Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποια προγράμματα για λογισμικό symbian os που να μπορώ να σβήνω από εκεί ότι αρχεία θέλω και είναι άχρηστα στο κινητό μου.

 

Πιο συγκεκριμένα, ψάχνω κάποιο πρόγραμμα σαν το ccleaner που είναι για pc.

Εννοώ, να σβήνω αρχεία που έχουν μείνει μέσα στο κινητό μου μετά από απεγκαταστάσεις προγραμμάτων κτλ.

 

Το κινητό που έχω είναι το Nokia 6700 slide.

Ευχαριστώ.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποια προγράμματα για λογισμικό symbian os που να μπορώ να σβήνω από εκεί ότι αρχεία θέλω και είναι άχρηστα στο κινητό μου.

 

Πιο συγκεκριμένα, ψάχνω κάποιο πρόγραμμα σαν το ccleaner που είναι για pc.

Εννοώ, να σβήνω αρχεία που έχουν μείνει μέσα στο κινητό μου μετά από απεγκαταστάσεις προγραμμάτων κτλ.

 

Το κινητό που έχω είναι το Nokia 6700 slide.

Ευχαριστώ.

 

μάλλον αυτό ψάχνεις

http://symbiansmartphone.blogspot.com/2009/01/s60-resource-cleanup.html

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για το πρόγραμμα.

Θέλω να ρωτήσω, υπάρχει μήπως περίπτωση να σβήσει τίποτα που χρειάζεται για την λειτουργία του os και να υπάρξει πρόβλημα;

 

Και ένα ακόμα, το αρχείο κανονικά σε .sis δεν θα έπρεπε να είναι; ρωτάω γιατί είναι σε .py

 

EDIT: Το κατέβασα, αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση, ανοίγει σαν σημειωματάριο.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Το συγκεκριμένο αρχείο για να δουλέψει χρειάζεται να είναι εγκατεστημένη και η Python(γλώσσα προγραμματισμού).Στον φάκελο όπου την έχουμε εγκαταστήσει αντιγράφουμε το αρχείο με κατάληξη py.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή?

Πριν μερικές μέρες δοκίμασα την εφαρμογή cleaner και μου έσβησε τις μικρογραφίες από τις φωτογραφίες στην έκθεση. Έπρεπε να δημιουργηθούν ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω τέτοιο πρόγραμμα, γιατί πριν μέρες είχα 50mb free στη μνήμη τηλεφώνου και χωρίς να έχω περάσει τίποτα καινούργιο, κατέβηκε στα 48. :(
Link to comment
Share on other sites

@FoT1s: στη σελίδα που σου έδωσα έχει οδηγίες για το πως χρησιμοποιείται.

@navi55: την εχω χρησιμοποιήσει 3 φορές συγκεκριμένα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.. τώρα που οφείλεται η δικιά σου περίπτωση δεν ξέρω..

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα φορμάτ.

Απλά, μου έχει 3 φώτο στις εικόνες, οι οποίες δεν ανοίγουν και όταν πατάω για διαγραφή μου λέει "Γενικά: Σφάλμα συστήματος".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιον task manager μου προτείνετε;

Μπορείς να δοκιμάσεις τον Best Taskman. Προσωπικά τον θεωρώ πολύ καλό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει αρκετούς task managers. Μπορεί να τους δοκιμάσει και να κρατήσει όποιον τον βολεύει. Είναι μια πολύ καλή επιλογή ο Jbak TaskMan και επίσης το είναι δωρεάν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα στο πάνελ εχω το ε66 και θα ηθελα να μπορω να κάνω κλήση με βίντεο και ηχο μεσω ασύρματου δυκτίου...δηλ. με αλλο κινητό που θα εχει την ιδια εφαρμογή..ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο πάνελ εχω το ε66 και θα ηθελα να μπορω να κάνω κλήση με βίντεο και ηχο μεσω ασύρματου δυκτίου...δηλ. με αλλο κινητό που θα εχει την ιδια εφαρμογή..ευχαριστώ..

 

νομιζω το fring θελεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι νέο μέλος του φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Δέχομαι τελευταία πολλαπλά ενοχλητικά τηλεφωνήματα στο κινητό μου (Nokia e52) και ψάχνω για ένα freeware (όχι shareware ή trial) call blocker πρόγραμμα.

Έχετε κάτι υπόψιν σας;;; Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι νέο μέλος του φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Δέχομαι τελευταία πολλαπλά ενοχλητικά τηλεφωνήματα στο κινητό μου (Nokia e52) και ψάχνω για ένα freeware (όχι shareware ή trial) call blocker πρόγραμμα.

Έχετε κάτι υπόψιν σας;;; Ευχαριστώ πολύ :)

 

δωρεαν δεν ξερω... αλλα σε διαφορα σαιτ μπορεις να βρεις απειρα σπασμενα :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι νέο μέλος του φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Δέχομαι τελευταία πολλαπλά ενοχλητικά τηλεφωνήματα στο κινητό μου (Nokia e52) και ψάχνω για ένα freeware (όχι shareware ή trial) call blocker πρόγραμμα.

Έχετε κάτι υπόψιν σας;;; Ευχαριστώ πολύ :)

 

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Δες το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2319103#post2319103

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Δες το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2319103#post2319103

 

Eυχαριστώ για την απάντηση. :) Το τσέκαρα πριν από λίγο αυτό (το anfy) και δεν λειτουργεί σε Ε52... :( Τώρα κατέβασα το Karspersky mobile security το οποίο κάνει μεν block σε κλήσεις (anti-spam το λέει) και κάνει και άλλα πράγματα. Αλλά είναι trial version :(

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση. :) Το τσέκαρα πριν από λίγο αυτό (το anfy) και δεν λειτουργεί σε Ε52... :( Τώρα κατέβασα το Karspersky mobile security το οποίο κάνει μεν block σε κλήσεις (anti-spam το λέει) και κάνει και άλλα πράγματα. Αλλά είναι trial version :(

 

σε ειπα και πιο πανω, ψαξε σε αλλα σαιτ ;) θα ψαξω σε λιγακι να σε βρω μια και θα στην στειλω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks. :) Δεν είναι καμιά καφρίλα σπασμένα με ιούς ε;

 

εννοειται σπασμενα φιλε :) δυστηχως εψαχνα και γω τετοιο προγραμμα για ν78 αλλα δωρεαν τιποτα μονο σπασμενα... για ιους δεν νομιζω οτι χρειαζεται να φοβασαι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος να βάλουμε προστασία εγγραφής ωστε ν'αποφεύγεται η καταλάθως διαγραφή των αρχείων;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είναι μεγάλα αρχεία τα συγκεκριμένα που προσπαθείς ν' ανοίξεις γι' αυτό και σου βγάζει μήνυμα ανεπαρκής μνήμης. Δοκίμασε την εφαρμογή pdf+ reader να δεις αν ανοίγουν.

 

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Κατέβασα από εδώ http://www.nokiasymbianthemes.com/free-mobile-applications/nokia-adobe-pdf-reader-le αυτό που είπες και... δε θέλησε να μου κάνει τη χάρη το κινητάκι :lol:

 

Λέει "Προετοιμασία Εγκατάστασης", σαλεύει λίγο ακόμα και μετά λέει υπάρχει σφάλμα πιστοποιητικού!;!... :(:mad:

 

Ωστόσο βρήκα ένα προγραμματάκι που να χωρίζει το αρχείο σε μικρότερα, είπα να τα κάνω 10ΜΒ το καθένα, αλλά και πάλι αρνείται να τα ανοίξει. Τώρα θα μου πεις, γιατί δεν τα κάνεις μικρότερα;; :lol: Το "μικρό" PDF είναι 200ΜΒ, αν είναι να χωριστεί σε αρχεία των 5ΜΒ (ή και μικρότερα :X) σημαίνει ότι θα χαθεί η μπάλα τελείως...

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού, γιατί πρέπει να υπογράψεις την εφαρμογή ψηφιακά πριν την κάνεις εγκατάσταση, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed (διάβασε το πρώτο μήνυμα). Πάντως η εφαρμογή που λέω είναι η παρακάτω http://www.mbrainsoftware.com/S60_3rd/Pdf/Pdf.htm

 

 

 

Υ.Γ. Καλησπέρα, χρόνια πολλά.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...