ίδιο τρόπο μου τη βγάζει την ημερομηνία.

Το κουφό είναι ότι πάνω-πάνω γράφει (σωστά)

Παρασκευή, 13 Μαρτίου 2009

 

και από κάτω στα ραντεβού

3/13 Παπαδοπουλος

3/15 Γεωργιου κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι και είτε βάλω ως ρύθμιση d/M/yy είτε dd/MM/yy πάλι με τον ίδιο τρόπο μου τη βγάζει την ημερομηνία.

Το κουφό είναι ότι πάνω-πάνω γράφει (σωστά)

Παρασκευή, 13 Μαρτίου 2009

 

και από κάτω στα ραντεβού

3/13 Παπαδοπουλος

3/15 Γεωργιου κλπ..

δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θες να πετυχεις? για ξανα πες..:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...