Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας είμαι νέος στο forum..sorry αν δεν έπρεπε να ποστάρω εδώ αυτό το θέμα..λοιπόν έχω το νοκια 6220 κλασικ..βρήκα ότι έχει βγεί το προγραμματάκι psiloc total irremote control for S60v3 και η έκδοση του είναι η 1.04 και στο site που το διάβασα έλεγε ότι είναι συμβατό στο 6220 κλασικ το κατέβασα λοιπόν κρακαρισμένο του έκανα και sign το εγκατέστησα και όταν πάω να το ανοίξω μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται απ' αυτή την συσκευή κτ τέτοιο τελοςπάντων.. μπηκα μετά στο site κατέβασα την trial version έτσι ώστε να είμαι σίγουρος ότι είναι αυτή η σωστή έκδοση για το κινιτό μου την εγκατέστησα και πάλι έγραφε ότι δεν υποστηρίζεται..τι να κάνω έχει κανείς το 6220 με αυτήν την εφαρμογή?

Bάλε κάποια παλιότερη. Η την 1.03 ή την 1.00.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το iremote θελει υπερυθρες για να δουλεψει. Το κινητο σου δεν εχει υπερυθρες οποτε αδικος κοπος, και να καταφερεις να το εγκαταστησεις απλα δεν θα δουλευει...

 

Ενδεικτικα κινητα για τα οποια θα δουλευει η εφαρμογη ειναι

 

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&idAvailability=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=3&idDisplay=0&idDisplayRes=0&fDisplaySize=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idExpansionCard=0&idGPS=0&bWLAN=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=1&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Ψάχνω για δύο προγράμματα για το E51.

1ο αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει την οθόνη του κινητού σε άσπρη και με full φωτισμό ώστε να λειτουργεί σαν φακός. Όσο και αν έψαξα βρήκα για προγράμματα που ανάβουν το flash σαν φακό αλλά το κινητό μου δεν έχει flash οπότε δε μου κάνουν.

 

2ο αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να συνδέεται σε δίκτυα με DHCP disabled.. να δίνεις δλδ manually ip mask dns ... χλωμό ε?

 

 

edit:

1. Ψάχνοντας για το mobile torch έπεσα στο fun torch (freeware) που δουλεύει όπως το θέλω.

2. Ήταν όντως στις προχωρημένες ρυθμίσεις! ;)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Ψάχνω για δύο προγράμματα για το E51.

Ένα αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει την οθόνη του κινητού σε άσπρη και με full φωτισμό ώστε να λειτουργεί σαν φακός. Όσο και αν έψαξα βρήκα για προγράμματα που ανάβουν το flash σαν φακό αλλά το κινητό μου δεν έχει flash οπότε δε μου κάνουν.

 

και 2ο αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να συνδέεται σε δίκτυα με DHCP disabled.. να δίνεις δλδ manually ip mask dns ... χλωμό ε?

Για το φακο εχω το προγραμμα mobile torch που κανει αυτο ακριβως που λες.

 

Για το δευτερο ερωτημα γινεται επισης χωρις κατι το ιδιαιτερο. Απλα κανε add το δικτυο και υστερα απο τις ρυθμισεις του δικτυου αυτου επελεξε προχωρημενες ρυθμισεις και δωσε χειροκινητα ip,dns κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες κυκλοφορεί εφαρμογή facebook! Σήμερα το είδα και λειτουργεί μια χαρά στο κινητό μου! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για εντοπισμό της συσκευής μέσω gps, είτε με αποστολή μηνύματος (συντεταγμένες) είτε real time (το οποίο μου φαίνεται δύσκολο αν όχι αδύνατο καθότι δε στέλνει ο δέκτης gps). Έψαξα αρκετή ώρα στα διάφορα θέματα αλλά το μόνο που βρήκα ήταν κάποια προγράμματα που στέλνουν μήνυμα αν αλλάξει η sim. Δε με ενδιαφέρει μόνο σε περίπτωση αλλαγής sim ή κλοπής, αλλά συνέχεια. Για παράδειγμα μια ρύθμιση να στέλνει μήνυμα ανά κάποιο χρονικό διάστημα τις συντεταγμένες ή κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει την εφαρμογή που αφαιρεί εικονίδια εφαρμογών που δεν βγαίνουν !
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το Handy RSS αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.:)

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω. Mercy!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή να ανάβει τα LED της φωτογραφικής? Όχι την οθόνη, τα LED. Σε όσα φυσικά κινητά υπάρχουν. Βρήκα μία που έλεγε ότι είναι και για S60 (besttorch_s60) αλλά τζίφος. Δεν τα ανάβει. Το κινητό είναι ένα 6720.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Τίποτα. Αν και κατεβασα την έκδοση που είναι για non touchscreen, μου λέει κατά την εγκατάσταση ότι δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο και αν και την εγκαθειστώ, τελικά δεν κάνει τίποτα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει κάποια προγράμματα uninstal αλλά τα εικονίδια παραμείνανε στο μενού . Ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο αποθηκεύοντε για να τα αφαιρέσω με τον x-plorer ; το εχω χακαρει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν78 έχω την S60V5 έκδοση (1.00) και ανάβει το LED flash μόλις τρέξω την εφαρμογή.

 

 

Λες να βάλω την έκδοση που είναι για V5? Θα το δοκιμάσω, δεν έχω να χάσω και τίποτα. Πάντως αυτή που έλεγε για V3 δεν δούλεψε. Έτρεξε μεν, έβγαλε και τον διακόπτη στα δεξιά, αλλά τα led δεν τα άναψε.΄

 

 

EDIT: Nop!! Τίποτα. Τι στο καλό πια! Αν δεν άναβαν με την φωτογραφική θα έλεγα ότι έχουν πρόβλημα! Μα κανένα πρόγραμμα να μην τα ανάβει πια??:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να περασω το LCGJukebox 2.50 και το QuickOffice Premier Upgrade 6.1.95 μου βγαζει μηνυμα οτι δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση στην εφαρμογη.. παιζει ρολο οτι δεν το εχω χακαρει και ειναι μονο με πιστοποιητικο?

 

η εφαρμογη youtube v.2.21 δουλευει σε κανεναν? οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη με πεταει παλι στο μενου..

 

και κατι τελευταιο, το eCleaner παραμενει το καλυτερο για τη δουλεια που κανει?

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να περασω το LCGJukebox 2.50 και το QuickOffice Premier Upgrade 6.1.95 μου βγαζει μηνυμα οτι δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση στην εφαρμογη.. παιζει ρολο οτι δεν το εχω χακαρει και ειναι μονο με πιστοποιητικο?

 

Εαν ενεργοποιησεις το patche installserver.rmp υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να κανουν εγκατασταση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω να τρέχει αυτόματα το Handy Taskman μόλις ανοίγει το κινητό;
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να τρέχει αυτόματα;

 

Δεν έχει κάτι να τρέξει, αντικαθιστά το ενσωματωμένο ανοιχτές εφαρμογές, και ανοίγει με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου του μενού.

Ίσα ισα, που αν το αφήσεις ανοιχτό, μένει κι αυτό το γνωστό κυκλάκι στο εικονίδιο, που εμένα με εκνευρίζει.. όποτε κάνω επιλογές/έξοδος, κι όλα καλά!!

 

 

 

 

:offtopic: ας μας μεταφέρει κάποιος μοδ, μάλλον στο θέμα με τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω στις εφαρμογές μου βγάζει μήνυμα..

1 workout(s) recovered after application crash

και η μόνη εφαρμογή που έχω και μου εμφανίζει είναι η Step Counter...

και δεν ξεκινάει αυτόματα μετά απο επανεκκίνηση...

 

πως διορθώνεται αυτό; γιατί καμιά φορά δεν μου ανοίγει και το Handy Taskamn..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω το Ε52 και αργει απελπιστηκα πολυ να συνδεθει το gps.υπαρχει καποια λυση γι αυτο, καποιο προγραμμα που να επιταχυνει τη ληψη; εχω και windows mobile τηλεφωνο και αυτο συνδεεται σχεδον ακαριαια. η καθυστερηση ειναι του δικου μου προβλημα ή ολων των symbianοειδων;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...