Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ακριβώς τα ίδια και σε "επιδόσεις" σε χάρτες και χειρισμό POI. Η μόνη διαφορά είναι στο interface και στο ότι το MioMap περιλαμβάνει και το MioTC που μπορείς να ενημερώνεσαι για τα speedcams (δεν το έχω τεστάρει). Νομίζω όμως ότι αν κάνεις αντιγραφή τον φάκελο MioTC στο IGO2006 έχει και αυτό την ίδια δυνατότητα (το διάβασα σε ξένο forum).
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ακριβώς τα ίδια και σε "επιδόσεις" σε χάρτες και χειρισμό POI. Η μόνη διαφορά είναι στο interface και στο ότι το MioMap περιλαμβάνει και το MioTC που μπορείς να ενημερώνεσαι για τα speedcams (δεν το έχω τεστάρει). Νομίζω όμως ότι αν κάνεις αντιγραφή τον φάκελο MioTC στο IGO2006 έχει και αυτό την ίδια δυνατότητα (το διάβασα σε ξένο forum).

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:D :D :D

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στο άλλο thread που έκανες την ίδια ερώτηση. Μερικά μηνύματα πιό πάνω από το δικό σου. Δεν θα γράφουμε δύο φορές ανά σελίδα τα ίδια πράγματα επειδή βαριέσαι να διαβάσεις μια σελίδα. Ήμαρτον.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Γίνετε η ίδια κάρτα μνήμης να έχει δύο προγράμματα πλοήγησης και εμείς να έχομε την δυνατότητα να τρέξουμε το κατά κατά προτίμηση πρόγραμμα (Navigator η IGo)?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Γίνετε η ίδια κάρτα μνήμης να έχει δύο προγράμματα πλοήγησης και εμείς να έχομε την δυνατότητα να τρέξουμε το κατά κατά προτίμηση πρόγραμμα (Navigator η IGo)?

 

http://img208.imageshack.us/img208/5105/programsnr1.jpg"]http://img208.imageshack.us/img208/5105/programsnr1.jpg[/url]

 

Η φωτογραφία μιλάει από μόνη της.

Το Destinator 6 συνυπάρχει στην ίδια κάρτα μνήμης με το iGO 2006 και το PaPaGO 7.

Ανοίγω όποιο πρόγραμμα χρειάζομαι εκείνη τη στιγμή και τρέχουν και τα τρία άψογα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Γίνετε η ίδια κάρτα μνήμης να έχει δύο προγράμματα πλοήγησης και εμείς να έχομε την δυνατότητα να τρέξουμε το κατά κατά προτίμηση πρόγραμμα (Navigator η IGo)?

 

 

 

Εγώ έχω εγκατεστημένα το Dest 6, το ΜΝ6 και το iGO και χρησιμοποιώ όποιο θέλω, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...:)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

...κανείς?? :geek: :geek: :geek:

 

Η «ΜΙΟ» εφαρμόζει μια «αλαζονική» θα έλεγα πολιτική. Κάθε δύο χρόνια περίπου κλείνει νέα συμφωνία με διαφορετική εταιρία λογισμικού πλοήγησης και βαφτίζει “Miomap” το λογισμικό της εταιρίας αυτής ! Το 2004 ως Miomap χρησιμοποιούσε το Destinator3, ένα χρόνο μετά έκλεισε συμφωνία με την Navigon και χρησιμοποίησε το δικό της λογισμικό ως Miomap. Από πέρυσι χρησιμοποιεί το i-Go και φέτος στην CeBIT ανακοινώθηκε ότι η Mio αγόρασε την Navman και έτσι πλέον Miomap θα είναι το λογισμικό της τελευταίας !!! Ο νοών νοήτω, ειδικά τι σημαίνει αυτό για χάρτες της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Η «ΜΙΟ» εφαρμόζει μια «αλαζονική» θα έλεγα πολιτική. Κάθε δύο χρόνια περίπου κλείνει νέα συμφωνία με διαφορετική εταιρία λογισμικού πλοήγησης και βαφτίζει “Miomap” το λογισμικό της εταιρίας αυτής ! Το 2004 ως Miomap χρησιμοποιούσε το Destinator3, ένα χρόνο μετά έκλεισε συμφωνία με την Navigon και χρησιμοποίησε το δικό της λογισμικό ως Miomap. Από πέρυσι χρησιμοποιεί το i-Go και φέτος στην CeBIT ανακοινώθηκε ότι η Mio αγόρασε την Navman και έτσι πλέον Miomap θα είναι το λογισμικό της τελευταίας !!! Ο νοών νοήτω, ειδικά τι σημαίνει αυτό για χάρτες της Ελλάδας.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση...:)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγει πρώτα και βλέπουμε.

Αν τώρα τρέχει στο mio P550 το navigon 6 που βλέπω στο avatar σου, είναι σίγουρο ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Το navigon 6 είναι κορυφαίο για μένα αλλά το πιο βαρύ πρόγραμμα που έχω δοκιμάσει. Ενώ το IGO είναι φλούδα μπροστά του.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το 8 αλλά το 2006 Plus πηγαίνει σφαίρα στο ΜΙΟ 350...

Πολύ πιο γρήγορο και από το destinator...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

tnx gia tin apantisi..Apla den exw asxolithei pote me to igo kai mou fainetai poli kalo twra pou to psaxnw ligo..Apo xartes ti leei se sxesi me tou destinator?3eroume pote vgainei to 8?
Link to comment
Share on other sites

tnx gia tin apantisi..Apla den exw asxolithei pote me to igo kai mou fainetai poli kalo twra pou to psaxnw ligo..Apo xartes ti leei se sxesi me tou destinator?3eroume pote vgainei to 8?

 

ο τελευταίος χάρτης που κυκλοφόρησε (νομίζω φεβρουάριο) είναι αρκετά καλύτερος σε σχέση με τον προηγούμενο στην επαρχία (έχει κάποιες πόλεις με οδούς), στην Αθήνα νομίζω είναι καλύτερη η κατάσταση.

Το Dest όμως έχει μακράν καλύτερους χάρτες...

Για το 8 έχω διαβάσει κάπου για το καλοκαίρι...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.... στους χαρτες εχει δρομο ακομα, ειδικα εκτος Αθηνας για να φτασει το destinator.Αντε, να υπαρχει και λιγο ανταγωνισμος.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη τα ίδια σκ@τ@ είναι.:mad:

Χωρίς αριθμίσεις οδών και δυτικές συνοικίες σαν ένα απέραντο χωράφι.

Γι' αυτό το παράτησα κι έβαλα Destinator εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Kanena neo?

Tha er8ei H' pe8ane ston dromo pros ellada to iGO8:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι κολλατε στους χαρτες με το iGO ? Το Destinator δεν εχει καλυτερους χαρτες , H NGI εχει τους καλυτερους χαρτες. Αντι η NGI να ξυπνησει και να μην καθετε στασιμη επειδη απευθεινετε σε ελληνες (βλεπε forum της για να καταλαβεις τι χαλι μαυρο ειναι και το παιζει και θυμα της Destinator) και να κανει συνεργασια με αλλες εταιριες (πχ iGO) καθεται και αναπτυσει χαρτες για ενα προγραμμα (Destinator) που ειναι βαρυ ακομα και σε PPC με 620 Μhz με ενανυπολογισμο διαδρομης αρκετο να χασεις την επομενη στροφη. Τι να τους κανω τους καλους χαρτες οταν το λογισμικο ειναι οτι χειροτερο κυκλοφορει στον χωρο των GPS? Κολλαει ,αργει,εχει χαλια interface και παρολα αυτα το πληρωνουμε (το πληρωσα μια φορα για την εκδοση 3 και ακομα τα κλαιω τα λεφτα μου) λες και ειναι ανταξιο της τιμης του. Ευτυχως δεν ειμαι συχνα Ελλαδα και δεν χρειαζομαι το Destinator. Το iGO στο εξωτερικο με εχει βγαλει ασπροπροσωπο! Το iGO κανει απιστευτη προοδος προς τα εμπρος και το Destinator προς τα πισω.
Link to comment
Share on other sites

opos egrapsa ke xthes yparxi beta ekdosi toy igo 8 gia pna me xroniko periorismo .bebea to post kathos ke toneo thema poy aniksa diagrafikan xoris kamia eksigisi ,giayto tha parakaloysa ton mod na moy dieykrinisi ti lathos exo kani....exo stili ke pm ke apantisi den exo pari anameno .........pleese........
Link to comment
Share on other sites

Στο forum της ACE έλεγαν για μέσα Ιουνίου, αλλά ακόμη το περιμένουμε και μάλιστα χωρίς καμία νέα ανακοίνωση...

 

Ο χάρτης για 2006 υπάρχει στην ACE και τον έχω δει και μάλιστα με πολύ καλή κάλυψη. Τον είδα για πολύ λίγο γιατί δεν είχα χρόνο εκείνη τη μέρα που μου τον έδειξαν. Απλώς τσέκαρα λίγο κάποια καινούργια κομάτια του Dest για να δω αν τα έχει και τα είχε.

Άρα ή καποιο τεχνικό ζήτημα υπαρχει που δεν το ξέρω ή απλώς περιμένουν να το βγάλουν με το 8 για να μην μπουν στο κόστος της αναβάθμησης για 2 μήνες μιας που το καλοκαίρι το έχασαν ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι κολλατε στους χαρτες με το iGO ? Το Destinator δεν εχει καλυτερους χαρτες , H NGI εχει τους καλυτερους χαρτες. Αντι η NGI να ξυπνησει και να μην καθετε στασιμη επειδη απευθεινετε σε ελληνες (βλεπε forum της για να καταλαβεις τι χαλι μαυρο ειναι και το παιζει και θυμα της Destinator) και να κανει συνεργασια με αλλες εταιριες (πχ iGO) καθεται και αναπτυσει χαρτες για ενα προγραμμα (Destinator) που ειναι βαρυ ακομα και σε PPC με 620 Μhz με ενανυπολογισμο διαδρομης αρκετο να χασεις την επομενη στροφη. Τι να τους κανω τους καλους χαρτες οταν το λογισμικο ειναι οτι χειροτερο κυκλοφορει στον χωρο των GPS? Κολλαει ,αργει,εχει χαλια interface και παρολα αυτα το πληρωνουμε (το πληρωσα μια φορα για την εκδοση 3 και ακομα τα κλαιω τα λεφτα μου) λες και ειναι ανταξιο της τιμης του. Ευτυχως δεν ειμαι συχνα Ελλαδα και δεν χρειαζομαι το Destinator. Το iGO στο εξωτερικο με εχει βγαλει ασπροπροσωπο! Το iGO κανει απιστευτη προοδος προς τα εμπρος και το Destinator προς τα πισω.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.

Τα λέμε καιρό αυτά βέβαια, αλλά η κατάσταση μένει στάσιμη.

To Destinator είναι πολύ πίσω από τον ανταγωνισμό.

Πιστεύω οι καταναλωτές θα πρέπει να βρίσκονται σε ένα σοβαρό δίλημμα. Υποστηρίζοντας του χάρτες της Ngi (ορθά) υποστηρίζουν και το απαράδεκτο Destinator. Έτσι όμως δεν γίνεται δουλεία.

Δεν είναι οτι το Destinator είναι κακό, αλλά είναι πίσω για την εποχή μας. Και τα Windows 98 καλά ήταν όταν βγήκαν, αλλά δεν ξέρω πόσοι τα χρησιμοποιούν μετά από 10 χρόνια.

Το igo είναι πολύ καλό στην "παλιά" έκδοση 2006 my way. Απορώ πόσο καλό θα γίνει στην έκδοση 8. Σίγουρα θα πρόκειται για πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια έκδοση beta που έπεσε στα χέρια μου πρίν απο λίγο με τον χάρτη της Ρουμανίας μόνο:confused:,είναι πολύυυυυυ beta ακόμα για να πω κάτι περισσότερο.:rolleyes:

Ενα θετικό πάντως είναι οτι στα αρχεία 3d buildings,εχει μέσα και την Αθήνα,αν και με λίγα κτήρια σε σχέση με άλλες ευρωπαικές πόλεις,τουλάχιστον φαίνεται οτι στις επόμενες εκδόσεις θα δούμε κατι καλό! :)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...