Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις ειναι πραγματικα σπαστικο. Δεν εμφανιζετε βεβαια σε ολη την οθονη, αλλα βγαινει ακομη και αν ειναι κλειδωμενο με S2U2. Δεν υπαρχει τροπος να ακουγετε μονο ο ηχος, χωρις να ξυπναει το ομνια;

Στο Diamond ετσι γινοταν στα μηνυματα τουλαχιστον.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

Υπάρχει ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα όταν μου έρχεται sms να μην βγαίνει στην οθόνη σχεδόν όλο το μήνυμα,αλλά απλά να με ειδοποιεί ;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Αυτο με τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις ειναι πραγματικα σπαστικο. Δεν εμφανιζετε βεβαια σε ολη την οθονη, αλλα βγαινει ακομη και αν ειναι κλειδωμενο με S2U2. Δεν υπαρχει τροπος να ακουγετε μονο ο ηχος, χωρις να ξυπναει το ομνια;

Στο Diamond ετσι γινοταν στα μηνυματα τουλαχιστον.

 

Ρυθμισεις, Προσωπικες, Ηχοι και ειδοποιησεις, Ειδοποιησεις, απο τη λιστα επιλεγετε Μηνυματα : Νεο μηνυμα κειμενου και απενεργοποιειτε την επιλογη "Εμφανιση μηνυματος στην οθονη".

 

Επειδη το δικο μου ειναι στα αγγλικα εχω κανει εγω την μεταφραση στα μενου που πρεπει να μπειτε, οποτε μπορει να ειναι διατυπωμενα ελαχιστα διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Oregon!

Τοσα χρονια στα ppcs και αυτο μου διεφυγε τελειως. Ανοιγει βεβαια παλι το ομνια, αλλα τουλαχιστον δεν πεταει το μηνυμα η την υπενθυμηση.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα καποιο λινκ να βρω να κατεβασω το Destinator 7 που χρισιμοποιουν οι περισσοτεροι αλλα δν βρισκω που8ενα. 8α το εκτιμουσα πολυ αν μ στελνατε ενα λινκ και πως το κανω εγκατασταση.Thx:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα καποιο λινκ να βρω να κατεβασω το Destinator 7 που χρισιμοποιουν οι περισσοτεροι αλλα δν βρισκω που8ενα. 8α το εκτιμουσα πολυ αν μ στελνατε ενα λινκ και πως το κανω εγκατασταση.Thx:cry:

 

ipmart-forum.com

Link to comment
Share on other sites

please μια βοηθεια.ειμαι εντελως ασχετος απο wm αφου τοσο καιρο εχω symbian. θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης στο εν λογω τηλ. υπαρχει καποιος οδηγος για το πως?εχω διαβασει αρκετα για τα skins κτλ που χρειαζετε αλλα ακομα δεν το εχω πιασει.
Link to comment
Share on other sites

please μια βοηθεια.ειμαι εντελως ασχετος απο wm αφου τοσο καιρο εχω symbian. θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης στο εν λογω τηλ. υπαρχει καποιος οδηγος για το πως?εχω διαβασει αρκετα για τα skins κτλ που χρειαζετε αλλα ακομα δεν το εχω πιασει.

 

 

Καλημέρα.

Βρες το destinator 7 από το link που δίνει φίλος παραπάνω.

Αποσυμπίεσε το φάκελο του,και πέτα τον μέσα από activesync ή mass storage,στο subfolder Programm Files(καλό είναι να το βάλεις στο storage και όχι στη μνήμη,δεν υπάρχει λόγος να το βάλεις στη μνήμη άλλωστε).

Μέσα εκεί υπάρχει κάποιο αρχείο setup.To πατάς και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Ψάχνεις για το skin papoulis και αφού το βρεις,το αποσυμπιέζεις και παίρνεις το φάκελο και τον πετάς μέσα στα skins του destinator αυτούσιο.

Αυτά και καλορίζικο:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις ελληνικό ναι θα έχει ελληνικά... Αλλά αν θυμάμαι καλά έχει βγει και Ελληνική ROM για τις συσκευές με αγγλικά.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θυμαστε που σας ειχα πει οτι μου καηκε ενα pixel ?

 

απο οταν το αγορασα μαλλον ετσι ηταν αλλα δεν φαινετε και πολυ στο σημειο που ειναι.

 

καλα που ειναι και γνωστος μου ο υπαλληλος απο εκει που το πηρα και θα μου το αλλαξει κρυφα.

επειδη μου ειπε θα τραβιομουνα στα σερβις και δουλεια δεν θα εκανα.(εδω ελλαδιτσα).

 

εγω ομως πιστευω οτι αν δεν μου το αλλαζανε το πολυ πολυ θα τα εσπαγα ολα και στο σερβις και στο μαγαζι που το αγορασα και θα τους εκανα να το αλλαζανε ειτε το θελανε ειτε οχι. (εχει ξανασυμβει γιαυτο το λεω)..(550 ευρω ειναι αυτα)

 

ηθικο διδαγμα:

 

βυσμα παντου,ψωνια απο γνωστους και Τσαμπουκα στα σερβις!!!!

 

θα σας ενημερωσω οταν το παρω.

 

 

 

Αυτά ισχύουν όπως τα λες,αλλά ουσιαστικά και ευτυχώς σε μία μόνο εταιρία... Alpha Copy-Nokia... Με διαφορά από ανέκαθεν οι χειρότεροι παγκοσμίως!!!

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
please μια βοηθεια.ειμαι εντελως ασχετος απο wm αφου τοσο καιρο εχω symbian. θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης στο εν λογω τηλ. υπαρχει καποιος οδηγος για το πως?εχω διαβασει αρκετα για τα skins κτλ που χρειαζετε αλλα ακομα δεν το εχω πιασει.

 

Αναλυτική περιγραφή για το στήσιμο του Destinator 7 θα βρεις και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς λίγο καθυστερημένα τα νέα μου,αλλά θεωρώ αφορούν και τους ήδη γνώστες,αλλά και τους νέους χρήστες.Όπως ήδη έγραψα,λόγω κάποιου αιφνίδιου προβλήματος υγείας,δεν ήταν εφικτό να ασχοληθώ με το forum (είχα μείνει κάπου στην 584 σελίδα,αλλά κατάφερα να τις διαβάσω όλες εώς και σήμερα).Έτσι λοιπόν και επειδή είδα πολλά ερωτήματα να επαναλαμβάνονται,σας είχα υποσχεθεί πριν τις γιορτές να σας πω νεότερα για το δικό μου Omnia και την τύχη του.

Ας τα πάρουμε από την αρχή λοιπόν...

Το αγόρασα στα μέσα Οκτωβρίου από Wind Ελληνικό (χωρίς να έχω ξαναασχοληθεί με WM συσκευές) με την προσφορά του προγράμματος Δέσμευση Επισκευής και τιμής, για τα οποία σας είχα ενημερώσει αρκετές φορές στο παρελθόν (Δωρεάν: 1. Eπέκταση σε εφ'όρου ζωής εγγύηση και 2. Επισκευή εντός 7 εργάσιμων ημερών (για όσο χρόνο η συσκευή είναι στην κανονική διάρκεια εγγύησης=2 έτη),αλλιώς την 8η αντικατάσταση με καινούργια, 3.Αν βρεθεί αλλού σε φθηνότερη τιμή, επιστροφή της διαφοράς,ή πώληση στην ίδια τιμή από wind).

Μετά από πάνω από ένα μήνα (δηλαδή εκτός περιόδου DOA=άμεσης αντικατάστασης προβληματικής συσκευής), διαπίστωσα ότι η συσκευή μου είχε 2 ενοχλητικότατα προβλήματα,όπως και πολλών άλλων χρηστών από εδώ... Α.αυτονομία μπαταρίας,Β,κάκιστη λήψη wi-fi. Για την αυτονομία είμαι ο πρώτος που είχα ποστάρει σχετικά με το θέμα του φωτοαισθητήρα και από τις απαντήσεις σας,σχεδόν στο 95% το πρόβλημα προσωρινά λυνόταν με αυτόν τον τρόπο... Πάραυτα η δικιά μου συσκευή,όπως και κάποιων άλλων υποτροπίασε χωρίς πλέον φανερή αιτία και η μπαταρία άδειαζε και πάλι σε τυχαία διαστήματα πάρα πολύ γρήγορα στην κατάσταση αναμονής... (Τα γράφω εν συντομία!). Συνεπώς΄είχε έρθει η ώρα,όπου με ένα παραπεμπτικό σημείωμα με τα συμπτώματα η συσκευή παρεδόθει στο κατάστημα αγοράς για επισκευή!

Την 7η λοιπόν εργάσιμη ημέρα ως όφειλαν,η συσκευή μου δεν είχε επισκευαστεί,οπότε την επόμενη έπρεπε να παραλάβω μία ολοκαίνουργια.Πάραυτα επειδή και πάλι μάλλον ήμουν ο πρώτος (καταραμένη πρωτιά...) που έκανα χρήση του δικαιώματος αυτού,η wind βρέθηκε ελαφρά απροετοίμαστη, με συνέπεια να μου ζητηθεί λίγη πίστωση χρόνου,προκειμένου να ενημερωθούν πως θα με εξυπηρετήσουν.Την 10η εργάσιμη ημέρα,η συσκευή μου εστάλει από το σέρβις (σμαρτεκ) επισκευασμένη στη wind,με μόνο σχόλιο την αντικατάσταση της μπαταρίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φυσικά και αρνήθηκα να την παραλάβω και ζήτησα μια καινούργια ως δικαιούμουν,μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών (1260),όπου και αναγνώρισαν άμεσα (ζητώντας απλά τα στοιχεία συσκευής και ημερομηνίες αγοράς και παράδοσης για επισκευή) το δίκαιο αίτημα μου βάση του προγράμματος δέσμευσης επισκευής.Πάραυτα πέρασαν κάποιες μέρες ακόμη και ακολούθησε άλλη μία συνομιλία με την εξυπηρέτηση πελατών προκειμένου να φτάσει η ποθητή εντολή αντικατάστασης στο κατάστημα αγοράς (σημ:το κατάστημα αγοράς και το οποίο υπέρ-ευχαριστώ,ήταν απόλυτα σωστό στέλνοντας πολλαπλά e-mail από την πρώτη στιγμή στα κεντρικά τους με τηνυπόθεση μου).Τέλος καλό,όλα καλά λοιπόν έστω και με μία ελαφρά καθυστέρηση,η wind φάνηκε απόλυτα συνεπείς στη δέσμευση της και μου αντικατέστησε το προϊόν με ένα ολοκαίνουργιο σφραγισμένο πακέτο! Απίστευτο και όμως αληθινό για τη χώρα μας ίσως!!! Μπράβο τους!

Η καινούργια συσκευή λοιπόν που παρέλαβα,ήταν ξ μέρα με τη νύχτα σε όλους τους τομείς σε σχέση με την παλαιά (μιλάμε για διαφορά ίσως μικρότερη των 2 μηνών!!! Και ξεκινάω:

1.Στην πρόσοψη της συσκευής υπάρχει πλέον τυπομένο στην άνω αριστερή πλευρά λογότυπο με τη χωρητικότητα της μνήμης (16GB).

2.Στο φορτιστή δεν υπάρχει στο φις το κίτρινο φωσφοριζέ βελάκι,αλλά είναι ανάγλυφο μαύρο και από την κάτω πλευρά υπάρχει ένδειξη πολικότητας (+,-) των ακροδεκτών του.

3.Αυτονομία μπαταρίας, με ενεργοποιημένη πλέον την αυτόματη ρύθμιση έντασης του φωτισμού της οθόνης (Backlight), σταθερότατη 2-3 ημέρες αναλόγως της χρήσης και καμία απώλεια πλέον στην κατάσταση αναμονής.

4.Wi-Fi: Εκεί που είχα μέγιστη εμβέλεια στα 10 μέτρα (ευθεία,χωρίς εμπόδια) από δικό μου modem/router,τώρα βρίσκει άνετα 8 δίκτυα σε χώρο που και το δικό μου σήμα χανόταν...! Βέβαια, όχι ότι είναι από τα καλύτερα της κατηγορίας,αλλά σε σχέση με την παλιά συσκευή, είναι τουλάχιστον αποδεκτό/λειτουργικό και πολύ πιο σταθερό!!!

5.Ταχύτητα λειτουργίας,κολλήματα,κλπ: Απλά και πάλι άπαιχτο! Με τα ίδια και περισσότερα προγράμματα,ελάχιστα κολλήματα και reset και ακαριαίες συνήθως αντιδράσεις στα πατήματα των εντολών μου!

6.Οθόνη: Απίστευτα βελτιωμένη αίσθηση αφής!!! Χάδι!!! Πραγματικά οθόνης αφής πλέον και όχι πίεσης!!!!!!!

7.Διορθώσεις σε μενού: Πάρα πολλές που ούτε που τις θυμάμαι πλέον,αλλά μία πάρα πού καλή και αλησμόνητη!!! Στις ρυθμίσεις της κάμερας,η παλιά συσκευή διέθετε επιλογή ISO εώς 400,ενώ η νέα εώς και 800!!!

8.Ήχος: Χαμηλότερη ένταση από την παλαιά,ακόμη και με τα <<γνωστά>> πειραγματάκια.

9.GPS: Καμία μεταβολή (με Destinator7),αλλά πλέον αν πέσει σε αναμονή με το Dest7 δεν απαιτεί soft reset...απλά συνεχίζει να τρέχει κανονικά μόλις ενεργοποιηθεί ξανά από πλήκτρο αφύπνισης! Χαμηλό σήμα λήψης,κάποιες φορές αργό κλείδωμα,αλλά ΤΕΛΕΙΑ ακρίβεια άμεσα με το που θα κλειδώσει!!! Σε σύγκριση με συσκευές original της MLS, όπου το κλείδωμα ήταν σχεδόν πάντα άμεσο με απεικόνηση σήματος σε πολύ μεγάλη ισχύ,αλλά για αρκετή ώρα (πολύ περισσότερη από όσο χρειαζόταν συνήθως το Omnia να κλειδώσει αρχικά) τεράστια ανακρίβεια στο στίγμα (εώς και ένα στενό παρακάτω στους Αμπελοκήπους-με λήψη 10 δορυφόρων-φουλ σταθερό σήμα (πράσινες μπάρες)-πολλαπλές δοκιμές!!!).

-Γενικά είχα να κάνω με ένα εντελώς ΝΕΟ προϊόν!!! Πάραυτα σχετικά άμεσα διαπίστωσα και το πρόβλημα του... 3 καμμένα pixels (τώρα έγιναν 4),τα οποία όσο και αν προσπάθησα με προγραμματάκια και μεθόδους που βρήκα,δεν κατάφερα να επαναφέρω! Και όμως αποφάσισα να μην την στείλω πίσω ως DOA και να την κρατήσω,εφόσον η υπόλοιπη λειτουργία της είναι πέρα για πέρα υποδειγματική! Ε,μην παίζουμε και με την τύχη μας! Αν βέβαια καούν και άλλα και η κατάσταση χειροτερέψει...ας είναι καλά η Wind!!!

 

PDA: i900BDHJ2/BDHJ2

ΤΗΛEΦΩΝΟ: i900XXHI4

Bluetooth: (2.0+EDR)

S/W: 2.0.3

H/W: 2.0.1

MAC: 00 23 D6 2B 85 BC

WiFi (IEEE 802.11 b/g)

S/W: 0.4.3.1

H/W: 1.0

MAC: 00 0B 6C 9C B8 8B

 

Καλοί μου φίλοι αυτά θυμάμαι για την ώρα σε σχέση με τις 2 συσκευές... Ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα και να λύσουν πολλές απορίες σας σχετικά με διάφορα ερωτήματα που κατά καιρούς έχετε θέσει. Σημείωση: Αν γίνει εφικτό το ίδιο μήνυμα θα δημοσιευτεί και στο Omniacs.net και sto btwforums του αγαπητού nectons.Σας ευχαριστώ πολύ για την συνεργασία σας και εύχομαι σε όλους σας για άλλη μία φορά, μια Πολύ-πολύ Καλή Χρονιά με υγεία και omnia καλά --- ...

 

:lol::p:lol::):D

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με τον τονισμό γραμμάτων?

Όταν καταχωρώ επαφή θέλω να τονίζω τα ονόματα, χωρίς να χρησιμοποιώ ΧΤ9.

Υπάρχει κάποιος συνδιασμός που πρέπει να κάνω?

(Στο MS Keyboard υπάρχει η δυνατότητα, στα keyboard της Samsung δεν βρίσκω άκρη)

 

Κατεβασε το SPB Keyboard 4.0.Σ'αυτο μπορεις να τονιζεις τα γραμματα.Αν δεν το βρεις full , στειλε μου ΡΜ

 

Eυχαριστώ stefa! To βρήκα κ θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Για τους πιο ψαγμένους φίλους στην εν λόγω συσκευή και τεχνολογία, θα ήθελα να απευθύνω 2-3 ερωτήματα,με την ελπίδα να έχει κάποιος κάποια απάντηση...

 

1.Έχει βρει κανείς παρελκόμενο (καλώδιο/φις) από το οποίο να μπορεί να έχουμε ταυτόχρονα φόρτιση της μπαταρίας και έξοδο ήχου (audio/ακουστικά);;; Δυστυχώς, η αγαπημένη μας συσκευή έχει μόνο ένα φις συνδέσεων και αυτό τύπου σαμσουνιακού...

2.Αυτή η έρημη αντιπροσωπεία (Ευρωηλεκτρονική/Φουρλής) πότε σκοπεύει να διαθέσει τα επίσημα αξεσουάρ της συσκευής στην Ελλάδα;;; Ας μην πω καλύτερα για τις τιμές που χρεώνει τα υπάρχοντα,συμβατά με G600 αξεσουάρ π.χ. καλώδιο για Η/Υ 30ευρώ,φορτιστής αυτοκινήτου 20ευρώ,κλπ. Απαράδεκτο,όταν σε άλλες μάρκες τα original στοιχίζουν τα μισά χρήματα... Οι κινέζοι και οι πακιστανοί να'ναι καλά και ο νοών νοείτω! Μια βάση για το αυτοκίνητο ψάχνω της προκοπής και ότι βλέπω σε universal στα μαγαζιά,ή στο internet είναι της πλάκας... Και περιμένω καμιά της προκοπής καθότι σκοπεύω να τη βάλω σε τζιπάκι,όπου από τους κραδασμούς προβλέπω να ψάχνω τη συσκευή έξω από το παράθυρο...

Μια ρημαδοθήκη (ΟΧΙ μεταφοράς που φέρανε οι άχρηστοι και γενικά έχει γεμίσει ο τόπος), αλλά που να μπορώ να χρησιμοποιώ τη συσκευή με λερωμένα χέρια ζητάω,πχ,όπως οι παλιές τύπου δερμάτινες με ζελατίνα μπροστά. Για το άχρηστο το i-phone γέμισε ο τόπος από τέτοια ήδη...για το omnia τίποτα της προκοπής και πουθενά!!!

3.Σαν πληκτρολόγιο έχω επιλέξει να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα Blimkeys, για το οποίο έχουν γίνει πολλές αναφορές εδώ και με εξυπηρετεί απόλυτα καθότι έχει και Ελληνικούς χαρακτήρες ΧΩΡΙΣ το άθλιο unicode. Το πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που το χρησιμοποιώ,η συσκευή μετά από λίγη ώρα (απρόβλεπτα,αλλά πάντα) crashάρει και θέλει soft reset (Το ίδιο ίσχυε και στο παλιό μου Omnia).Μήπως γνωρίζει κανείς καμιά λύση σχετικά;;;

Ευχαριστώ θερμά για την όποια βοήθεια σας!

 

:rolleyes:;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θα πάρω σε λίγο το ΟΜΝΙΑ με τα 6.2. Επειδή δεν ξαναείχα windows,έχω κάποιες ερωτήσεις:

-Μπορώ να κάνω αναβάθμιση έκδοσης? (δηλαδή τα 6.2 να τα κάνω 6.5?)

-τρέχουν προγράμματα από παλιότερα windows (πχ τα 5) ή από πιο καινούργια (πχ τα 6.5)

-μπορώ να τρέξω προγράμματα που είναι αποκλειστικά για windows mobile, ή μπορώ να τρέξω και καποια από τα ΧΡ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα πάρω σε λίγο το ΟΜΝΙΑ με τα 6.2. Επειδή δεν ξαναείχα windows,έχω κάποιες ερωτήσεις:

-Μπορώ να κάνω αναβάθμιση έκδοσης? (δηλαδή τα 6.2 να τα κάνω 6.5?)

 

Δεν υπάρχουν 6.2 ούτε και 6.5 (που το είδες αυτό; :confused: )

WM6.1 έχει η συσκευή σου και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι θα γίνει σε μελλοντικά updates.

 

-τρέχουν προγράμματα από παλιότερα windows (πχ τα 5)

 

Τα περισσότερα ναι κανονικά.

 

-μπορώ να τρέξω προγράμματα που είναι αποκλειστικά για windows mobile, ή μπορώ να τρέξω και καποια από τα ΧΡ?

 

Όχι. Οι εφαρμογές για WM είναι συγκεκριμένες και αποκλειστικά για αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ελληνικό ΟΜΝΙΑ, αλλά δεν μου απαντάει αυτόματα όταν

χρησιμοποιώ bluetooth handsfree ,αν και στις ρυθμίσεις τηλεφώνου

έχω βάλει αυτόματη απάντηση.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής:

1. Αν αυτό το κάνει και σε όσους εχουν Αγγλική ROM .

 

Πρίν αλλάξω την ROM σε Αγγλική θα εκτιμούσα μια απάντηση

από κάποιον που έχει τέτοιο τηλέφωνο και το έχει δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θα μπορέσω να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο μετά με κάποιο πρόγραμμα, όπως το Resco Keyboard; Υποθέτω ότι το Omnia στην Αγγλία θα δίνεται μόνο με αγγλικό πληκτρολόγιο.

 

Επίσης, στη γρήγορη εύρεση επαφών, τα κουμπάκια που έχουν γράμματα ανά 3δες θα είναι στα λατινικά. Υπάρχει περίπτωση αυτά να "εξελληνίζονται" ;

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα με δυσκολέψει αν το αγοράσω από την Αγγλία και δεν το σκέφτομαι τώρα (εκτός από την πρίζα :) ); Τα WM δε θα με πειράζει που θα είναι στα αγγλικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή, θα μπορέσω να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο μετά με κάποιο πρόγραμμα, όπως το Resco Keyboard; Υποθέτω ότι το Omnia στην Αγγλία θα δίνεται μόνο με αγγλικό πληκτρολόγιο.

 

Μπορείς άνετα να βάλεις όποιο ελληνικό πληκτρολόγιο θέλεις.

 

Επίσης, στη γρήγορη εύρεση επαφών, τα κουμπάκια που έχουν γράμματα ανά 3δες θα είναι στα λατινικά. Υπάρχει περίπτωση αυτά να "εξελληνίζονται" ;

 

Αυτό δεν γίνεται.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα με δυσκολέψει αν το αγοράσω από την Αγγλία και δεν το σκέφτομαι τώρα (εκτός από την πρίζα :) ); Τα WM δε θα με πειράζει που θα είναι στα αγγλικά.

 

Όχι. Σιγουρέψου μόνο ότι πρόκειται για ευρωπαϊκή συσκευή για να έχεις κανονικά υποστήριξη εδώ στην Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τους πιο ψαγμένους φίλους στην εν λόγω συσκευή και τεχνολογία, θα ήθελα να απευθύνω 2-3 ερωτήματα,με την ελπίδα να έχει κάποιος κάποια απάντηση...

 

1.Έχει βρει κανείς παρελκόμενο (καλώδιο/φις) από το οποίο να μπορεί να έχουμε ταυτόχρονα φόρτιση της μπαταρίας και έξοδο ήχου (audio/ακουστικά);;; Δυστυχώς, η αγαπημένη μας συσκευή έχει μόνο ένα φις συνδέσεων και αυτό τύπου σαμσουνιακού...

2.Αυτή η έρημη αντιπροσωπεία (Ευρωηλεκτρονική/Φουρλής) πότε σκοπεύει να διαθέσει τα επίσημα αξεσουάρ της συσκευής στην Ελλάδα;;; Ας μην πω καλύτερα για τις τιμές που χρεώνει τα υπάρχοντα,συμβατά με G600 αξεσουάρ π.χ. καλώδιο για Η/Υ 30ευρώ,φορτιστής αυτοκινήτου 20ευρώ,κλπ. Απαράδεκτο,όταν σε άλλες μάρκες τα original στοιχίζουν τα μισά χρήματα... Οι κινέζοι και οι πακιστανοί να'ναι καλά και ο νοών νοείτω! Μια βάση για το αυτοκίνητο ψάχνω της προκοπής και ότι βλέπω σε universal στα μαγαζιά,ή στο internet είναι της πλάκας... Και περιμένω καμιά της προκοπής καθότι σκοπεύω να τη βάλω σε τζιπάκι,όπου από τους κραδασμούς προβλέπω να ψάχνω τη συσκευή έξω από το παράθυρο...

Μια ρημαδοθήκη (ΟΧΙ μεταφοράς που φέρανε οι άχρηστοι και γενικά έχει γεμίσει ο τόπος), αλλά που να μπορώ να χρησιμοποιώ τη συσκευή με λερωμένα χέρια ζητάω,πχ,όπως οι παλιές τύπου δερμάτινες με ζελατίνα μπροστά. Για το άχρηστο το i-phone γέμισε ο τόπος από τέτοια ήδη...για το omnia τίποτα της προκοπής και πουθενά!!!

:rolleyes:;):rolleyes:

αρχισε να αγοραζεις απο ebay ,εχει τα παντα και σε τρομερες τιμες

(βγαλε μια prepaid card,κανε μια εγραφη στο ebay και στο paypal και ξεκινα ...)

please μια βοηθεια.ειμαι εντελως ασχετος απο wm αφου τοσο καιρο εχω symbian. θελω να βαλω προγραμμα πλοηγησης στο εν λογω τηλ. υπαρχει καποιος οδηγος για το πως?εχω διαβασει αρκετα για τα skins κτλ που χρειαζετε αλλα ακομα δεν το εχω πιασει.

τα πιο πολα skins ειναι για οθονες 32χ240 και επειδη το ομνια εχει αναλυση

240χ480 θελει skin προσαρμοσμενο στην οθονη του ,τωρα πληροφοριες

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6311

 

Gia to Garmnin pou eixe to paketo tou omnia....

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

και ακολουθεις τις οδηγιες

Δηλαδή, θα μπορέσω να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο μετά με κάποιο πρόγραμμα, όπως το Resco Keyboard; Υποθέτω ότι το Omnia στην Αγγλία θα δίνεται μόνο με αγγλικό πληκτρολόγιο.

 

Επίσης, στη γρήγορη εύρεση επαφών, τα κουμπάκια που έχουν γράμματα ανά 3δες θα είναι στα λατινικά. Υπάρχει περίπτωση αυτά να "εξελληνίζονται" ;

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα με δυσκολέψει αν το αγοράσω από την Αγγλία και δεν το σκέφτομαι τώρα (εκτός από την πρίζα :) ); Τα WM δε θα με πειράζει που θα είναι στα αγγλικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

πληκτρολογια ελληνικα υπαρχουν αρκετα,

ελληνικη ρομ για να εχεις τα παντα ελληνικα επισης

τσεκαρε αν θα ειναι ξεκλειδωτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...