Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια youtube βιντεο πως μπορω να δω?εχω την εφαρμογη youtubeplay αλλα μου λεει κατι για ενα cookie..οτι λειπει..

 

βαλε αυτα

http://freewareppc.com/download/multimedia/youtubeplayer.shtml

 

ftp://up.ppcgeeks.com/Titan/Users/stroths/NETCFv35.wm.armv4i.cab

 

και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω παντως την εντυπωση οτι στο κουτι του δεν θα σου βγαλει απολυτως κανενα προβλημα.....:p:lol:

 

Οχι βρε παιδια, τα παραλετε... :lol:

Ηθελα απλα να χαλαρωσω απο την δουλεια και τα προβληματα της ημερας.

Φυσικα και το ανοιξα, φυσικα και του εκανα αμεσα συγχρονισμο με Outlook, φυσικα και το φορτιζω τωρα.

 

Δεν πιστευω να ειχε μεσα κανενα Screen Protector και καμια θηκη και να μην τα ειδα οπως ειχε το HTC HD;;

Αληθεια με αυτα τα δυο πως τα βολευετε;;

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια αναζητηση στο ipmart-forum.com και δεν θα χρειαζεται να γλυφεις κανεναν:)

 

Μάλλον τότε είμαι λίγο <<άχρηστος>>... ΄Ολα σχεδόν όσα ήθελα τα έχω ψιλοκαταφέρει με αρκετή βοήθεια από εδώ... Στα περί πλοήγησης όμως δεν μου βγαίνουν οι συνταγές... Άλλα χωρίς κείμενο,άλλα δεν μου βλέπουν χάρτες,κλπ...

Μόνο το Dest7 έπαιξε άψογα!

:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cps424

 

Ο φίλος Zaxarakis σου εδωσε την λύση...

 

Καλύτερα να ψάξεις μόνος σου, και το κυριότερο να κάνεις μόνος σου τις συγκρίσεις...

 

Μη βασίζεσαι και πολύ στην γνώμη των άλλων.

 

Βρες και δούλεψε, αυτο που θα σου ταιριάξει καλύτερα..

 

Και δεν χρειάζεται γλύψιμο..Πολύ ευχαρίστως αν κάπου κολλήσεις να σε βοηθήσω...

 

Γι αυτο είμαστε εδω μέσα στο φόρουμ..Για να βοηθάει ο ένας τον άλλον...

 

Και εγώ βρήκα πολύ βοήθεια εδω μέσα...Ειμαι σχετικά καινούργιος στα WM.. Και ακόμα ψάχνομαι....

 

 

 

Μία από τα ίδια και εδώ...εκτός από τα περί πλοήγησης.Εδώ μάλλον θέλω πιο μασημένη την τροφή... Χθες μόλις που μάλλον γλύτωσα φορμάτ μετά από αποτυχυμένα πειράματα με το Garmin... Γέμισε όλη η συσκευή από αρχεία και φακέλλους του garmin... και να έπαιζε σωστά... Γι'αυτό αν όντως έχεις εντοπίσει τις σωστές εκδόσεις σου ζήτησα βοήθεια... Εγώ με τα WM ξεκίνησα με την αγορά της συσκευής,δηλαδή στα μέσα Οκτωβρίου... 2 φορμάτ εώς σήμερα και 2 συσκευές omnia... (Για την πρώτη θα ενημερώσω σχετικά σύντομα... ευτυχώς η 2η αν εξαιρέσω 3 εξ'αρχής χαλασμένα πίξελ,που τώρα έγιναν 4,πάει καλά...).

Οπότε δεν θα άντεχα τουλάχιστον άμεσα να ξανακάνω φορμάτ...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω αρκετα χρονια winmobile συσκευες, αλλα στο OMNIA συναντησα καποια προβληματακια - αποριες και θα ηθελα λιγη βοηθεια

 

1. Σε ολες τις αλλες συσκευες υπηρχε το κλασσικο τριγωνακι πανω - πανω δεξια στην Today screen για να κλεινει τα προγραμματα και μαλιστα τελευταια υπηρχε και η ρυθμιση πατωντας το "X" του εκαστοτε προγραμματος να κλεινει οριστικα. Τωρα αυτο το τριγωνακι με τις ρυθμισεις του ΠΟΥ πηγε;;

 

2. Σε ολες τις αλλες συσκευες που ειχα, με το Active sync εμπαινε κατευθειαν στο Internet μεσω του υπολογιστη. Τωρα προσπαθει να μπει μεσω GPRS. Τι κανω λαθος;;;

 

3. Στην αριστερη μπαρα εκει που ειναι μαζεμενα τα widgets μπορεις να βαλεις και αλλα η να βγαλεις καποια αν δεν τα θελεις;;;

 

4. Στο προγραμματα εναλλαγης εργασιων η πατωντας παρατεταμενα το δεξι επανω πληκτρο, δεν κανει τιποτα, παρα μονο εμφανιζει στιγμιαια ενα βελακι και εξαφανιζεται. Τι ειναι αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Σε ολες τις αλλες συσκευες υπηρχε το κλασσικο τριγωνακι πανω - πανω δεξια στην Today screen για να κλεινει τα προγραμματα και μαλιστα τελευταια υπηρχε και η ρυθμιση πατωντας το "X" του εκαστοτε προγραμματος να κλεινει οριστικα. Τωρα αυτο το τριγωνακι με τις ρυθμισεις του ΠΟΥ πηγε;;

 

Profanws tha eixes HTC giati milas gia ton enswmatwmeno tous task manager. Proteinw afto... http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html

 

2. Σε ολες τις αλλες συσκευες που ειχα, με το Active sync εμπαινε κατευθειαν στο Internet μεσω του υπολογιστη. Τωρα προσπαθει να μπει μεσω GPRS. Τι κανω λαθος;;;

 

Apenergopoiise to GPRS me to No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας

εχω παραγγειλει το omnia απο vodafone κ το περιμενω απο μερα σε μερα.

θελω απλως να ρωτησω αν σε γενικες γραμμεσ ειναι καλο το κινητο,αξιοπιστο η αν δεν αξιζει κ θα ηταν καλυτερα να το αλλαξω με καποιο αλλο.εχω το ASUS P535 κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

επισης αν εχετε κατι να μοθ προτεινεται προγραμμα η εφαρμογη η αλλαγες ποθ χρειαζεται να κανω οταν παρω το κινητο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω το omnia και ειμαι συνδρομητης καρτοκινητης cosmote.. εχω ενα προβλημα.. πως μπορω να εχω ως προεπιλεγμενη συνδεση για ολες τις εφαρμογες τη Cosmote GPRS και οχι Cosmote Internet για να μη χρεωνομαι??? ειμαι συνδρομητης my view με 40MB
Link to comment
Share on other sites

Bale to No Data kai epelekse ti theleis na exeis energo.

 

το εχω το nodata...εγω θελω ολες οι εφαρμογες να χρησιμοποιουν μια συγκεκριμενη συνδεση ομως (Cosmote WAP και οχι Cosmote Internet)..δεν θελω να διακοψω την προσβαση σε καποια

Link to comment
Share on other sites

Ean kaneis disable to ena kai enable to allo den kaneis ti douleia pou theleis?

 

οχι, γιατι εφαρμογες οπως το fring ή οταν θελω να κατεβάσω κατι μέσω του opera ενεργοποιούν το Cosmote Internet

Link to comment
Share on other sites

Mia xara syskevi einai kai kali anabathmisi enanti tou P535. Rikse mia matia kai edw: http://www.omniacs.net/

 

Tha lyseis polles apories sou. ;)

 

 

 

eyxaristo

to ksero to site k to episkeytika apla ithela mia gnomh akoma

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχει κανείς από εσάς εν δουλέψει το ιgo8 σε αυτό το τηλεφωνο και από που μπορώ να το κατέβασω. ευχαριστώ εκ των προτέρων. βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Το παράγγειλα εχθές και αύριο κατά πάσα πιθανότητα θα το έχω!!!

 

Τι είναι αυτά που διαβάζω?? Προβλήματα???(επειδή δεν θα το πληρώσω εγώ , δεν το έψαξα το θέμα,).

Τι πρέπει να προσέξω μόλις το ανοίξω??????

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχει κανείς από εσάς εν δουλέψει το ιgo8 σε αυτό το τηλεφωνο και από που μπορώ να το κατέβασω. ευχαριστώ εκ των προτέρων. βασίλης

 

Ναι είναι πάρα πολυ καλό προγραμμα ...

 

Με πάρα πολυ καλά 3D γραφικά (real view)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει κανείς από εσάς εν δουλέψει το ιgo8 σε αυτό το τηλεφωνο και από που μπορώ να το κατέβασω.

 

ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας please.

Έχω έναν φίλο ο οποίος έχει πάρει το Omnia και θέλει να του περάσουμε το Destinator 7.

 

Επειδή δεν παρακολουθώ το thread και δεν είναι εύκολο να διαβάσω 600+ σελίδες, μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει την βοήθειά του?

 

Πιο συγκεκριμένα, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω μια έκδοση του Destinator 7, απολύτως συμβατή με το Omnia, καθώς και ποια είναι η διαδικασία εγκατάστασής του στο Omnia γιατί από τα λίγα που διάβασα είδα πως υπάρχει ένα θέμα... Κάτι για skins, copy paste κτλ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιο συγκεκριμένα, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω μια έκδοση του Destinator 7, απολύτως συμβατή με το Omnia, καθώς και ποια είναι η διαδικασία εγκατάστασής του στο Omnia γιατί από τα λίγα που διάβασα είδα πως υπάρχει ένα θέμα... Κάτι για skins, copy paste κτλ...

 

Το πρόγραμμα μαζί με τους τελευταίους χάρτες θα το βρεις στο ipmart-forum.com

 

Οδηγίες εδώ και το κατάλληλο skin για τη συσκευή σου εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με τον τονισμό γραμμάτων?

Όταν καταχωρώ επαφή θέλω να τονίζω τα ονόματα, χωρίς να χρησιμοποιώ ΧΤ9.

Υπάρχει κάποιος συνδιασμός που πρέπει να κάνω?

(Στο MS Keyboard υπάρχει η δυνατότητα, στα keyboard της Samsung δεν βρίσκω άκρη)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το SPB Keyboard 4.0.Σ'αυτο μπορεις να τονιζεις τα γραμματα.Αν δεν το βρεις full , στειλε μου ΡΜ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Το παράγγειλα εχθές και αύριο κατά πάσα πιθανότητα θα το έχω!!!

 

Τι είναι αυτά που διαβάζω?? Προβλήματα???(επειδή δεν θα το πληρώσω εγώ , δεν το έψαξα το θέμα,).

Τι πρέπει να προσέξω μόλις το ανοίξω??????

 

Μόλις το πήρα στα χέρια, τι κάνουμε τι προσέχουμε?????

Βοήθειαααααααα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...