Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Με το POI Loader το αρχείο στο φάκελο POI poi.gpi από 609kb γίνεται περίπου 353kb. Γιατί;

Δεν έχω ιδέα. Δεν έχω ασχοληθεί με gpi.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ιδέα. Δεν έχω ασχοληθεί με gpi.

 

Εκεί δεν πάνε τα POI

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

to Navigator Europe NT pws benei? exi giro sta 15 .rar , kanw extract 1 orea , kanw kai deftero kai leei de borei giati idi iparxei...( apo to proto .img)

 

gia ton Anavasi ekana afta : nstructions:

 

- You must have allready Garmin MapSource installed!

 

- Copy the files on the location:

C:\Garmin\Anavasi

 

- Run the file: anavasi.reg

in order to add its information into the registry!

 

- You are ready! Run MapSource and choose the map named:

Greece Anavasi

 

 

ala de fenete pouthena na ton epileksw...

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να είναι ένα αρχείο σε πολλαπλά rar

Αν ανοίξεις το ένα και το κάνεις extract χρησιμοποιεί όλα τα rar

αν βγάλεις π.χ. κάποιο img ή iso χρησιμοποίησε το daemon tools για να κάνεις ένα image cd και να το τρέξεις

Link to comment
Share on other sites

1--παιδια για θυμιστε μου λιγο .χαρτης κεντρικης ευρωπης με map id για ξεκλειδωμα υπαρχει?(για αυστρια,ουγγαρια,τσεχια,γερμανια κλπ)

υπαρχει και για ποιες αλλες χωρες?(ιταλια,αγγλια)EDIT ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως όταν συνδέεται με το GPS και πιάνει σήμα τότε μου αλλάζει την ώρα,βασικά την πάει 2 λεπτά πιο πριν απο το 141.Το θέμα είναι πως εγώ θελω να μην μου πειράζει την ώρα...Εχει βρει κανείς καμιά λύση?:(
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως όταν συνδέεται με το GPS και πιάνει σήμα τότε μου αλλάζει την ώρα,βασικά την πάει 2 λεπτά πιο πριν απο το 141.Το θέμα είναι πως εγώ θελω να μην μου πειράζει την ώρα...Εχει βρει κανείς καμιά λύση?:(

 

Μήπως στο ρολόι έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση ώρας??? ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο ρολόι έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση ώρας??? ;)

 

Οχι.Το κάνει μόνο όταν τρέχει το Garmin και το GPS έχει lockρει.Μου αλλάζει μόνο την ώρα και όχι την ημερομηνία(δηλαδή αν η ημερομηνία είναι λάθος δεν την πειράζει).Οτι ώρα και να του βάλω σε ένα δευτερόλεπτο την αλλάζει στην κανονική.Συμβαίνει και σε εσάς???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις το Garmin στο Ε65 το πιρε ο αδερφος μου σημερα και σκεφτομαι να του το περασω :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα και εγω εγκατασταση συμφωνα με τις οδηγιες.Ειναι τελειο και για μενα στην επαρχια , εχει παρα πολυ περισσοτερα απο smart2go.Μια ερωτηση οταν το βαζεις για προορισμο και πρεπει να βαλεις διευθυνση , πως το κανεις? Δεν μου βγαζει καμια

 

 

μια απ τα ίδια κι εδώ

 

τα βγάζει κινέζικα και είτε το γράψω στα greeklish ειτε ελληνικά δε βρίσκει τιποτα, ούτε οδό ουτε πόλη. μενού κινητού αγγλικά, μενου μηνυματων ελληνικα, γλωσσα garmin ελληνικά

 

επίσης πάντα οταν το ανοίγω γιατί με βγαζει το αμάξι κάπου στην Αγγλία? σβήνω τις τοποθεσίες στο "τοποθεσίες μου" αλλα και πάλι... :)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια κι εδώ

 

τα βγάζει κινέζικα και είτε το γράψω στα greeklish ειτε ελληνικά δε βρίσκει τιποτα, ούτε οδό ουτε πόλη. μενού κινητού αγγλικά, μενου μηνυματων ελληνικα, γλωσσα garmin ελληνικά

 

επίσης πάντα οταν το ανοίγω γιατί με βγαζει το αμάξι κάπου στην Αγγλία? σβήνω τις τοποθεσίες στο "τοποθεσίες μου" αλλα και πάλι... :)

 

Re παιδια να ρωτησω κατι σε καλυψη στην Ελλαδα δηλαδη ειναι σαν το destinator?Αξιζει να μπω στην διαδικασια να το βαλω?Το smart2go παντως εχει σχεδον ολες τις σημαντικες πολεις,αυτο εχει πχ και χωρια και επερχιακους δρομους μικρους που δεν εχει το smart2go?

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια κι εδώ

 

τα βγάζει κινέζικα και είτε το γράψω στα greeklish ειτε ελληνικά δε βρίσκει τιποτα, ούτε οδό ουτε πόλη. μενού κινητού αγγλικά, μενου μηνυματων ελληνικα, γλωσσα garmin ελληνικά

 

επίσης πάντα οταν το ανοίγω γιατί με βγαζει το αμάξι κάπου στην Αγγλία? σβήνω τις τοποθεσίες στο "τοποθεσίες μου" αλλα και πάλι... :)

 

xaxa μια απο τα ιδια!!!Ελα ντε γιατι σε βγαζει στην Αγγλια?

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια κι εδώ

 

τα βγάζει κινέζικα και είτε το γράψω στα greeklish ειτε ελληνικά δε βρίσκει τιποτα, ούτε οδό ουτε πόλη. μενού κινητού αγγλικά, μενου μηνυματων ελληνικα, γλωσσα garmin ελληνικά

 

επίσης πάντα οταν το ανοίγω γιατί με βγαζει το αμάξι κάπου στην Αγγλία? σβήνω τις τοποθεσίες στο "τοποθεσίες μου" αλλα και πάλι... :)

θελει ελληνικα στην γλωσσα του κινητου.εγω δεν εχω gps και με βγαζει αγγλια καθε φορα.μαλλον ειναι επειδη δεν εχουμε gps?ας μας ενημερωσουν αυτοι που εχουν πλιζ:)
Link to comment
Share on other sites

αν ανοιξετε την εφαρμογή ME το gps και πλοηγηθήτε όταν την κλείσετε και την ανοίξετε πάλι θα σας βγάλει στην τελευταία θέση που σταματήσατε!!!

 

Δλδ παίζει ρόλο το gps!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

θελει ελληνικα στην γλωσσα του κινητου.εγω δεν εχω gps και με βγαζει αγγλια καθε φορα.μαλλον ειναι επειδη δεν εχουμε gps?ας μας ενημερωσουν αυτοι που εχουν πλιζ:)

 

Φταιει η γραμματοσειρα του προγραμματος. Δοκιμαστε κατι. Οταν βγαζει τα κινεζικα δοκιμαστε να βαλετε αντι για το ελληνικο Α πχ το Αγγλικο (πατωντας το Α 3-4 φορες)

Βγαζει ολα τα αποτελεσματα απο Α.

Τελικα υπαρχει κανενας τροπος να αλλαξουμε την γραμματοσειρα της συσκευης??

Link to comment
Share on other sites

xaxa μια απο τα ιδια!!!Ελα ντε γιατι σε βγαζει στην Αγγλια?

 

θελει ελληνικα στην γλωσσα του κινητου.εγω δεν εχω gps και με βγαζει αγγλια καθε φορα.μαλλον ειναι επειδη δεν εχουμε gps?ας μας ενημερωσουν αυτοι που εχουν πλιζ:)

 

αν ανοιξετε την εφαρμογή ME το gps και πλοηγηθήτε όταν την κλείσετε και την ανοίξετε πάλι θα σας βγάλει στην τελευταία θέση που σταματήσατε!!!

 

Δλδ παίζει ρόλο το gps!

 

Έτσι φαίνεται, παίζει ρόλο το GPS. :(

 

Η μόνη λύση που βρήκα, τουλάχιστον όση ώρα έχω ανοιχτό το πρόγραμμα να μη με βγάζει Αγγλία όταν ανοίγω το χάρτη είναι να πάω:

Ρυθμίσεις > Σύστημα > Απομακρυσμένο GPS και να επιλέξω (πάνω πάνω) Πληροφορίες GPS > Νέα Τοποθεσία (εύρεση στο χάρτη) και > ΟΚ.

Όταν όμως κλείσω το πρόγραμμα, η ρύθμιση χάνεται.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα και εγω εγκατασταση συμφωνα με τις οδηγιες.Ειναι τελειο και για μενα στην επαρχια , εχει παρα πολυ περισσοτερα απο smart2go.Μια ερωτηση οταν το βαζεις για προορισμο και πρεπει να βαλεις διευθυνση , πως το κανεις? Δεν μου βγαζει καμια

 

Τι εννοείς πώς το κάνεις?

Καταρχήν έχω την αγγλική version.

Πάω : Where To->Search all cities->Ellada-> (γράφω το όνομα της οδού ή τα πρώτα γράμματα για να τη βρω στη λίστα)->(γράφω το νούμερο στο περίπου) και έτοιμο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πώς το κάνεις?

Καταρχήν έχω την αγγλική version.

Πάω : Where To->Search all cities->Ellada-> (γράφω το όνομα της οδού ή τα πρώτα γράμματα για να τη βρω στη λίστα)->(γράφω το νούμερο στο περίπου) και έτοιμο.

Με το αγγλικο μενου δεν μπορουσε να βρει καμια πολη ή διέυθυνση , τωρα που αλλαξα το μενου στα ελληνικα δουλευει ρολοι :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται , έχω ξεκινήσει να κατεβάζω όλα τα σημεία ενδιαφέροντος από το σάιτ που παρέθεσε ο Aisopos 3 σελίδες πίσω. Επειδή είναι πολλά ας επιχειρήσει και κάποιος άλλος να κατεβάσει ορισμένες κατηγορίες γιατί μιλάμε για πάνω από 11000 σημεία. Εγώ κατεβάζω με manager όλα τα αρχεία που έχει η κάθε κατηγορία έτσι ώστε να τα αξιοποιήσει κάποιος όπως θέλει, από το garmin δηλαδή μέχρι αν του χρειάζεται το εικονίδιο ή το στίγμα στο google earth.

Οι κατηγορίες που έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής είναι με τη σειρά όπως τις έχει το σάιτ:

 

Sex Activities

Super Markets

Wifi Spots

Αυτοκίνητα

Βενζινάδικα

Βίντεο-DVD

Γαστρονομία

Εξορμήσεις

Επισκευές Συσκευών

Κάμερες Ταχύτητας

Καταλύματα

Κατοικίδια

Καφετέρειες

Λαϊκές Αγορές

Λέσχες Αυτοκινήτου

Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης

Μοτοσικλέτα

Ναυτιλιακές Εταιρείες

Οπτικά

Οργανισμοί-Ιδρύματα-Λέσχες

 

Συνεχίζω να κατεβάζω όσο έχω χρόνο και για λίγο ακόμα και μετά πάλι το απόγευμα, όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να μοιράσουμε κάπως τις κατηγορίες ή να μου πει ποιες πιθανόν έχει κατεβάσει. Σκοπός είναι να τα συγκεντρώσουμε όλα εδώ για πιο εύκολο κατέβασμα και για όποιον τον ενδιαφέρει να παρακολουθεί από σήμερα και στο εξής μόνο τα updates από το σάιτ και όχι να χάνεται ανάμεσα στα χιλιάδες pois.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

2. Από την σελίδα με τα POI, κατεβάζουμε 2 αρχεία από την στήλη που υπάρχει δεξιά. Το αρχείο gpx που προορίζεται για και το CSV αρχείο

Αν υπάρχει εικονίδιο στην περιγραφή το κατεβάζουμε και αυτό, ή (προαιρετικά) δημιουργούμε ή βρίσκουμε ένα μόνοι μας με προτεινόμενες διαστάσεις εώς 20X20 (αν είναι μεγαλύτερο θα το πάρει, αλλά θα το κάνει crop).

 

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου δώσει το Link για να κατεβάσω τα αρχεία gpx και csv?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πώς το κάνεις?

Καταρχήν έχω την αγγλική version.

Πάω : Where To->Search all cities->Ellada-> (γράφω το όνομα της οδού ή τα πρώτα γράμματα για να τη βρω στη λίστα)->(γράφω το νούμερο στο περίπου) και έτοιμο.

 

Κι εμένα δουλεύει ΟΚ.

Το θέμα είναι αν θέλω να βρω κάποιο χωριό, πώς το βρίσκω;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δουλεύει ΟΚ.

Το θέμα είναι αν θέλω να βρω κάποιο χωριό, πώς το βρίσκω;

Οταν θες να βρεις απλα μια πολη ή χωριό χωρις διευθυνση δεν θα πας στην αναζητηση διευθυνσης αλλα στην απλη αναζητηση πολης.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε aristotelhs Εαν γινεται να ξανανεβάσεις το χαρτη των 54mb γιατί το link εχει διαγραφει

ευχαριστω!!!

 

ο χαρτης των 54 mb ποιον χαρτη ακριβως αντικαθιστα? αυτον των 35 mb της aytodrive hellas? ειναι καλυτερος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...