Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το Ε52 και αργει απελπιστηκα πολυ να συνδεθει το gps.υπαρχει καποια λυση γι αυτο, καποιο προγραμμα που να επιταχυνει τη ληψη; εχω και windows mobile τηλεφωνο και αυτο συνδεεται σχεδον ακαριαια. η καθυστερηση ειναι του δικου μου προβλημα ή ολων των symbianοειδων;

Καταρχήν είσαι σε λάθος θέμα, διότι το πρόβλημά σου δεν είναι ζήτημα λογισμικού.

Θα σου πρότεινα πάντως να ενεργοποιήσεις το A-gps.

Στο e71 δεν έχω κανένα πρόβλημα, συνδέεται πιο γρήγορα από το htc hd.:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πάω στις εφαρμογές μου βγάζει μήνυμα..

1 workout(s) recovered after application crash

και η μόνη εφαρμογή που έχω και μου εμφανίζει είναι η Step Counter...

και δεν ξεκινάει αυτόματα μετά απο επανεκκίνηση...

 

πως διορθώνεται αυτό; γιατί καμιά φορά δεν μου ανοίγει και το Handy Taskamn..

αυτο στο step counter συμβαινει οταν κλείσεις τη συσκευή και δεν εχεις τερματησει πρωτα την εφαρμογη.αν τη κλείνεις πριν κλείσεις το κινητό δεν θα σου το βγαζει αυτο μήνυμα;)

 

edit:τι κλεισιμο και κακο???:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είσαι σε λάθος θέμα, διότι το πρόβλημά σου δεν είναι ζήτημα λογισμικού.

Θα σου πρότεινα πάντως να ενεργοποιήσεις το A-gps.

Στο e71 δεν έχω κανένα πρόβλημα, συνδέεται πιο γρήγορα από το htc hd.:blink:

το A-gps το εχω ενεργοποιημενο.

που λετε να ωφειλετε το προβλημα;

ποσταρα εδω μηπως και υπαρχει καποιο προγραμμα που να βοηθαει, οπως το quickgps που εχουν τα htc

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το A-gps το εχω ενεργοποιημενο.

που λετε να ωφειλετε το προβλημα;

ποσταρα εδω μηπως και υπαρχει καποιο προγραμμα που να βοηθαει, οπως το quickgps που εχουν τα htc

Δεν ξέρω κάτι ανάλογο για τα symbian.

Φαντάζομαι ότι οι προσπάθειές σου γίνονται σε εξωτερικό χώρο ε?

 

Συνήθως, αργούν την πρώτη φορά, αλλά μετά βρίσκουν δορυφόρους πολύ γρήγορα.

Πόσο χρόνο κάνει το δικό σου δηλαδή?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι ανάλογο για τα symbian.

Φαντάζομαι ότι οι προσπάθειές σου γίνονται σε εξωτερικό χώρο ε?

 

Συνήθως, αργούν την πρώτη φορά, αλλά μετά βρίσκουν δορυφόρους πολύ γρήγορα.

Πόσο χρόνο κάνει το δικό σου δηλαδή?

 

σε εξωτερικο ανοιχτο χωρο το δοκιμαζω.

χρειαζεται κανενα 10-15 λεπτο.

πριν κανω αναβαθμιση και φορματ δεν συνδεοταν καθολου οση ωρα και να το αφηνες

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

σε εξωτερικο ανοιχτο χωρο το δοκιμαζω.

χρειαζεται κανενα 10-15 λεπτο.

πριν κανω αναβαθμιση και φορματ δεν συνδεοταν καθολου οση ωρα και να το αφηνες

 

Αν εχεις τις σωστες ρυθμισεις στο A-GPS θα πρεπει να συνδεεται σε δευτερολεπτα,και χρεωνει 3-4 λεπτα του ευρω.

το ιδιο συνεβαινε στην αρχη και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει απαντηθεί πολλές φορές, αλλα δεν το βρίσκω.

Χρησιμοποιώ το total recall. Από το "μπιπ" που κάνει κάθε λίγα δευτερόλεπτα πώς μπορούμε να απαλλαχθούμε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τις σωστες ρυθμισεις στο A-GPS θα πρεπει να συνδεεται σε δευτερολεπτα,και χρεωνει 3-4 λεπτα του ευρω.

το ιδιο συνεβαινε στην αρχη και σε μενα.

 

θελεις να με βοηθησεις περισσοτερο

που γινονται αυτες οι ρυθμισεις

χρησιμοποιω κοσμοκαρτα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

θελεις να με βοηθησεις περισσοτερο

που γινονται αυτες οι ρυθμισεις

χρησιμοποιω κοσμοκαρτα

Πας Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπ. θέσης->Μέθοδοι εντοπ. θέσης και εκεί επιλέγεις και το Yποβοηθούμενο GPS ώστε με την βοήθεια του δικτύου να εντοπίσει γρηγορότερα την θέση σου.

Βέβαια να ξέρεις πως θα χρεωθείς λίγα kb γιαυτό.:)

Link to comment
Share on other sites

Πας Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπ. θέσης->Μέθοδοι εντοπ. θέσης και εκεί επιλέγεις και το Yποβοηθούμενο GPS ώστε με την βοήθεια του δικτύου να εντοπίσει γρηγορότερα την θέση σου.

Βέβαια να ξέρεις πως θα χρεωθείς λίγα kb γιαυτό.:)

 

αυτη τη ρυθμιση την ειχα παντοτε. για να μπορει να κατεβαζει δεδομενα δεν πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να συνδεεται το κινητο στο ιντερνετ μεσω της κοσμοτε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις καρτοκινητό κοσμοτέ στείλει αν θυμάμαι καλά WAP στο 1313 για να σου στείλουν τις ρυθμίσεις ιντερνετ. Είναι βέβαια wap αλλά νομίζω τα καρτοκινητά δεν έχουν άλλη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη ρυθμιση την ειχα παντοτε. για να μπορει να κατεβαζει δεδομενα δεν πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να συνδεεται το κινητο στο ιντερνετ μεσω της κοσμοτε;

 

στις ρυθμισεις, εκτος απο μεθοδ. εντοπ. θεσης, πας και Διακομ. εντοπισμου/ σημειο προσβασης, και διαλεγεις την αναλογη για internet. Σε εμενα που εχω f2g εχω βαλει wind internet. Αν δεν ξερεις,δοκιμασε, δεν εχεις να χασεις κατι.. και οπως ειπε ο stefanw595, θα πρεπει να εχεις και αυτες τις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις καρτοκινητό κοσμοτέ στείλει αν θυμάμαι καλά WAP στο 1313 για να σου στείλουν τις ρυθμίσεις ιντερνετ. Είναι βέβαια wap αλλά νομίζω τα καρτοκινητά δεν έχουν άλλη επιλογή.

 

Στο 1333 είναι... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρονια πολλα και καλη χρονια να χουμε ολοι...

 

λοιπον, βλεπω με το task manager οτι καθε 1-2λεπτα περιπου 'ανοιγει' μια εφαρμογη με το ονομα 'Datastart'.και αμεσως μετα παει να συνδεθει στο ιντερνετ.αν πατησω πανω στην εφαρμογη,κολλαει και πρεπει να πατησω το 'κοκκινο' κουμπι και να κλεισω χειροκινητα την εφαρμογη αυτη.

 

αφου εβαλα το jbak μου δειξε τα εξης:

 

""App:DataStart

 

Memory:

RAM: 0b

General: 40,0K (40972b)

 

UID:0x20025a41

 

Path:C:\sys\bin\DataStart.exe

 

Capability:

-----

PowerMgmt

ReadDeviceData

WriteDeviceData

TrustedUI

ProtServ

SwEvent

NetworkServices

LocalServices

ReadUserData

WriteUserData

SurroundingsDD

UserEnvironment

Attributes:

 

Process: DataStart[20025a41]0001

 

Windows group:(#54) 40 20025a41 DataStart HEWB""

 

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο?

σκεφτηκα μηπως καποια εφαρμογη που χω βαλει δημιουργει το προβλημα αλλα σε καθε φορματ που κανω,βαζω τις ιδιες και αυτο το 'DATASTART' δεν το χω ξαναδει.

Link to comment
Share on other sites

συμφορουμητες χρονια πολλα και καλη χρονια

 

θα ηθελα να μου προτεινετε ενα προγραμμα που οταν υπαρχει καποια αναπαντητη κληση ή καποιο αδιαβαστο μηνυμα, το τηλεφωνο ανα καποιο διαστημα να κανει καποιο ηχο.

 

δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιο, αλλα για windows mobile υπαρχει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

συμφορουμητες χρονια πολλα και καλη χρονια

 

θα ηθελα να μου προτεινετε ενα προγραμμα που οταν υπαρχει καποια αναπαντητη κληση ή καποιο αδιαβαστο μηνυμα, το τηλεφωνο ανα καποιο διαστημα να κανει καποιο ηχο.

 

δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιο, αλλα για windows mobile υπαρχει

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Υπάρχει το total patrol και το remind me.

Πολύ καλά και τα δύο.

Εγώ τελικά έχω καταλήξει στο remind me επειδή έχει επιλογή εκτός από ήχο, να αναβοσβήνει και το πλήκτρο navi όποτε υπάρχει μήνυμα ή αναπάντητη.

Ενώ στο total patrol η επιλογή αυτή υπάρχει για να αναβοσβήνει ολόκληρο το πληκτρολόγιο ή η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι έχω το total patrol. Το remind me μου φαίνεται πιο απλό και ευχρηστο σαν πρόγραμμα αλλά τρέχει βαριά process στο παρασκήνιο περίπου 200kb ενώ το total patrol μόλις 60kb.:)
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη youtube v.2.21 δουλευει σε κανεναν? οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη με πεταει παλι στο μενου.

 

στο e52 τρεχω κανονικα την 2.2.17.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρονια πολλα και καλη χρονια να χουμε ολοι...

 

λοιπον, βλεπω με το task manager οτι καθε 1-2λεπτα περιπου 'ανοιγει' μια εφαρμογη με το ονομα 'Datastart'.και αμεσως μετα παει να συνδεθει στο ιντερνετ.αν πατησω πανω στην εφαρμογη,κολλαει και πρεπει να πατησω το 'κοκκινο' κουμπι και να κλεισω χειροκινητα την εφαρμογη αυτη.

 

αφου εβαλα το jbak μου δειξε τα εξης:

 

""App:DataStart

 

Memory:

RAM: 0b

General: 40,0K (40972b)

 

UID:0x20025a41

 

Path:C:\sys\bin\DataStart.exe

 

Capability:

-----

PowerMgmt

ReadDeviceData

WriteDeviceData

TrustedUI

ProtServ

SwEvent

NetworkServices

LocalServices

ReadUserData

WriteUserData

SurroundingsDD

UserEnvironment

Attributes:

 

Process: DataStart[20025a41]0001

 

Windows group:(#54) 40 20025a41 DataStart HEWB""

 

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο?

σκεφτηκα μηπως καποια εφαρμογη που χω βαλει δημιουργει το προβλημα αλλα σε καθε φορματ που κανω,βαζω τις ιδιες και αυτο το 'DATASTART' δεν το χω ξαναδει.

 

ξερει κανεις τι γινεται με το 'Datastart'???

 

ΑΚΥΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΚΡΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας που απομένει?Πέρασα το ionBattery αλλά μου βγάζει error.Βοήθεια please..
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο (PhoNetInfo ) ,μιας και το έφερε η κουβέντα ,προχτές αναβαθμίστηκε στην έκδοση 2.5.0 (unsigned) January 2 2010

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδια.Πέρασα το PhoNetInfo και είναι μια χαρα..Υπάρχει μήπως τρόπος να μου λέει και τον χρόνο που απομένει ή ζητάω πολλά?Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς..
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και το OPda Battery Life v1.00 που μοιάζει πολύ με το ΙΟΝ battery timer.

Δοκίμασε κ αυτό να δεις αν δουλεύει εφόσον σου βγάζει λάθος το ΙΟΝ battery timer.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...