Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω περάσει το resco contact manager και στα options έχει επιλογές να φαίνεται full screen η photo που έχεις περασμένη στην εκάστοτε επαφή. Ξέρει κανείς τη ανάλυση πρέπει να είναι η photo γιατι μου μεγαλώνει πολύ τα pixels και χαλάει η φωτογραφία ;(

 

Κάτι άλλο, τα stand alone .exe files που τα τρέχεις μέσα απο το κινητό πως γίνεται να τρεχουν στο startup ? Είχα παλιά ένα Prog για να βλέπω τη μπαταρία αλλά όταν έκανα restart έπρεπε να το τρέχω manually.

Link to comment
Share on other sites

μου χει γινει κ σε μενα κανα δυο φορες πριν καιρο..δεν ανησυχησα ουτε ανησυχω...ολα τρωνε τα κολληματα τους...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας προηγουμενες σελίδες περι προγραμμάτων μου δημιουργήθηκε μια απορία ως προς την εγκατάσταση. Τα κατεβάζω zip. χρειάζομαι το pc για να τα εγκαταστήσω ή τα αντιγράφω στο κινητό όπως είναι;

 

Το ίδιο και για τα πανελ που κατέβασα απο το επίσημο site SE;

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

kai emena den mou fainetai gia kanena tromaktiko provlimma...alla mou tin dinei sta nevra...hard reset pws kanw?ayto einai san to format ston ypologisti ena pragma....?me endiaferei ayto...!vasika mia periodo mou evgaze kati vlakioules otan eixa valei kai vgalei to tf3d...alla oxi pia...sory kai gia to aggliko alla grafw apo to kinito...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
hard reset pws kanw?ayto einai san to format ston ypologisti ena pragma....?me endiaferei ayto...!

 

http://www.xperiax1.net/forum/xperia-x1/546-tutorial-soft-hard-resets.html

 

Τα κατεβάζω zip. χρειάζομαι το pc για να τα εγκαταστήσω ή τα αντιγράφω στο κινητό όπως είναι;

 

Μπορείς και κατευθείαν... http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=820

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Εχω σοβαρο προβλημα με ενοχλητικα sms απο καποιους και χρειαζομαι καποιο σοβαρο stable προγραμμα που να κανει delete αμεσα τα μυνηματα που λαμβανω , αν ειναι δυνατον να μη τα βλεπω και ποτε δεν με ενδιαφερει και κατι αντιστοιχο για να κανει drop τις κλησεις απο συγκεκριμενα νουμερα και να δεχεται μονο απο το Contact List μου και να κανει drop και τα απορητα.Υπαρχει κατι ή ζηταω πολλα? (νομιζω ειχα παλια ενα black list αλλα δεν ειχε τετοιες δυνατοτητες, εβαλα το 4,23 και δοκιμασα σημερα αλλα μονο κοβει απο blacklist και δεν ξερω αν δουλευει και με τα sms οπως θελω ).

 

 

Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει θα το εκτιμουσα αφανταστα.

Ευχαριστω !!!!

magicall απλα τελειο!ψαξε το στο μαγαζακι...;)

Link to comment
Share on other sites

.......................

 

Κάτι άλλο, τα stand alone .exe files που τα τρέχεις μέσα απο το κινητό πως γίνεται να τρεχουν στο startup ? Είχα παλιά ένα Prog για να βλέπω τη μπαταρία αλλά όταν έκανα restart έπρεπε να το τρέχω manually.

 

Βάζεις αυτό που θες να τρέχει με το άνοιγμα της συσκευής, στον φάκελο Windows -> Startup.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Για μετρητή διάρκειας μόνο εξερχομένων κλήσεων κάνει το Magicall?

Αν όχι υπάρχει κάτι άλλο?

Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (αγγλικό) λέει rom 1.02.931.3 και radio 1.06.25.29

Υπάρχει αναβάθμιση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα τηλ στο Ε-Click.gr γιατι το εχει στην καλυτερη τιμη της αγορας και μου ειπαν οτι το εχουν με ελληνικη ROM ειναι δυνατον ?? Ή ειναι καμια παρανομη ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνοντας βρήκα ότι για να κάνω update τη rom πρέπει να εγκαταστήψω πρώτα στον υπολογιστή το κατάλληλο πρόγραμμα της SE.

Αφού λοιπόν το κάνω και ξεκινήσω το update είναι σίγουρο ότι μετά θα χαθούν όλα όσα είχα μέσα ή απλώς προτείνουν το backup για σιγουριά; Μετά το update είναι σαν να βγήκε πάλι από το κουτί το κινητό;

Θα μπορέσω να επαναφέρω τις ρυθμίσεις, τα sms, τις επαφές και τις κλήσεις που έχω κάνει με κάποιον τρόπο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μπορέσω να επαναφέρω τις ρυθμίσεις, τα sms, τις επαφές και τις κλήσεις που έχω κάνει με κάποιον τρόπο;

 

Μόνο την PIM πληροφορία (sms, calendar, επαφές, κτλ)

 

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1806

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος καλος ανθρωπος μπορει να μου στειλει ενα pm το "γνωστο μαγαζακι" γιατι σε εμενα ειναι "αγνωστο μαγαζακι " ακομα..:D ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη ερώτηση. Αν αφαιρέσω τη μπαταρία τι επίπτωση έχω; Χάνω ρυθμίσεις κτλ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη ερώτηση. Αν αφαιρέσω τη μπαταρία τι επίπτωση έχω; Χάνω ρυθμίσεις κτλ;

καμια επιπτωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο την PIM πληροφορία (sms, calendar, επαφές, κτλ)

 

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1806

 

Δηλαδή ρυθμίσεις πχ ήχων και διάφορα παρόμοια χρειάζονται μετά εξ αρχής ρύθμιση αν αναβαθμίσω τη rom;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος για την αξιόπιστη λειτουργία της συσκευής. Έχουν αναφερθεί προβλήματα σωστής λειτουργίας σε συσκευές που έχει περαστεί ολόκληρο backup που είχε ληφθεί από άλλη ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

magicall απλα τελειο!ψαξε το στο μαγαζακι...;)

 

Και εγω εκει κατεληξα να εισαστε καλα για τις απαντησεις.

Οντως απλα φανταστικο και τελειο κανει οτι ακριβως χρειαζομαι .:D

 

Το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι Logaρει τις αναφορες που σβηνω.Κανονικα δεν θα ερπεπε να ασχολειται αφου δεν εχω καποιο rule.

Οταν στειλω καποιο μυνημα και ερθει αναφορα και την κανω delete την καταχωρει στα log Κατι που δεν θελω μιας και με εχω βαλει Log Μονο στα rules που εφτιαξα για να μην αγχωνομαι.

Τα rule που εχω για τα sms ειναι

1)Unknown sms delete (για να μην λαμβανω sms απο αγνωστα νουμερα εκτος λιστας μου)

2)Anonymous sms delete (για να μην λαμβανω sms απο απορρητα νουμερα ακομα και αν δεν προκειται να συμβει για ασφαλεια το εκανα)

3)69xxxxxxxx sms delete (οπου xxxxxxx ειναι ενα συγκεκριμενο κινητο που δεν θελω να λαμβανω sms)

To log Που κραταει λεει

Type: Sms

Time: 09/03/09 17:00:00

From: System Administrator

Action1: Delete

The message you send to 6944000000 has been delivered

Advance Operation

Do nothing

 

Καμια ιδεα να μην κραταει στο Log το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

re paidia to agorasa to timimeno alla oute greek menou exei alla oute greek mpwrw na grapsw se sms kseretai pou mpwrw na brw anabathmisi me ellinika san ki auti sto htc pro pou trexei me windows mobile 6.1??thanks:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το ArielBattery2 για ένδειξη ποσοστού μπαταρίας αλλά κατεβαίνει ανά 10 δηλ. 100%, 90% κτλ. υπάρχει τρόπος να κατεβαίνει ανά 1? πχ 100%, 99% κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το ArielBattery2 για ένδειξη ποσοστού μπαταρίας αλλά κατεβαίνει ανά 10 δηλ. 100%, 90% κτλ. υπάρχει τρόπος να κατεβαίνει ανά 1? πχ 100%, 99% κτλ?

 

Προς το παρόν όχι, στο xda υπάρχει ανάλογο νήμα αλλά δεν έχει βρεθεί λύση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο εμενα στο MagiCall, με εχει απαλλαξει απο τον αποκρυψακια που δεν εχει ζωη και με παιρνει ολη την ωρα τηλ...:D

 

Παιδια, το Spb Shell δεν εμφανιζεται στη λιστα των πανελ! Το εγκατεστησα και το ετρεξα απο το φακελο του και στρογγυλοκαθισε το ατιμο πανω στο today panel μου και δεν εφευγε και του εκανα απεγκατασταση για να φυγει! Κανω κατι λαθος? Φωτιστε με αγαπητοι ειδημονες των WM...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουμε για να χρησιμοποιούμε την ίδια εικόνα στο Today Screen και σε Portrait αλλά και σε Landscape Mode; Όπως δηλαδή είναι η αρχική που γράφει XPERIA και όταν γυρνάμε σε Landscape γυρίζει και αυτή αλλά τα γράμματα δεν χάνονται και επίσης είναι και διαφορετική από την Portrait εικόνα. :worry::help:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...