Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατάλαβα.... οπότε θα μείνω εκεί που είμαι.

Ευχαριστώ

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με φορητότητα σε σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ:

Ήμουν cosmote, πάω στη nova και τελικά επιστρέφω cosmote λόγω αντιπροσφοράς. Όλα αυτά μέσα σε 10 μέρες με τηλεφωνική επικοινωνία και υπογραφές χαρτιών με κούριερ.

Το πρόβλημα είναι πως πρόλαβε και ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στη nova.

Αποτέλεσμα είναι να μου ζητάει η nova τέλος ενεργοποίησης γραμμής περίπου 36 ευρω.

Επίσης η cosmote μου ζητάει τώρα τέλος επιστροφής σύνδεσης με φορητότητα περίπου 32 ευρώ.

Η υπαναχώρηση εντός 14 ημερών γίνεται αζημίως. Γνωρίζετε τι ισχύει στην περίπτωση μου?

Να διευκρινίσω ότι έκανα στη nova την αίτηση ακύρωσης φορητοτητας δύο μέρες ΠΡΙΝ την ενεργοποίηση γραμμής, αλλά μου είπαν πως όταν μεσολαβούν λιγότερες από 3 μέρες δεν μπορούν να σταματήσουν τη διαδικασία.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Περα απο τη cyta που δινει 24 ιντερνετ απεριοριστα αστικα υπεραστικα και 300 προς κινητα στα 23 περιπου υπαρχει αλλη εταιρια με καλυτερη τιμη η παραπλησια? Αθηνα κεντρο

Link to comment
Share on other sites

Nova με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα κινητά και σταθερά

Vodafone με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

Wind με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

Link to comment
Share on other sites

Nova με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα κινητά και σταθερά

Vodafone με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

Wind με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

 

Η nova είναι με 23Ε αυτά που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με φορητότητα σε σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ:

Ήμουν cosmote, πάω στη nova και τελικά επιστρέφω cosmote λόγω αντιπροσφοράς. Όλα αυτά μέσα σε 10 μέρες με τηλεφωνική επικοινωνία και υπογραφές χαρτιών με κούριερ.

Το πρόβλημα είναι πως πρόλαβε και ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στη nova.

Αποτέλεσμα είναι να μου ζητάει η nova τέλος ενεργοποίησης γραμμής περίπου 36 ευρω.

Επίσης η cosmote μου ζητάει τώρα τέλος επιστροφής σύνδεσης με φορητότητα περίπου 32 ευρώ.

Η υπαναχώρηση εντός 14 ημερών γίνεται αζημίως. Γνωρίζετε τι ισχύει στην περίπτωση μου?

Να διευκρινίσω ότι έκανα στη nova την αίτηση ακύρωσης φορητοτητας δύο μέρες ΠΡΙΝ την ενεργοποίηση γραμμής, αλλά μου είπαν πως όταν μεσολαβούν λιγότερες από 3 μέρες δεν μπορούν να σταματήσουν τη διαδικασία.

 

Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ σε περιπτώσεις καθυστέρησης ενεργοποίησης πέραν του 14ημέρου.

ΔΕ γνωρίζω ΑΝ καταχρηστικά άρχισαν οι εταιρίες να το εφαρμόζουν και εντός του 14μέρου (Εννοείται ΑΝ δεν έχει ήδη ενεργοποιηθεί στο νέο πάροχο):

 

https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

 

eett11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nova με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα κινητά και σταθερά

 

Vodafone με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

 

Wind με 24 ευρώ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά

Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys,

 

Με ενδιαφέρει να κάνω σύνδεση ίντερνετ σε διαμέρισμα. Δε χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο, με 24άρα γραμμή είμαι εντάξει και το τηλέφωνο δε θα λειτουργήσει καθόλου. Ξέρει κανείς τι παίζει αυτή τη στιγμή στις απλές 24άρες; Θα ήθελα να πληρώσω όσο γίνεται λιγότερα τέλη ενεργοποίησης και εγκατάστασης. Υπάρχει κάποια εταιρεία που δεν τα χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys,

 

Με ενδιαφέρει να κάνω σύνδεση ίντερνετ σε διαμέρισμα. Δε χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο, με 24άρα γραμμή είμαι εντάξει και το τηλέφωνο δε θα λειτουργήσει καθόλου. Ξέρει κανείς τι παίζει αυτή τη στιγμή στις απλές 24άρες; Θα ήθελα να πληρώσω όσο γίνεται λιγότερα τέλη ενεργοποίησης και εγκατάστασης. Υπάρχει κάποια εταιρεία που δεν τα χρεώνει;

 

Forthnet-Nova με 16€ το μήνα και τηλέφωνο με χρονοχρεωση.Το συμβολαιο είναι για ένα χρόνο και προπληρωμή όλο το 12μηνο.

Αλλιώς αν δίνεις κάθε μήνα χρήματα,βγαίνει στα 18-19€.Δεν ξέρω αν έχει τέλη ενεργοποίησης κλπ.

Με 20€ όμως παίρνεις και απεριόριστα σταθερά αν βρεις προσφορά στη Wind κυρίως. Και τα τέλη ενεργοποίησης κλπ. αν δεχτείς τηλεφωνική προσφορά μπορεί να στα κάνουν δώρο από οποιαδήποτε εταιρεία.

Αλλιώς φοιτητικό ίντερνετ με 18€ περίπου και η κοσμοτε σου δίνει ρούτερ χωρίς χρέωση και δωρεάν τέλη.

Η Vodafone δίνει τα τέλη δώρο αλλά θέλει να αγοράσεις 20€ router.

Η Wind δεν έχω ιδέα για το φοιτητικό,αλλά δίνει ρούτερ κλπ και τέλη δωρεαν απο όσο ξέρω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Forthnet-Nova με 16€ το μήνα και τηλέφωνο με χρονοχρεωση.Το συμβολαιο είναι για ένα χρόνο και προπληρωμή όλο το 12μηνο.

Αλλιώς αν δίνεις κάθε μήνα χρήματα,βγαίνει στα 18-19€.Δεν ξέρω αν έχει τέλη ενεργοποίησης κλπ.

Με 20€ όμως παίρνεις και απεριόριστα σταθερά αν βρεις προσφορά στη Wind κυρίως. Και τα τέλη ενεργοποίησης κλπ. αν δεχτείς τηλεφωνική προσφορά μπορεί να στα κάνουν δώρο από οποιαδήποτε εταιρεία.

Αλλιώς φοιτητικό ίντερνετ με 18€ περίπου και η κοσμοτε σου δίνει ρούτερ χωρίς χρέωση και δωρεάν τέλη.

Η Vodafone δίνει τα τέλη δώρο αλλά θέλει να αγοράσεις 20€ router.

Η Wind δεν έχω ιδέα για το φοιτητικό,αλλά δίνει ρούτερ κλπ και τέλη δωρεαν απο όσο ξέρω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με φορητότητα σε σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ:

Ήμουν cosmote, πάω στη nova και τελικά επιστρέφω cosmote λόγω αντιπροσφοράς. Όλα αυτά μέσα σε 10 μέρες με τηλεφωνική επικοινωνία και υπογραφές χαρτιών με κούριερ.

Το πρόβλημα είναι πως πρόλαβε και ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στη nova.

Αποτέλεσμα είναι να μου ζητάει η nova τέλος ενεργοποίησης γραμμής περίπου 36 ευρω.

Επίσης η cosmote μου ζητάει τώρα τέλος επιστροφής σύνδεσης με φορητότητα περίπου 32 ευρώ.

Η υπαναχώρηση εντός 14 ημερών γίνεται αζημίως. Γνωρίζετε τι ισχύει στην περίπτωση μου?

Να διευκρινίσω ότι έκανα στη nova την αίτηση ακύρωσης φορητοτητας δύο μέρες ΠΡΙΝ την ενεργοποίηση γραμμής, αλλά μου είπαν πως όταν μεσολαβούν λιγότερες από 3 μέρες δεν μπορούν να σταματήσουν τη διαδικασία.

 

έπαθα ακριβώς το ίδιο με την μόνη διαφορά οτι το έκανα 13 μέρες πριν άλλα δεν το δέχτηκαν και αυτό γιατί υπάρχουν 2 περιπτώσεις φορητοτητας και τι εννοώ υπάρχει η έμμεση και η άμεση τι ειναι τι η αμεση(ολα αυτα οπως μου τα είπαν αυτοί αλλά με την διαφορά οτι εγώ πήγα βονταφον)άμεση είναι σε κατάστημα οπού και βάζεις τις τζιφρες και δεν υπάρχει γυρισμός έμμεση ειναι μέσω τηλ και αποστολή συμβολαίου υπογράφεις και το στέλνεις πίσω εγώ ημουνα στην δεύτερη η πλάκα με μένα όμως ήταν ότι όταν έστειλαν το πρώτο συμβόλαιο είχαν βάλει άλλα πράγματα απο αυτα που είπαν στο τηλ τους πήρα τηλ και είπαν θα στείλουν το δεύτερο και το σωστό και δες αλητεία τώρα το στέλνουν αλλά μέχρι τότε εγώ είχα στείλει ακύρωση φορητοτητας με την διαδικασια που μου ειπαν απο τον οτε όπου ημουνα πριν δηλαδή φωτο την ταυτότητα και χειρόγραφα γράφεις οτι ζητας την ακύρωση φορητοτητας στέλνω το μειλ κανονικά στο μειλ της βονταφον αλλα ..... ουτε απάντησαν ποτε ούτε τίποτα κάνω γύρω στα 20 τηλ στο κεντρο εξυπηρέτησης αλλά όλοι μου λένε οτι δεν έχουν καν πληροφορίες για την περίπτωση μου είχαν στείλει τα πάντα στην hol και αυτό ειχε ως αποτέλεσμα μέχρι να βγάλω άκρη να περάσει το 14 μερο παίρνω τηλ στην ΕΕΤΤ να κάνω καταγγελία μου λενε στείλτε επίσημη καταγγελία και θα τους φτιάξουμε εμείς αλλά ήταν πλέον αργα η γραμμή μου την επόμενη μέρα πέρασε στην βονταφον λέω εντάξει δεν αντέχω άλλο να ασχολούμαι και εκεί που πλέον είμαι βονταφον τσαπ σκάει λογαριασμός της κοσμοτε και μου ρίχνει πρόστιμο 135 ευρω επειδή λέει έκανα μαζι τους καινούριο συμβόλαιο τηλεφωνικό για 2 μέρες χααχααχ ηατν οι 2 μέρες που πάλευα να βγάλω άκρη και με τους 2 ρίχνω γαλλικά τους λέω θα σας παω δικαστικά και με πηραν 3 προϊστάμενοι της κοσμοτε τελικά το έκαναν πιστωτικό και δεν έδωσα φράγκο τώρα να θες την γνωμη μου 4 μήνες έχω βονταφον μακριά απλά μείνε μακριά ολα χάλια εξοπλισμός ολα μετάνιωσα που έφυγα απο οτε αλλά οταν μου έκαναν πρόταση καλή ηταν αργα στην βονταφον μέχρι τώρα εχουν ερθει 3 τεχνικοι πλήρωσα εναν εξωτερικό γιατι ειχα αποσυνδέσεις ταχύτητα ενω θα έπρεπε να εχω σε 30αρα γραμμή όπως ειχα με οτε γυρω στα 29 επειδη μένω κολλητά με τον οτε πιάνω 24 και γενικά ενα μαυρο χαλι αποσυνδέσεις κάποιες φορές και τραγική κατάσταση!!αναμένω τον νεο νομο οπως μου ειπα που θα βγει ώστε να μπορείς να φύγεις νωρίτερα από το συμβόλαιο σου αυτα μου τα ειπε ο οτε οτι αναμένουν τροποποίηση!

Edited by Vasileios
Αφαίρεσε προσωπικός χαρακτηρισμός,.

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταλάβει, ότι στα δυσκολα φαινεται ο καλος παροχος, δηλαδη οταν φανει προβλημα. Επειδη οπως ειπαν πανω κατω τα πακετα ειναι κοντα στις τιμες, ειναι και τι παγιδες χρεωσεις υπαρχουν ή τι ευκολιες . Ειμαι nova, παρουσιαστηκε το προβλημα με χρεωσεις εξερχομενων που ακομα περιμενω να μου απαντησουν προς ποιον γινονται καθημερινα τοσες κλησεις, το δικαιωμα που σου δινει στον λογαριασμο σου να επεμβεις ειναι το οριο +20,00 ευρω του παγιου φραγη εξερχομενων και με γραπτο αιτημα email ή στο τηλεφωνο με εκπροσωπο δεν κανουν στα νουμερα που χρεωνεσαι φραγη. Τα τηλεφωνα τους ειναι με χρεωση προς εξυπ/πελατων. Κοιταζω τωρα την Vodafone. Και συγκρινω. Δινει οδηγιες να κανεις φραγη εξερχομενων σε οτι θελεις. Ισχυει πιστευω. Οποτε σε καποιο προβλημα σαν το δικο μου επεμβαινεις αμεσα ο ιδιος. Για του λογου το αληθες.

Φραγή εξερχομένων κλήσεων

Μπορείτε να ενεργοποιήσετε φραγή για τις εξερχόμενες κλήσεις προς συγκεκριμένους προορισμούς. Οι διαθέσιμες κατηγορίες φραγής είναι οι εξής :

Αριθμοί υψηλής χρέωσης (90, 806, 812, 825, 850, 875)

Αριθμοί υψηλής χρέωσης (90, 806, 812, 825, 850, 875), Σύντομοι Κωδικοί 118 (118XX), 145XX - 149XX και 54XΧΧ

Αριθμοί υψηλής χρέωσης (90, 806, 812, 825, 850, 875), Κινητά (69)

Αριθμοί υψηλής χρέωσης (90, 806, 812, 825, 850, 875), Διεθνή (00)

Αριθμοί υψηλής χρέωσης (90, 806, 812, 825, 850, 875), Κινητά (69), Διεθνή (00)

Κινητά (69)

Διεθνή (00)

Κινητά (69), Διεθνή (00)

Όλοι οι προορισμοί εκτός από τους αριθμούς εκτάκτου ανάγκης και τους αριθμούς (13844, 13845)

 

Ενεργοποίηση υπηρεσίας: *34*PIN* αριθμός κατηγορίας φραγής#

 

Κωδικός PIN: Την πρώτη φορά που θα ενεργοποιήσετε την φραγή, θα εισάγετε το PIN '0000', το οποίο θα πρέπει να αλλάξετε με ένα άλλο 4ψήφιο PINτης προτίμησης σας.

 

Αλλαγή PIN: *80*παλιό PIN*νέο ΡΙΝ#

 

Απενεργοποίηση υπηρεσίας: #34*PIN#

 

Απόρριψη ανώνυμων κλήσεων

Σας δίνει την δυνατότητα να μην δέχεστε εισερχόμενες κλήσεις όταν σας καλούν με απόκρυψη. Όσοι σας καλούν με απόκρυψη θα ενημερώνονται με σχετικό μήνυμα για να απενεργοποιήσουν την απόκρυψη και νασας καλέσουν ξανά.

Ενεργοποίηση: *77#

Απενεργοποίηση: #77#

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου έχει κάνει αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή και internet στην Wind απο της 14/2, μέχρι και σήμερα του την πάνε από εβδομάδα σε εβδομαδα:mad: Μπορεί να ακύρωσή το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσει κάποιο πέναλτι;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

έπαθα ακριβώς το ίδιο με την μόνη διαφορά οτι το έκανα 13 μέρες πριν άλλα δεν το δέχτηκαν και αυτό γιατί υπάρχουν 2 περιπτώσεις φορητοτητας και τι εννοώ υπάρχει η έμμεση και η άμεση τι ειναι τι η αμεση(ολα αυτα οπως μου τα είπαν αυτοί αλλά με την διαφορά οτι εγώ πήγα βονταφον)άμεση είναι σε κατάστημα οπού και βάζεις τις τζιφρες και δεν υπάρχει γυρισμός έμμεση ειναι μέσω τηλ και αποστολή συμβολαίου υπογράφεις και το στέλνεις πίσω εγώ ημουνα στην δεύτερη η πλάκα με μένα όμως ήταν ότι όταν έστειλαν το πρώτο συμβόλαιο είχαν βάλει άλλα πράγματα απο αυτα που είπαν στο τηλ τους πήρα τηλ και είπαν θα στείλουν το δεύτερο και το σωστό και δες αλητεία τώρα το στέλνουν αλλά μέχρι τότε εγώ είχα στείλει ακύρωση φορητοτητας με την διαδικασια που μου ειπαν απο τον οτε όπου ημουνα πριν δηλαδή φωτο την ταυτότητα και χειρόγραφα γράφεις οτι ζητας την ακύρωση φορητοτητας στέλνω το μειλ κανονικά στο μειλ της βονταφον αλλα ..... ουτε απάντησαν ποτε ούτε τίποτα κάνω γύρω στα 20 τηλ στο κεντρο εξυπηρέτησης αλλά όλοι μου λένε οτι δεν έχουν καν πληροφορίες για την περίπτωση μου είχαν στείλει τα πάντα στην hol και αυτό ειχε ως αποτέλεσμα μέχρι να βγάλω άκρη να περάσει το 14 μερο παίρνω τηλ στην ΕΕΤΤ να κάνω καταγγελία μου λενε στείλτε επίσημη καταγγελία και θα τους φτιάξουμε εμείς αλλά ήταν πλέον αργα η γραμμή μου την επόμενη μέρα πέρασε στην βονταφον λέω εντάξει δεν αντέχω άλλο να ασχολούμαι και εκεί που πλέον είμαι βονταφον τσαπ σκάει λογαριασμός της κοσμοτε και μου ρίχνει πρόστιμο 135 ευρω επειδή λέει έκανα μαζι τους καινούριο συμβόλαιο τηλεφωνικό για 2 μέρες χααχααχ ηατν οι 2 μέρες που πάλευα να βγάλω άκρη και με τους 2 ρίχνω γαλλικά τους λέω θα σας παω δικαστικά και με πηραν 3 προϊστάμενοι της κοσμοτε τελικά το έκαναν πιστωτικό και δεν έδωσα φράγκο τώρα να θες την γνωμη μου 4 μήνες έχω βονταφον μακριά απλά μείνε μακριά ολα χάλια εξοπλισμός ολα μετάνιωσα που έφυγα απο οτε αλλά οταν μου έκαναν πρόταση καλή ηταν αργα στην βονταφον μέχρι τώρα εχουν ερθει 3 τεχνικοι πλήρωσα εναν εξωτερικό γιατι ειχα αποσυνδέσεις ταχύτητα ενω θα έπρεπε να εχω σε 30αρα γραμμή όπως ειχα με οτε γυρω στα 29 επειδη μένω κολλητά με τον οτε πιάνω 24 και γενικά ενα μαυρο χαλι αποσυνδέσεις κάποιες φορές και τραγική κατάσταση!!αναμένω τον νεο νομο οπως μου ειπα που θα βγει ώστε να μπορείς να φύγεις νωρίτερα από το συμβόλαιο σου αυτα μου τα ειπε ο οτε οτι αναμένουν τροποποίηση!

Επικοινώνησα με ΕΕΤΤ και είπαν ότι εφόσον ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στη forrhnet, δικαιούται να μου επιβάλλει τέλος φορητότητας έστω κι αν έκανα άμεσα αίτηση ακύρωσης. Η cosmote δεν δικαιούται να μου επιβάλλει χρέωση φορητότητας (είχα και την προφορική δέσμευσή τους) και σε επικοινωνία μαζί τους είπαν ότι δεν θα την πληρώσω.

Οπότε Προσοχή σε όσους μπουν σε αντίστοιχη διαδικασία

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πολυ περιοριστικο αυτο το 2 μερες διαρκεια, αλλα thanks δεν την ηξερα αυτη τη δυνατοτητα.

ειδα οτι με 1.01 μπορεις να αγορασεις 30sms που θα με καλυπτε αλλα ξεπερναω το κατωφλι του 10ευρου το μηνα και γινεται μπελας μετα.

Τεσπα, μαλλον πρεπει να αλλαξω λιγο συνηθειες και να χρησιμοποιω πιο πολυ τα viber/whatsup κλπ

 

Κάνοντας εγγραφή στην υπηρεσία cloud της cosmote παίρνεις και δωρεάν sms καθε μήνα (νομίζω 100) μέσω web, τα οποία μπορείς να στείλεις και μέσω κινητού με την εφαρμογή web2sms.

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιοριστικο αυτο το 2 μερες διαρκεια, αλλα thanks δεν την ηξερα αυτη τη δυνατοτητα.

ειδα οτι με 1.01 μπορεις να αγορασεις 30sms που θα με καλυπτε αλλα ξεπερναω το κατωφλι του 10ευρου το μηνα και γινεται μπελας μετα.

Τεσπα, μαλλον πρεπει να αλλαξω λιγο συνηθειες και να χρησιμοποιω πιο πολυ τα viber/whatsup κλπ

 

Τα 30 sms που αναφέρεις με κόστος 1 ευρώ ισχύουν για ένα 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω και εγώ ένα από αυτά τα πακετάκια με την προσφορά, αλλά δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.. Το είχα στο ράφι κάνα 2-3 χρόνια, το ενεργοποίησα προχθές πρώτη φορά.

 

Και μετά από 10 την επόμενη φορά... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μας δώσετε οδηγίες για το πως ενεργοποιούμε τα δωρεαν sms μέσω cosmote cloud, έκανα εγγραφή αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω στο playstore το web2smsgr
Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmonk.com/app/com.pylm.web2sms/

Λογω των νέων κανόνων του playstore εχει προσωρινα αποσυρθεί απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmonk.com/app/com.pylm.web2sms/

 

Λογω των νέων κανόνων του playstore εχει προσωρινα αποσυρθεί απο εκεί.

Mάλλον έχουν κόψει την υπηρεσία, γιατί βάζω τους κωδικούς....Και βγάζει σφάλμα.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανονικα δουλεύει,επειδή όμως κατι πειράζουν συνέχεια,δοκίμασε στο username να βάλεις το email ή τον αριθμό τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω double play cosmote σταθερή και προνομιακό what's up. Πώς ενεργοποιω τα δωρεάν SMS μέσω του web2sms?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγγραφή σου βγάζει κάπου να κάνεις ταυτοποίηση κινητού ή και σταθερού επομένως μπορείς μετά να αναβαθμίσεις στο επόμενο διαθέσιμο δωρεάν πακέτο. Το πρώτο δωρεάν πακέτο (χωρίς ταυτοποίηση) δεν έχει web2sms. Τα επόμενα έχουν. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...