Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ΡΟΙs ειναι χιλιαδες!

Πως θα το κανουμε αυτο?

Καλυτερα να χωρισουμε τη δουλεια ωστε να ανεβει ενα ολοκληρωμενος φακελος στο rapid για ολους..

Μερικές δεκάδες είναι.

Στην πραγματικότητα, αν είσαι από επαρχία ελάχιστα POI θα σου φανούν χρήσιμα, μιας και τα περισσότερα αφορούν την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις το Garmin στο Ε65 το πιρε ο αδερφος μου σημερα και σκεφτομαι να του το περασω :)

 

Καποιος.. ειναι του αδερφου μου το κινητο και δεν θελω να πειραματιζομαι στο κινητο του :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καποιος.. ειναι του αδερφου μου το κινητο και δεν θελω να πειραματιζομαι στο κινητο του :)

Γιαννη απ'οτι εχω δει το εχουν περασει καποια παιδια με Ε65 :)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος.. ειναι του αδερφου μου το κινητο και δεν θελω να πειραματιζομαι στο κινητο του :)

 

Στο δικο μου παντως παιζει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, πόσους χάρτες έχεις τώρα συνολικά; 5;

Το πρόγραμμα δέχεται μόνο μέχρι 4 και με συγκεκριμένες ονομασίες!

α ναι μονο 4?lol!!!γιαυτο δεν μου βγαζει τον 5ο της ευρωπης!ο της ευρωπηςυποστηριζειτην ελλαδα τοσο καλα οπως ο autodrive για να τον σβησω?
Link to comment
Share on other sites

ο autodrive ειναι ο κορυφαιος χαρτης της Ελλαδας και δεν συμπεριλαμβανεται σε κανενα χαρτη ευρωπης.ειναι ειδικη κυκλοφορια πως να το πω.το εχουμε πει αρκετες φορες εδω
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για το POI Loader.

τρεχω το προγραμματακι και επιλεγω τον φακελο που εδωσε ο φιλος Cypherth με τα πολλα POΙs. Αφου τελειωσει ειδα οτι δημιουργει ενα αρχειο poi.gpi (1,5 ΜΒ περιπου). Τωρα πρεπει αυτο να το περασω στον φακελο ΡΟΙ μαζι με ολα τα αρχεια του αρχικου φακελου (τα 1012 αρχεια) ολα μαζι χυμα? Γιατι εγω νομιζα οτι το POI Loader τα περναει ολα κατευθειαν αλλα τελικα φτιαχνει ενα αρχει μονο.

Οποιος μπορει ας βοηθησει:)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για το POI Loader.

τρεχω το προγραμματακι και επιλεγω τον φακελο που εδωσε ο φιλος Cypherth με τα πολλα POΙs. Αφου τελειωσει ειδα οτι δημιουργει ενα αρχειο poi.gpi (1,5 ΜΒ περιπου). Τωρα πρεπει αυτο να το περασω στον φακελο ΡΟΙ μαζι με ολα τα αρχεια του αρχικου φακελου (τα 1012 αρχεια) ολα μαζι χυμα? Γιατι εγω νομιζα οτι το POI Loader τα περναει ολα κατευθειαν αλλα τελικα φτιαχνει ενα αρχει μονο.

Οποιος μπορει ας βοηθησει:)

Το αρχείο POI.gpi το δημιουργεί κάθε φορά ο POI Loader. Είναι ας το πούμε, η βάση δεδομένων των POI που εγκαθιστάς. Αυτό μένει ως έχει στον φάκελο E:\Garmin\POI\

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δλδ αν περασουμε στο κινητο απο τα POIS μόνο τα *.gpx και όχι τα bmp τί θα γίνει???

 

Λέτε αυτοι που είναι απο επαρχία να μην τους βοηθάνε τόσο τα καινούργια POIS και να είναι περιττά??

Γιατι προς το παρόν με τα POIS απο τους χάρτες και τα πρώτα που είχα βάλει είμαι ικανοποιημένος.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Αρχάριος είμαι από κινητά. Το πρόβλημα:

Πήγα να εγκαταστήσω το πακέτο χαρτών Garmin_Mobile XT key finder v1.1 που αναφέρεται μερικές σελίδες πίσω. Έκανα εγκατάσταση του GarminMobileXT.sis και μου είπε installation complete. Πήγα να τρέξω την εφαρμογή και ενώ δείχνει ότι την φορτώνει και βγάζει την αρχική μάυρη σελίδα της εκκίνησης της εφαρμογής και γράφει Garmin με πετάει ξανά στο μενού του νόκια και δεν μπορώ να ξανατρέξω την αφαρμογή παρά μόνον αν κλείσω και ξανα ανοίξω το κινητό.

Το κινητό είναι ένα Ν95 με 512MB μνήμη με 180 ελεύθερα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ποση ελευθερη μνημη τηλεφωνου εχεις; αν το ανοιξεις μολις ανοιξεις το κινητο και κλεισει, μετα ξανα ανοιγει ή παντα μια φορα και τερμα; απλα η συμπεριφορα αυτη μου θυμιζει περιπτωσεις ελλειψης ram :)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάντα μια φορά και τέρμα. Για να κάνει πως ξαναανοίγει θέλει ρεσταρτ το κινητο. Λες να είναι έλλειψη μνήμης? Και τι κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καποιος.. ειναι του αδερφου μου το κινητο και δεν θελω να πειραματιζομαι στο κινητο του :)

 

παιζει τελεια στο Ε65...

 

μαλιστα αποψε πηγα επισκεπτηριο σε ενα νοσοκομειο που δεν ηξερα ουτε καν που ηταν, και με πηγε και με εφερε απιστευτα!:p

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν περασουμε στο κινητο απο τα POIS μόνο τα *.gpx και όχι τα bmp τί θα γίνει???

 

Λέτε αυτοι που είναι απο επαρχία να μην τους βοηθάνε τόσο τα καινούργια POIS και να είναι περιττά??

Γιατι προς το παρόν με τα POIS απο τους χάρτες και τα πρώτα που είχα βάλει είμαι ικανοποιημένος.

 

ta *bmp αντιπροσωπεύουν μια θέση πάνω στο χάρτη??

 

Τα *.gpx δεν δουλεύουν χωρίς αυτα?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία από όσο ξέρω,20,0,015. Πάντως άδειασα και την μνήμη του κινητού από περιττές φωτό και βίντεο. Ελάφρωσε αρκετά αλλά πάλι το ίδιο. Έχω ενεργοποιημένο το bluetooth. Μήπως αυτό? Επίσης μήπως πριν από την εγκατάσταση του πακέτου πρέπει να έχω εγκαταστήσει κάτι άλλο που μου διέφυγε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...