Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να φανταστώ ότι θα χρειαστούν ακόμα 2 βδομάδες???

δεν είδα να βγήκε τίποτα, ούτε σαν bundle

Yποτίθεται μια εβδομάδα σύμφωνα με τα λεγόμενά τους, αλλά δεν το βλέπω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

11-09-07, 10:23

To iGo θα έρθει σε περίπου 2 εβδομάδες και θα παρουσιαστεί σε συσκευές ως bundle αρχικά.

 

24-09-07, 13:55

Αναμένεται να κυκλοφορήσει σε 2 εβδομάδες περίπου.

 

Βρισκόμαστε στο στάδιο προετοιμασιας υλικού (SD cards, manuals, κλπ.).

 

 

:yawn:

 

10-10-07 14:57

Σε λίγες ημέρες θα διατεθεί το 2006 plus(ως bundle αρχικά) και μόλις κυκλοφορήσει το 2008 θα δοθεί ως δωρεάν update.

Το 2008 υπολογίζεται να κυκλοφορήσει προς τα Χριστούγεννα.

 

 

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι

Link to comment
Share on other sites

1

Το 2008 υπολογίζεται να κυκλοφορήσει προς τα Χριστούγεννα.

 

 

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι

 

τι !! το 2008 θα έρθει Χριστούγεννα φέτος ?,γιατι εγώ το περίμενα πρωτοχρονιά:lol::lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

τι !! το 2008 θα έρθει Χριστούγεννα φέτος ?,γιατι εγώ το περίμενα πρωτοχρονιά:lol::lol:

Είναι τραγέλαφοι, που λέει και ο bayern7!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Α ρε παιδιά...

Από το πρωί έχω διαβάσει τόσα μηνύματα γι' αυτό το περιβόητο iGO, που νομίζω ότι το ξέρω χρόνια... :p

 

Βασικά μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί με Navigator λόγω του ότι οι τιμές των GPS-κινητών ήταν και είναι "απλησίαστη" για μένα.

Μετά από ψάξιμο όμως, τελευταία, ανακάλυψα ένα "μαγαζάκι" από Αγγλία που έχει το Mio A701 στα 345 Ευρώ με τα μεταφορικά παρακαλώ!!! Ε... είναι να μην αναβαθμιστώ? :happy:

Γενικά με τους χάρτες έχω μια τρέλα και η ιδέα του Navigator με ενθουσιάζει. Διάβασα κι εσάς εδώ και τώρα δε κρατιέμαιιιιιιιι... :rolleyes:

 

Να 'στε πάντα καλά ρε παιδιά...

 

 

Υ.Γ.: Όσων αφορά το iGO 8. Αν κρίνω από μένα που το "ανακάλυψα" σήμερα, φαντάζομαι πως θα είσαστε εσείς που το περιμένετε τόσο καιρό. ΥΠΟΜΟΝΗ...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά...

Από το πρωί έχω διαβάσει τόσα μηνύματα γι' αυτό το περιβόητο iGO, που νομίζω ότι το ξέρω χρόνια... :p

 

Βασικά μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί με Navigator λόγω του ότι οι τιμές των GPS-κινητών ήταν και είναι "απλησίαστη" για μένα.

Μετά από ψάξιμο όμως, τελευταία, ανακάλυψα ένα "μαγαζάκι" από Αγγλία που έχει το Mio A701 στα 345 Ευρώ με τα μεταφορικά παρακαλώ!!! Ε... είναι να μην αναβαθμιστώ? :happy:

Γενικά με τους χάρτες έχω μια τρέλα και η ιδέα του Navigator με ενθουσιάζει. Διάβασα κι εσάς εδώ και τώρα δε κρατιέμαιιιιιιιι... :rolleyes:

 

Να 'στε πάντα καλά ρε παιδιά...

 

 

Υ.Γ.: Όσων αφορά το iGO 8. Αν κρίνω από μένα που το "ανακάλυψα" σήμερα, φαντάζομαι πως θα είσαστε εσείς που το περιμένετε τόσο καιρό. ΥΠΟΜΟΝΗ...

Φιλε μου δεν μας λες το μαγαζακι να το ξερουν ολοι στο forum:D
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
exw to vector master 380 kai tha ithela na valw to igo 8 kserei kaneis an ginetai??k apo pou tha vre to igo8 na to katevasw??

 

Αν έριχνες μια ματιά πιό πάνω στην σελίδα θα έβλεπες ότι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και ούτε ξέρουμε πότε.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://img214.imageshack.us/img214/4476/screen88sh3.jpghttp://img210.imageshack.us/img210/1457/screen89zk0.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/8708/screen810ic9.jpghttp://img213.imageshack.us/img213/9913/screen811kq9.jpg

 

 

κυκλοφορεί demo του igo8 το οποιο δεν παίζει βέβαια με τους ελληνικούς χάρτες

οπως επίσης εχει πολλά bug kai einai se landscape mode αλλα υπάρχει επιλογή για αλλαγή που μεχρι στιγμής δεν μου λειτουργεί.

 

οσοι θέλουν να το δοκιμάσουν........στα γνωστά μερη

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του 2006+ δεν παίζουν στο 8 και δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν υπάρχει χάρτης Ελλάδος.

Για το 8 υπάρχουν οι παρακάτω χάρτες:

Ανδόρρα

Αυστρία

Βέλγιο

Δανία

Φινλανδία

Γαλλία

Γερμανία

Γιβραλτάρ

Ουγγαρία

Ιρλανδία

Ιταλία

Λιχτενστάιν

Λουξεμβούργο

Μονακό

Ολλανδία

Νορβηγία

Πορτογαλία

Άγιος Μαρίνος

Ισπανία

Σουηδία

Ελβετία

Ην. Βασίλειο

Βατικανό.

 

Στην εξωμοίωση που έβαλα σε διαδρομές με τους παραπάνω χάρτες μου άρεσαν οι κόμβοι με αερογέφυρες (ανισόπεδοι) σε 3D mode.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

To 8 σε εμένα σε LG KS20 δεν παίζει... :(

Κολλάει και θέλει reset...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

To 8 σε εμένα σε LG KS20 δεν παίζει... :(

Κολλάει και θέλει reset...

 

Χάρτη του έβαλες? Αν δεν έχει χάρτη "δικό του" (όχι του 2006+ εννοώ) κολλάει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Χάρτη του έβαλες? Αν δεν έχει χάρτη "δικό του" (όχι του 2006+ εννοώ) κολλάει.

 

Δεν θυμάμαι... :rolleyes: Κάτσε να ξαναπροσπαθήσω!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι... :rolleyes: Κάτσε να ξαναπροσπαθήσω!

 

Το σωστό path για τον χάρτη είναι ...\IGO\CONTENT\MAP\

Εκεί πρέπει να τον βάλεις.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

To έβαλα, αλλά... τζίφος!

Μοιάζει σαν να μην ανανεώνεται η οθόνη. Και εξηγούμαι:

Μόλις φορτώσει, δεν φαίνεται παρά σε ένα μικρό τετραγωνάκι στην οθόνη, αλλά τα κουμπιά του λειτουργούν. Για να φανεί όμως η επόμενη σελίδα που ανοίγει το κάθε κουμπί, πρέπει να πατήσω το κουμπί του soft reset για να φανεί το παράθυρο της επιβεβαίωσης. Πατάω "Όχι" και τότε εμφανίζεται η σελίδα του iGO που είχα επιλέξει... Άβυσσος η ψυχή του pda... :confused:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κανα νεο για την τελικη εκδοση?

 

Μάρτιο με Μάιο.

Προς το παρόν υπάρχει η beta version χωρίς χρονικούς περιορισμούς πλέον.;):O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

...και λειτουργεί μια χαρά στο Mio A701 :D

 

Κατά τη γνώμη μου του καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης.

Τα μόνα που δε βλέπω να λειτουργούν στην Demo έκδοση είναι η επιλογές για γρηγορότερη, ταχύτερη κλπ. διαδρομή καθώς και η αλλαγή της οθόνης, (παίζει μόνο οριζόντια). Μικρό το κακό.

Ο χάρτης είναι Galileo. Λέτε να μη συνεχίσουν τη συνεργασία με την Creative Image?

Πάντως μου φαίνεται πολύ καλύτερος απ΄τον πιο πρόσφατο που έβγαλε η CI για το iGo 2006 Plus. ;)

 

Άντε, να δούμε και 3D κτίρια στον Ελληνικό χάρτη να τα δούμε όλα!!!

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

...και λειτουργεί μια χαρά στο Mio A701 :D

 

Κατά τη γνώμη μου του καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης.

Τα μόνα που δε βλέπω να λειτουργούν στην Demo έκδοση είναι η επιλογές για γρηγορότερη, ταχύτερη κλπ. διαδρομή καθώς και η αλλαγή της οθόνης, (παίζει μόνο οριζόντια). Μικρό το κακό.

Ο χάρτης είναι Galileo. Λέτε να μη συνεχίσουν τη συνεργασία με την Creative Image?

Πάντως μου φαίνεται πολύ καλύτερος απ΄τον πιο πρόσφατο που έβγαλε η CI για το iGo 2006 Plus. ;)

 

Άντε, να δούμε και 3D κτίρια στον Ελληνικό χάρτη να τα δούμε όλα!!!

 

Πώς???:wacko::cry::blink:

Σαν πρόγραμμα είναι πολύ καλό (ειδικά αν εξαλειφθούν κάποια bugs) αλλά (προσωπική γνώμη) ο χάρτης είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, δεν έχω κάνει και τρελά δρομολόγια για να είμαι και 100% σίγουρος.

Πάντως, με τον πιο πρόσφατο χάρτη του iGO 2006 Plus δε τα πήγαινα και πολύ καλά...

Όλο λάθει σε μονοδρομήσεις και σε αριθμήσεις οδών έβρισκα!!!

Σίγουρα υστερεί σε σχέση με τους χάρτες της NGI αλλά εκεί πια πάμε σε άλλο πρόγραμμα. Νομίζω (και ελπίζω) ότι είναι σε καλό δρόμο η όλη ιστορία και θα έχουμε ένα δυνατό παιχνίδι πλέων από τους δύο ανταγωνιστές. ;)

Υπομονή για την πρώτη Final έκδοση...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...