Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το SPB TV v. 2.1 (1162) στο Ν86 και δεν λειτουργεί ούτε και το http://m.youtube.com/ με flash lite 3.0. Σε σας λειτουργούν;

 

Απο τι φαίνεται το flash lite 3.1 και το flash lite 4 είναι για οθόνη αφής.

 

Επιπλέον μπλόκαραν και την εφαρμογή Tapatalk! Ενώ μέχρι πρότινος λειτουργούσε. Όπως και το SPB TV τώρα πια έχει 0MB στο ovi store.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εφαρμογή παρόμοια με την vibra connect? Θέλω να με ειδοποιεί πότε απάντησε το τηλ. για να το βάζω στο αυτί. (Δεν μπορώ με τίποτα αν και την κάνω sign την vibra connect να την εγκαταστήσω, μου λέει πρόβλημα πιστοποιητικού. Έχω Ε52) Ευχαριστώ.

 

Κάποια από τις εφαρμογές τις Νetqin νομίζω το Mobile Manager.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα σε ολους,

 

Μια ερωτηση (n00b-o-ερωτηση) :

Εαν πληρωσω και κατεβασω μια εφαρμογη απο το Ovi και μετα για καποιον λογο σβηστει (Format, Reset κτλ) θα μπορω να την κατεβασω και παλι ή πρεπει να ξαναπληρωσω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Μια ερωτηση (n00b-o-ερωτηση) :

Εαν πληρωσω και κατεβασω μια εφαρμογη απο το Ovi και μετα για καποιον λογο σβηστει (Format, Reset κτλ) θα μπορω να την κατεβασω και παλι ή πρεπει να ξαναπληρωσω ;

Την κατεβάζεις κανονικά χωρίς πρόβλημα. Απλώς δεν μπορείς να την κατεβάσεις μόνιμα στον υπολογιστή σου. Εκτός εάν ξέρει κανείς που αποθηκεύονται στο κινητό όταν κατεβαίνουν από το ovi store!? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζεις κανονικά χωρίς πρόβλημα. Απλώς δεν μπορείς να την κατεβάσεις μόνιμα στον υπολογιστή σου. Εκτός εάν ξέρει κανείς που αποθηκεύονται στο κινητό όταν κατεβαίνουν από το ovi store!? :rolleyes:

 

[ΟΔΗΓΟΣ] Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305682

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ψαχνω για μια εφαρμογη, για εξ'αποστασεως ελεγχο ενος pc, μεσα απο το κινητο μου που εχει symbian s60 3rd edition.

Υπαρχει κατι που οντως να δουλευει;

Βρηκα αυτο

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=48179

http://www.rdmplus.com/tsm/index.html

και φυσικα υπαρχουν και λυσεις τυπου logmein.

Αλλα δεν υπαρχει καποιο θεμα με υλοποιησεις flash, που ουτε κατα διανοια δεν τρεχουν σε τετοια κινητα;

Αν ξερει καποιος κατι σχετικο θα με βοηθουσε.

 

 

vectir ειναι η εφαρμογή σου

Το σεξ ανακουφίζει την ένταση – η αγάπη την προκαλεί
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν πατάω διαγραφή σ'ένα e-mail, αυτό σβήνεται τελίως και απ'το κινητό και απ'το διακωμιστή...

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να πηγαίνουν πρώτα σε κάποιο σχετικό φάκελο όπως τα διαγραμμένα στοιχεία και μετά να τα διαγράφουμε εμείς μώνυμα απο'κεί;

Χρησιμοποιώ Gmail και την έκδωση της εφαρμογής όπως συμπεριλαμβάνεται στην τελευταία έκδωση λογισμικού του E52.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν πατάω διαγραφή σ'ένα e-mail, αυτό σβήνεται τελίως και απ'το κινητό και απ'το διακωμιστή...

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση να πηγαίνουν πρώτα σε κάποιο σχετικό φάκελο όπως τα διαγραμμένα στοιχεία και μετά να τα διαγράφουμε εμείς μώνυμα απο'κεί;

Χρησιμοποιώ Gmail και την έκδωση της εφαρμογής όπως συμπεριλαμβάνεται στην τελευταία έκδωση λογισμικού του E52.

 

Χρησιμοποιώ την παραπάνω εφαρμογή (Nokia Email),στην έκδοση 500.21.009...

 

Για κάποιο περίεργο λόγο(δεν εξηγείται αλλιώς...),με την εφαρμογή ανοιχτή,δεν μπορώ να κάνω συνεχόμενο πάτημα στον Opera Mini,για να ανοίξω πολλαπλά παράθυρα...! :X

 

Από τι συμβαίνει όλο αυτό;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μου λέει ένας αριθμός κινητού σε ποιο δίκτυο(vodafone,otenet,wind) ανοίκει ? Κάτι αντίστοιχο υπάρχει για τα ıphone το "Doublechecker" αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα symbian.

Και κάτι ακόμη , έχω το Ε-52 και φοράω την έκδοση 052.003.281.04 . Η ερώτηση μου είναι αν αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μου λέει ένας αριθμός κινητού σε ποιο δίκτυο(vodafone,otenet,wind) ανοίκει ? Κάτι αντίστοιχο υπάρχει για τα ıphone το "Doublechecker" αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα symbian.

Και κάτι ακόμη , έχω το Ε-52 και φοράω την έκδοση 052.003.281.04 . Η ερώτηση μου είναι αν αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Αν ο πάροχος σου είναι της Vodafone, τότε στέλνοντας δωρεάν μήνυμα τον αριθμό που σε ενδιαφέρει, στο 1292 θα έχεις ενημέρωση του δικτύου που ανήκει ο αριθμός.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Αν ο πάροχος σου είναι της Vodafone, τότε στέλνοντας δωρεάν μήνυμα τον αριθμό που σε ενδιαφέρει, στο 1292 θα έχεις ενημέρωση του δικτύου που ανήκει ο αριθμός.

 

οχι είμαι cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδιά! Υπάρχει καποια εφαρμογή όπως το Goodreader του iOS; Θέλω να έχω τα έγγραφα του dropbox αποθηκευμένα στο κινητό και να μπορώ να τα βλέπω από εκεί..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να κάνουμε μεταπήδηση σε συγκεκριμμένο χρονικό διάστημα κατά την αναπαραγωγή ενώς αρχείου μουσικής ή video όπως γίνεται είδη στα Windows με το Winamp?
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια πρέπει να έσβησα κατά λάθος το advanced communication manager από το Ε 52 μου. Μπορεί κάποιος να μου πει που αλλού μπορώ να το βρω εκτός από το ovistore και να μου στείλει την διεύθυνση μέσω μηνύματος? Ευχαριστώ. Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα

υπαρχει καποια εφαρμογη για sms που να παρουσιαζει τα sms μεταξυ 2 ατομων σε μορφη συζητησεων?? Οπως γινεται σε android, ios πχ

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Free-iSMS

 

http://s17.postimage.org/3w7epyspn/free_isms.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Free-iSMS

 

http://s17.postimage.org/3w7epyspn/free_isms.jpg

 

ναι το βρηκα και εγω αν και δυστυχως δεν υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες

σε ευχαριστω παρ'ολα αυτα

ποσο δυσχρηστο ειναι ρε γμτ το ovistore...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα και εγω αν και δυστυχως δεν υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες

σε ευχαριστω παρ'ολα αυτα

ποσο δυσχρηστο ειναι ρε γμτ το ovistore...

 

Σίγουρα; Αν θυμάμαι καλά! Όταν το χρησιμοποιούσα στο 5800 δεν είχα πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες. Από τότε έχει περάσει καιρός και μπορεί να κάνω λάθος :) :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς κάποιο πρόσθετο για emoticons σε Νοκια 6290; (symbian s60 3rd edition FP1 9.2)

Δεν θέλω animated, τα απλά smilies τα ακίνητα όπως αυτά που έχουν και τα απλά κινητά της νόκια, όπως :) ;) κλπ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ ξέρω το animated sms το οποίο έχει animated. καλά μη φανταστείς οτι είναι κάτι τραγικο αλλά κάνεις τη δουλειά σου.

δεν ξέρω αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι σε μη animated. αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω κ περισσότερες πληροφορίες μιας που αυτό χρησιμοποιώ κ εγώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι το εξής. Η κοπέλα μου έχει ένα Νοκια C1-01 το οποίο υποστηρίζει smilies. Σχεδόν σε κάθε της μήνυμα μου στέλνει κάποιο smiley, είτε αυτό είναι ένα χαμόγελο είτε φιλάκι είτε κάποιο άλλο. Εντάξει, το φιλάκι το έχω μάθει, είναι το :-*, το χαμόγελο είναι το :-) , το κλειστό μάτι είναι ;-) αλλά δεν τα ξέρω και τα 16 smilies που έχει η συσκευή της. Για αυτό θέλω ένα πρόσθετο, μια εφαρμογούλα, κάτι που να μου μεταφράζει αυτά τα εικονίδια τα στατικά, για αυτό μίλησα για μη animated emoticons.

 

 

Και κάτι ακόμη: δεν είναι σπαστικό που ένα κινητό των 50€ με λειτουργικό της Νόκια να έχει smilies και ένα κινητο smart phone που τότε το είχα πάρει 300€, με λειτουργικό κλάσεις ανώτερο από το λειτουργικό της Νόκια, να μην υποστηρίζει κάτι τόσο απλό;

Edited by Doctorized
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι το εξής. Η κοπέλα μου έχει ένα Νοκια C1-01 το οποίο υποστηρίζει smilies. Σχεδόν σε κάθε της μήνυμα μου στέλνει κάποιο smiley, είτε αυτό είναι ένα χαμόγελο είτε φιλάκι είτε κάποιο άλλο. Εντάξει, το φιλάκι το έχω μάθει, είναι το :-*, το χαμόγελο είναι το :-) , το κλειστό μάτι είναι ;-) αλλά δεν τα ξέρω και τα 16 smilies που έχει η συσκευή της. Για αυτό θέλω ένα πρόσθετο, μια εφαρμογούλα, κάτι που να μου μεταφράζει αυτά τα εικονίδια τα στατικά, για αυτό μίλησα για μη animated emoticons.

 

το καταλαβαίνω..υπάρχει κ ένα που λέγεται sms2 ..δεν ξέρω κατά πόσο σου κάνει γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου.( μονο το Αsms=animated sms έχω χρησιμοποιήσει κ ξέρω):(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά, υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει πόσα mb καταναλώνονται γενικά αλλά και πόσο καταναλώνει κάθε εφαρμογή όταν είσαι συνδεδεμένος με 3g;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...