Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xρόνια πολλά geovass και με ένα iphone σύντομα!:D http://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gifhttp://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gifhttp://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gif
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά geovass και με ένα iphone σύντομα!:D http://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gifhttp://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gifhttp://img379.imageshack.us/img379/9598/clapoe4.gif

 

Χμ... πιο γρηγορα απο τον Αυγουστο δεν με βλεπω!:lol: :lol:

Σε ευχαριστω πολυ ομως για τις ευχες σου!:p

 

Και τωρα στο θεμα μας. NavGo iGO 8 ή Destinator 7 ? Ιδου η απορια :X

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι από εμένα. :yahoo:

Γιατί απορία? Και τα δύο στην αρχή για "δοκιμή", και μετά, βλέπεις και κάνεις.

 

PS. Θα μου συστήσεις μετά κι εμένα τις κοπέλες για τα γενεθλιά μου :lol: .

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Χμ... πιο γρηγορα απο τον Αυγουστο δεν με βλεπω!:lol: :lol:

Σε ευχαριστω πολυ ομως για τις ευχες σου!:p

 

Και τωρα στο θεμα μας. NavGo iGO 8 ή Destinator 7 ? Ιδου η απορια :X

 

Aπο τα video σε φάση πλοήγησης που είδα και για τα δυο το iGo8 είναι πολύ μπροστά. Στο igo η μετακίνηση του δείκτη γίνεται σε πραγματικό χρόνο ή έτσι τουλάχιστον δείχνει, ενώ στο dest πάει "κομματιαστα"!:p

Δηλαδή μετακινείται ανα 10-20 μέτρα.

Εντάξει στα video είδα πολλά θετικά του igo, αλλά ας περιμένουμε να τα δούμε στις συσκευές μας πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τα video σε φάση πλοήγησης που είδα και για τα δυο το iGo8 είναι πολύ μπροστά. Στο igo η μετακίνηση του δείκτη γίνεται σε πραγματικό χρόνο ή έτσι τουλάχιστον δείχνει, ενώ στο dest πάει "κομματιαστα"!:p

Δηλαδή μετακινείται ανα 10-20 μέτρα.

Εντάξει στα video είδα πολλά θετικά του igo, αλλά ας περιμένουμε να τα δούμε στις συσκευές μας πρώτα.

 

αντιθετα τα λες.

 

στο destinator Παει σε πραγματικο χρονο ενω το igo εχει καποια λειτουργια εξομαλυνσης.

 

το gps λαμβανει τα δεδομενα της θεσης μας μια φορα ανα δευτερολεπτο

οποτε αν κινεισαι με 60χλμ την ωρα μετα απο 1 δευτερολεπτο θα εχεις

απομακρυνθει αρκετα μετρα και για αυτο υπαρχει η αισθηση "καρε καρε"

 

οπως και να εχει ειναι καλυτερο το igo στο συγκεκριμενο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

αντιθετα τα λες.

 

στο destinator Παει σε πραγματικο χρονο ενω το igo εχει καποια λειτουργια εξομαλυνσης.

 

το gps λαμβανει τα δεδομενα της θεσης μας μια φορα ανα δευτερολεπτο

οποτε αν κινεισαι με 60χλμ την ωρα μετα απο 1 δευτερολεπτο θα εχεις

απομακρυνθει αρκετα μετρα και για αυτο υπαρχει η αισθηση "καρε καρε"

 

οπως και να εχει ειναι καλυτερο το igo στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Προφανώς στο igo σύμφωνα με την ταχύτητα που κινήται ο δέκτης και σύμφωνα με το στίγμα δημιουργεία αυτή την αίσθηση κίνησης.

Ίσως αυτό με τον "πραγματικό χρόνο" να μην το έθεσα σωστά.

Βασικά λέμε το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια!:p

Αυτό αποτελεί ένα πολύ θετικό στοιχείο του iGO.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με απασχολούν αυτά που λέτε. Ποιό θα με πηγαίνει πιό σωστά εκεί που θέλω μπορείτε να μου πείτε ;

 

Αν τα δοκιμάσουμε θα μπορούμε να σου πούμε.

Προς το παρόν μόνο ότι έχουμε δει από videos και screenshots μπορούμε να σχολιάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που υπάρχουν τώρα λέω. Αν φύγω από Αθήνα ας πούμε να πάω σε ένα χωριό έξω από τα Γιάννινα ποιό θα με πάει πιό σβέλτα ;
Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που υπάρχουν τώρα λέω. Αν φύγω από Αθήνα ας πούμε να πάω σε ένα χωριό έξω από τα Γιάννινα ποιό θα με πάει πιό σβέλτα ;

Πρόγραμμα πλοήγησης είναι, δεν είναι turbo.

Yποθέτω οτι το iGO δεν θα σε παει καθόλου λόγω ανεπαρκών χαρτών.

Πάντως στη θεσσαλονίκη που έχω κάνει δοκιμές, τα igo2006 και dest6 χαράσσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα πλοήγησης είναι, δεν είναι turbo.

Yποθέτω οτι το iGO δεν θα σε παει καθόλου λόγω ανεπαρκών χαρτών.

Πάντως στη θεσσαλονίκη που έχω κάνει δοκιμές, τα igo2006 και dest6 χαράσσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή.

 

Υπαρχουν iGO 2006 , 2007 και 8 τωρα?

:confused:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν iGO 2006 , 2007 και 8 τωρα?

:confused:

Υπάρχει το iGo2006, 2006SE και κάποιες beta που έπαιζε σαν 2007 και μέχρι τώρα βγαίνουν Betas και τώρα περιμένουμε το 8.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το Igo και το Destinator, σε ποιες PDA συσκευές τρέχουν?

 

Σε ολες που εχουν WM5 και WM3SE...

Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση & internet

To loox N560 φαίνεται καλή επιλογή, αλλά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για το GPS του.

To mio P550 είναι πολύ καλή πρόταση με μεγάλη οθόνη, καλό GPS και wifi για internet.

Υπάρχει και η τέλεια πρόταση, αλλά είναι υπερβολικά ακριβό. ΗΤC Advantage. To αναφέρω επειδή λες "ανεξαρτήτου τιμής".

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Χρησιμοποίησα για ένα διάστημα το iGO SE 2007 με χάρτη Greece January και δεν είχε αριθμούς για τους δρόμους της Θεσσαλονίκης! Γνωρίζουμε αν θα δούμε χάρτες με νούμερα σ' αυτή την έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Χρησιμοποίησα για ένα διάστημα το iGO SE 2007 με χάρτη Greece January και δεν είχε αριθμούς για τους δρόμους της Θεσσαλονίκης! Γνωρίζουμε αν θα δούμε χάρτες με νούμερα σ' αυτή την έκδοση?

 

Αυτό είναι θέμα χάρτη. Πράγματι στον χάρτη που λες δεν υπάρχει αρίθμιση για τη θεσ/νίκη ενώ στην Αθήνα υπάρχει.

Ας ελπίσουμε σε νέο ανανεωμένο χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανένας να μου πει τι διαφορές έχει το iGO από το MioMap? Ξέρω ότι χρησιμοποιούν ίδιους χάρτες, έχουν παρόμοιο interface... Επι της ουσίας όμως τι γίνεται(ταχύτητα υπολογισμού διαδρομής, χειρισμός ΡΟΙ κλπ)???
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...