Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά, δεν έχω κάνει και τρελά δρομολόγια για να είμαι και 100% σίγουρος.

Πάντως, με τον πιο πρόσφατο χάρτη του iGO 2006 Plus δε τα πήγαινα και πολύ καλά...

Όλο λάθει σε μονοδρομήσεις και σε αριθμήσεις οδών έβρισκα!!!

Σίγουρα υστερεί σε σχέση με τους χάρτες της NGI αλλά εκεί πια πάμε σε άλλο πρόγραμμα. Νομίζω (και ελπίζω) ότι είναι σε καλό δρόμο η όλη ιστορία και θα έχουμε ένα δυνατό παιχνίδι πλέων από τους δύο ανταγωνιστές. ;)

Υπομονή για την πρώτη Final έκδοση...

 

Σωστά :)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, τωρα για να λειτουργησει πρεπει να αλλαξουμε την ημερομηνία στο ppc? η μηπως κυκλοφορησε κατι με απεριοριστη χρηση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, τωρα για να λειτουργησει πρεπει να αλλαξουμε την ημερομηνία στο ppc? η μηπως κυκλοφορησε κατι με απεριοριστη χρηση?

 

oxi,mhn allaksis tpt,gia aperioristi xrhsh exei kykloforisi edw kai poly kairo....:D

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω καταφέρει και έχω εγκαταστήσει το igo 2008 στο mio c220 χωρίς τον χρονικό περιορισμό(Το έχω ξεκλειδώσει με ενα patch που κυκλοφορεί).Τρέχει κανονικά , του έχω βάλει και τα greek buildings , τον ελληνικό χάρτη , τα greek pois και τις speedcams΄.Γενικά μου αρέσει που εμφανίζει τις μονοδρομήσεις και τα κτίρια σε 3d καθώς και το πράσινο φόντο καθώς ξεζουμάρεις τον χάρτη.

 

Μόνη ατέλεια που βρίσκω και βασική πιστεύω είναι πως όταν κάνεις πλοήγηση σε 2d φόντο δεν μου βγάζει το πράσινο βελάκι πλοήγησης να κοιτάει πάντα προς τα πάνω της οθόνης μου , ( σε αντίθεση με το βολικό miomap 3) , με αποτέλεσμα να με μπερδεύει.Ξέρει κάτι κανείς για αυτό???:blink:

 

Επίσης το εχω εγκαταστήσει και στο laptop μου και δουλεύει τέλεια χωρίς χρονικό περιορισμό πάλι με patch!!! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Μόνο για Αθήνα.:(

Θεσσαλονίκη ούτε τον Λευκό Πύργο δεν έχει.:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

kai mia pou eisai online exw mia erotisi gia ayto to igo8 otan pataw ekei pou leei dromeas

sinexeia mou vgazei ougaria pws ginetai na to alla3w ayto?????

 

den ksero pios to psaxni,tespa,kane edit to post sou kai bgale ta link,sbise to istoriko apo to menu tou programatos.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει αρκετές φορές νομίζω ήδη, αυτό που αναφέρουν και οι όροι χρήσης (πλέον γίνεται copy paste αυτό το κείμενο...):

 

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης. Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

 

Όπως είχα γράψει και σε άλλο μου μήνυμα, links και requests με/για παράνομο περιεχόμενο αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση, ενώ το ίδιο συμβαίνει και με ανούσια μηνύματα με περιεχόμενο έχεις PM, στείλε PM, στείλτε μου κάτι στο email τάδε.

 

Αν θέλετε να επικοινωνήσετε με κάποιον, δεν είναι ανάγκη να αναφέρετε δημόσια ότι του στείλατε προσωπικό μήνυμα (PM). Ο ίδιος το γνωρίζει. Και ο ίδιος πάλι δεν χρειάζεται να σας ευχαριστήσει δημόσια... επειδή έλαβε το PM σας. Μπορεί να το κάνει επίσης με PM προς εσάς και μόνο. Τέλος, ΜΗΝ δίνετε διευθύνσεις email δημόσια. Είναι πολύ εύκολο να συλλεχθούν από online bots και πριν το καταλάβετε να γεμίσει το mailbox σας με εκατοντάδες spam μηνύματα.

 

Θα σας παρακαλέσω λοιπόν, να σεβαστείτε τους απλούς κανονισμούς του forum.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την κατανόηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο με Μάιο.

Προς το παρόν υπάρχει η beta version χωρίς χρονικούς περιορισμούς πλέον.;):O

 

Που υπάρχει αυτή η έκδοση παίδες, χωρίς περιορισμό χρονικό; Μία που βρήκα πριν μέρες, δε τρέχει σε vector 380 PNA

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σε mio p550 το έχει δοκιμάσει κανένας? Μου εμφανίζει μνμ για αναφορά σφάλματος στη MS :wacko:

Το ίδιο μνμ εμφανίζει και το ΙGO 2006 plus αλλά μόνο όταν κλείνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω καταφέρει και έχω εγκαταστήσει το igo 2008 στο mio c220 χωρίς τον χρονικό περιορισμό(Το έχω ξεκλειδώσει με ενα patch που κυκλοφορεί).Τρέχει κανονικά , του έχω βάλει και τα greek buildings , τον ελληνικό χάρτη , τα greek pois και τις speedcams΄.Γενικά μου αρέσει που εμφανίζει τις μονοδρομήσεις και τα κτίρια σε 3d καθώς και το πράσινο φόντο καθώς ξεζουμάρεις τον χάρτη.

 

Μόνη ατέλεια που βρίσκω και βασική πιστεύω είναι πως όταν κάνεις πλοήγηση σε 2d φόντο δεν μου βγάζει το πράσινο βελάκι πλοήγησης να κοιτάει πάντα προς τα πάνω της οθόνης μου , ( σε αντίθεση με το βολικό miomap 3) , με αποτέλεσμα να με μπερδεύει.Ξέρει κάτι κανείς για αυτό???:blink:

 

Επίσης το εχω εγκαταστήσει και στο laptop μου και δουλεύει τέλεια χωρίς χρονικό περιορισμό πάλι με patch!!! :)

 

 

τελικά παιδιά κάποιος που δοκίμασε το igo2008 θα ήθελα να μας πεί: Μπορεί ταυτόχρονα να σε ειδοποιεί για dangerous points, speed cameras και υπέρβαση ορίου ταχύτητας; Το igo2006 plus που δοκίμασα, δεν ειδοποιεί για υπέρβαση ταχύτητας(έμαθα απο το forum igomyway ότι δεν υπάρχουν τα απαραίτητα δεδομένα στους χάρτες του, ακόμη και στον τελευταίο), και δεν μπορεί την ίδια στιγμή να σε ενημερώνει και για πλησίασμα σε κάμερα ταχύτητας και για πλησίασμα σε dangerous point. Λύθηκαν αυτά στο 2008 ήήήήή........ Ξέρει κανείς;;;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία πολύ γρήγορη ερώτηση.

Παίζει το IGO2008 (η beta εκδοση που κυκλοφορεί) σε PNA 4.3' ??? - έχω το Fortuna FC430.

 

Μου δείχνει το πρόγραμμα στη μισή οθόνη, ξέρετε αν χρειάζονται ιδιαίτερες ρυθμίσεις για να παίξει σε 4.3' PNAs?

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά κάποιος που δοκίμασε το igo2008 θα ήθελα να μας πεί: Μπορεί ταυτόχρονα να σε ειδοποιεί για dangerous points, speed cameras και υπέρβαση ορίου ταχύτητας; Το igo2006 plus που δοκίμασα, δεν ειδοποιεί για υπέρβαση ταχύτητας(έμαθα απο το forum igomyway ότι δεν υπάρχουν τα απαραίτητα δεδομένα στους χάρτες του, ακόμη και στον τελευταίο), και δεν μπορεί την ίδια στιγμή να σε ενημερώνει και για πλησίασμα σε κάμερα ταχύτητας και για πλησίασμα σε dangerous point. Λύθηκαν αυτά στο 2008 ήήήήή........ Ξέρει κανείς;;;
στο2006 νομιζω υπαρχει η ειδοποιηση για τις καμερες αλλα χωρις φωνητικη εντολη μονο κανει ενα μπιπ και οσο πλησιαζεις γινετε πιο εντονο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία πολύ γρήγορη ερώτηση.

Παίζει το IGO2008 (η beta εκδοση που κυκλοφορεί) σε PNA 4.3' ??? - έχω το Fortuna FC430.

 

Μου δείχνει το πρόγραμμα στη μισή οθόνη, ξέρετε αν χρειάζονται ιδιαίτερες ρυθμίσεις για να παίξει σε 4.3' PNAs?

 

//dfinikis

 

Κανείς ρε παιδιά ... :cry:

 

//dfinikis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κανείς ρε παιδιά ... :cry:

 

//dfinikis

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω,στο mio c320b.Το δείχνει στα 3/4 της οθόνης.αλλά σαν πρόγραμμα....,απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!Ξέρει κάποιος να μας βοηθήσει?πάω στις ρυθμίσεις που έχει για πλάγια προβολή,μου λέει να κάνω επανεκκίνηση,πατάω οκ αλλά δεν κάνει.πώς λύνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω,στο mio c320b.Το δείχνει στα 3/4 της οθόνης.αλλά σαν πρόγραμμα....,απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!Ξέρει κάποιος να μας βοηθήσει?πάω στις ρυθμίσεις που έχει για πλάγια προβολή,μου λέει να κάνω επανεκκίνηση,πατάω οκ αλλά δεν κάνει.πώς λύνεται?

 

Αυτή τη στιγμή ακόμα είναι σε beta έκδοση και δεν παίζει portrait. Μόνο αλλάζοντας το sys.txt μπορείτε να περιστρέψετε την οθόνη κατά 180 μοίρες. Νομίζω την γραμμή που λέει landscape=1 την κάνουμε landscape=2. Επίσης κυκλοφορούν αρχεία data.zip και sys.txt που αντικαθιστώντας τα αρχικά, αλλάζει την ανάλυση για να πιάνει ολόκληρη την οθόνη σε διάφορες διαστάσεις.

Εγώ δεν έχω PNA για να σας πω περισσότερα αλλά με μια αναζήτηση σε forum (υπόγεια ;)) σχετικά με gps θα βρείτε την απάντηση.

Google is your friend :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

πως γυρισω σε καθετη εμφάνιση. Άλλαξα το landscape=2 ΄αλλα τιποτα.που μπορω να βρω το data.zip και sys.txt. Απο οτι βλεπω δεν υπάρχει φακελλος 240_320 στο data
Link to comment
Share on other sites

πως γυρισω σε καθετη εμφάνιση. Άλλαξα το landscape=2 ΄αλλα τιποτα.που μπορω να βρω το data.zip και sys.txt. Απο οτι βλεπω δεν υπάρχει φακελλος 240_320 στο data

 

Αφού στο post που διάβασες σου λέω ότι δεν γίνεται (portrait).

Κυκλοφόρησε η κανονική έκδοση. Όπου να 'ναι θα έχουμε και την "δοκιμαστική" :lol:.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...