Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο sys.txt που βρίσκεται στο program files/igo8, πρόσθεσε αυτά:

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

:thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί ο χάρτης του να είναι χάλια αλλά σαν πρόγραμμα φυσάει.

Εξάλλου η κυκλοφορία του νέου χάρτη από την Creative Image δεν αργεί.

Οδήγησα σε επαρχιακό δρόμο πάνω σε βουνό και η απεικόνιση ήταν πραγματικά χάρμα οφθαλμών.

Το έχω πλέον μόνιμα ανοιχτό στην ελεύθερη πλοήγηση και το απολαμβάνω.

Οποιος δεν το έχει δοκιμάσει πραγματικά δεν μπορεί να καταλάβει τι εννοώ.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Που το πουλάνε αυτό παιδιά ?

 

Αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης , τότε στείλτε μου την εταιρία με πμ .

Link to comment
Share on other sites

ενα αρχειο europe ta.dem 222mb τι ειναι? να υποθεσω χαρτης τις ευπωπης ειναι?

 

den einai xarths,einai to arxio gia to 3d terren,kai paei ston fakelo content/dem..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει και γω 2-3 διαφορετικες εκδοσεις που βρηκα (με η χωρις εγκατασταση) αλλα πολυ συχνα το προγραμμα (και ολο το touch cruise) παγωνει και χρειαζεται soft reset.

πολυ συχνα παγωνει πριν ακομα κλειδωσει το στιγμα.

μονο σε μενα συμβαινει η ειναι bug των εκδοσεων που εχουν κυκλοφορησει?

Link to comment
Share on other sites

Τo cruise έχω κι εγώ και δουλεύει άψογα χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Δοκίμασε ένα hard-reset και ξαναεγκατέστησέ το.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αλλο κουφο αν τρεξω το προγραμμα και μετα για καποιο αλλο λογο χρειαστει να κανω soft reset με βγαζει στην οθονη για να κανω αλλαγη στην rom:dash:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

apla gia enimerosh mono

 

BlueTrade introduces the real 3D Nav N Go iGO 8 navigation software package for Windows Mobile touchscreen devices to the French mobile users at the MedPi tradeshow in Monaco

For_Immediate_Release:

 

Hungary, Hungarian People's Republic (Press Release) May 22, 2008 -- MedPi, Monaco, May 23, 2008 – Nav N Go, the leading GPS navigation solution provider, today announces the presence on the French market of lifelike 3D navigation software, Nav N Go iGO 8, at the 2008 MedPi Exhibition in Monaco. Nav N Go has chosen BlueTrade as authorized distributor for the French market. BlueTrade is a wholesaler of mobile solutions for the B2B and B2C market, specializing in the distribution of smartphone and accessories for mobile devices.

 

Visitors can gain firsthand experience of Nav N Go iGO 8 Europe, an advanced 3D navigation software for Windows Mobile touchscreen devices, at the BlueTrade stand V41, located in the Apollinaire Hall of the Grimaldi Forum at MedPi Monaco.

 

“I am pleased to launch our revolutionary 3D navigation software solution in the French market place as France is one of the biggest European navigation markets,” said Leon van de Pas, Nav N Go CEO. “The beauty of the country is now expressed in the terrain elevation, 3D buildings and 3D landmarks integrated with our new software.”

 

The product is available in a gift box which includes a microSD card (with miniSD and standard SD card adaptors) preloaded with Nav N Go iGO 8 3D navigation software, along with a Quick Start Guide in 27 different languages and a DVD containing the update tool Content Manager Application, the user manual and full map content. With a clear, intuitive and easy to use interface, Nav N Go iGO 8 features a ‘simple’ mode for less experienced users, and an ‘expert’ mode for the more advanced.

 

Providing an integrated multimedia experience, Nav N Go iGO 8 Europe comes preinstalled with three games from the award-winning PDAmill: Bowling for Burgers, GameBox Boards and The Corsair.

 

About Nav N Go

 

Nav N Go Kft. (http://www.navngo.com) develops innovative software for 3D satellite navigation, mobile applications and content/community services on a variety of platforms. The award-winning company also develops its own mobile games and through its affiliate Top-Map Kft. its own digital maps. Founded in 2004, Nav N Go launched its first product at CeBIT 2006. It has formed partnerships with more than 70 hardware manufacturers, including world brands such as Asus Computer GmbH, Clarion Europe GmbH, Harman Kardon, LG Electronics, Pioneer Europe NV, and Sony Computer Entertainment Europe. Nav N Go provides reliable navigation solutions in more than 70 countries around the world and 45 different languages.

 

About BlueTrade

 

BlueTrade (http://www.bluetrade.eu) manufactures and distributes a wide range of mobile and multimedia products and innovative solutions for companies and end user. Our solutions are available in all Europe via a network of partners (mobile network operators, wholesalers, resellers, and retails chain stores). BlueTrade offers five ranges of products: mobile solutions (smartphones) and accessories for all mobile devices, car solutions and accessories for them, GPS devices, accessories and navigation software solutions, multimedia devices for entertainment and a complete range of promotional products.

 

Πληροφοριες εδω

 

Editor’s note:

For more details please email

Corina Florea (corina.florea@navngo.com)

Nav N Go International PR Manager

Tel +36 1 872 0000

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το IGO 8 σε ένα Rye 4306 και φαινεται οτι δουλεύει καλά. Ξερει κανείς αν δουλεύει το συστημα με τις συντεταγμένες. Του τις δίνω σε WGS84 απο το topo και μου βγάζει αλλά ντι άλλων.

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το IGO 8 σε ένα Rye 4306 και φαινεται οτι δουλεύει καλά. Ξερει κανείς αν δουλεύει το συστημα με τις συντεταγμένες. Του τις δίνω σε WGS84 απο το topo και μου βγάζει αλλά ντι άλλων.

Ευχαριστώ.

 

Φοβάμαι πως έχει να κάνει με τον "κακό" χάρτη παρά με το ίδιο το πρόγραμμα. Σε άλλα forums διαβάζω τα ίδια για τον χάρτη της Ελλάδας. Βγήκε όμως πρόσφατα καινούργιος και υποτίθεται λύνει τα προβλήματα αυτά (αντί για Χαλάνδρι, έγραφε Χαϊδάρι κλπ.). Η έκδοση είναι Greece8_2008.01_2008.03.11 και μην μου τον ζητήσετε, γιατί τις προάλλες μου έκοψαν το link! Αν το ψάξετε, ξέρετε πού θα το βρείτε! :X

Link to comment
Share on other sites

τριχες και αυτος για τα αναθεμα ειναι. αλλανταλον για θεσσαλονικη .τα ματακια μας πονανε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με την Milena.

Εργάζομαι στον παράδρομο της Βουλιαγμένης στην Αργυρούπολη, (σε μια απ 'τις σημαντικότερες οδούς της Αθήνας) και δε βλέπω να αντιλαμβάνεται το πρόγραμμα, (ούτε με το νέο χάρτη), ότι η αρίθμηση αυτής της Λεωφόρου μηδενίζει πολλές φορές, ανάλογα με την περιοχή. Το αποτέλεσμα είναι να σε πάει αλλού γι΄αλλού. Κανονικά θα έπρεπε όταν κάνεις αναζήτηση γι' αυτή την οδό να πιάνει ο χάρτης το αντίστοιχο τμήμα της που ανήκει στον δήμο που έχεις βάλει πριν. Δυστυχώς αυτό δε συμβαίνει.

Να μη μιλήσω για τους αναίτιους κύκλους που σε κάνει σε απίστευτα σημεία.

Ακόμα και στα 300 μέτρα πριν φτάσω σπίτι μου, (που είναι πλέων μια ευθεία), το πρόγραμμα μου έλεγε να προσπεράσω το δρόμο μου και να στρίψω από ένα επόμενο στενό, κάνοντας πραγματικά πολύπλοκο και το πιο απλό πράγμα. :mad:

Λυπάμαι πραγματικά που δε βλέπω, (τουλάχιστον στις δικές μου μετακινήσεις), κάποια βελτίωση όλο αυτό το διάστημα. Αν είμαι κάπως αυστηρός σε αυτά που λέω, είναι ακριβώς γιατί ΓΟΥΣΤΑΡΩ το iGO 8 και θέλω πολύ να το αξιοποιήσω. Είναι η χαρά της πλοήγησης αυτό το πρόγραμμα. Δυστυχώς όμως οι Ελληνικοί "χάρτες" του, (που είναι και το σημαντικότερο κομμάτι σε αυτά τα προγράμματα), θέλουν πολύ δουλειά ακόμα. Ίσως αυτός να είναι ένας ακόμα λόγος για την μεγάλη καθυστέρηση που υπάρχει.

Πραγματικά ελπίζω να βρει το δρόμο της αυτή η ιστορία με τους χάρτες και μετά θα μιλάμε όλοι για ένα πρόγραμμα που θα αξίζει να το αποκτήσουμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε. ;)

Πραγματικά ο πήχης θα ανέβει πολύ μετά απ΄αυτό.

Προς το παρόν όμως...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία βρε παιδιά γιατί κάτι δε μου πάει καλά... Έχω την έκδοση 8.0.0.41506. Όταν πάω να κάνω εύρεση διεύθυνσης, στο εικονικό πληκτρολόγιο του iGO8 δεν υπάρχει το γράμμα Φ (φι). Τι γίνεται αν εγώ θέλω να πάω στα Φάρσαλα ή στην Άμφισσα; Για ρίξτε μια ματιά και πείτε μου...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ... αυτό το προγραμματάκι κάνει μόνο σε συσκευές της htc και pda ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία βρε παιδιά γιατί κάτι δε μου πάει καλά... Έχω την έκδοση 8.0.0.41506. Όταν πάω να κάνω εύρεση διεύθυνσης, στο εικονικό πληκτρολόγιο του iGO8 δεν υπάρχει το γράμμα Φ (φι). Τι γίνεται αν εγώ θέλω να πάω στα Φάρσαλα ή στην Άμφισσα; Για ρίξτε μια ματιά και πείτε μου...

 

Φιλε μου εχω την ιδια εκδοση και σε μενα υπαρχει κανονικα το Φ.

Μαλλον κατι δεν εχει εγκατασταθει σωστα σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα σε διαδρομή 7 χλμ στο κέντρο της Αθήνας και αυτή η διαδρομή που μου υπολόγισε πρέπει να ήταν τουλάχιστον 14. Με έβαζε να κάνω κύκλους τετραγώνων. Στην Αχαρνών μου έλεγε να στρίψω αριστερά, να κάνω γύρω ένα τετράγωνο και να ξαναβγώ Αχαρνών.

Κανένα καλό χάρτη θα βγάλετε ρεεεεεεεεεεεεεεεε........

 

Τουλάχιστον διορθώθηκαν κάπως οι αριθμήσεις οδών στον τελευταίο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

μην παραπονιέσαι...ξενάγηση σου κάνει
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

μην παραπονιέσαι...ξενάγηση σου κάνει

 

Τώρα που το λες, στις ρυθμίσεις διαδρομής ίσως θα έπρεπε να μπει μια τέτοια επιλογή.:lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια skins ήδη υπάρχει...."Πανοραμική Θέα"

χεχεχεχεχε

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που τον έχετε δοκιμάσει τον χάρτη Greece8_2008.01_080311 πώς τον βρίσκετε?Μου έκανε εντύπωση οτι τουλάχιστον στους μονόδρομους που τσέκαρα σε Άγιο Δημήτριο και Καλαμάκι δεν είχε λάθη ενώ από την άλλη δεν μπορούσε να με πάει στο Ολύμπικο δίπλα στο ΣεΦ επειδή δεν είχε χαραχτεί ο εκεί παράδρομος.Στον Βύρωνα παρατήρησα απουσία μερικών αριθμών από την Κόνωνος ενώ προς μεγάλη μου έκπληξη είναι χαρτογραφημένες(όνομα οδών) περιοχές όπως αυτή του Τύμβου Μαραθώνα που στον τελευταίο χάρτη της NGI δεν έχουν χαρτογραφηθεί(υπάρχουν οι οδοι αλλά χωρίς όνομα).Τα όρια ταχύτητας που έχουν περαστεί μέσα στους δρόμους της Αθήνας στους οποίους κινήθηκα ήταν σωστά(πχ Συγγρού 90χμ,στενά Ν.Σμύρνης με όριο 30χμ.)

Ανάμεικτα τα συναισθήματα...περιμένω τις αναφορές σας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...