Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά...το igo8 είναι ψιλομούφα ή μου φαίνεται???? μονο φρου φρου και αρωματα...τρισδιαστατους χαρτες και δεν συμμαζευεται...κατα τα αλλα...αλλου πας αλλου σου λέει και αλλού στρίβεις τελικα...μάπα το καρπούζι...:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι με τα ολα του!!!

Τραγικα λαθη στους χαρτες του.

Το εχω αναφερει και πριν απο αρκετες σελιδες και το εχει πει και ο miogps οποτε κατι ξερει!

Και επειδη πολυ μου το ζητησανε αλλα δεν απαντησα ποτε να τους πω οτι τοτε που το δοκιμασα εφαγε ενα ωραιο delete και δεν ξαναασχοληθηκα ποτε μαζι του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ας περιμενουμε την επισημη εκδοση η οποια θα συνοδευεται με νεο χαρτη της Ελλαδος.

Εχει παντως ωραιο interface.Extes λογω επικειμενοου ταξιδιου μου στη Γαλλια,μου εβγαζε κατι πληροφοριες γυρω απο το ξενοδοχειο διαμονης μου κατι που το δεστ οπου και πρωτοπροσπαθησα αδυνατουσε.

εγω παντως θα το παρακολουθω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως με τίποτα δεν θα διακινδυνεύσω ενα ταξίδι στο εξωτερικό με το igo8...πιθανώς και με το sygic...αν ειναι να πάω Γαλλία και να βρεθώ Σιβηρία να μου λείπει...δεν γνωρίζω επίσης αν το dest7 είναι τόσο αξιόπιστο στο εξωτερικο??

αααα και μια άλλη (χαζή) ερώτηση. Μέσα στο αεροπλάνο δουλευει τίποτα από αυτά άραγε??????:confused::confused::confused::D

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τίποτα δεν θα διακινδυνεύσω ενα ταξίδι στο εξωτερικό με το igo8...πιθανώς και με το sygic...αν ειναι να πάω Γαλλία και να βρεθώ Σιβηρία να μου λείπει...δεν γνωρίζω επίσης αν το dest7 είναι τόσο αξιόπιστο στο εξωτερικο??

αααα και μια άλλη (χαζή) ερώτηση. Μέσα στο αεροπλάνο δουλευει τίποτα από αυτά άραγε??????:confused::confused::confused::D

 

ego pantos pisteyo oti h creative image se liges meres tha mas dosei poly kalo xarth.

kontos psalmos....

sto aeroplano douleyei...........sto cocpit....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego pantos pisteyo oti h creative image se liges meres tha mas dosei poly kalo xarth.

kontos psalmos....

sto aeroplano douleyei...........sto cocpit....

 

στο επόμενο σύννεφο στρίψτε δεξιά...ακολούθησε τον τρίτο γλάρο αριστερά κλπ...καλά λέω Σιβηρία θα φτάσω...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια υπαρχει το igo 8 για fortuna cg430 pna me windows ce5.0 αν καποιος ξερει ας στειλει ενα πμ ευχαριστω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Paides a3izei na perasei kapoios apo destinator 6.1 se igo8?

Einai kalutero?

 

Σαν πρόγραμμα το iGO 8 είναι 10 χρόνια μπροστά.:cool:

O χάρτης της Ελλάδας όμως 5 χρόνια πίσω.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρόγραμμα το iGO 8 είναι 10 χρόνια μπροστά.:cool:

O χάρτης της Ελλάδας όμως 5 χρόνια πίσω.:O

 

 

Άρα είναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Πρόγραμμα πλοήγησης χωρίς χάρτες είναι για πέταμα.

 

Σε ότι διαδρομή του βάλω βγάζει λάθη , σε οδηγεί σε χαντάκια, εκεί που δεν έχει δρόμους ή ανάποδα σε μονόδρομους.

 

Είναι απλά για εφέ σε κοριτσάκια και για παιχνίδι..

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Λέγανε για Απρίλιο.

Άρα από μέρα σε μέρα το περιμένουμε.

Λογικά θα είναι βελτιωμένο σε μεγάλο βαθμό και όσον αφορά το πρόγραμμα, (που τώρα είναι σε Demo μορφή) αλλά και όσον αφορά τους χάρτες.

Στην Ευρώπη απ' όσο ξέρω, έχει πολύ καλή κάλυψη.

Στην Ελλάδα, (που μας ενδιαφέρει), υστερεί.

Κοντός ψαλμός Αλληλούια...

Θα δείξει το άμεσο μέλλον τι βήματα έχουν γίνει... ;)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρόγραμμα το iGO 8 είναι 10 χρόνια μπροστά.:cool:

O χάρτης της Ελλάδας όμως 5 χρόνια πίσω.:O

 

tnx odytsak..mou eluses tin aporia mou.:)

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα στο 4.3 " , που δε γεμίζει την οθόνη, αλλάζεις το Sys text αρχείο

[interface]

skin="ui_igo8"

resolution_dir="480_272"

vga=1

 

[rawdisplay]

class="landscape"

 

screen_x=480

screen_y=272

 

[debug]

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

 

[map]

auto_nightmode=0

 

[msnd]

msnd.start=0

 

επίσης εδώ έχει ότι χρειαστείτε http://rapidshare.com/files/103385437/480x272_fixed_buttons_V2.rar

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται...ξερετε αν το iGo μπαινει σε Pda?κ αν ναι,αν ειναι δυσκολη η ''εγκατασταση'' του?δηλ, ποια βηματα θα ακολουθησω αφου βαλω την SD στο Pda..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες καλησπέρα, απ' ότι διαβάζω σε άλλο forum, το Nav'n'Go iGo8 είναι έτοιμο και τελικό.... Κυκλοφορούν και κάτι αρχεία στο RapidShare με την ελληνική μόνο έκδοση, δεν έχω ιδέα αν είναι το πρόγραμμα σπασμένο κλπ. δεν πρόλαβα να το εγκαταστήσω και λειτουργήσω.

 

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε εδώ:

 

 

Γράψτε σχόλια για εγκατάσταση και προβλήματα λειτουργίας του!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα (την κανονική έκδοση, όχι την Ελληνική) και είναι άψογο, αν και ο χάρτης έχει τραγικές ελλείψεις (προφανώς είναι απλώς δοκιμαστικός, σε 2-3 γνωστές οδούς έχει τα μισά νούμερα, και αυτά άλλα αντί άλλων).

 

Ο παλιός χάρτης δυστυχώς δεν λειτουργεί.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα (την κανονική έκδοση, όχι την Ελληνική) και είναι άψογο, αν και ο χάρτης έχει τραγικές ελλείψεις (προφανώς είναι απλώς δοκιμαστικός, σε 2-3 γνωστές οδούς έχει τα μισά νούμερα, και αυτά άλλα αντί άλλων).

 

Ο παλιός χάρτης δυστυχώς δεν λειτουργεί.

 

μα εχει βγει Ελληνικος χαρτης με το igo 8...:D

Link to comment
Share on other sites

μα εχει βγει Ελληνικος χαρτης με το igo 8...:D

 

Ο οποίος έχει τα χάλια που προείπα :( Σε 2-3 δρόμους στον Άλιμο (Θεμιστοκλέους, Θουκιδίδου) και στην Αργυρούπολη (Μιλήτου, Πόντου, Ομήρου) ολόκληρη η αρίθμηση είναι λάθος. Θεμιστοκλέους π.χ. φτάνει μέχρι το 30κάτι αν θυμάμαι καλά, στο σημείο οπου κανονικά είναι το 67!. Το ίδιο και στη Μιλήτου (11 αντί 90!)

 

Οπότε εξακολουθώ να πιστεύω (και να ελπίζω) πως δεν είναι η τελική έκδοση του χάρτη :)

(εκτός και αν έκανα εγώ μαμακία :p)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ το iGo8 , φοβερό σαν πρόγραμμα αλλά ο χάρτης έχει τα λάθη του plus. Οπότε το dest παραμένει μονόδρομος όσον αφορά την ακρίβεια των χαρτών του. Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει ακόμα η αγορά του. Πιστεύω ότι μετά από 2 ή 3 αναβαθμίσεις οι δύο χάρτες θα είναι εφάμιλλοι.
Link to comment
Share on other sites

ειπα να βαλω και εγω το 8 αλλα μου διαλύει το mio, αλλαζει την ημερομηνία,την ωρα , βαραν ολες οι ειδοποιήσεις,ενας χαμος :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και γω αλλα οι εντυπωσεις ειναι αρνητικες.

σαν προγραμμα ισως βελτιωθηκε αλλα παραμενει δυσχρηστο.

οσο για τον χαρτη απλα απαραδεκτος.

δεν βρισκει αριθμους οδων που βρισκει ακομα και το τομ τομ (με τον υποτυπωδη χαρτη αθηνας που διαθετει)

το συμπερασμα ?

για ελλαδα μενω στο destinator και για ευρωπη στο κλασικο και αξεπεραστο tomtom.

Link to comment
Share on other sites

na pw kai gw thn empiria mou,paidia se car multimedia me 7'' othoni,einai to kati alo ,apisteuta grafika,alli estisi,idika i kinisi tou belous,kala gia piotita xarth den aksizi na to sizitame.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειπα να βαλω και εγω το 8 αλλα μου διαλύει το mio, αλλαζει την ημερομηνία,την ωρα , βαραν ολες οι ειδοποιήσεις,ενας χαμος :blink:

 

 

Στο sys.txt που βρίσκεται στο program files/igo8, πρόσθεσε αυτά:

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...