Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια κανατε πολυ καλη δουλεια

 

αν με βοηθησετε και σε αυτο θα εισαστε ολα τα λεφτα....

 

εβαλα το σις για το π1 αντεγραψα τον φακελο γκαρμιν, και δουλευει κανονικα

δυστυχως ομως δεν μου βρισκει το τζι πι ες

και ενω βλεπει τους χαρτες στο συστημα του δεν μου ανοιγει αλλον....εκτος απο τον χαζομαμισιο...

 

προφανως δεν εχουν ξεκλειδωθει ολα...ακολουθω ομως πιστα τις οδηγιες που βεβαια εινια για τα νοκια...

 

θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν καποιο παιδι εχει καποια απαντηση..

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ti paizei me to nokia E65??

An to perasw 8a douleuei kanonika xwris kanena provlima??

Logika 8a xreiazomai kai ekswteriki keraia GPS swsta???

 

Filika

 

Scottas:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Φιλε rostopol thanks για της φοτο. Μια χαρα αφου την εχει. Και απο τυχη μαλιστα η φοτο που εβγαλες εκει ακριβως που ειναι το βελακι ειναι και το σπιτι μου :lol:

 

Μονο εβγαλες το γηπεδο επιτηδες επηδει ηταν απο τους λιγους δρομους που καλυπτη η απλα απο τυχη και εχει αρκετα απο την πολη ? (Ετσι οπως φενεται μονο ρωταω, γιατι την πολη φανταζομαι δεν την ξες)

 

Στα τυφλά εντελώς,στην αναζήτηση οδού,φυσικά δεν γνωρίζω από Πτολεμαϊδα αλλά όλες οι ελληνικές πόλεις έχουν και οδούς σχετίζουσες με εθνικές επετείους (πχ.25η Μαρτίου.....) κλπ. ή ονόματα που καταλήγουν σε..πόλεως,ενας από τους πρώτους δρόμους στα αποτελέσματα ήταν η Αργυροπόλεως;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανατε πολυ καλη δουλεια

 

αν με βοηθησετε και σε αυτο θα εισαστε ολα τα λεφτα....

 

εβαλα το σις για το π1 αντεγραψα τον φακελο γκαρμιν, και δουλευει κανονικα

δυστυχως ομως δεν μου βρισκει το τζι πι ες

και ενω βλεπει τους χαρτες στο συστημα του δεν μου ανοιγει αλλον....εκτος απο τον χαζομαμισιο...

 

προφανως δεν εχουν ξεκλειδωθει ολα...ακολουθω ομως πιστα τις οδηγιες που βεβαια εινια για τα νοκια...

 

θα εκτιμουσα ιδιαιτερα αν καποιο παιδι εχει καποια απαντηση..

 

ευχαριστω πολυ

 

ΟΚ τελικα κατεβασα το generator 1.3

και τον μετατροπεα του ιμει και τοτε εφτιαξε ενα αλλο id το περασα στo generator μου εδωσε τον σωστο αριθμο για να βαλω στο .txt

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για POI

 

Τι είναι τα POI;

Points Of Interest. Επί το ελληνικότερο σημεία ενδιαφέροντος, ή ενδιαφέροντα σημεία.

Το Garmin έχει ήδη μερικά ενσωματωμένα. Θα τα βρείτε στο «Για που;»->Φαγητό, ξενοδοχεία κ.α.

 

Ποια είναι η πρακτική τους χρήση;

Ας υποθέσουμε ότι έχουμε εγκαταστήσει τα POI της Vodafone.

Αν έχουμε σήμα GPS και μας έχει εντοπίσει ο δορυφόρος, πάμε «Για που;»->Πρόσθετα->Προσαρμοσμένα POI και επιλέγουμε Vodafone. Το πρόγραμμα θα κάνει μια αναζήτηση και θα εμφανίσει όλα τα σημεία της Vodafone, αρχίζοντας απ' αυτό που βρίσκεται πιο κοντά σε μας.

Επίσης, θα εμφανίζεται στον χάρτη και στα σημεία που βρίσκονται καταστήματα Vodafone και το λογότυπό της.

http://www.imageshack.gr/files/0ni8hl3nk18fw2whpol1.jpg

Μια άλλη περίπτωση είναι τα POI που περιέχουν σημεία με κάμερες και ραντάρ της τροχαίας.

Είναι δυνατόν, από την στιγμή που έχουμε εγκαταστήσει ένα τέτοιο POI να ειδοποιούμαστε με ηχητικό μήνυμα, ή οπτική ειδοποίηση στην οθόνη του κινητού όταν πλησιάζουμε σε τέτοια σημεία.

 

Τι κατηγορίες POI υπάρχουν;

Αρκετές. Σούπερ μάρκετς, βενζινάδικα, ξενοδοχεία, WiFi spots, καταστήματα κάθε είδους και πολλά άλλα.

 

Που μπορώ να βρώ POI για το κινητό μου;

Δύο γνωστές μέχρι τώρα ιστοσελίδες που έχουν POI για ελληνικά σημεία είναι οι παρακάτω. Αν βρεθούν κι άλλες, θα γίνει ενημέρωση.

http://poi.gpspocketpc.gr
http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Από την πρώτη σελίδα κατεβάζουμε το αρχείο με την ένδειξη http://poi.gpspocketpc.gr/images/Garmin.png και το εικονίδιο που βρίσκεται στην περιγραφή.

Από την δεύτερη, κατεβάζουμε το αρχείο zip.

 

Ωραία, τα κατεβάζω. Και τώρα τι; Πως θα τα εγκαταστήσω στο κινητό μου;

Για μια σωστή εγκατάσταση των POI στο κινητό μας χρειαζόμαστε τον POI Loader

http://www8.garmin.com/products/poiloader/

Από δω και πέρα θα πρέπει να γνωρίζουμε το εξής:

Για να εγκατασταθεί σωστά ένα POI χρειαζόμαστε το βασικό του αρχείο που έχει κατάληξη .gpx και το αρχείο εικόνας BMP (όχι απαραίτητα, αλλά συνίσταται αν θέλετε να απεικoνίζονται στον χάρτη τα POI).

Αν το POI που κατεβάσαμε δεν συνοδεύεται από εικονίδιο BMP, ή συνοδεύεται από άλλον τύπο εικονιδίου (συνήθως GIF), τότε είτε δημιουργούμε ένα μόνοι μας, είτε μετατρέπουμε το υπάρχον εικονίδιο GIF σε BMP. Σημειώστε ότι οι ιδανικές διαστάσεις που θα πρέπει να έχει το εικονιδίο θα πρέπει να είναι μέχρι 16X16.

Το αρχείο .gpx και το αρχείο .bmp θα πρέπει να έχουν υποχρεωτικά το ίδιο όνομα. Π.χ αν το POI έχει σαν όνομα αρχείου το Vodafone.gpx τότε το εικονίδιο θα πρέπει να ονομάζεται Vodafone.bmp

Αν έχουμε πολλά POI, καλό θα είναι να τα βάζουμε σε φακέλους. Για παράδειγμα τα αρχεία Vodafone.gpx και Vodafone.bmp βάλτε τα σε έναν φάκελο με όνομα Vodafone.

Όλους μαζί μετά τους φακέλους με τα POI που διαθέτουμε, τα βάζουμε σε έναν φάκελο με όνομα π.χ. POI

Αυτό θα βοηθήσει τον POI Loader να εντοπίσει όλα τα POI και να κάνει απρόσκοπτα την εγκατάστασή τους στην συσκευή μας.

 

Σε μερικά από τα POI που κατέβασα, στον κάθε φάκελο υπάρχει κι ένα αρχείο με κατάληξη .csv

Τι το κάνω αυτό;

Διαγράψτε όλα τα αρχεία με την κατάληξη αυτή. Δεν μας χρειάζονται. Περιέχουν τις ίδιες πληροφορίες που περιέχει το αρχείο .gpx και αν το αφήσουμε στον φάκελο, τότε το POI θα εμφανίζεται δυο φορές στον κατάλογο με τα Προσαρμοσμένα POI.

Η ύπαρξή του οφείλεται στην χρήση του και για άλλες συσκευές GPS. Μπορεί πάντως εναλλακτικά να χρησιμοποιηθεί αντί του αρχείου .gpx

 

Έχω ετοιμάσει τους φακέλους με τα POI. Πως κάνω την εγκατάσταση στο κινητό;

Συνδέστε το κινητό σας με το καλώδιο USB επιλέξτε «Μεταφορά δεδομένων» (Data transfer). Βεβαιωθείτε ότι έχει ενεργοποιηθεί.

Ανοίξτε τώρα τον POI Loader. Θα δείτε την οθόνη καλωσορίσματος. Πατήστε «Next».

Το πρόγραμμα αρχίζει και ψάχνει για την συσκευή σας και την εφαρμογή του Garmin (μπορεί να διαρκέσει κάποια δευτερόλεπτα). Μόλις την εντοπίσει, θα δείτε την ένδειξη «Garmin Mobile XT». Πατήστε «Next».

Τσεκάρετε (αν δεν είναι ήδη τσεκαρισμένη) την πρώτη επιλογή για εγκατάσταση νέων POI και πατήστε πάλι «Next».

Επιλέξτε τον φάκελο POI όπου έχετε τους φακέλους με τα επιμέρους POI. Τις υπόλοιπες ρυθμίσεις αφήστε τις ως έχουν.

Πατήστε «Next».

Σε λίγα δευτερόλεπτα (εξαρτάται από τον όγκο των POI) θα εμφανιστεί η επόμενη και τελευταία οθόνη που θα σας ενημερώνει για την επιτυχή εγκατάσταση.

Μπορείτε τώρα να αποσυνδέσετε το τηλέφωνο από το καλώδιο USB.

 

Που θα τα βρω τα POI στη συσκευή μου;

«Για που;»->Πρόσθετα->Προσαρμοσμένα POI

 

 

Σημείωση: Τα POI συνήθως, εκτός κάποιων περιπτώσεων, δεν καλύπτουν όλη την Ελλάδα, αλλά κυρίως Αθήνα-Θεσσαλονίκη, ή αν την καλύπτουν δεν είναι πάντα πλήρη.

Αν θέλετε να επεξεργαστείτε κάποιο POI (ονομασίες σημείων, αλλά και συντεταγμένες), μπορείτε να το κάνετε με το PoiEdit.

http://www.poiedit.com/

Πολύ σημαντικό επίσης! Ο POI Loader σε κάθε εγκατάσταση, διαγράφει όλα τα προηγούμενα POI που έχουμε εγκαταστήσει πριν. Δεν διαγράφει τα ενσωματωμένα POI που έχει η εφαρμογή Garmin.

 

 

Ελπίζω να τον βρείτε χρήσιμο τον οδηγό και να μην μου στείλετε άλλα ΠΜ για το θέμα αυτό, γιατί έχουν φρακάρει τα εισερχόμενα. :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

@Aisopos να σε καλα :)

 

Aρη επειδη αρκετοι ψαχνουν το map id απο τους κλειδωμενους χαρτες αυτο που εγραψες στο 1 ποστ για το προγραμμα mapedit1-0-38-3 και το πως μπορουμε να βρουμε το map id ειναι σωστο? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση σας στο θέμα της ελεύθερησ πλοήγησης,

κάτι άλλο ποθ θα ήθελα να μάθω είναι αν μπορούμε να καταγράφουμε την διαδρομή μας και μετα να την περάσουμε στο google earth και να μας δείξει την διαδρομή που ακολουθήσαμε, γίνεται???

Ευχαριστώ

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

thanxs για όλα όσα κάνατε για το garmin και για εμάς που το χρησιμοποιούμε

 

το εγκατέστησα χτες και δουλεύουν όλα εκτός από τον ήχο

 

παρατήρησα ότι στο ρυθμίσεις --> ήχοι το 2 που λέει ομιλία βγάζει μόνο

μια λευκή σελίδα.

 

Ξέρει κανείς κάτι? Είναι λάθος εγκατάστασης? Η κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

@Aisopos να σε καλα :)

 

Aρη επειδη αρκετοι ψαχνουν το map id απο τους κλειδωμενους χαρτες αυτο που εγραψες στο 1 ποστ για το προγραμμα mapedit1-0-38-3 και το πως μπορουμε να βρουμε το map id ειναι σωστο? :)

 

και γω απο αλλου το διαβασα...το δοκιμασες και δε δουλευει?σε ενα χαρτη που το ειχα δοκιμασει δουλεψε οπως ακριβως το ειπα γιαυτο και το ανεφερα.τωρα σε αλλους χαρτες δε ξερω γιατι αλλοι ειναι ξεκλειδωτοι αλλα δε δουλευουν αλλοι κλειδωμενοι και μπορει να μη βγαζει αυτα τα τρια ψηφια.απλα δοκιμασε το

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη περίπτωση είναι τα POI που περιέχουν σημεία με κάμερες και ραντάρ της τροχαίας.

Είναι δυνατόν, από την στιγμή που έχουμε εγκαταστήσει ένα τέτοιο POI να ειδοποιούμαστε με ηχητικό μήνυμα, ή οπτική ειδοποίηση στην οθόνη του κινητού όταν πλησιάζουμε σε τέτοια σημεία

 

Αυτο πως γινετε ακριβως. Αυτο δεν εχω καταφερει

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο ποθ θα ήθελα να μάθω είναι αν μπορούμε να καταγράφουμε την διαδρομή μας και μετα να την περάσουμε στο google earth και να μας δείξει την διαδρομή που ακολουθήσαμε, γίνεται???

Ευχαριστώ

αυτο το κανει το Sports Tracker, θα το βρεις στο site της Νοκια και στα γνωστα μαγαζακια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανει το Sports Tracker, θα το βρεις στο site της Νοκια και στα γνωστα μαγαζακια.. ;)

 

το έχω προσπαθήσει να το το εγκαταστησω αλλά αφου διαλέξω μνήμη ή phone memory μου βγάζει "σφάλμα σύνδεσης", το εγκαθιστώ και απο το computer αλλά δοκιμάζω και να το μεταφέρω στο κινητό και να το εγκαταστήσω απο εκεί και μου βγάζει το ίδιο λάθος

Υπόψιν δοκίμασα να το βάλω και στο τηλέφωνο και στην μνήμη, γενικως τα έχω δοκιμάσει όλα

Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει

Επίσης έχω δοκιμάσει και την 1.67 και την 1.66 έκδοση

Εβαλα και την ημερομηνία πίσω μήπως το κόλλαγε αυτο, τίποτε όμως

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ POI για το κινητό μου;

Δύο γνωστές μέχρι τώρα ιστοσελίδες που έχουν POI για ελληνικά σημεία είναι οι παρακάτω. Αν βρεθούν κι άλλες, θα γίνει ενημέρωση.

http://poi.gpspocketpc.gr
http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω αρχειο για Φαρμακεια. Υπαρχει κατι ή οχι? Γιατι αυτο που εχει ενσωματωμενο το garmin για τα φαρμακεια ειναι πολυ outdated.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη περίπτωση είναι τα POI που περιέχουν σημεία με κάμερες και ραντάρ της τροχαίας.

Είναι δυνατόν, από την στιγμή που έχουμε εγκαταστήσει ένα τέτοιο POI να ειδοποιούμαστε με ηχητικό μήνυμα, ή οπτική ειδοποίηση στην οθόνη του κινητού όταν πλησιάζουμε σε τέτοια σημεία

 

Αυτο πως γινετε ακριβως. Αυτο δεν εχω καταφερει

 

Πας SETTINGS -> PROXIMITY POINTS και μέσα εκεί ρυθμίζεις τα πάντα.

 

Καλημέρα παιδιά

 

thanxs για όλα όσα κάνατε για το garmin και για εμάς που το χρησιμοποιούμε

 

το εγκατέστησα χτες και δουλεύουν όλα εκτός από τον ήχο

 

παρατήρησα ότι στο ρυθμίσεις --> ήχοι το 2 που λέει ομιλία βγάζει μόνο

μια λευκή σελίδα.

 

Ξέρει κανείς κάτι? Είναι λάθος εγκατάστασης? Η κάποια ρύθμιση?

 

Έχεις περάσει το αρχείο για VOICE στον φάκελο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως γινετε ακριβως. Αυτο δεν εχω καταφερει

Νομίζω ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο και τον ήχο επισήμανσης. μέσα από τις Ρυθμίσεις->Ήχος

Δοκίμασα το POI με τα ραντάρ και τις κάμερες από την δεύτερη σελίδα και όντως έβγαλε στην οθόνη την ένδειξη «Ειδοποίηση» με ένα δυνατό μπιπ όταν έφτασε κοντά σε ραντάρ, ενώ εμφανίστηκε και το εικονίδιο στον χάρτη.

Αυτό ίσως να το κάνει με όλα τα POI. Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αυτή τη στιγμή.

Από κει και πέρα, κατά την εγκατάσταση με τον POI Loader, μπορείς να επιλέξεις Manual εγκατάσταση και να καθορίσεις τους συναγερμούς για το κάθε POI ξεχωριστά.

 

 

Που μπορώ να βρώ POI για το κινητό μου;

Δύο γνωστές μέχρι τώρα ιστοσελίδες που έχουν POI για ελληνικά σημεία είναι οι παρακάτω. Αν βρεθούν κι άλλες, θα γίνει ενημέρωση.

http://poi.gpspocketpc.gr
http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?pc_id=19&lang=en

Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω αρχειο για Φαρμακεια. Υπαρχει κατι ή οχι? Γιατι αυτο που εχει ενσωματωμενο το garmin για τα φαρμακεια ειναι πολυ outdated.

Ότι βλέπεις.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπράβο καταπληκτική δουλειά!!!!

 

Να κάνω και μια ερώτηση. Ξέρεις κανείς πως μεταφέρουμε στο pc μας τα ίχνη (waypoints) που έχουμε καταγράψει με το Garmin ?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά το πρόγραμμα στο Ν93 έχω το παρακάτω πρόβλημα.

Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να συνδεθώ με το (εξωτερικό) fortuna slim gps ούτε να ξεκλειδώσω τους δυο κλειδωμένους χάρτες (το χάρτη της Ανάβασης τον βλέπει κανονικά).

 

Το πρόγραμμα εμφανίζει λάθος ΙΜΕΙ τηλ. και ίσως το Id που εμφανίζει να είναι κι αυτό λάθος.

 

Προσπάθησα και με το πρόγραμμα GarminK1.3 και πήρα διαφορετικό Id αλλά ούτε με αυτό γίνεται τίποτα.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου απαντήσει κάποιος αν έχει "δουλέψει" πλήρως το πρόγραμμα με Ν93 και αν κατ' επέκταση το πρόγραμμα "δουλεύει" με συσκευές που δε διαθέτουν εσωτερικό gps.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και γω απο αλλου το διαβασα...το δοκιμασες και δε δουλευει?σε ενα χαρτη που το ειχα δοκιμασει δουλεψε οπως ακριβως το ειπα γιαυτο και το ανεφερα.τωρα σε αλλους χαρτες δε ξερω γιατι αλλοι ειναι ξεκλειδωτοι αλλα δε δουλευουν αλλοι κλειδωμενοι και μπορει να μη βγαζει αυτα τα τρια ψηφια.απλα δοκιμασε το

Και εγω μια φορα το δοκιμασα την πρωτη φορα που εκανα εγκατασταση στο κινητο μου το garmin απο τον οδηγο σου, τοτε δουλεψε σωστα και εμφανισε το map id του χαρτη οπως ακριβως τα ειχες γραψει :) απλα ρωτισα για να ξερω εαν σε ολλους τους χαρτες ειναι ετσι για το γνωριζω εγω αλλα και να μπορω να παραπεμπω οποιους ρωτανε για το map id στο 1 ποστ του παροντος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά το πρόγραμμα στο Ν93 έχω το παρακάτω πρόβλημα.

Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να συνδεθώ με το (εξωτερικό) fortuna slim gps ούτε να ξεκλειδώσω τους δυο κλειδωμένους χάρτες (το χάρτη της Ανάβασης τον βλέπει κανονικά).

 

Το πρόγραμμα εμφανίζει λάθος ΙΜΕΙ τηλ. και ίσως το Id που εμφανίζει να είναι κι αυτό λάθος.

 

Προσπάθησα και με το πρόγραμμα GarminK1.3 και πήρα διαφορετικό Id αλλά ούτε με αυτό γίνεται τίποτα.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου απαντήσει κάποιος αν έχει "δουλέψει" πλήρως το πρόγραμμα με Ν93 και αν κατ' επέκταση το πρόγραμμα "δουλεύει" με συσκευές που δε διαθέτουν εσωτερικό gps.

 

Ευχαριστώ

 

Στο Ε65 δουλευει κανονικοτατα με εξωτερικο gps. Για το Ν93 καποιος αλλος που το εχει μπορει να σου απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε65 δουλευει κανονικοτατα με εξωτερικο gps. Για το Ν93 καποιος αλλος που το εχει μπορει να σου απαντησει...

Δοκίμασα σε Ε65 με εξωτερικό GPS και δεν το Garmin δεν το βρίσκει. Το GPS το βλέπω κανονικά απο το κινητό, στην αναζήτηση συσκευών δηλαδή το εντοπίζει. Το Garmin όμως κάνει αναζήτηση...αναζήτηση... και δεν βρίσκει τίποτα.

 

EDIT:

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full. αυτο δε σημαινει οτι εχει συνδεθει με δορυφορους αλλα οτι το προγραμμα αναγνωρισε το εσωτερικο gps.θα συνδεθει με δορυφορο οταν ανοιξετε το χαρτη...

 

Αυτό το βήμα δεν το έκανα μιας και αναφέρει οτι το κάνουμε για να δουλέψει το εσωτερικό GPS. Χρειάζεται να το κάνω κι'εγώ για να δουλέψει το εξωτερικό Bluetooth GPS?

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπράβο καταπληκτική δουλειά!!!!

 

Να κάνω και μια ερώτηση. Ξέρεις κανείς πως μεταφέρουμε στο pc μας τα ίχνη (waypoints) που έχουμε καταγράψει με το Garmin ?

 

εχεις το garmin για pc?το εχεις ξεκλειδωσει καπως?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...