Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρηκα και το Remind Me το οποιο και θα δοκιμασω..

 

 

 

..το θεμα τι σχεση μπορει να εχει?

 

ωρες ωρες καποια themes δημιουργουν ασυμβατοτητες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα ρωτησω τωρα κατι το οποιο το ψαχνω απο τοτε που απεκτησα

symbian...Ενα προγραμα που να αναγνωριζει τις φατσουλες που μου στελνουν απο σονυ.. π.x :) και οχι : ) να στελνω και να λαμβανω φατσουλες.

Δοκιμασα παρα πολλα μεχρι τωρα οπου εχουν smileys αλλα ολα

απο τις 160 που μπορω να γραψω,σε νεο μηνυμα, με το που γραφω 1 γραμμα πανε στα 69!!

Οποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω...

 

Καποια απαντηση ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εγκατεστησα και δοκιμασα (σε Nokia C5) το T-Reminder και το Best Reminder, προγραμματα τα οποια υποτιθεται οτι σε ενημερωνουν για χαμενες κλησεις, sms , υπενθιμισεις ημερολογιου κλπ.

Δυστυχως, διαπιστωσα οτι

δεν λειτουργουν οταν το πληκτρολογιο ειναι κλειδωμενο.

 

 

Τα εχει δοκιμασει κανεις? κι αν ναι, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Υπαρχουν καποια αλλα προγραμματα notification για αναπαντητες κλησεις/sms που να λειτουργουν ομως και με κλειδωμενο πληκτρολογιο?

 

 

Εμένα το best reminder μου λειτουργεί κανονικά άσχετα αν είναι κλειδωμένο το τηλ η όχι. Κάτι κάνεις λάθος!

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να το βρουμε?

 

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=29&faq=1

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.:)

Επειδή εδώ και αρκετούς μήνες δεν είχα στην κατοχή μου symbian συσκευή θέλω να μου προτίνετε κάποιες εφαρμογές για blacklist.

 

Αρχικά για τις κλήσεις υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τις μπλοκάρει τελείως ετσι ώστε στην οθόνη μου να μην εμφανίζεται τίποτα και τον άλλον να του λέει ότι είμαι απασχολημένος/εκτός δικτύου ή ακόμη καλύτερα να ακούει ο άλλος ότι χτυπάει και σε μένα απλά να μην εμφανίζεται τίποτα.

 

Για τα SMS τώρα θέλω απλά να μην μου εμφανίζει κάτι στην οθόνη μου όταν έρχεται ένα μήνυμα και να τα βλέπω εγώ όταν μπω στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.:)

Επειδή εδώ και αρκετούς μήνες δεν είχα στην κατοχή μου symbian συσκευή θέλω να μου προτίνετε κάποιες εφαρμογές για blacklist.

 

Αρχικά για τις κλήσεις υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τις μπλοκάρει τελείως ετσι ώστε στην οθόνη μου να μην εμφανίζεται τίποτα και τον άλλον να του λέει ότι είμαι απασχολημένος/εκτός δικτύου ή ακόμη καλύτερα να ακούει ο άλλος ότι χτυπάει και σε μένα απλά να μην εμφανίζεται τίποτα.

 

Για τα SMS τώρα θέλω απλά να μην μου εμφανίζει κάτι στην οθόνη μου όταν έρχεται ένα μήνυμα και να τα βλέπω εγώ όταν μπω στην εφαρμογή.

 

Mcleaner ! νομιζω το κορυφαίο !

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Ξέρετε αν υπάρχει καμία εφαρμογή σαν αυτό που έχουν τα περισσότερα sony erricson που απλά να μετράει τα σταλθέντα μηνύματα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!:)

 

Μόλις βρήκα μια πολύ χρήσιμη εφαρμογή η οποία δίνει μια δυνατότητα που δυστυχώς το s60 δεν μας την προσφέρει. Συγκεκριμένα η εφαρμογή SMS Undo δίνει την δυνατότητα να ακυρώσουμε την αποστολή ενός sms αφού πατήσουμε την αποστολή μέσα σε ένα χρονικό διάστημα κάποιων δευτερολέπτων που θα ορίσουμε εμείς.:)

Link to comment
Share on other sites

εχω το 3250.

ελω καποια εφαρμογη για να ελευθερωνει μνημη ραμ, καποιον καλο task manager και αν υπαρχει καποια να δειχνει το ποσοστο της μπαταριας που απομενει στην αρχικη οθονη.

 

επισης το tapatalk υποστηριζεται απο το κινητο μου?

Link to comment
Share on other sites

εχω το 3250.

ελω καποια εφαρμογη για να ελευθερωνει μνημη ραμ, καποιον καλο task manager και αν υπαρχει καποια να δειχνει το ποσοστο της μπαταριας που απομενει στην αρχικη οθονη.

 

επισης το tapatalk υποστηριζεται απο το κινητο μου?

 

Για task manager εγώ χρησιμοποιώ τον best taskman γιατί έχει την επιλογή να βλέπεις τις procces που τρέχουν στο παρασκήνιο και κλείνοντας τες να ελευθερώνω την ram. Η συσκευή σου αν δεν κάνω λάθος είναι 3rd edition άρα θα δουλεύει η εφαρμογή. Τώρα για το tapatalk θα λειτουργεί αν η συσκευή σου δέχεται τα widget.

 

Mιας και αναφέρθηκε το tapatalk το χρησιμοποιεί κανένας? Εγώ το πέρασα στη συσκευή μου (C5) και ενώ εγκαταστάθηκε κανονικά το widget, μπαίνω στην εφαρμογή, πάω στο πεδίο της αναζήτησης για να βρω το myphone και παρά το ότι πληκτρολογώ το όνομα δεν κάνει αναζήτηση με τίποτα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει καποιος αν υπάρχει εφαρμογη που να μπορεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου για να πληκτρολογείς στο pc? Να το χρησιμοποιώ σαν remote keyboard δηλαδη. Δοκίμασα την εφαρμογη Bluetooth Remote Control 4.0 με την οποια μπορεις να κουνησεις το mouse εμφανιζοντας το desktop στην οθονη του κινητου σου, να χειριστεις media player, vlc player και αλλα πολλά αλλά δεν εχω βρει τρόπο να πληκτρολογώ.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια σε ολους,θελω να ρωτησο αν υπαρχει εφαρμογη σαν το talking tom του iphone για e72. Η κατι αναλογο.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να παρουσιάζει συνολικά στατιστικά για το κινητο? Δηλαδή μηνύματα που λήφθηκαν κινήματα που στάλθηκαν και λεπτά κλήσεων
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Μια ερώτηση για S60v3FP2 (6720). Υπάρχει τρόπος στην οθόνη του standby να φαίνεται η ώρα του επόμενου ξυπνητηριού? Φαίνεται μόνο το καμπανάκι που φανερώνει ενεργοποιημένο ξυπνητήρι αλλά όχι η ώρα του. Edited by marathan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχός του Nokia E63 και ψάχνω να βρω έναν browser για να περιηγούμαι στο internet, κατά προτίμηση γρήγορος και να υποστηρίζει flash. Υπάρχει κάποιος?

Μέχρι στιγμής, εχω και χρησιμοποιώ τον browser του ίδιου του κινητού καθώς και τον Opera Mobile. Από τον Opera το μόνο που του λείπει είναι η υποστήριξη σελίδων flash, όσο για τον browser του κινητού τι να πω... Αργός και bufferιάζει εύκολα, το μόνο συν είναι ότι υποστηρίζει flash...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχός του Nokia E63 και ψάχνω να βρω έναν browser για να περιηγούμαι στο internet, κατά προτίμηση γρήγορος και να υποστηρίζει flash. Υπάρχει κάποιος?

Μέχρι στιγμής, εχω και χρησιμοποιώ τον browser του ίδιου του κινητού καθώς και τον Opera Mobile. Από τον Opera το μόνο που του λείπει είναι η υποστήριξη σελίδων flash, όσο για τον browser του κινητού τι να πω... Αργός και bufferιάζει εύκολα, το μόνο συν είναι ότι υποστηρίζει flash...

Υπήρχε ο skyfire που ήταν καλός και υποστήριζε flash αλλά πια δεν υποστηρίζει την χώρα μας. Υπάρχουν και οι Digia, Ozone αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει. Αν θες γρήγορο web browser τότε η λύση είναι ο mini opera.

 

Υ.Γ. Πάντως τα χαρακτηριστικά γρήγορος και flash δεν ταιριάζουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ο skyfire που ήταν καλός και υποστήριζε flash αλλά πια δεν υποστηρίζει την χώρα μας. Υπάρχουν και οι Digia, Ozone αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει. Αν θες γρήγορο web browser τότε η λύση είναι ο mini opera.

 

Υ.Γ. Πάντως τα χαρακτηριστικά γρήγορος και flash δεν ταιριάζουν.

To Ozone, ψάχνοντας αριστερά-δεξιά, το κατέβασα και θα το εγκαταστήσω, το digia δυστυχώς δεν γίνεται, μιας και υποστηρίζει μόνο S60v5 τηλέφωνα.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγγραμα για να μπορω να στελνω αρχεια απο τον υπολογιστη μου

στο κινητο μου μεσω wi-fi ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγγραμα για να μπορω να στελνω αρχεια απο τον υπολογιστη μου

στο κινητο μου μεσω wi-fi ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3100726#post3100726 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

υπαρχει καποιο προγραμα για ε51 που να μην αφηνει να καλεσει ενας συγκεκριμενος αριθμος και να του λεει οτι δεν υπαρχει ή οτιδηποτε αλλο;

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιο προγραμα για ε51 που να μην αφηνει να καλεσει ενας συγκεκριμενος αριθμος και να του λεει οτι δεν υπαρχει ή οτιδηποτε αλλο;

Ευχαριστω

 

Το Black List είναι ότι πρέπει. Στο συγκεκριμένο link που σου έδωσα είναι trial αλλά μπορείς να το ψάξεις σπασμένο αν θες. :happy:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε προγραμα με ορισμενα ΜΒ το οπερα μινι ειναι μονοδρομος... Ουτε καν το οπερα mobile (s60v3) Το μινι κανει την καλυτερη συμπιεση σελιδας. Σημερα τσεκαρα σελιδα 2,3ΜΒ πλοηγος κινητου, 23ΚΒ μινι με προβολη κινητου και 70ΚΒ μινι με κανονικη προβολη. Η συμπιαν εκδοση εκανε και αυτη πολυ καλη συμπιεση αλλα απο οτι θυμαμαι τα νουμερα της ηταν περιπου 30% παραπανω ΚΒ απο το μινι...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...