Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το Psiloc.irRemote.v1.04.S60v3 αλλά μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού. Εγκατέστησα πολλές Unsigned εφαρμογές χωρίς πρόβλημα. Τώρα τι να κάνω?

 

Δοκιμασε να τρεξεις το patche που κανει απευθειας εγκατασταση τις unsigned εφαρμογες. Λογικα θα κανει εγκατασταση.

 

Ακομη και να τρεξεις το irRemote μην περιμενεις και πολλα ενας φιλος μου δεν καταφερε τιποτα αλλα και αρκετα αλλα μελη που το εχουν δοκιμασει παλιοτερα. Ελπιζω να εισαι τυχερος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακομη και να τρεξεις το irRemote μην περιμενεις και πολλα ενας φιλος μου δεν καταφερε τιποτα αλλα και αρκετα αλλα μελη που το εχουν δοκιμασει παλιοτερα. Ελπιζω να εισαι τυχερος :)

 

Το κατάφερα εγώ!:D

Για να καταφέρεις να το περάσεις θα πρέπει να χακάρεις την συσκευή σου ώστε να μπορέσεις να περάσεις το DRM Common Solution.

Αν απλά το υπογράψεις δεν το δέχεται αλλα βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα εγώ!:D

Για να καταφέρεις να το περάσεις θα πρέπει να χακάρεις την συσκευή σου ώστε να μπορέσεις να περάσεις το DRM Common Solution.

Αν απλά το υπογράψεις δεν το δέχεται αλλα βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού.

 

Eχω να ασχοληθω περισσοτερο απο χρονο με την συγκεκριμενη εφαρμογη.. :O

 

Καναλια αλλαζει κανονικα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οταν την ειχα βαλει παλαιοτερα ειχε λιγα μοντελα συσκευων..Οταν βρηκα ομως συσκευη που την ειχε ακριβως δουλευε αλλα πρεπει να εισαι το πολυ 2 μετρα μακρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

H αποσταση εχει να κανει και με την τηλεoραση που θα αλλαξουμε καναλι! Απο παλιοτερα που θυμαμαι σε αλλες tv αλλαζε απο πολυ κοντα και σε αλλες απο μακρια.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eχω να ασχοληθω περισσοτερο απο χρονο με την συγκεκριμενη εφαρμογη.. :O

 

Καναλια αλλαζει κανονικα?

 

Γιάννη σε μια sumsung 32αρα που έχω δούλεψε κανονικά από απόσταση 2.5-3 μέτρων.

Άλλη συσκευή δεν έχω δοκιμάσει. Εντάξει είναι μια εφαρμογή ωραία αλλά χωρις πολύ νόημα καθώς μόνο για πλάκα την βάζεις.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης εργασιών σε επίπεδο λειτουργίας στο backround (το handy taskman που έχω απλά αναφέρει τις ανοικτές εφαρμογές, αλλά το πρόβλημά μου δεν είναι εκεί), ώστε να δω τι τρέχει και τι δεν τρέχει. Θέλω να αποφύγω τυχόν φορματ!!!

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα best taskman και jbak taskman όπου μπορείς να δεις και τα processes που τρέχουν και να τα κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο xxxxxxxxxxxx, λογικά θα το βρεις εκεί.

Στειλτε μου καποιος το λινκ για να κατεβασω το shazam ID!

Εχω ψαξει σε ενα σωρο μερη και τιποτα, ενω ακομα και στο επισημο site καποια βλακια εχουν κανει και δεν ειναι συμβατο για N95!

 

Thnx!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε μου καποιος το λινκ για να κατεβασω το shazam ID!

Εχω ψαξει σε ενα σωρο μερη και τιποτα, ενω ακομα και στο επισημο site καποια βλακια εχουν κανει και δεν ειναι συμβατο για N95!

 

Thnx!:cool:

 

Γιατί δεν το κατεβάζεις απο το ovi store?

 

 

Προφανώς το κατέβασαν γιατί συμφωνα με αυτό βγήκε η νέα έκδοση οπότε θα περιμένεις να την ανεβάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση core player εχετε? εγω στο Ν86 εχω την 1.36, στα ηχιτικα παει καλα αλλα με τα βιντεο που τραβαω εχει προβλημα δεν τα παιζει καλα... Υπαρχει καμια που δουλευει χωρις προβλημα?

 

Οσον αφορα το εορτολογιο ειναι πολυ καλη δουλεια, συγχαρητηρια στο δημιουργο, οσο για τα κοσμικα που λετε, υπαρχουν στην αναζητηση.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κατεβάζεις απο το ovi store?

 

 

Προφανώς το κατέβασαν γιατί συμφωνα με αυτό βγήκε η νέα έκδοση οπότε θα περιμένεις να την ανεβάσουν.

 

...και αν δεν κάνω λάθος, εγώ που το έβαλα ήδη, σου δίνει 30 μέρες δοκιμή και μετά θέλει αγορά με 5 ευρώ για να έχεις πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες και απεριόριστα! Πάει και το shazam!

Link to comment
Share on other sites

TrueCaller v1.20 S60v3/v5

 

Μέσα στις χώρες που αναφέρει οτι υποστηρίζει είναι και η Ελλάδα!:cool:

Το δοκιμάζω! Ελπίζω να δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται..Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το φλάς του τηλεφώνου να δουλεύει ώς φακός..Πέρασα το spoton αλλά μου βγλάζει error camera.Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για καιρο για το 6210 navigator γνωριζετε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται..Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το φλάς του τηλεφώνου να δουλεύει ώς φακός..Πέρασα το spoton αλλά μου βγλάζει error camera.Ευχαριστώ..

Eξαρτάται απο πια συσκευή έχεις. Αν έχεις κάποια FT1 δεν θα καταφέρεις και πολλά. Αντίθετα αν έχεις κάποιο FT2 μπορείς να βάλεις το Backlight.

Ενημέρωσε το avatar σου. Είναι πιο εύκολο για όλους μας για να μπορύμε να σε βοηθάμε χωρίς πρόβλημα.:)

εφαρμογη για καιρο για το 6210 navigator γνωριζετε;

Υπάρχουν διάφορα. Αρχικά δοκίμασε το Handy Weather και αν λειτουργεί κράτα το. Διαφορετικά μπορείς να βάλεις το ForecaWeather ή το Accuweather.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Κατεβασα το nicelight κ όλα οκ.Μία ερώτηση για το fring.Πέρασα καίνουρια έκδοση κ δε μου εμφανίζει τις επαφές απο msn κ skype..Δηλ μου λέει οτι δεν έχω επαφές..Τι μπορεί να παίζει ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που αν σου κλεψουν το κινητο, να στελνει εκει που εχουμε προκαθορισει τις φωτο που θα τραβηξει?λογικα με mms.

 

ειδα αυτο και απορησα! http://troktiko.blogspot.com/2009/12/blog-post_2050.html

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πριν 2-3 μέρες το SymbianOn.Advanced.Theme.v1.00 και δούλεψε άψογα. Χθες. εντελώς ξαφνικά, σταμάτησε να δουλεύει. Πατάω στην εφαρμογή να ανοίξει αλλά τίποτα. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα?

 

Τέλος είναι δυνατόν να διαμορφώσεις με κάποιον τρόπο το τι θες να φαίνεται στην αρχική "μαμήσια" οθόνη; (πχ δε θέλω να φαίνονται τα default στοιχεία της λίστας "Αναζήτηση", "Καταχωρήσεις ημερολογίου", "Σάρωση WLAN", "Κοινό Online")

Ψάχνω το ίδιο πράγμα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πριν 2-3 μέρες το SymbianOn.Advanced.Theme.v1.00 και δούλεψε άψογα. Χθες. εντελώς ξαφνικά, σταμάτησε να δουλεύει. Πατάω στην εφαρμογή να ανοίξει αλλά τίποτα. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα?

Δοκίμασε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

 

Ψάχνω το ίδιο πράγμα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Το μόνο που μπορείς να κάνεις γι' αυτό είναι να βάλεις κάποια patch που αφαιρούν αυτά αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις όλα τα Patch (αν θυμάμαι καλά είχα βρει μόνο για την αναζήτηση και το wlan) και υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψουν για την συσκευή σου. Για το κοινό online είχα δει ένα sis αρχειο που το αφαιρούσε αλλά δεν το είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

To έκανα κι αυτό. Τίποτα. Πάω για hard format?:cry:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To έκανα κι αυτό. Τίποτα. Πάω για hard format?:cry:

 

Μπα δεν νομίζω πως αξίζει να μπεις σε διαδικασία φορμάτ. Δοκίμασε κάποια παλιότερη έκδοση της εφαρμογής μήπως τρέξει εκείνη κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή το έψαξα, η καινούρια έκδοση του fring δεν υποστηρίζει msn και skype για το innov8.Τουλάχιστον προς το παρόν.Το διαβασα στο forum του fring.Κ κάτι ακόμη, υπάρχει πρόγαμμα που δίνει πληροφορίες για την μπαταρία που απομένει με χρόνο,ποσοστό κτλ?Πέρασα το ion battery αλλα μου βγάζει error...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έκανα hard format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης, πέρασα ξανά ορισμένα προγράμματα και κάποια στιγμή σταμάτησε να δέχεται άλλη εγκατάσταση προγραμμάτων! Δηλαδή όποιο πρόγραμμα και αν πάω να εγκαταστήσω (ακόμα και αντικατάσταση ήδη υπάρχον) ξεκινάει την αρχική διαδικασία αλλά σταματάει.

Έχετε καμιά λύση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καποιο μηνυμα λαθους? Απεγκατεστησε την τελευταια εφαρμογη που εκανες εγκατασταση ,μπορει να στρωσει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...