Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα μιπωσ ξερει καπιος να μοτ πει πως μπορω να βλεπω απο το ομνια οταν ειμαι ιντερνετ στο facebook δεξια κατω αυτους που ειναι oline υπαρχει καποια ριθμιση?ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε cps424

 

Ο φίλος Zaxarakis σου εδωσε την λύση...

 

Καλύτερα να ψάξεις μόνος σου, και το κυριότερο να κάνεις μόνος σου τις συγκρίσεις...

 

Μη βασίζεσαι και πολύ στην γνώμη των άλλων.

 

Βρες και δούλεψε, αυτο που θα σου ταιριάξει καλύτερα..

 

Και δεν χρειάζεται γλύψιμο..Πολύ ευχαρίστως αν κάπου κολλήσεις να σε βοηθήσω...

 

Γι αυτο είμαστε εδω μέσα στο φόρουμ..Για να βοηθάει ο ένας τον άλλον...

 

Και εγώ βρήκα πολύ βοήθεια εδω μέσα...Ειμαι σχετικά καινούργιος στα WM.. Και ακόμα ψάχνομαι....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την εν λόγο συσκευή από αμερική θα ήθελα να με κατατοπίσετε στο κατα πόσο ευφικτό είναι να το ξεκλειδώσω. (μου είπαν ότι δεν δέχεται τις ελληνικές sim). Κάτι μου ανέφεραν για λογισμικό grs αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι αυτό! Και τέλος επειδή θα είναι από αμερική θα έχω να αντιμετωπίσω κάποιο άλλο πρόβλημα? (εννοείται πως το αγγλικό μενου δεν με ενοχλεί καθόλου!!) Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.-
3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

όταν είμαι στην κάμερα και πάω να πατήσω τα κουμπιά που κάνουν ζουμ η όχι ζουμ(τα κουμπιά αριστερά από το κουμπί που βγάζεις φωτογραφία) μου αναβοσβήνει ένα μενού που δείχνει το κινητό και το τηλέφωνο(σαν εικονίδια) και να επιλέξω την ένταση (έχει παύλες που προφανώς δείχνει αν θέλω να αυξομειώσω την έντασή τους)

και από κάτω έχει και 2 κουμπιά που λένε vibrate kai silent

 

Κάθε φορά που πατάω ή το 1 ή το άλλο κουμπί αναβοσβήνει αυτό το μενού και είναι σπαστικό γιατί προσπαθώ να βλέπω πόσο ζουμ θέλω να κάνω ή όχι.

Το έχει δει άλλος αυτό στο κινητό του;

Θα είναι κάποιο bug αυτό ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που το απενεργοποιεί ;

Μια βοήθειαααα :worry::worry:

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την εν λόγο συσκευή από αμερική θα ήθελα να με κατατοπίσετε στο κατα πόσο ευφικτό είναι να το ξεκλειδώσω. (μου είπαν ότι δεν δέχεται τις ελληνικές sim). Κάτι μου ανέφεραν για λογισμικό grs αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι αυτό! Και τέλος επειδή θα είναι από αμερική θα έχω να αντιμετωπίσω κάποιο άλλο πρόβλημα? (εννοείται πως το αγγλικό μενου δεν με ενοχλεί καθόλου!!) Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.-

καμιά ιδέα κανείς????

3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την εν λόγο συσκευή από αμερική θα ήθελα να με κατατοπίσετε στο κατα πόσο ευφικτό είναι να το ξεκλειδώσω. (μου είπαν ότι δεν δέχεται τις ελληνικές sim). Κάτι μου ανέφεραν για λογισμικό grs αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι αυτό! Και τέλος επειδή θα είναι από αμερική θα έχω να αντιμετωπίσω κάποιο άλλο πρόβλημα? (εννοείται πως το αγγλικό μενου δεν με ενοχλεί καθόλου!!) Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.-

 

Καλύτερα να το αγοράσεις από Ευρωπαική ένωση για να σε καλύπτει και η εγγύηση στην Ελλάδα. Επίσης δεν ξέρω αν η συσκευή από Αμερική θα έχει τις ίδιες συχνότητες με εδώ. Σύμφωνα με το expansys λέει ότι τις υποστηρίζει αλλά καλύτερα να το βεβαιώσεις με κάποιο τρόπο. H άλλη λύση είναι να δεις για μεταχειρισμένο, αλλά επειδή δεν έχεις αρκετά μηνύματα για να δεις στο myphone, δες στο omniacs

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και πολλά χρόνια symbian κινητών αλλά με ενδιαφέρει το omnia. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές με τις symbian (ειδικά free αλλά και πειραγμένες) καθώς και αν γνωρίζει καποιος αν η ποιότητα του video είναι εφάμιλη με το Νokia N82 που έχω τώρα. Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Που κοιτάμε για εφαρμογές;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Efarmoges exei perissoteres kai sigoura ousiastikoteres. To video kai genikotera i camera twn PPC einai se genikes grammes xamiloterou epipedou se sxesi tis antistoixes twn Symbian.

 

Ta apanta gia efarmoges kai oxi mono sto ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την εν λόγο συσκευή από αμερική θα ήθελα να με κατατοπίσετε στο κατα πόσο ευφικτό είναι να το ξεκλειδώσω. (μου είπαν ότι δεν δέχεται τις ελληνικές sim). Κάτι μου ανέφεραν για λογισμικό grs αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι αυτό! Και τέλος επειδή θα είναι από αμερική θα έχω να αντιμετωπίσω κάποιο άλλο πρόβλημα? (εννοείται πως το αγγλικό μενου δεν με ενοχλεί καθόλου!!) Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.-

 

μηνυμα 9454

 

 

τροπος ξεκλειδωματος (πηγη modaco)

 

1. type *7465625*638*# to set

2. type your MCC/MNC code (list here: http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_Network_Code), e.g.26003 for Polish ORANGE

3. type your new NCK (12345678), then OK

3. type *#7465625 to check your lock

4. type #7465625*638*# and type your NCK (12345678)

5. enjoy.

αν σας βγαλει μυνημα "Fail to Set Locking status" αλλαξτε την ρομ με μια αλλη

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μιπωσ ξερει καπιος να μοτ πει πως μπορω να βλεπω απο το ομνια οταν ειμαι ιντερνετ στο facebook δεξια κατω αυτους που ειναι oline υπαρχει καποια ριθμιση?ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα κι εγώ ένας Omniac!

Το πήρα από Πλαίσιο με την αναβαθμισμένη ελληνικη ROM BDHJ2! (ουφ, και το είχα άγχος!) :blink:

Το έχω βάλει να φορτίσει από USB (σιγά-σιγά), και συνεχίζει εδώ και 5 ώρες ακάθεκτα!

Ελπίζω να μην συναντήσω κανένα πρόβλημα και να είναι ΟΚ.

 

Θα αφήσω για λίγες μέρες στο avatar μου το N95-2 προς τιμήν του! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

υπάρχουν κάποια skins που να έχουμε δει οτι δουλεύουν άψογα και σε landscape και σε portait mode ;

 

Το ρωτάω γιατί όσα έχω βάλει μέχρι τώρα όταν το γυρνάω από όρθιο σε πλάγιο ή το αντίθετο αρκετές φορές σπάει στο κάτω μέρος η είκονα ιδίως στο portrait mode

Αναφέρομαι για το destinator 7 .

Από κάποιους άκουσα οτι και το destinator 6 είναι πολύ καλύτερο,ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι,για αυτό υπάρχουν κατάλληλα skins και ενημερωμένοι χάρτες ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα με bluetooth από το SE P1i μια επαφή (τηλεφωνικού κατάλογου) σε ένα Omnia και ενώ αναγνώρισε σωστά τα περισσότερα πεδία (όνομα, επίθετο, σημειώσεις, επάγγελμα, διεύθυνση, κινητό τηλέφωνο, σταθερό κλπ) μερικά πεδία δεν τα πέρασε καθόλου! πχ η επαφή αυτή είχε σύνολο 7 σταθερά τηλέφωνα (οικία, γραφείο, fax κλπ) και από αυτά τα 7 μόνο 5 μεταφέρθηκαν. Τα άλλα 2 χάθηκαν στο δρόμο...

Έτσι πρέπει να συμβαίνει; :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα άλλα 2 χάθηκαν στο δρόμο...

 

Επειδή απλά δεν θα υπάρχουν τα αντίστοιχα πεδία στην αντίστοιχη εφαρμογή των WM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απλά δεν θα υπάρχουν τα αντίστοιχα πεδία στην αντίστοιχη εφαρμογή των WM.

 

Και αυτό φαντάζομαι ισχύει σε όλα τα Windows Mobile και όχι μόνο στο Omnia ε;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το HTC HD τα χριστουγεννα απο το Πλαισιο (τελευταια συσκευη). Δεν λεω καλο τηλεφωνο, αλλα επεσα σε προβληματικη συσκευη (Απανωτα reset καθε λιγο και λιγακι απο μονο του). Το επεστρεψα, το δεχτηκαν και μου ειπαν οοοοταν ερθει με το καλο νεα παραλαβη να παω να παρω ενα καινουριο. Ελα μου ομως που εδω και 22 μερες δεν εχει ερθει τιποτα.

Οποτε πηρα αντ'αυτου ενα 16αρι OMNIA. Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος. Τωρα το εχω ακομα στο σφραγισμενο κουτι του και φοβαμαι να το ανοιξω μην τραβηξω τα ιδια που τραβηξα με το HTC HD.

Link to comment
Share on other sites

παιδια youtube βιντεο πως μπορω να δω?εχω την εφαρμογη youtubeplay αλλα μου λεει κατι για ενα cookie..οτι λειπει..
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το HTC HD τα χριστουγεννα απο το Πλαισιο (τελευταια συσκευη). Δεν λεω καλο τηλεφωνο, αλλα επεσα σε προβληματικη συσκευη (Απανωτα reset καθε λιγο και λιγακι απο μονο του). Το επεστρεψα, το δεχτηκαν και μου ειπαν οοοοταν ερθει με το καλο νεα παραλαβη να παω να παρω ενα καινουριο. Ελα μου ομως που εδω και 22 μερες δεν εχει ερθει τιποτα.

Οποτε πηρα αντ'αυτου ενα 16αρι OMNIA. Ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος. Τωρα το εχω ακομα στο σφραγισμενο κουτι του και φοβαμαι να το ανοιξω μην τραβηξω τα ιδια που τραβηξα με το HTC HD.

 

Να το ξεσφραγίσεις! Λογικά το έχεις πάρει με αναβαθμισμένη ROM. Άμα είναι να σου κάτσει ελαττωματικό, 10 παραλαβές να περιμένεις θα σου κάτσει! Το κινητό είναι λαχείο...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το εχω ακομα στο σφραγισμενο κουτι του και φοβαμαι να το ανοιξω μην τραβηξω τα ιδια που τραβηξα με το HTC HD.

 

Εχω παντως την εντυπωση οτι στο κουτι του δεν θα σου βγαλει απολυτως κανενα προβλημα.....:p:lol:

Εαν εχεις σκοπο να το δωσης ή να το ξαναλλαξης με htc hd εχει καλος κρατα το σφραγιστο.........εαν ομως εχεις σκοπο να το κρατησης θα σου προτεινα να το ανοιξεις χωρις να καθυστερης γιατι εαν βγει ελλατωματικη συσκευη αντικατασταση δεχονται μονο στο πρωτο 7ηερο απο την αγορα...οποτε μετα θα υποστης διαφορετικης μεταχειρησης και ισως και να μην μπορεις να το αντικαταστησης....:p;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αυτό φαντάζομαι ισχύει σε όλα τα Windows Mobile και όχι μόνο στο Omnia ε;

 

Σωστά... αυτός είναι περιορισμός των WM που κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να έχει αλλάξει καιρό τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...