Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω τα μελη που με βοηθησαν με το Touch3DFlo (athanasso, griniaris...). Λιγο ψαξιμο ηθελε και πλεον το χω βαλει και μαλιστα σαν πανελ, ωστε να μπορω να γυρναω στο TodayPanel οποτε θελω.. Και χωρις να χρειαστει να βαλω cooked ROM.. Παντως μια διαπιστωση..ακομα κι αν βγει η ελληνικη ROM για ποιο λογο να την βαλω, αφου πλεον συνηθισα την αγγλικη και μονο μπερδεμα θα φερει μια επιπλεον αλλαγη. Αραγε αν βγει και μπω στο update της SE να αναβαθμιστω, λετε να μου περασει αυτοματα τα ελληνικα?? Εγω δεν τα θελω τωρα πια!!

(ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΑΛΑΤΕΣ!!) ΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα και εμενα το θεμα με τα panels λυθηκε....... απο μονο του:!: Το πρωι που το ανοιξα ηταν ολα μια χαρα:lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θες να πετυχεις? για ξανα πες..:O

 

Όπως ρώτησα και νωρίτερα:

Πώς γίνεται στις ειδοποιήσεις του ημερολογίου που βγάζει στην οθόνη (στα μανίσια πανελ) να δείχνει τις 16 Μαρτίου ως 16/3 και όχι αμερικάνικα; (3/16)

Δηλαδή στην αρχική οθόνη μου εμφανίζει τα ραντεβού της

 

Παρασκευής, 13 Μαρτίου 2009

 

έτσι

3/13 Παπαδοπουλος

3/13 Γεωργιου κλπ..

 

και όχι

13/3 Παπαδόπουλος κ.ο.κ.

 

Έχω τοπικές ρυθμίσεις ελληνικές αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ρώτησα και νωρίτερα:

Πώς γίνεται στις ειδοποιήσεις του ημερολογίου που βγάζει στην οθόνη (στα μανίσια πανελ) να δείχνει τις 16 Μαρτίου ως 16/3 και όχι αμερικάνικα; (3/16)

Δηλαδή στην αρχική οθόνη μου εμφανίζει τα ραντεβού της

 

Παρασκευής, 13 Μαρτίου 2009

 

έτσι

3/13 Παπαδοπουλος

3/13 Γεωργιου κλπ..

 

και όχι

13/3 Παπαδόπουλος κ.ο.κ.

 

Έχω τοπικές ρυθμίσεις ελληνικές αλλά δεν...

 

Συγγνώμη αλλά τα panels είναι για τον ***. Μην σπαταλάς το χρόνο σου μαζί τους. Τρισάθλια! Δεν υποστηρίζουν regional settings (από όσο γνωρίζω) και πχ το media panel δεν υποστηρίζει Ελληνικά παρά μόνο λατινικούς χαρακτήρες.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αρεστά σε τόσους. Ουσιαστικά είναι απλές εφαρμογές (και κακογραμμένες μάλιστα) που δεν μπορούν να τρέξουν ταυτόχρονα. Δηλαδή είναι πιο περιορισμένα ακόμα και από μια απλή εφαρμογή. Επίσης το interface μπορεί να είναι όμορφο, αλλά ουσιαστικά "χρηστικά άχρηστο" και κακά υλοποιημένο αφού πολλές φορές κολλάει και χάνει frames.

 

καταλήγοντας, απλά ξυλώστε τα panels (ή τουλάχιστον αγνοήστε τα) και ψάξετε να βρείτε πολύ καλύτερες εφαρμογές για να αντικαταστήσετε τις επιμέρους λειτουργίες τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :happy:

 

Το καλύτερο που υπάρχει για αυτό που ζητάς είναι ένα πολύ απλό προγραμματάκι που λέγεται No Data με το οποίο ενεργοποιείς/απενεργοποιείς κατά βούληση τη δυνατότητα της συσκευής σου να μπαίνει στο internet.

 

Ευχαριστω πολυ ;)

 

το gps για να δουλεψει χρειαζετε τηv καρτα sim ή παιζει κανονικα και χωρις αυτην?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τα panels είναι για τον ***. Μην σπαταλάς το χρόνο σου μαζί τους. Τρισάθλια! Δεν υποστηρίζουν regional settings (από όσο γνωρίζω) και πχ το media panel δεν υποστηρίζει Ελληνικά παρά μόνο λατινικούς χαρακτήρες.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αρεστά σε τόσους. Ουσιαστικά είναι απλές εφαρμογές (και κακογραμμένες μάλιστα) που δεν μπορούν να τρέξουν ταυτόχρονα. Δηλαδή είναι πιο περιορισμένα ακόμα και από μια απλή εφαρμογή. Επίσης το interface μπορεί να είναι όμορφο, αλλά ουσιαστικά "χρηστικά άχρηστο" και κακά υλοποιημένο αφού πολλές φορές κολλάει και χάνει frames.

 

καταλήγοντας, απλά ξυλώστε τα panels (ή τουλάχιστον αγνοήστε τα) και ψάξετε να βρείτε πολύ καλύτερες εφαρμογές για να αντικαταστήσετε τις επιμέρους λειτουργίες τους.

 

Αγαπητε μου...δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο! :happy:

Εξαπανεκαθεν(!) αναρωτιομουν γιατι θεωρουνται τα πανελς τοσο τρομερη καινοτομια και εχει γινει τοσος ντορος, και ελεγα στον εαυτο μου "εισαι ασχετη απο τεχνολογια και προφανως καπου βολευουν!" :X Ακομα το πιστευω λιγο :happy: Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που εχω το κινητο δεν εχω βρει καμια χρηστικοτητα...μονο απο περιεργεια και βαρεμαρα τα ανοιξα και τα κοιταξα και επαιξα λιγο μαζι τους...την 1η μερα βεβαια! Απο τοτε ουδεποτε ξανασχοληθηκα!...ουτε το Spb που υποτιθεται ειναι σουπερ με βολεψε, εχω προσωποποιησει το Today μου και μονο αυτο χρησιμοποιω!

ΥΓ: Αληθεια πώς τα ξηλώνουμε? :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Media panel παντως παιδια υποστηριζει Ελληνικα κανονικα!!!

Ομως δεν μπορω να πω οτι δεν συμφωνω μαζι σας.

Μηπως ξερετε καμμια καλη εφαρμογη για media player?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που εχω το κινητο δεν εχω βρει καμια χρηστικοτητα...μονο απο περιεργεια και βαρεμαρα τα ανοιξα και τα κοιταξα και επαιξα λιγο μαζι τους...την 1η μερα βεβαια! Απο τοτε ουδεποτε ξανασχοληθηκα!...ουτε το Spb που υποτιθεται ειναι σουπερ με βολεψε, εχω προσωποποιησει το Today μου και μονο αυτο χρησιμοποιω!

ΥΓ: Αληθεια πώς τα ξηλώνουμε? :shifty:

 

Και εγώ αυτό ακριβώς έκανα, έπαιξα την πρώτη μέρα που αγόρασα το κινητό μαζί τους και μετά δεν ξανα-ασχολήθηκα.

 

Για να τα βγάλεις θα πρέπει να σβήσεις τα αρχεία είτε από το φάκελο /Program Files/Panel Manager είτε από το φάκελο /Windows/. Μετά σβήνεις την συντόμευση από το Startup (αν υπάρχει) και ίσως το registry key "HKLM/Software/SonyEricsson/PanelManager". Στο τέλος μπορείς να κάνεις ότι θες με το κουμπί μέσω του AEButton Plus.

Το πιο εύκολο είναι απλά να βάλεις μια rom χωρίς τα panels (και έτσι γλιτώνεις ένα κάρο σαβούρα από την official rom).

 

Το Media panel παντως παιδια υποστηριζει Ελληνικα κανονικα!!!

Ομως δεν μπορω να πω οτι δεν συμφωνω μαζι σας.

Μηπως ξερετε καμμια καλη εφαρμογη για media player?

 

Ίσως να υποστιρίζει στην καινούργια έκδοση, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν τα υποστήριζε πιο παλιά.

 

  • CorePlayer για video (ή WMP αν θες hardware acceleration)
  • Pocket Music ή Pocket Player για μουσική
  • Resco Photo viewer Pro για εικόνες.

Αυτά χρησιμοποιώ εγώ και είμαι καλλημένος.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τα panels είναι για τον ***. Μην σπαταλάς το χρόνο σου μαζί τους. Τρισάθλια! Δεν υποστηρίζουν regional settings (από όσο γνωρίζω) και πχ το media panel δεν υποστηρίζει Ελληνικά παρά μόνο λατινικούς χαρακτήρες.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αρεστά σε τόσους. Ουσιαστικά είναι απλές εφαρμογές (και κακογραμμένες μάλιστα) που δεν μπορούν να τρέξουν ταυτόχρονα. Δηλαδή είναι πιο περιορισμένα ακόμα και από μια απλή εφαρμογή. Επίσης το interface μπορεί να είναι όμορφο, αλλά ουσιαστικά "χρηστικά άχρηστο" και κακά υλοποιημένο αφού πολλές φορές κολλάει και χάνει frames.

 

καταλήγοντας, απλά ξυλώστε τα panels (ή τουλάχιστον αγνοήστε τα) και ψάξετε να βρείτε πολύ καλύτερες εφαρμογές για να αντικαταστήσετε τις επιμέρους λειτουργίες τους.

 

 

Ετσι ακριβως ειναι. Ενα απλο marketing trick της SE και τιποτα παραπανω.

Υπαρχουν απειρα plugins που κανουν την ιδια δουλεια περισσοτερο αξιοπιστα κι αποδοτικα...

Link to comment
Share on other sites

...καταλήγοντας, απλά ξυλώστε τα panels (ή τουλάχιστον αγνοήστε τα) και ψάξετε να βρείτε πολύ καλύτερες εφαρμογές για να αντικαταστήσετε τις επιμέρους λειτουργίες τους.

 

OK, ας το δεχτώ. Έχουμε και λέμε:

Ρολόι ντιζαινάτο στην επιφ. εργασίας βάλαμε (Pocket clock pro)

Shortcuts για Bluetooth κλπ έχουμε με το resco contact manager.

Ημερολόγιο δεν χρειάζεται.

Feeder επίσης αχρηστο

Για καιρό υπάρχουν πεντακόσια...

Πείτε όμως μου ένα προγραμμα να δείχνει τα 4-5 επόμενα ραντεβού του ημερολογίου στην today screen και θα σας είμαι ευγνώμων...

 

 

Και κάτι ακόμα. O Opera mini γιατί δε δουλεύει;;; Ενώ κατάφερα να συνδεθώ με opera mobile, IE, προγραμματα για καιρό κλπ. Όχι μόνο με wind plus αλλά και από το wifi.

(με νοιάζει ο οπερα μινι για να έχω ιντερνετ "on the go" που λέμε και στα ελληνικά, και με τη συμπίεση που κάνει να μην ξεπερνάω τα 40ΜΒ/μήνα).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

δεν νομίζω ότι μπορώ να συμφωνήσω έτσι εύκολα για τα πάνελσ. Νομίζω ότι η σκέψη πίσω απο αυτά (που διαφαίνεται και στις διαφημίσεις του Χ1 είναι καλή)

Αυτό που συμβαίνει (νομίζω) είναι ότι όλοι όσοι έχουν έρθει στο Χ1 απο άλλα WM έχουν φτιάξει ένα σύστημα για να δουλεύουν σε αυτο το OS και ξέρουν τι θέλουν/τι περιμένουν (και άρα δεν τους αρέσουν)

Απο την άλλη διάφοροι όπως εγώ που γύρισα σε WM μετά απο 7-8 χρόνια symbian έχουν μεγαλύτερη "ευκολία" στο να ψάξουν τι είναι αυτό το πράγμα και πιθανά να το ασπαστούν. Εγώ πχ. τα χρησιμοποιώ (δλδ δουλεύω μόνιμα αυτό με το ψηφιακο ρολόι, τα quick shortcuts για wifi/BT/phone/etc και το έχω μεταλλάξει για να μου έχει και 2 γραμμές quick launch, RSS, etc.)

Επίσης δουλεύω το πάνελ του Facebook (10λεπτά ανα διήμερο...) δοκιμάζω το evernote και πότε πότε χρησιμοποιώ το πάνελ για να βλέπεις φωτο που τράβηξες...

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις.

1. Όταν χρησιμοποιούμε το handsfree αν κατάλαβα καλά, πρέπει να κρατάμε τη συσκευή γιατί το μικρόφωνο είναι πάνω της; Από όσο έψαξα, βρίσκεται κάτω από το οπτικό ποντίκι. Δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθεί σαν κλασσικό handsfree;

 

2. Πρίν περάσω την επίσημη αγγλική αναβάθμιση, όταν είχα αν/τη/sms έμενε η οθόνη μισοαναμένη και φαίνονταν. Τώρα σβήνει, αναβοσβήνουν για λίγη ώρα τα φωτάκια στο πλάι αλλά μετά σταματάνε και αυτά. Από που μπορώ να ρυθμίσω το πως θα με ειδοποιεί για αν/τες ή sms;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις.

1. Όταν χρησιμοποιούμε το handsfree αν κατάλαβα καλά, πρέπει να κρατάμε τη συσκευή γιατί το μικρόφωνο είναι πάνω της; Από όσο έψαξα, βρίσκεται κάτω από το οπτικό ποντίκι. Δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθεί σαν κλασσικό handsfree;

 

 

Το handsfree έχει δίπλα στο κουμπάκι του το μικρόφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως όταν έβαλα τη συσκευή στην τσέπη, ο συνομιλητής άκουγε το τρίψιμο μέσα στην τσέπη και όταν κατάλαβα τι συμβαίνει, δοκίμασα να φυσήξω πάνω στη συσκευή και διαπίστωσα ότι τα "παράσιτα" από το φύσηγμα δημιουργούνταν όταν φυσούσα πάνω στο ποντίκι.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να αοίξει το μικρόφωνο που είναι πάνω στο καλώδιο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως όταν έβαλα τη συσκευή στην τσέπη, ο συνομιλητής άκουγε το τρίψιμο μέσα στην τσέπη και όταν κατάλαβα τι συμβαίνει, δοκίμασα να φυσήξω πάνω στη συσκευή και διαπίστωσα ότι τα "παράσιτα" από το φύσηγμα δημιουργούνταν όταν φυσούσα πάνω στο ποντίκι.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να αοίξει το μικρόφωνο που είναι πάνω στο καλώδιο;

 

Όντως έχεις δίκιο, τώρα που το δοκίμασα και εγώ το ίδιο έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δίκιο, τώρα που το δοκίμασα και εγώ το ίδιο έκανε...

 

πολυ παραξενο αυτο, δεν θα επρεπε να συμβαινει...

παντως το μικροφωνο βρισκεται κατω απο το κουμπι ΟΚ

μηπως απο το μενου, την ωρα της κλησης ρυθμιζεται τιποτα;

δεν εχω μαζι μου το καλωδιο να το δω κι εγω..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι ακόμα. O Opera mini γιατί δε δουλεύει;;; Ενώ κατάφερα να συνδεθώ με opera mobile, IE, προγραμματα για καιρό κλπ. Όχι μόνο με wind plus αλλά και από το wifi.

(με νοιάζει ο οπερα μινι για να έχω ιντερνετ "on the go" που λέμε και στα ελληνικά, και με τη συμπίεση που κάνει να μην ξεπερνάω τα 40ΜΒ/μήνα).

 

Ο operamini δουλεύει άψογα, αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, επειδή έχω coocked rom, δεν ξέρω τι παίζει με την java που έχεις. Εγώ έχω την έκδοση 2008912.5.1 αλλά παίζουν και άλλες νεώτερες. Για το windplus κοίταξε και λίγο τις ρυθμισεις, στο network protocol πρέπει να βάλεις HTTP

Link to comment
Share on other sites

Ο operamini δουλεύει άψογα, αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, επειδή έχω coocked rom, δεν ξέρω τι παίζει με την java που έχεις. Εγώ έχω την έκδοση 2008912.5.1 αλλά παίζουν και άλλες νεώτερες. Για το windplus κοίταξε και λίγο τις ρυθμισεις, στο network protocol πρέπει να βάλεις HTTP

 

Με wind plus συνδέομαι γιατί κάνουν update τα διάφορα που έχω.

Ο οπερα μινι δεν συνδέεται ούτε με wifi. Μάλλον κάτι τρέχει με τη java... Τί κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι μπερδευεστε με το εορτολογιο κλπ υπαρχει μια απλη λυση

κατεβαζετε αυτο το αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6 sto post 90 !!!!!

Το ξεζιπαρετε και θα δειτε οτι εχει ενα αρχειο excel ok ?

Μετα

Πατε στο outlook και επιλεγετε

ΑΡΧΕΙΟ /ΕΙΣΑΓΩΓΗ -ΕΞΑΓΩΓΗ/Εισαγωγη απο αλλο προγραμμα η αρχειο/microsoft excel/και διαλεγετε το αρχειο που εχετε ξεζιπαρει

Κανετε συγχρονισμο με το ppc και να ολες οι γιορτες μεχρι το 2020 !!! :)

Αν το κανετε αυτο καθε φορα που θα αγοραζετε ppc η θα κανετε format το χ1 με το που κανετε συγχρονισμο θα περνανε οι γιοτες τοσο ευκολα οπως οι επαφες σας

Αυτο κανω εδω και 1 χρονο και πλεον

Αλλα σας ειπα ξανα για ολα υπαρχουν λυσεις αρκει να διαβαζετε , δειτε και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784&page=6

 

σε πιο φακελο του outlook το κανουμε insert γιατι το βαζω στο ημερολογιο αλλα δεν εμφανιζετε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Με wind plus συνδέομαι γιατί κάνουν update τα διάφορα που έχω.

Ο οπερα μινι δεν συνδέεται ούτε με wifi. Μάλλον κάτι τρέχει με τη java... Τί κάνουμε τώρα;

 

Γιατί δεν αλλάζεις java; Αν δεν μπορεις να βρεις πες μου

Link to comment
Share on other sites

 

2. Πρίν περάσω την επίσημη αγγλική αναβάθμιση, όταν είχα αν/τη/sms έμενε η οθόνη μισοαναμένη και φαίνονταν. Τώρα σβήνει, αναβοσβήνουν για λίγη ώρα τα φωτάκια στο πλάι αλλά μετά σταματάνε και αυτά. Από που μπορώ να ρυθμίσω το πως θα με ειδοποιεί για αν/τες ή sms;

 

Θα προσπαθήσω να βοηθήσω αν θυμάμαι καλά, κάνε αναζήτηση στους XDA, κατέβασε και εγκατέστησε τα Advanced Configuration Tools 3.3 και Boinger66 diamond advanced config v .51.

Θα βρεις ρύθμιση να σου ανάβει το λεντάκι για όση ώρα θες.

Αυτά δούλευαν στο diamond και λογικά πρέπει να δουλεύει και στο XPERIA

Link to comment
Share on other sites

Ο operamini δουλεύει άψογα, αυτόν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, επειδή έχω coocked rom, δεν ξέρω τι παίζει με την java που έχεις. Εγώ έχω την έκδοση 2008912.5.1 αλλά παίζουν και άλλες νεώτερες. Για το windplus κοίταξε και λίγο τις ρυθμισεις, στο network protocol πρέπει να βάλεις HTTP

 

 

Δεν ξέρω αν εννοούσες ακριβώς αυτό, αλλά με έβαλες να ψάξω τις ρυθμίσεις στο προγραμματάκι της Esmertec για java. Παρεπιπτόντως έχω την 20081203.2.1. Λοιπόν έβαλα στο network parameters την επιλογή wind plus και ...συνδέθηκε. Έχει και άλλες μπόλικες επιλογές εκεί:

(My company name, Wind Mobile tv, wind mms, wind plus, My work network, My ISP, Work, Secure wap network, The wap network, the internet).

Μήπως ξέρεις τί είναι όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ακριβώς έκανα, έπαιξα την πρώτη μέρα που αγόρασα το κινητό μαζί τους και μετά δεν ξανα-ασχολήθηκα.

 

Για να τα βγάλεις θα πρέπει να σβήσεις τα αρχεία είτε από το φάκελο /Program Files/Panel Manager είτε από το φάκελο /Windows/. Μετά σβήνεις την συντόμευση από το Startup (αν υπάρχει) και ίσως το registry key "HKLM/Software/SonyEricsson/PanelManager". Στο τέλος μπορείς να κάνεις ότι θες με το κουμπί μέσω του AEButton Plus.

Το πιο εύκολο είναι απλά να βάλεις μια rom χωρίς τα panels (και έτσι γλιτώνεις ένα κάρο σαβούρα από την official rom).

 

 

 

Ίσως να υποστιρίζει στην καινούργια έκδοση, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν τα υποστήριζε πιο παλιά.

 

  • CorePlayer για video (ή WMP αν θες hardware acceleration)
  • Pocket Music ή Pocket Player για μουσική
  • Resco Photo viewer Pro για εικόνες.

Αυτά χρησιμοποιώ εγώ και είμαι καλλημένος.

 

Για την unofficial Rom το σκεφτομαι σοβαρα αλλά σκεφτομαι εξισου σοβαρα οτι δε θελω να χασω την εγγυηση... Απο την αλλη το κινητουλι εχει αρχισει να τρωει ολο κ περισσοτερα κολληματα, οποτε καποια στιγμη θα βγω απο τα ρουχα μου και θα παρει ποδι η μαμα ρομ που εχει πανω!

 

Τα ιδια προγραμματα χρησιμοποιω κ εγω, εκτος απο το Pocket Music το οποιο μιας και το ανεφερες θα το δοκιμασω :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα.ετοιμαζομαι να αποχωριστω το διαμαντι μου για να παρω το εξπιρια.απο οτι γνωριζω ελληνικη ρομ δεν υπαρχει.κ επομενως δεν παιζει να βγει.στο χαρντγουεαρ πληκτρολογιο πως γραφετε ελληνικα;με αεκμαπ;συγκριτικα με το ντιαμοντ το εξπιρια εχει καποια καλυτερα χαρακτηριστικα.ομως στην πραξη ποσο καλυτερο ειναι;απ οτι βλεπω τα εξπανελς το καθυστερουνλβεβαια κατι αναλιγο γινεται κ στο ντιαμοντ αλλα με διαφορα ρετζιστρι τουικς βελτιωθηκε η κατασταση.επισηςς η htc βγαζει νεες ρομ οφισιαλ κατα καιρους.η ερικσσον θα το κανει η θα γινει οπως με το π990ι που μια ζωη περιμενα ττο απντειτ που θα με λυτρωνε;τι λετε εσεις που ειστε κατοχοθ της συσκευης.σας ζαλισα σορρυ
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοούσες ακριβώς αυτό, αλλά με έβαλες να ψάξω τις ρυθμίσεις στο προγραμματάκι της Esmertec για java. Παρεπιπτόντως έχω την 20081203.2.1. Λοιπόν έβαλα στο network parameters την επιλογή wind plus και ...συνδέθηκε. Έχει και άλλες μπόλικες επιλογές εκεί:

(My company name, Wind Mobile tv, wind mms, wind plus, My work network, My ISP, Work, Secure wap network, The wap network, the internet).

Μήπως ξέρεις τί είναι όλα αυτά;

 

Το βρηκες τελικα μονος σου.Αν θελεις να συνδεθεις με wifi πρεπει να βαλεις "the internet".Οταν θελεις με wind plus βαζεις το "wind plus".

Τα αλλα απ΄ οτι καταλαβα ειναι αν εχεις διαφορετικη συνδεση που θελεις να συνδεθει το java.

 

  • CorePlayer για video (ή WMP αν θες hardware acceleration)
  • Pocket Music ή Pocket Player για μουσική
  • Resco Photo viewer Pro για εικόνες.

Αυτά χρησιμοποιώ εγώ και είμαι καλλημένος.

 

Thanks, θα δοκιμασω αυτο για εικονες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...