Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως από το mobile site δε μπορείς να ανεβάσεις attachment εικόνας url για κανένα λόγο παρόλο που διαλέγω την επιλογή εικόνα ώστε να ανεβάσω είτε από Dropbox είτε από onedrive...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετίζω την παρέα! Συγγνώμη για το off topic αλλά δεν έβρισκα κάποιο κατάλληλο θρεντ. Αν είναι ας διαγραφεί το ποστ μου σε λίγο μέχρι να μου πει κάποιος αν γίνεται πως μπορώ να προσθέσω και γω κάτι στο avatar μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:) Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Πίνακας Ελέγχου αριστερα γραφει ''Επιλογή Avatar''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πίνακας Ελέγχου αριστερα γραφει ''Επιλογή Avatar''
Ευχαριστώ πολύ! Δεν είχε πέσει το μάτι μου τόσο χαμηλά.:O:up:
Link to comment
Share on other sites

Η κατηγορια (λοιπα κινητα) νομιζω οτι θελη ενα συμαζεμα,μαρκες οπως elephone,doogee,cubot,xiaomi κλπ εχουν αρκετα μοντελα η καθε μια και κατα την γνωμη μου θα επρεπε να εχουν το δικο τους θεμα οπως για τα thl,zoppo,lenovo κλπ,ειναι λιγο εως πολυ μπερδεμενη η κατασταση,στο κατω μερος του θεματος(λοιπα κινητα)να ειναι μονο η μαρκες με 1-2 μοντελα.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να αλλάξει αυτή η βλακεία με τα έτοιμα avatars.

Το να έχουν 800 άτομα το ίδιο avatar δεν βοηθάει καθόλου στο μάτι για να ξεχωρίζει τα posts.

Η πληροφορία της συσκευής θα μπορούσε να υπάρχει προαιρετικά κάτω απ το avatar με κείμενο όπως ο τόπος.

 

Επίσης όποτε γράφω εδώ θα επαναλαμβάνω πως η έλλειψη άμεσων ειδοποιήσεων με κάνει να χάνω απαντήσεις και γενικά να μην μπαίνω στο forum. Το να πηγαίνω κάπου να ψάχνω μόνος μου τις ειδοποιήσεις δεν είναι καθόλου βολικό, θα έπρεπε να εμφανίζεται σε κάποια μόνιμη μπάρα μια ένδειξη με τον αριθμό των ειδοποιήσεων όμως σε πολλά άλλα forums.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Η κατηγορια (λοιπα κινητα) νομιζω οτι θελη ενα συμαζεμα,μαρκες οπως elephone,doogee,cubot,xiaomi κλπ εχουν αρκετα μοντελα η καθε μια και κατα την γνωμη μου θα επρεπε να εχουν το δικο τους θεμα οπως για τα thl,zoppo,lenovo κλπ,ειναι λιγο εως πολυ μπερδεμενη η κατασταση,στο κατω μερος του θεματος(λοιπα κινητα)να ειναι μονο η μαρκες με 1-2 μοντελα.

 

Σε ευχαριστούμε για την πρόταση, ήταν έτσι και αλλιώς στα πλάνα μας. Έγιναν αρκετές νέες προσθήκες/αλλαγές στο Λοιπά Κινητά, θα γίνουν και άλλες με τον καιρό.

 

Προτείνω να αλλάξει αυτή η βλακεία με τα έτοιμα avatars.

Το να έχουν 800 άτομα το ίδιο avatar δεν βοηθάει καθόλου στο μάτι για να ξεχωρίζει τα posts.

Η πληροφορία της συσκευής θα μπορούσε να υπάρχει προαιρετικά κάτω απ το avatar με κείμενο όπως ο τόπος.

 

Αυτή η «βλακεία» με τα αβαταρς μου αρέσει. Και δεν πρόκειται να αλλάξει :p Αν δεν θέλεις να έχεις αβαταρ, βάλε το «Κανένα» για να έχεις το default. Τα posts ξεχωρίζουν από το περιεχόμενό τους btw, όχι από το αβαταρ αυτού που τα γράφει.

 

Επίσης όποτε γράφω εδώ θα επαναλαμβάνω πως η έλλειψη άμεσων ειδοποιήσεων με κάνει να χάνω απαντήσεις και γενικά να μην μπαίνω στο forum. Το να πηγαίνω κάπου να ψάχνω μόνος μου τις ειδοποιήσεις δεν είναι καθόλου βολικό, θα έπρεπε να εμφανίζεται σε κάποια μόνιμη μπάρα μια ένδειξη με τον αριθμό των ειδοποιήσεων όμως σε πολλά άλλα forums.

 

Υπάρχει δυνατότητα «άμεσης», ημερήσιας και εβδομαδιαίας ειδοποίησης μέσω email. Θα την βρεις στον Πίνακα Ελέγχου - Παρακολούθηση. Αν εννοείς ειδοποίηση σε quotes, ή με real time pop up window, ή με άλλον τρόπο τότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Δεν υποστηρίζουμε άμεσες ειδοποιήσεις αυτού του είδους. Είναι συνειδητή επιλογή και γίνεται για λόγους ασφάλειας του forum. Αν αλλάξει κάποια στιγμή στο μέλλον, θα σας ενημερώσουμε. Λυπάμαι που αυτό σε κάνει να μην μπαίνεις. Εύχομαι να αλλάξεις γνώμη. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να γκρινιάξω για το spamming της ψηφοφορίας σε εντελώς άκυρα threads? :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να γκρινιάξω για το spamming της ψηφοφορίας σε εντελώς άκυρα threads? :/

 

Ναι πειράζει γιατί δεν είναι spamming. Και αν υπάρχει κάποια απορία για το τι θεωρείται spamming οι Ο.Π.Χ. είναι ξεκάθαροι.

 

Spam και Αυτοπροβολή

1. Ως spamming ορίζονται όλες οι αυτόκλητες ή μη εξουσιοδοτημένες ενέργειες που έχουν ως σκοπό την άμεση ή έμμεση διαφήμιση προϊόντων, υπηρεσιών και web-sites μέσω των σελίδων του myphone.gr. Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση αυτόκλητης ή μη εξουσιοδοτημένης διαφήμισης ή άλλου περιεχομένου προώθησης προϊόντων, την αποστολή ανεπιθύμητων και μη προσκαλούμενων από τον λήπτη μηνυμάτων (email, προσωπικά μηνύματα) και οποιαδήποτε άλλη μορφή ανεπιθύμητης προώθησης περιεχομένου.

 

2. Ειδικότερα, όσον αφορά τα web-sites, η επαναλαμβανόμενη δημοσίευση συνδέσμων (hyperlinks) από το ίδιο μέλος ή από μικρή ομάδα μελών, που οδηγούν προς συγκεκριμένη ηλεκτρονική διεύθυνση, θεωρείται σκόπιμη ενέργεια διαφημιστικής προβολής / spamming και απαγορεύεται αυστηρά.

 

3. Σε όλες τις περιπτώσεις spamming, η ομάδα διαχείρισης του myphone.gr θα προβαίνει στην άμεση διαγραφή των σχετικών μηνυμάτων, καθώς και στη διακοπή των λογαριασμών μελών που δημοσίευσαν τα σχετικά μηνύματα. Παράλληλα, θα τίθενται σε εφαρμογή φίλτρα, τα οποία θα καθιστούν αδύνατη οποιαδήποτε υπάρχουσα ή μελλοντική αναφορά στα συγκεκριμένα προϊόντα, υπηρεσίες και web-sites.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να γκρινιάξω για το spamming της ψηφοφορίας σε εντελώς άκυρα threads? :/

 

Merry Christmas Grinch ! :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να αλλάξει αυτή η βλακεία με τα έτοιμα avatars.

Το να έχουν 800 άτομα το ίδιο avatar δεν βοηθάει καθόλου στο μάτι για να ξεχωρίζει τα posts.

Η πληροφορία της συσκευής θα μπορούσε να υπάρχει προαιρετικά κάτω απ το avatar με κείμενο όπως ο τόπος.

 

:lol:

Αυτο με τα avatars ειναι ενα κομματι που λατρευω! Ποτε δεν μου αρεσε να βαζω ενα αβαταρ για να δειξω οτι να, εχω αυτο το κινητο. Βαζω κινητα που ειχα, θελω να εχω, και σπανια αυτο που ηδη εχω.

Αυτο το κοκκινακι w660 που εχω ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου, καθως και το κινητο και το χρωμα ταιριαζουν απιστευτα. Και στο ματι επισης καθως το site ειναι ολο μπλε, οποτε κανω.. ΜΠΑΜ! :p

Μου φαινεται παραξενο ομως γιατι διαλεξαν να βαλουν το κοκκινο χρωμα στο w660 καθως το μαυρο, ειχε κυκλοφορησει πιο πολυ στην Ελλαδα, και σε κοκκινο χρωμα δεν το εχω βρει ποτε αυτο κινητο (και ψαχνω πολυ για να το βρω).

 

Οταν πρωτοεγινα μελος εδω, εκτος απο τα αβαταρς μπορουσαμε να αλλαξουμε θεματα και χρωματα στο προφιλ μας. Μου αρεσε παρα πολυ αλλα τελικα με την αναβαθμιση beta το βγαλανε, κακως απ την μια, αλλα απ την αλλη ποιος εμπαινε στο προφιλ του αλλουνου για να δει, (τι) ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.με υγεια πανω απ'ολα!

Δε ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον.οποτε ρωτω:υπαρχει περιπτωση να βγει εφαρμογη (για αντροιντ ,ιος κλπ) του myphone.gr?

Υπαρχει κατι τετοιο στο πλανο;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω στην κατηγορία συσκευές τα επίσημα θέματα των κινδζικων μαγαζιων που είναι sticky,να μεταφερθούν σε ξεχωριστή υποκατηγορία "κινέζικα μαγαζιά". Ο αριθμός τους κάνει δύσκολη την παρακολούθηση του θέματος. :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα πρότεινα στο θέμα "Δείξτε την homescreen/lockscreen σας" να μπει σαν προϋπόθεση στο μήνυμα να δίνονται κάποια στοιχεία για το setup. Για να μην αναλωνόμαστε σε μηνύματα που θα ζητάμε πράγματα. Να υπάρχει κάτι σαν πρότυπο δηλαδή ποστ κάπως έτσι

Launcher:

Icon pack:

Wallpaper:

Widgets:

 

Ή και να ανοίξει ένα δεύτερο θέμα "Δείξτε τη homescreen/lockscreen σας ΙΙ" που να ισχύει κάτι τέτοιο από την αρχή

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να γκρινιάξω για το spamming της ψηφοφορίας σε εντελώς άκυρα threads? :/

 

Εκνευριστικό έτσι?και για μένα θεωρείται spamming.σε άσχετα topic να μου πετάγεται φάτσα κάρτα....

Οσο δε για το θέμα διαφήμισης καταστημάτων.

Εννοείται ότι βάζω και θα βάζω ότι με αφήνει ικανοποιημένο είτε οικονομικά είτε ποιοτικά.κι οχι για διαφήμισή.εννοείται ότι πρέπει να προωθούμε το συμφέρον μας.κι αυτό είναι η τσέπη μας και να βοηθάμε φίλους από το forum μας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα πολύ πριν γράψω εδώ, μιας και κάτι τέτοιο κατά κανόνα θα το έλεγα κανονικά σε προσωπικό μήνυμα. Νομίζω όμως ότι είναι αρκετά σημαντικό ώστε να τεθεί στο τραπέζι και να συζητηθεί από τη διαχειριστική ομάδα. Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί η πρόθεσή μου γι' αυτό και δεν θα αναφέρω συγκεκριμένα ονόματα.

Η απλότητα στην αρθρογραφία είναι πλεονέκτημα. Η διάθεση για πολυπλοκότητα από κάποιους καταλήγει πολύ συχνά σε γραμματικά και συντακτικά λάθη που χαλάνε την εικόνα του κειμένου και την εμπειρία του αναγνώστη. Λίγη περισσότερη προσοχή σε κάποια άρθρα θα αναβάθμιζε σημαντικά την ποιότητά τους!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα πολύ πριν γράψω εδώ, μιας και κάτι τέτοιο κατά κανόνα θα το έλεγα κανονικά σε προσωπικό μήνυμα. Νομίζω όμως ότι είναι αρκετά σημαντικό ώστε να τεθεί στο τραπέζι και να συζητηθεί από τη διαχειριστική ομάδα. Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί η πρόθεσή μου γι' αυτό και δεν θα αναφέρω συγκεκριμένα ονόματα.

Η απλότητα στην αρθρογραφία είναι πλεονέκτημα. Η διάθεση για πολυπλοκότητα από κάποιους καταλήγει πολύ συχνά σε γραμματικά και συντακτικά λάθη που χαλάνε την εικόνα του κειμένου και την εμπειρία του αναγνώστη. Λίγη περισσότερη προσοχή σε κάποια άρθρα θα αναβάθμιζε σημαντικά την ποιότητά τους!

 

Κάθε καλοπροαίρετο σχόλιο είναι καλοδεχούμενο. Λάθη θα υπάρχουν πάντα όταν είσαι στην κορυφή της ενημέρωσης, αλλά τα παιδιά που γράφουν είναι ερασιτέχνες (άλλο αν η απόδοσή τους είναι επαγγελματική). Διορθώνονται όσο μπορούν, και στόχος των Editors είναι πάντα να είναι τέλειοι, όπως μας έχουν μάθει άλλωστε :p

 

Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση, είμαι σίγουρος οτι θα ελαχιστοποιηθεί αυτή η εικόνα. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορια στο θεμα του Gearbest να γινει φανερη.-
Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορια στο θεμα του Gearbest να γινει φανερη.-

 

Όλες οι ψηφοφορίες στα θέματα στο Λοιπά Κινητά είναι φανερές. Αυτή του Gearbest έγινε μυστική εκ παραδρομής (ένα κλικ είναι επιλογή που ο Moderator δεν έκανε από ότι είδα).

 

Μπορούμε να την μηδενίσουμε και να ξεκινήσει από την αρχή φανερή, ή να μείνει μυστική όπως είναι. Το vbulletin δεν προσφέρει άλλη επιλογή αφού ξεκινήσει η ψηφοφορία. Προτιμώ να μείνει έτσι η συγκεκριμένη, μιας και η ένδειξη είναι σημαντική.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η ενδειξη ειναι σημαντικη πρεπει να γινει φανερη, ιδιαιτερα μετα τον ντορο που εγινε για το GB, ωστε να φαινονται οι θετικες και αρνητικες ψηφοι απο ποιους προερχονται.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η ενδειξη ειναι σημαντικη πρεπει να γινει φανερη, ιδιαιτερα μετα τον ντορο που εγινε για το GB, ωστε να φαινονται οι θετικες και αρνητικες ψηφοι απο ποιους προερχονται.

 

Κλώνοι δεν υπάρχουν από τα καταστήματα, το εξασφαλίζουμε εμείς αυτό με άμεσα BANs όταν εντοπιστούν. Επομένως το συγκεκριμένο θα μείνει έτσι για την ώρα, όπως και (κακώς λόγω λάθους) ξεκίνησε. Μην ξεχνάς οτι εκτός από το αποτέλεσμα του κάθε poll, υπάρχει ανοικτό θέμα από κάτω και ΟΛΟΙ έχουν την δυνατότητα να σχολιάσουν θετικά ή αρνητικά το κάθε κατάστημα.

 

Σε ευχαριστώ για την πρόταση πάντως.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξαναγραφει αλλα σε οποιο θεμα υπαρχει poll και πατησεις στα μη αναγνωσμενα μηνυματα σε παει κατευθειαν στο τελευταιο ασχετως αν δεν εχεις διαβασει τα προηγουμενα. μπορει να διορθωθει;
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό το μήνυμα και την δική μου εμπειρία (έψαχνα σε προηγούμενα μηνύματα), θα μπορούσε να μπει ένα κουμπί με τον κώδικα του σπόιλερ;

 

http://i423.photobucket.com/albums/pp311/myphone123/sigmapiomicroniotalambdaepsilonrho.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό το μήνυμα και την δική μου εμπειρία (έψαχνα σε προηγούμενα μηνύματα), θα μπορούσε να μπει ένα κουμπί με τον κώδικα του σπόιλερ;

 

http://i423.photobucket.com/albums/pp311/myphone123/sigmapiomicroniotalambdaepsilonrho.png

 

Καλημέρα. Πολύ καλή πρόταση, αφού είναι χρήσιμη για πολλούς θα την υλοποιήσουμε asap. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ηξερα που ακριβως να το αναφερω, κι επισης δεν ειμαι σιγουρος αν εχει ξανασυζητηθει στο παρελθον.

 

με chrome version 39.0.2171.99, με ubuntu 14.04, οταν κανω mouse over καποιους τιτλους τοπικς, δεν μου εμφανιζονται οι σελιδες απο κατω. κι αυτο δε συμβαινει σε ολους τους τιτλους της ιδιας σελιδας, σε αλλους μπορει να εμφανιζονται, σε αλλους οχι.

 

επισης θα βολευε πολυ σε καθε τοπικ, να υπαρχει σελιδοδεικτης και στο πανω μερος της πρωτης σελιδας, οπως υπαρχει στις επομενες (που εχουν πανω και κατω).

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...