Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία παρατήρηση. Αλλάζω Vehicle αλλά αν βγω από το πρόγραμμα και ξαναμπώ επανέρχεται το αρχικό όχημα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα το τηλ σε μαζική μεταφορά και το βρήκε το POI Loader.

Δεν χρειάζονται και τα 3 αρχεία.Βασικά τα GPX kai CSV είναι διαφορετικά και ας έχουν ίδιες ονομασίες και τα 2 έχουν πραγματικά δεδομένα..Δηλαδή εγώ έβαλα ένα gpx camera και ένα csv camera με το ίδιο όνομα και τα βλέπει σαν 2 ξεχωριστά POI.Η φώτο είναι προερετική και για να μπει πρέπει να έχει το ίδιο όνομα με το αντίστοιχο GPX/CSV.Ολα αυτά με χρήση του προγράμματος POI Loader.

Το πλαίσιο δεν μπαίνει απο μόνο του γιατι πολύ απλά υπάρχει απο πρίν!!!.Με λίγα λόγια ο χάρτης περιέχει σχεδόν τα πάντα από μόνος του!!!!!και δεν νομίζω να χρειαστείται πολλά POI(μόνο για ρανταρ και τέτοια...):O

 

υπαρχουν και απο πριν?αμα ειναι να τα σβησουμε να κανουμε και οικονομια χωρου.

 

οσο για τον καιρο δεν χρειαζεται ενεργοποιηση.ενεργοποιηση χρειαζεται μονο για κατι fuel costs, hotels prices και τετοια που δεν ξερω αν και πως μπορουν να ενεργοποιηθουν(πιθανον να μην εχουν και ελλαδα σα το travel guide). η διδικασια για να δειτε τον καιρο ειναι:

 

βγήκα από τον χάρτη, πάτησα έξω στο wifi να βρει του σπιτιού μου, δεν συνδέθηκα απλά το άφησα ανοιχτό, μπήκα μέσα στο χάρτη και όταν ήταν να συνδεθεί για να ψάξει για τον καιρό, απλά με ρώτησε ποιο access point να επιλέξει και βουαλά το πήρε κανονικά.

με οποιοδήποτε άλλο συνδυασμό καόμα και μέσω vf live postpay μου έβγαζε αδυναμία επικοινωνίας με το σέρβερ τους.

 

οπως μου τα μετεφερε ο φιλος cypherth και πραγματι ετσι δουλευει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση. Αλλάζω Vehicle αλλά αν βγω από το πρόγραμμα και ξαναμπώ επανέρχεται το αρχικό όχημα

Ψιλοκόλλημα. Με πολλές προσπάθειες αλλάζει.

Εναλλακτικά δοκίμασε να διαγράψεις από την κάρτα μνήμης τα υπόλοιπα εικονίδια και κράτησε αυτό που θες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

pos vazeis POIs sto garmin ? to poi loader zita gia file me pois ....

Συνδέεις το τηλέφωνο με USB σε Data Transfer mode και βάζεις τον POI Loader να κάνει αναζήτηση συσκευής. Μόλις βρει το τηλέφωνο σου ζητά να επιλέξεις τον φάκελο που βρίσκονται τα αρχεία του POI που θες να περάσεις στην συσκευή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και απο πριν?αμα ειναι να τα σβησουμε να κανουμε και οικονομια χωρου...

 

Ποιά να σβήσεις ακριβώς?Τα POI που έχεις γιατί το Πλαίσιο δεν μπορείς να το σβήσεις.Βρίσκεται ενσωματωμένο στο χάρτη.Δεν είναι δηλαδή POI.Εγω έπαθα την πλάκα μου.Πήγα αγορές\ηλεκτρονικοι υπολογιστές και τι e-shop,wind Vofafone Cosmote,Plaisio κ.α. μου έμφάνισε δεν λέγεται!Απλα ο χάρτης της Auto Drive είναι κορυφή.Προς το παρόν έχω απενεργοποιείσει τους άλλους 2 γιατί δεν μου χρησιμεύουν και κάνει κάτι κολληματάκια στο μενού του που και που....

Πάντως ακόμα δεν έχω καταλάβει αν αξίζει ο χάρτης της Αναβασης να είναι και αυτός εγκατεστημένος.Εχει πραγματικά τόσα πολλά μέρη που στον άλλον δεν υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το τηλέφωνο με USB σε Data Transfer mode και βάζεις τον POI Loader να κάνει αναζήτηση συσκευής. Μόλις βρει το τηλέφωνο σου ζητά να επιλέξεις τον φάκελο που βρίσκονται τα αρχεία του POI που θες να περάσεις στην συσκευή.

 

afto lew .. den exw fakelo me POI.. pou vriskw?

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

afto lew .. den exw fakelo me POI.. pou vriskw?

Συγνώμη, δεν κατάλαβα. Κατέβασε από δω μερικά

http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τα δυο αρχεια του αισωπου αλλα οταν κλικαρω το zip μου βγαζει οτι το δευτερο αρχειο ειναι corrupted!!!μου φαινεται δεν θελει το garmin να εγκατασταθει στο κινητο μου!!!3 μερες το παλευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τα δυο αρχεια του αισωπου αλλα οταν κλικαρω το zip μου βγαζει οτι το δευτερο αρχειο ειναι corrupted!!!μου φαινεται δεν θελει το garmin να εγκατασταθει στο κινητο μου!!!3 μερες το παλευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα στράβωσε η δουλειά στο κατέβασμα. Τα αρχεία είναι εντάξει. Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις και....υπομονή!

 

τα αρχεία τα αποσυμπιέζουμε;

Εννοείται.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα στράβωσε η δουλειά στο κατέβασμα. Τα αρχεία είναι εντάξει. Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις και....υπομονή!

 

 

Εννοείται.

ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ 3 ΦΟΡΕς!

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο βλέπω, το αρχείο έχει κατέβει 50 φορές μέχρι τώρα. Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Κάτι παίζει ίσως με τον υπολογιστή σου.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να κατεβάσεις τα αρχεία ξεχωριστά όπως αναφέρονται σε άλλες απαντήσεις.

 

Λυπάμαι, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

 

Υ.Γ. Δοκίμασες να το ανοίξεις με WinZip;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

όλα τα pois από το σάιτ της poi plaza, τα έχω μετατρέψει από gdx σε gdi. Τοποθετήστε τα στο φάκελο E:\Garmin\Poi

 

http://rapidshare.com/files/81812487/poi_plaza_06-01-2008.rar.html

 

και εδώ όλα μαζί σαν gdx όπως τα έχει το σάιτ:

 

http://rapidshare.com/files/81814050/poi_plaza_06-01-2008_gpx.rar.html

cypherth
Link to comment
Share on other sites

με το destinator για το pc τι κανατε?εγω προσθεσα στη registry ενα greek font.reg που ειχε μεσα και τωρα δε μπορω να δω τα ονοματα του αγγλικου χαρτη.εμφανιζονται κινεζικα

 

όλα τα pois από το σάιτ της poi plaza, τα έχω μετατρέψει από gdx σε gdi. Τοποθετήστε τα στο φάκελο E:\Garmin\Poi

 

http://rapidshare.com/files/81812487/poi_plaza_06-01-2008.rar.html

 

η εναλλακτικα βaλτε τα σε ενα φακελο μαζι με τα αλλα και επιλεξτε το φακελο με το poiloader (μετονομαζοντας πριν σε gpx)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

όλα τα pois από το σάιτ της poi plaza, τα έχω μετατρέψει από gdx σε gdi. Τοποθετήστε τα στο φάκελο E:\Garmin\Poi

 

http://rapidshare.com/files/81812487/poi_plaza_06-01-2008.rar.html

Με ποιον τρόπο τα μετέτρεψες; Αφού ο POI Loader τα ενσωματώνει στο Garmin.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

απλα ηθελε να τα κανει με τον τροπο μεταφορας.τελικα Aisopos ποια ειναι η διαφορα των δυο μεθοδων στην πραξη?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το έκανα για να αποφύγω τη χρήση poi loader και κινητού με κάρτα μνήμης σε λειτουργία, κάποιους τους βολεύει έτσι. όπως και να χει μου ζητήθηκε και από το φίλο aristotelhs2060 και το έβαλα και σαν gpx.

το έκανα απλά με μια μαζική μετονομασία κατάληξης αρχείων από gpx σε gpi.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο βλέπω, το αρχείο έχει κατέβει 50 φορές μέχρι τώρα. Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Κάτι παίζει ίσως με τον υπολογιστή σου.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να κατεβάσεις τα αρχεία ξεχωριστά όπως αναφέρονται σε άλλες απαντήσεις.

 

Λυπάμαι, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

 

Υ.Γ. Δοκίμασες να το ανοίξεις με WinZip;

τι εννοεις ξεχωριστα?φυσικα ενα ενα τα κατεβασα τωρα για 4η φορα παλι μου βγαζει για το δευτερο corrupted header

 

ΟΛΑ ΟΚ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!εφταιγε το προγραμμα ζιπ που ειχα!με το winzip ολα οκ!ενα πρωτο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι οταν παω να ψαξω για οδο πχ δεν μου βγαζει τα ελληνικα παρα μονο κινεζικα!το μενου του κινητου το εχω παντα αγγλικα ειναι αναγκαστικο να το κανω ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

απλα ηθελε να τα κανει με τον τροπο μεταφορας.τελικα Aisopos ποια ειναι η διαφορα των δυο μεθοδων στην πραξη?

Φαίνονται πλέον στα προσαρμοσμένα POIs (και με την εικόνα τους :p ) και μπορούν να τεθούν σαν προορισμοί. Επιπλέον εμφανίζονται και στον χάρτη (λογικό αυτό).

Πριν (με την μετονομασία) δεν εμφανιζόταν τίποτε.

Το πιο ωραίο POI πάντως είναι το Adult :whistle:

 

τι εννοεις ξεχωριστα?φυσικα ενα ενα τα κατεβασα τωρα για 4η φορα παλι μου βγαζει για το δευτερο corrupted header!

Να σε ξαναρωτήσω. Δοκίμασες να το ανοίξεις με WinZip;

Tα αρχεία αυτά τα δημιουργεί το WinZip11 και ίσως άλλα προγράμματα του είδους (π.χ. WinRar) να μην είναι σε θέση να το ανοίξουν.

 

Με το εναλλακτικά, εννοώ να κοιτάξεις τον οδηγό του Αριστοτέλη στην πρώτη σελίδα όπου τα αρχεία υπάρχουν και μεμονωμένα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πλέον στα προσαρμοσμένα POIs (και με την εικόνα τους :p ) και μπορούν να τεθούν σαν προορισμοί. Επιπλέον εμφανίζονται και στον χάρτη (λογικό αυτό).

Πριν (με την μετονομασία) δεν εμφανιζόταν τίποτε.

Το πιο ωραίο POI πάντως είναι το Adult :whistle:

 

 

Να σε ξαναρωτήσω. Δοκίμασες να το ανοίξεις με WinZip;

Tα αρχεία αυτά τα δημιουργεί το WinZip11 και ίσως άλλα προγράμματα του είδους (π.χ. WinRar) να μην είναι σε θέση να το ανοίξουν.

 

Με το εναλλακτικά, εννοώ να κοιτάξεις τον οδηγό του Αριστοτέλη στην πρώτη σελίδα όπου τα αρχεία υπάρχουν και μεμονωμένα.

 

ta anoixa me winrar xwris kanena provlima:D

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ξεχωριστα?φυσικα ενα ενα τα κατεβασα τωρα για 4η φορα παλι μου βγαζει για το δευτερο corrupted header!

βαλε το winrar στον υπολογιστη σου. βαλε τα 2 αρχεια στον ιδιο φακελο και κανε δεξι κλικ στο zip και επελεξε extract here/εξαγωγη εδω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...