Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν από τη icall (2165006775) από ότι είδα για να ανανεώσω το σταθερό/ίντερνετ Vodafone που στις 6/6 κλεινει 2 χρονια..

Ο τυπος που μου μιλαγε φαινοταν οτι δεν ηταν απο τα κεντρικα της Vodafone γιατι ειχε διαφορετικο στυλακι που μιλαγε και ηταν πολυ επιμονος να κανουμε την ανανεωση (για 24 μηνες) σημερα για να μη χασω την εκπτωση που εχω!

Πληρωνω 25.50 με Adsl, απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες κινητα και Διεθνη σταθερα.. και εχω και εκπτωση συνδυαστικα με κινητο.

Τον ρωτησα ποσο μπορει να παει αν αφαιρεσουμε τα Διεθνη σταθερα και ισως αν το μετατρεψουμε και Vdsl.

Αυτος επεμενε να κανουμε την ανανεωση αμεσα μη χασουμε την εκπτωση και τα υπολοιπα τα αλλαζουμε και μετα.. προσφανως λογω τελους του μηνα εχουν στοχους να πιασουν και καιγονται.

Φιλος μου πληρωνει 18ε στο ιδιο προγραμμα (χωρις Διεθνη σταθερα) και αλλος φιλος πληρωνει για Vdsl 24ε

Του ειπα να με ξαναπαρει αργοτερα για να του απαντησω, οποτε τωρα που με πηρε του εξηγησα την κατασταση, τι πληρωνουν πχ αυτοι οι 2 φιλοι μου, και οτι δε με συμφερει και θελω να βρω τροπο να παρω καλυτερη προσφορα..το καταλαβε και εφοσον αυτος μονο ανανεωση μπορει να κανει το τελειωσαμε εκει.

 

Τωρα τι προτεινετε να κανω;

Ωστε να πιασω μια καλη προσφορα, βγαζοντας Διεθνη σταθερα και πιθανως μετατρεποντας το σε VDSL

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-triple-play-full-promo/?m_source=eshop-tile&m_medium=banners&m_name=20190409-double-play-20-44

Ζήτα το πρόγραμμα με τα 20,44.

Χθες το έκανε φίλος μου. οϋτε υπάρχουν τέλη ενεργοποίησης, φορητότητας κλπ

Αν λαμβάνεις και το λογαριασμό στο email 19,44

Αν πληρώνεις με κάρτα -1€ στον επόμενο λογαριασμό (18,44)

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα 20,44 ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις, δύσκολο να του την δώσουν. Βέβαια επειδή έχει κινητο-σταθερο μπορεί να φτάσει κάπου εκεί η τιμή.
Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-triple-play-full-promo/?m_source=eshop-tile&m_medium=banners&m_name=20190409-double-play-20-44

Ζήτα το πρόγραμμα με τα 20,44.

Χθες το έκανε φίλος μου. οϋτε υπάρχουν τέλη ενεργοποίησης, φορητότητας κλπ

Αν λαμβάνεις και το λογαριασμό στο email 19,44

Αν πληρώνεις με κάρτα -1€ στον επόμενο λογαριασμό (18,44)

 

ο φιλος ηταν ηδη συνδρομητης;

δε το δειχνει το λινκ..

εγω παντως βλεπω να εχουν Double Play 24Mbps+300' στα 23.95 και μειον 3.15 αν εχεις και κινητο συνδυαστικα..αλλα δεν ξερω αν το δινουν σε υπαρχοντες συνδρομητες..

https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/adsl/c-120112/

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν συνδρομητής. Ας λέει ότι είναι μόνο για νέες συνδέσεις. Το δώσανε αμέσως.

Από Cote φεύγει. Πλήρωνε 43€/μήνα ADSL με 50' κινητά :lol::lol::lol:

To link που έστειλα είναι για την αίτηση να σε καλέσουν.

Το πρόγραμμα με τα 20,44 βρίσκεται στην αρχική σελίδα της Voda

https://www.vodafone.gr/ . Κατέβα λίγο χαμηλότερα στη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από τη icall (2165006775) από ότι είδα για να ανανεώσω το σταθερό/ίντερνετ Vodafone που στις 6/6 κλεινει 2 χρονια..

Ο τυπος που μου μιλαγε φαινοταν οτι δεν ηταν απο τα κεντρικα της Vodafone γιατι ειχε διαφορετικο στυλακι που μιλαγε και ηταν πολυ επιμονος να κανουμε την ανανεωση (για 24 μηνες) σημερα για να μη χασω την εκπτωση που εχω!

Πληρωνω 25.50 με Adsl, απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες κινητα και Διεθνη σταθερα.. και εχω και εκπτωση συνδυαστικα με κινητο.

Τον ρωτησα ποσο μπορει να παει αν αφαιρεσουμε τα Διεθνη σταθερα και ισως αν το μετατρεψουμε και Vdsl.

Αυτος επεμενε να κανουμε την ανανεωση αμεσα μη χασουμε την εκπτωση και τα υπολοιπα τα αλλαζουμε και μετα.. προσφανως λογω τελους του μηνα εχουν στοχους να πιασουν και καιγονται.

Φιλος μου πληρωνει 18ε στο ιδιο προγραμμα (χωρις Διεθνη σταθερα) και αλλος φιλος πληρωνει για Vdsl 24ε

Του ειπα να με ξαναπαρει αργοτερα για να του απαντησω, οποτε τωρα που με πηρε του εξηγησα την κατασταση, τι πληρωνουν πχ αυτοι οι 2 φιλοι μου, και οτι δε με συμφερει και θελω να βρω τροπο να παρω καλυτερη προσφορα..το καταλαβε και εφοσον αυτος μονο ανανεωση μπορει να κανει το τελειωσαμε εκει.

 

Τωρα τι προτεινετε να κανω;

Ωστε να πιασω μια καλη προσφορα, βγαζοντας Διεθνη σταθερα και πιθανως μετατρεποντας το σε VDSL

 

με ξαναπηραν και δευτερη φορα απο icall ... τους εξηγησα στα γρηγορα και τελικα αφου καταλαβε οτι δεν μπορει να κανει κατι μου λεει επικοινωνηστε με Vodafone για αλλη προσφορα.

 

επιδη ληγει αυριο, τι ειναι καλυτερο να κανω; να τους καλεσω εγω;

δε βλεπω να καλει καποιο τμημα Vodafone για αλλη προσφορα

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

με ξαναπηραν και δευτερη φορα απο icall ... τους εξηγησα στα γρηγορα και τελικα αφου καταλαβε οτι δεν μπορει να κανει κατι μου λεει επικοινωνηστε με Vodafone για αλλη προσφορα.

 

επιδη ληγει αυριο, τι ειναι καλυτερο να κανω; να τους καλεσω εγω;

δε βλεπω να καλει καποιο τμημα Vodafone για αλλη προσφορα

 

Καλησπέρα, επειδή είδα οτι έχεις περίπου το ίδιο πρόγραμμα με εμένα (24Mbps, Απεριόριστα Αστικά, Υπεραστικά, 6ώρες προς κινητά και απεριόριστα διεθνή) να ξέρεις οτι μπορείς να το ρίξεις και άλλο. Εγώ πληρώνω 17 Ευρώ τον μήνα (65% έκπτωση στο πάγιο που η αρχική τιμή είναι λίγο εκτός πραγματικότητας αλλά οκ). Κατά πάσα πιθανότητα η Vodafone θα στο κάνει αορίστου με την υπάρχουσα έκπτωση και κάποια στιγμή θα σε καλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή είδα οτι έχεις περίπου το ίδιο πρόγραμμα με εμένα (24Mbps, Απεριόριστα Αστικά, Υπεραστικά, 6ώρες προς κινητά και απεριόριστα διεθνή) να ξέρεις οτι μπορείς να το ρίξεις και άλλο. Εγώ πληρώνω 17 Ευρώ τον μήνα (65% έκπτωση στο πάγιο που η αρχική τιμή είναι λίγο εκτός πραγματικότητας αλλά οκ). Κατά πάσα πιθανότητα η Vodafone θα στο κάνει αορίστου με την υπάρχουσα έκπτωση και κάποια στιγμή θα σε καλέσουν.

 

ναι γνωριζω οτι με φορητοτετες αναλαμβανει αλλο τμημα, αλλα ελπιζω να μη μπλεξω με τετοιες καταστασεις τωρα.

 

επισης ειχα την εντυπωση οτι μετα τη ληξη σε παει στην αρχικη τιμη παγιου.. ειανι πολυ πιθανο αυτο που λες (αορίστου με την υπάρχουσα έκπτωση);

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

ναι γνωριζω οτι με φορητοτετες αναλαμβανει αλλο τμημα, αλλα ελπιζω να μη μπλεξω με τετοιες καταστασεις τωρα.

 

επισης ειχα την εντυπωση οτι μετα τη ληξη σε παει στην αρχικη τιμη παγιου.. ειανι πολυ πιθανο αυτο που λες (αορίστου με την υπάρχουσα έκπτωση);

 

Να σου απαντήσω και εδώ. Η δική μου γραμμή είχε παραμείνει αορίστου με την έκπτωση που είχα για παραπάνω από χρόνο. Από οτι με έχουν ενημερώσει ακολουθούν την τακτική αυτή απλά μπορεί να έτυχε σε εμένα το μεγάλο αυτό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος πως λειτουργεί αυτή η εταιρεία; http://tinos.ftn.gr/

Χρησιμοποιεί δίκτυο κινητής; Απαιτεί κάρτα sim;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το site κατάλαβα ότι σου βάζει στο σπίτι ένα τηλεπικοινωνιακό πιάτο ( όχι δορυφορικό ) μέσω του οποίου σου παρέχει internet.

Είναι πολύ καλή πρόταση για όποιον είναι σε δύσκολη περιοχή όπου δεν υπάρχει καλή πρόσβαση Internet.Αυτά για την Αττική και κομμάτια της Βοιωτίας όπου υπάρχει πρόσβαση.

Για το νησί της Τήνου φαίνεται ότι διαθέτει WI-FI με ευρεία πρόσβαση.

Κάρτα SIM δεν πρέπει να δίνει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια.θελω να διαλεξω ενα προγραμμα με απεριοριστα σταθερα,οσο πιο πολλα λεπτα προς κινητα και 24 ταχυτητα. ειμαι κοσμοτε τωρα.θελω να παω αλλου για πιο οικονομικα και πιο πολλα προς κινητα αποτι μου δινει.ταχυτητα δεν θελω πιο πολυ.

αναμεσα σε wind,nova-forthnet,vodafone δεν εξρω αν αυτην την στιγμη εχει αλλη εταιρεια. για wind διαβασα οτι κανει μπινιες στους λογαρισμους ,οτι αυξανει μονομερως οτι εχει χαλια εξυπηρετηση.για nova-forthnet οτι ηταν για φουντο αλλα την πηρε ο μαρινακης οποτε ειναι οκ.

αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην εχω τρεχαματα με κακη εξυπηρετηση και εξυπναδες,να μην τρεχω δλδ. γιατι εχω πολλα που τρεχουν .θελω να εχω ηρεμια οπως τωρα στην κοσμοτε.αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ απο το φθηνοτερο τιμολογιο.

τι να διαλεξω?

η nova-forthnet τ δινει ολα αυτα με 24 περιπου,απο μιντιατελ στα 20.

η vodafone στα ιδια περιπου κοντα 24-25.

η wind στα 18,90 ολα αυτα

 

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφερει περισσότερο η ηρεμία από το τιμολόγιο, μείνε εκεί που είσαι.
Link to comment
Share on other sites

καμια? τοσο χαλια? να πληρωνω δλδ. 6 ευρω παραπανω εως και 10 για την ηρεμια ε? τοσο πολυ κοστιζει..εσεις ξερετε παιδια..πω ρε κατασταση ακομη δλδ οι εναλακτικοι παραμενουν εναλακτικοι:lol::p
Link to comment
Share on other sites

καμια? τοσο χαλια? να πληρωνω δλδ. 6 ευρω παραπανω εως και 10 για την ηρεμια ε? τοσο πολυ κοστιζει..εσεις ξερετε παιδια..πω ρε κατασταση ακομη δλδ οι εναλακτικοι παραμενουν εναλακτικοι:lol::p

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Αν θες ηρεμία και γρήγορη εξυπηρέτηση μένεις στην cosmote. Τώρα σε όποιον άλλο παροχο και να πας πρέπει να προσεύχεσαι να μην χαλάσει κάτι, επειδή θα είσαι εκτός ΟΤΕ θα σε καθυστερούν να σε φτιάξουν γιατί θα μπαίνεις πάντα σε 2η μοίρα από τους πελάτες της cosmote. Τέτοια όμως σενάρια είναι σπάνια αλλά ισχύουν. Γνώμη μου μην κοιτάς παροχους και ονόματα. Κάνε σύνδεση εκεί που σε συμφέρει, εκεί που θα βρεις την χαμηλότερη τιμή χωρίς τέλη ενεργοποίησης, κρυφές χρεώσεις, με δωρεάν ρούτερ και με το χαμηλότερο πάγιο τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχετε τις εμπειρίες σας, αλλά νομίζω πως είναι λίγο υπερβολικά αυτά. Έχω φύγει 12-13 χρόνια από τον ΟΤΕ.

2006 με 2010 ήμουν HOL. Χάλια ταχύτητα internet λόγω απόστασης, isdn και VoIP (~2-2,5mbps), αλλά λειτουργούσε υποδειγματικά, και το τηλέφωνο.

2010-2015 forthnet που το έκανα pstn, ανέβηκε λίγο η ταχύτητα (~5,5mbps), και επίσης κανένα πρόβλημα. Είχα ακούσει κάτι κουλά του στυλ ότι το λογιστήριό τους είναι ότι νά'ναι και μπορεί μετά από καιρό να σου ζητάνε κάτι ότι δεν έχεις πληρώσει, και είχα ένα μόνιμο άγχος να σκανάρω τις αποδείξεις πληρωμής.

2015 πήγα στη wind με vdsl και όλα μια χαρά μέχρι τώρα.

Βλάβη σοβαρή που να παρακαλάω να μου την φτιάξουν δεν πέτυχα ποτέ.

Ένας φίλος μου πήγε wind vdsl από Nova adsl τώρα και έχει θέμα εδώ και λίγες μέρες (δεν έχει δουλέψει ακόμη σωστά από την αρχή) αλλά κατά τη μετάβαση και ειδικά όταν συνοδεύεται από μετατροπή σε vdsl, κάποια προβλήματα πρέπει να θεωρούνται αναμενόμενα (ακόμα και το router μπορεί να φταίει στη περίπτωση του και περιμένει να του πάνε άλλο να δοκιμάσει).

Εγώ θα έλεγα ότι δεν υπάρχει θέμα με τη μετάβαση αρκεί να είναι ικανοποιητικό το όφελος ή να συνοδεύεται και με αναβάθμιση των υπηρεσιών. Η vdsl, όπου διατίθεται, πρέπει να θεωρείται δεδομένη στις μέρες μας.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.ειναι αληθεια οτι απο την κοσμοτε οσον αφορα τεχνικους ειμαι υπερ ευχαριστημενος.οσες φορες ειχα θεμα την αλλη μερα πρωι-πρωι ηταν στο σπιτι μου.μεχρι και στο κεντρο πηγα και μιλησα με τον διευθυντη τους,ειναι πολυ καλοι .το ιδιο και το κολ σεντερ.απλα δενε χω φυγει ποτε και λιγο με τρομαζουν οι εμπειριες πολλων εδω μεσα με τις αλλες εταιρειες οσον αφορα αυτο το θμε και ενα ακομα.αυτο με την χρεωση που δινει το δικαιωμα ενω εισαι μεσα στην συμβαση να κανουν αναπροσαρμογη ,φυσικα προς τα πανω και ενω εχεις υπογραψει για 18.90 για 2 χρονια ξαφνικα τον δευτερο χρονο βλεπεις ενα 25 και μετα τσατιζεσαι και θες να φυγεις και αντε παλι ψαξιμο ,να καταγγειλεις την συμβαση και νευρα κ.λ.π.αυτα θα ηθελα να αποφυγω,βεβαια μπορει και ναμην συβουν αλλα λεμε τωρα.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπαινοντας στο σαιτ της vodafone ειδα οτι εχει ακριβως την ιδια τιμη με την wind.την εριξε.οποτε τωρα μενει να διαλεξω αναμεσα στις 2.ποια εχει την καλυτερη εξυπηρετηση στο κεντρο και σε βλαβες?
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπαινοντας στο σαιτ της vodafone ειδα οτι εχει ακριβως την ιδια τιμη με την wind.την εριξε.οποτε τωρα μενει να διαλεξω αναμεσα στις 2.ποια εχει την καλυτερη εξυπηρετηση στο κεντρο και σε βλαβες?

 

Κατά την γνώμη μου και δυο εταιρείες έχουν κακή εξυπηρετηση . Η μεν wind στο τηλέφωνο η δεν το σηκώνει κανείς η σε εξυπηρετεί το τηλεφωνικό ρομποτ . Η δε Vodafone επίσης δεν το σηκώνει κανένας αλλά έχει το εξής καλό σε σχέση με την wind . Αν περιμένεις πολύ ώρα βγαίνει ο τηλεφωνητής αφήνεις όνομα και τηλέφωνο και σε παίρνουν πίσω χωρίς να χάνεις την σειρά σου . Νομίζω ότι είναι πολύ εξυπηρετικό . Στην Vodafone υπάρχει και on line chat . Για wind δεν ξέρω εάν έχει . Από τις δυο εταιρείες θα προτιμούσα την vodafone

London for ever
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω νεωτερα:

οι τιμες ηταν ως εξης.

 

στην κοσμοτε θα φευγαμε με προστιμο γιατι ειμασταν σε συμβολαιο οποτε το προστιμο ειναι 46 ευρω.

 

πηγα στην wind και μου δινει,απεριοριστα σταθερα,5'ωρες κινητα,24αρα,χωρις ρουτερ,τελη ενεργοποιησης δωρεαν,50 ευρω δωρεπιταγη απο public.

 

η vodafone απεριοριστα σταθερα,3 ωρες προς κινητα,ρουτερ,δωρεαν τελη ενεργοποιησης.21,5 ευρω.

 

η nova απεριοριστα σταθερα,απεριοριστα κινητα,ρουτερ,τελη ενεγοποιησης 36,90. τιμη 20,90

 

πηγα σημερα το πρωι και αποφασισαμε wind .εκανα αιτηση.τωρα το βραδυ με πηραν απο κοσμοτε και εκαναν αντιπροσφορα.μετα απο παζαρια καταληξαμε σε:

 

απεριοριστα σταθερα,6,5 ωρες κινητα,ρουτερ,50 ευρω δωρεπιταγη απο γερμανο,200' προς ολους σε 2 κινητα whats up που εχουμε για 1 χρονο δωρεαν στον καθενα. 23 ευρω τελικη τιμη.

 

μου ειπαν να ζητησω να ακυρωσουν την αιτηση και να παω σαυτους.λεω σας πηρα 3 φορες πριν φυγω και δεν μου κανατε αντιπροσφορα και τωρα που εφυγα ειναι αργα,λογω νεου κανονισμου.

 

 

τους ειπα για τον κανονισμο που εχει αλλαξει και οτι δεν εχω δικαιωμα υπαναχωρησης γιατι εχω κανει αιτηση απο καταστημα.μου λενε να τους κανω μια ερωτηση αν μπορουν να ακυρωσουν στην wind ,να καλεσω το 13800 νομιζω.λεω και θα μου πουν οχι, μετα τι ναπω?

λεει να ζητησεις ημερομηνια ενεργοποιησης και αν δεν ενεργοποιησουν την γραμμη την ημερομηνια εκεινη εχεις δικαιωμα συμφωνα με τον κανονισμο να ακυρωσεις την αιτηση.

 

να προσπαθησω να ακυρωσω στην wind? ειναι πιο συμφερουσα νομιζω η προσφορα της κοσμοτελ ογω των δωρων που κανει και θα γλυτωσω και το προστιμο.αν και πιο ακριβη 4 ευρω απο την wind

 

πως να το χειριστω ? γιατι μεχρι εδω πηρα αυτα που ηθελα απο κοσμοτε.αλλα στην wind τι ναπω αφου ο κανονισμος ειναι εναντιον μου? με τον νεο κανονισμο δεν ξερω να το χειριστω γιατι δεν εχω πλεονεκτημα,δεν μπορω να γινω πειστικος οταν δεν εχω εφοδια μαζι μου. πως μπορω με λιγα λογια να παω πισω κοσμοτε? αν μπορω...

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες την αίτηση φορητότητας σε κατάστημα Wind είναι πολύ δύσκολο να ακυρώσεις χωρίς πέναλτυ από πλευράς της Wind..
Link to comment
Share on other sites

το εκανα απο παμπλικ για να παρω δωροεπιταγη.δεν ξερω αν θεωρειται καταστημα της Wind .τεσπα,ολα τελειωσαν γιατι βραδυ με πηρε η κοσμοτε για να κανει αντιπροσφορα και το πρωι που ξυπνησα πριν παρω την Wind ειχε ηδη ενεργοποιηθει η γραμμη.γρηγοροι ηταν ,γραμμη μεσα σε 1 μερα.!
Link to comment
Share on other sites

το εκανα απο παμπλικ για να παρω δωροεπιταγη.δεν ξερω αν θεωρειται καταστημα της Wind .τεσπα,ολα τελειωσαν γιατι βραδυ με πηρε η κοσμοτε για να κανει αντιπροσφορα και το πρωι που ξυπνησα πριν παρω την Wind ειχε ηδη ενεργοποιηθει η γραμμη.γρηγοροι ηταν ,γραμμη μεσα σε 1 μερα.!

 

Κατ αρχάς το αίτημα της φορητότητας στέλνεται στον υπάρχων πάροχο μετά τις 14 ημέρες. Για να γίνει νωρίτερα θα πρέπει να το έχεις ζητήσει εσύ. Δεν εχει σημασία που ενεργοποιήθηκε η γραμμη σου, εφ οσον δεν εχεις υπογράψει παραίτηση απο το δικαιωμα υπαναχωρησης μπορείς να ζητήσεις ακύρωση της φορητότητας.

 

Τώρα, το αν θεωρούνται τα Public "καταστημα της Εταιρίας" είναι ενα ζήτημα. Ωστόσο, εσύ μπορεις να αποστείλεις ενα αιτημα ακύρωσης της φορητοτητας αν θελεις (μέσω φόρμας επικοινωνίας ας πουμε) ισχυριζόμενος οτι τα Public δεν ειναι κατάστημα της Εταιρίας, αλλα συνεργάτης, με επίκληση στο αντίστοιχο χωρίο του κανονισμού της ΕΕΤΤ. Κατα πασα πιθανότητα δε θα το δεχτουν, ομως δε χανεις και κατι να το δοκιμασεις...

 

https://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0837.html

 

Υ.Γ.: Από όσο έχω δει, η Wind ειδικά δε δουλεύει ποτέ με δικά της καταστήματα. Ολα είναι τυπου franchise, ίσως πολυ λίγα να ανήκουν όντως στη Wind. Δεν ξερω αν αυτό αφήνει πάτημα για να ισχυριστείς πως δεν πρόκειται για "καταστημα της Εταιρίας", ακόμη και αν απ έξω γράφει Wind.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς το αίτημα της φορητότητας στέλνεται στον υπάρχων πάροχο μετά τις 14 ημέρες. Για να γίνει νωρίτερα θα πρέπει να το έχεις ζητήσει εσύ. Δεν εχει σημασία που ενεργοποιήθηκε η γραμμη σου, εφ οσον δεν εχεις υπογράψει παραίτηση απο το δικαιωμα υπαναχωρησης μπορείς να ζητήσεις ακύρωση της φορητότητας.

 

Τώρα, το αν θεωρούνται τα Public "καταστημα της Εταιρίας" είναι ενα ζήτημα. Ωστόσο, εσύ μπορεις να αποστείλεις ενα αιτημα ακύρωσης της φορητοτητας αν θελεις (μέσω φόρμας επικοινωνίας ας πουμε) ισχυριζόμενος οτι τα Public δεν ειναι κατάστημα της Εταιρίας, αλλα συνεργάτης, με επίκληση στο αντίστοιχο χωρίο του κανονισμού της ΕΕΤΤ. Κατα πασα πιθανότητα δε θα το δεχτουν, ομως δε χανεις και κατι να το δοκιμασεις...

 

https://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0837.html

 

Υ.Γ.: Από όσο έχω δει, η Wind ειδικά δε δουλεύει ποτέ με δικά της καταστήματα. Ολα είναι τυπου franchise, ίσως πολυ λίγα να ανήκουν όντως στη Wind. Δεν ξερω αν αυτό αφήνει πάτημα για να ισχυριστείς πως δεν πρόκειται για "καταστημα της Εταιρίας", ακόμη και αν απ έξω γράφει Wind.

 

φιλε μου καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου και το σπουδαιο λινκ που εβαλες..ειμαι πρωταρης σαυτην την διαδικασια,προσπαθησα να διαβασω οτι βρηκα στο νετ για την διαδικασια και την νεα τροπολογια να ενημερωθω.

ειμαι πολυ καλος στα παζαρια οταν εχω ''οπλα'' .οταν ομως δεν ειμαι σιγουρος δεν τολμω.

στο προκειμενο τωρα...

 

αυτο που ειπε η υπαλληλος της κοσμοτε για την μερα ενεροποιησης τελικα ισχυει? δλδ επειδη εχω μπερδευτει λιγο,ενεργοποιηθηκε η γραμμη επισημα? οποτε το δικο της επιχειρημα να πατησω και να ακυρωσω την φορητοτητα αν δεν ενεργοποιησουν την γραμμη στην ημερομηνια που θα δηλωναν,χαθηκε?

 

αν ειναι ετσι οπως τα λες και εχω δικαιωμα ακομα,τοτε πιθανα εχω 2 λογους να κανω την ακυρωση:

 

1ον αν θεωρειται οπως ειπες καταστημα της Wind.συνεργατης ειναι ,επισημο δεν ξερω.πως μπορουμε να το μαθουμε αν ειναι απο τα καταστηματα στα οποια αναφερεται στο λινκ της ΕΕΤΤ?η υπαλληλος του παμπλικ οταν μιλησα αρχικα μαζι της επειδη με ειδε ενημερωμενο ,μου πεταξε μια μπηχτη στο τελος οτι μολις φυγει η αιτηση απο εδω υπογεγραμμενη θεωρειται τελιωμενη η υποθεση δεν χωραει ακυρωση.εγω επειδη ειχα διαβασει οτι απο καταστημα ετσι ειναι δεν ειπα τιποτα στο ψαρωμα που εκανε .ηθελα να μαθω πρωτα και μετα.

 

2ον μου υποσχεθηκαν μια δωροεπιταγη 30 ευρω απο τα παμπλικ με την ενεργοποιηση της γραμμης.πηγα εχθες και δεν ειχε εκδοθει.επειδη ηταν πρωι και υπαλληλος του παμπλικ,ετσι ηθελα γιατι της γουιντ δεν αφηνουν να την παρω εγω,ειναι της μητερας μου η συνδεση και που να την πηγαινω εγω τωρα εκει μεγαλη γυναικα,και αφου πηρε τηλεφωνο στα κεντρικα ειπε τελικα οτι η δωροεπιταγη εκδιδεται απο την Wind μετα απο ενα μηνα μετα την ενεργοποιηση της γραμμης.φωναξα και εφυγα.θα μπορουσα να επικαλεστω και αυτο.

 

τι αλλο θα μπορουσα να τους πω για να τους πεισω να γινει ακυρωση.αν με ρωτησουν γιατι θελω να φυγω τι να τους πω?

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...