Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ο ενσωματομενος οπερα δεν μου ζουμαρει και δεν με βολευει για σερφαρισμα.ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτησουλα (ξερω οτι σιγουρα θα εχει ερωτηθει αλλα 661 σελιδες δεν εβαλα ακρη)

3.Επεισης εχω μια απορια (παρακαλω την αληθεια πειτε μου) γιατι στο Buy&Shell γινετε πανικος απο πωλησεις απο OMNIA , ??? τοσο χαλια ειναι ?

 

Γιατι πολυ απλα φιλε μου εχει windows mobile.Ενας απλος χρηστης κινητου τηλεφωνου , βλεπει το omnia στην διαφημιση ή καπου αλλου.Παθαινει πλακα με τα ολα του.Το αγοραζει το τηλεφωνο και απογοητευμενος ανακαλυπτει οτι τα windows mobile ειναι σχετικα μετρια προς δυσκολα στην χρηση για καποιον που δουλευε με ενα απλο κινητο.Εμενα για παραδειγμα το κινητο ειναι αριστο.Αφου παιζω τα windows στον υπολογιστη στα δαχτυλα,γιατι να μην παιζω και τα windows του κινητου στα δαχτυλα (στην κυριολεξια:lol:)

Κατα τη γνωμη μου ειναι αψογο κινητο αν κατσεις και το μαθεις;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο ενσωματομενος οπερα δεν μου ζουμαρει και δεν με βολευει για σερφαρισμα.ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει?

 

πατα γρηγορα δυο φορες στην οθονη επανω σε ενα σημειο το οποιο θελεις να σου ζουμαρει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιον καλό μετρητή data traffic (παραμετροποιήσιμο κ.λπ); Ο Spb Wireless Monitor είναι μεν καλός, αλλά δυστυχώς παρατήρησα ότι καθυστερεί απελπιστικά (2+ λεπτά) τη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή για συγχρονισμό μέσω ActiveSync (το δοκίμασα πολλές φορές, με αλλεπάλληλες απεγκαταστάσεις και επανεγκαταστάσεις και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ο μετρητής φταίει). Έτσι, δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω. Ξέρετε κάποιον άλλο καλό;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

πατα γρηγορα δυο φορες στην οθονη επανω σε ενα σημειο το οποιο θελεις να σου ζουμαρει.

 

θα δοκιμασω φιλε μου,σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Παιδιά κάποιος να βοηθήσει...........

1) Χρησιμοποιώ SPB mobile shell με τα γνωστά skins για omnia. Ερώτηση μπορώ να καραργήσω το phone pad του SPB Shell και να χρησιμοποιώ της συσκευής (το οποίο όμως να είναι ενσωματομένο μέσα στο SPB Shell).

2) Τι μπορώ να κάνω για να βελτιώσω το scrolling της συσκευής, έβαλα το FTouchSL αλλά δε δουλεύει....

3) Πως μπορώ να ρυθμίσω τις επαφές ώστε να φαίνονται στον κατάλογο μόνο οι επαφές του τηλεφώνου και όχι της sim.

Ελπίζω κάποιος να βοηθήσει, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Note 9
Link to comment
Share on other sites

παίδες, opera και hotmail μπορούν να γίνουν συμβατά?

δε μπορώ ούτε να δω τα e-mail μου, ούτε να στείλω.

μέχρι το login φθάνω και μετά άδειες σελίδες που απαιτούν (μάλλον) javascript.

καμιά λύση κανείς?

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να το κάνεις αυτό? Χρησιμοποιήσε μόνο τον explorer . Να διαγράψεις τον όπερα με αυθεντική ρομ δεν γίνεται
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιός ο λόγος της Όπερας αφού έχει τον ie ή το αντίστροφο? Η Όπερα δεν χρησιμοποιεί μνήμη?

 

Einai san na rwtas giati na egkatastisw sto PC ton Firefox afou idi yparxei o Internet Explorer! Oi logoi einai profaneis!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Einai san na rwtas giati na egkatastisw sto PC ton Firefox afou idi yparxei o Internet Explorer! Oi logoi einai profaneis!

 

Ναι αλλά παραπάνω λέει ότι δεν είναι δυνατόν να διαγράψω τον Οπερα από αυθεντική rom. Δεν γουστάρω να έχω και τους δύο browsers.

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να το κάνεις αυτό? Χρησιμοποιήσε μόνο τον explorer . Να διαγράψεις τον όπερα με αυθεντική ρομ δεν γίνεται

 

ξέρετε πως μπορώ να κάνω εγκατάστασή κάποιου θέματος ; χάρτες ευρώπης για igo8 που μπορώ να βρώ ; ευχαριστώ εκ των προτέρων . βασίλης αν θέλετε στείλτε pm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά παραπάνω λέει ότι δεν είναι δυνατόν να διαγράψω τον Οπερα από αυθεντική rom. Δεν γουστάρω να έχω και τους δύο browsers.

 

Ontws den mporeis na sbiseis arxeia apo ti ROM kai tha sou synistousa na min epixeiriseis na to kaneis. Pantws den katalambanei toso xwro pou na ton xreiazesai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα αποκτήσω το 8gb. Είμαι στη wind και θα κανω φορητότητα cosmote ή vodafone. Πηγαίνοντας σε vodafone το παιρνω 20ευρώ φθηνότερα. Αλλα η cosmote δίνει τους χάρτες garmnin. Τι προτείνετε ανεξαρτητως εταιριας; (κοινώς ρωτάω αν αξίζουν οι χαρτες garmin για 20 ευρω....) Επίσης θέλω να ρωτήσω τι κάνετε με το internet οσοι έχετε το κινητο. (πχ το iphone εχει τα ετοιμα προγραμματα με δωρεάν δεδομενα...).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kalytero me tous xartes. Twra oson afora to internet, eksastatai apo esena ti xrisi theleis na kaneis. Ean xreiazesai synexeia, prepei na deis kapoio programma apo ton provider sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα αποκτήσω το 8gb. Είμαι στη wind και θα κανω φορητότητα cosmote ή vodafone. Πηγαίνοντας σε vodafone το παιρνω 20ευρώ φθηνότερα. Αλλα η cosmote δίνει τους χάρτες garmnin. Τι προτείνετε ανεξαρτητως εταιριας; (κοινώς ρωτάω αν αξίζουν οι χαρτες garmin για 20 ευρω....) Επίσης θέλω να ρωτήσω τι κάνετε με το internet οσοι έχετε το κινητο. (πχ το iphone εχει τα ετοιμα προγραμματα με δωρεάν δεδομενα...).

 

το garmin πωλειται 120 ευρω

η καλυψη για την ελλαδα ειναι πολυ καλη

για ιντερνετ και δωρεαν mb αν μπορεις κανε το προγραμμα iphone lite

200 λεπτα ,150 sms ,500mb(250+250 δωρο) 53 ευρω ολα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μου πει κάποιος που ξέρει...

Για παιχνίδια και άλλες εφαρμογές υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση οθόνης; Μπορούμε να βρούμε τα παραπάνω εύκολα στο ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για παιχνίδια και άλλες εφαρμογές υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση οθόνης; Μπορούμε να βρούμε τα παραπάνω εύκολα στο ίντερνετ;

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και κανένας περιορισμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Μόλις εγκατέστησα το Destinator 7 στο Ομνια, αλλά δεν βρίσκει δορυφόρους με τίποτα! Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω?

Η έκδοση firmware είναι BDHJ2 και την δοκιμή την έκανα χωρίς sim επάνω με απενεργοποιημένο το Xtra GPS.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Μόλις εγκατέστησα το Destinator 7 στο Ομνια, αλλά δεν βρίσκει δορυφόρους με τίποτα! Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω?

Η έκδοση firmware είναι BDHJ2 και την δοκιμή την έκανα χωρίς sim επάνω με απενεργοποιημένο το Xtra GPS.

 

Ευχαριστω.

 

Δεν δουλευει το gps φιλε αν δεν ειναι ενεργοπιημενο το τηλεφωνο.Την πρωτη φορα θα κανει 3-5λεπτα για να βρει δορυφορους

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το gps φιλε αν δεν ειναι ενεργοπιημενο το τηλεφωνο.Την πρωτη φορα θα κανει 3-5λεπτα για να βρει δορυφορους

 

Εαν κανετε τις σωστες ρυθμησης θα βρει δορυδορους μεσα σε 10" και θα κλειδωση σε κανα 40" για την πρωτη φορα μιλαω το πολυ.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...