Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία απορία βρε παιδιά γιατί κάτι δε μου πάει καλά... Έχω την έκδοση 8.0.0.41506. Όταν πάω να κάνω εύρεση διεύθυνσης, στο εικονικό πληκτρολόγιο του iGO8 δεν υπάρχει το γράμμα Φ (φι). Τι γίνεται αν εγώ θέλω να πάω στα Φάρσαλα ή στην Άμφισσα; Για ρίξτε μια ματιά και πείτε μου...

 

γεια σας

τελικα υπαρχει λυση σε αυτο?

κατα τα αλλα το igo8 ειναι ετη μπροστα

περιμενω πως και πως να το δουλεψω εξω με 3d ,tmc κλπ

ειχα την τυχη να δουλεψω το 6 σε διαδρομες και πολεις απο Ελλαδα ως Νορβηγια :D

Απλα αψογο σε ευχρηστια και πλοηγηση με εκανε να σβησω οτι αλλο ειχα στο mio μου.

 

επσης και ενημερωμενα poi για να βρισκω hotels,camping και βενζινη!

απο Αυγουστο λοιπον Αλπεις μεε 3d και Ιταλια σε πολεις με κτιρια...

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για ελλαδα?

του 2008 q1 δεν μ αρεσε,ο Greece8_2007.07_071017 μου φαινεται πολυ καλυτερος(αν κ μικροτερος σε μεγεθος)

 

παντως θα συμφωνησω με το φιλο,το προγραμμα κανει την οδηγηση κ το ταξιδι πραγματικη διασκεδαση κ παιχνιδι,πολυ γρηγορο κ πολυ ευχρηστο!εγω το δικο μου mio το εχω προσαρμοσει στη μασκα της μηχανης,τιγκαρισμενο απο χαρτες,poi κλπ,ετοιμο για ουβροπ τον αυγουστο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για ελλαδα?

του 2008 q1 δεν μ αρεσε,ο Greece8_2007.07_071017 μου φαινεται πολυ καλυτερος(αν κ μικροτερος σε μεγεθος)

 

παντως θα συμφωνησω με το φιλο,το προγραμμα κανει την οδηγηση κ το ταξιδι πραγματικη διασκεδαση κ παιχνιδι,πολυ γρηγορο κ πολυ ευχρηστο!εγω το δικο μου mio το εχω προσαρμοσει στη μασκα της μηχανης,τιγκαρισμενο απο χαρτες,poi κλπ,ετοιμο για ουβροπ τον αυγουστο.

 

και εγω τα ιδια john με θηκη universal απο πλαισιο στο τιμονι 11 ευρω! και οπου κι αν πηγα το igo με εκανε λες και ειχα μεγαλωσει εκει , οι χρονοι ταξιδιου ακριβεις..

κοπηκαν και τα γελακια της συνοδηγου "τι τα θες αυτα βλαχε, ψωναρα το gps σε μαρανε" οταν ψαχνεις 11 το βραδυ που θα κοιμηθεις και σε παει καρφι..

γι'αυτο κα εσβησα και το δεστ που ειχα για backup την 3η ημερα.πρωτογονο μου φαινοταν:lol:

στην ελλαδα μια χαρα βολευομαι με τον Greece8_2007.07_071017 χωρις σοβαρα προβληματα

αντε να δοκιμασω μηπως βαλω και το φ!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=14&u=12484393

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=15&u=12484393

 

καπως ετσι?απ τους κραδασμους κ τον ηλιο ειχες κανα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=14&u=12484393

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=15&u=12484393

 

καπως ετσι?απ τους κραδασμους κ τον ηλιο ειχες κανα προβλημα?

 

η δικη μου λυση ειναι λιγο πιο απλη γιατι το Α701 ειναι πιο μικρο,αλλα σε αυτη την λογικη παντα

οχι δεν ειχα προβλημα,με τερμα φωτεινοτητα παντα παρα μονο με ακριβως απο πανω ηλιο

κραδασμοι της tdm δεν μμε προβληματισαν, οι λακουβες ειναι ανυπαρκτες!!

δεν θα εχεις προβλημα νομιζω

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι οι λακουβες ειναι ανυπαρκτες,αλλα μη ξεχνας οτι ζουμε ελλαδα!

 

δεν το φοβαμαι μη φυγει,το εχω ασφαλισει πολυ καλα.απλα το φοβαμαι μη χαλασει απ το κουνημα!

δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι οι λακουβες ειναι ανυπαρκτες,αλλα μη ξεχνας οτι ζουμε ελλαδα!

 

για αυτο και το χρησιμοποιω κυριως εξω

16000 χλμ μετα το Α701 ειναι αθικτο:lol: και το δικο σου θεωρητικα ειναι πιο γερο!

Παιδια συγνωμη για το off topic

 

Προσθεστε στο sys.txt

 

[interface]

maxzoom2d=6000000

show_exit=1

defaulttilt3d=7600

 

[map]

3d_max_tiltlevel=10000

3d_max_zoomlevel=3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

 

[smartzoom]

minangle=0

maxangle=80

 

και δειτε τον ουρανο και αψογη 3d πλοηγηση :D

απο gpsunderground:O

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανα ρωτήσει κάποιος αλλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι ... χάρτη της Κύπρου έχει ?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που έχω μιλάει μόνο Αγγλικά.

Πως μπορώ να το κάνω να μιλάει Ελληνικά;

Πού μπορώ να βρω Ελληνικές φωνές και που τις βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει και σου σπάει τα νεύρα.:thanks:

 

Έκανα προσομοίωση διαδρομής και ενώ βλέπω τις κάμερες στο χάρτη, δεν τις ακούω.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα προσομοίωση διαδρομής και ενώ βλέπω τις κάμερες στο χάρτη, δεν τις ακούω.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ίσως πρέπει να το δοκιμάσεις σε πραγματικές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρέπει να το δοκιμάσεις σε πραγματικές συνθήκες.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν dangerous points για το igo2008; Απο που κάνω download και σε ποιό subdirectory τα βάζω;

 

Kanei se opoiodipote WM PDA.

 

Και σε ΡΝΑ, αρκεί να βρεις την σωστή έκδοση. ΑΝ είχα και χάρτες καλούς, τι καλά που θάτανε. Τελικά ποιός είναι ο καλλίτερος; Του 2007 ή του 2008;

 

paidia gnwrizete an mporei na mpei to igo 8 sto vector 380;

 

Τελικά ΝΑΙ το έβαλα και στο vector 380 και vector στο 390. Μούβγαλε την ψυχή αλλά παίζει κανονικά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα δεκα μερες σε γαλλια ιταλια και ειναι απαικτο. Μονο λαθος το αεροδρομιο της ανκονα.... Αψογο. Οι συνταξιδιωτες ειχαν παθει πλακα.
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

...ΑΝ είχα και χάρτες καλούς, τι καλά που θάτανε. Τελικά ποιός είναι ο καλλίτερος; Του 2007 ή του 2008;

Κατά γενική ομολογία, (δυστυχώς), οι χάρτες του iGO είναι χάλι μαύρο!!!

Ο καλύτερος χάρτης, (κατά τη γνώμη μου και όχι μόνο...), είναι ο Greece8_2007.07_071017.

Αν και μισός περίπου σε όγκο από τους νεότερους, βγάζει πιο σωστά δρομολόγια,

έχει καλύτερη αρίθμηση και γενικά είναι πιο "αξιόπιστος" απ' τους υπόλοιπους.

Περιμένουμε όλοι πλέων την επίσημη έκδοση από την Creative Image, μπας και δούμε φως στον ορίζοντα...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

παντως και για τον επερχομενο χαρτη δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος.

ειδικα μετα την δηλωση του υπευθυνου στο φορουμ του igo:

"Βεβαίως, θα υπάρξουν κάποια προβληματάκια με λάθη στους δρόμους, αρίθμηση, κλπ., όπως σε όλα τα προγράμματα, αλλά προσπαθούμε να αποφύγουμε τα πιο σοβαρά πριν την κυκλοφορία."

Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει τα ζωα να βγαλουν ενα χαρτη..το προγραμμα ειναι κορυφη κ παει σφαιρα,φοβερη καθοδηγηση.

ενας χαρτης της προκοπης του λειπει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι όλοι οι χάρτες που κυκλοφορούν για το 8 είναι όλοι beta και προέρχονται από διάφορες πηγές γιατί βλέπω πράγματα που είναι σωστά στον επίσημο χάρτη αλλά σε αυτόν είναι τελείως off.

Θα πρότεινα να περιμένουμε την επίσημη έκδοση του χάρτη για το 8 της ACE και μετά να κρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρέπει να το δοκιμάσεις σε πραγματικές συνθήκες.

 

Πράγματι έχει κάμερες και ειδοποιεί με απλό ήχο και εικονίδια. Ο ήχος είναι ίδιος για κάθε είδος κάμερας αλλά τα εικονίδια διαφέρουν. Σε ΡΝΑ με την κλασσική 3,5 άρα οθόνη και λίίίγο πρεσβυωπεία δύσκολα τα ξεχωρίζεις και αν προαπαθήσεις πολύ έχεις χάσει τον δρόμο απο τα μάτια σου. Μεγάλο κόλλημα των κατασκευαστών του igo γενικά με τους ήχους και τα εικονίδια. Στο igo2006plus δεν κατάφερα ποτέ να έχω και κάμερες και επικύνδυνα σημεία την ίδια στιγμή. Κάτι χάλαγε με τους ήχους και τα εικονίδια. Είτε είχα όλες τις κάμερες με τον ίδιο ήχο και διαφορετικά εικονίδια και για τα επικύνδυνα σημεία το ΙΔΙΟ εικονίδιο και τον ίδιο ήχο άσχετα αν ήταν διασταύρωση ή στροφή ή κάτι άλλο, είτε είχα διαφορετικά εικονίδια για τα επικύνδυνα σημεία και το ΙΔΙΟ εικονίδιο για οποιαδήποτε είδους κάμερα. Τόόόσο δύσκολο είνα σε ένα κατά τα άλλα μεγάλων δυνατοτήτων πρόγραμμα να έχουμε διαφορετιμκό είδος ειδοποίησης για κάθε κάμερα και δια φορετικό για κάθε επικύνδυνο σημείο; Τώρα όπου και να ρώτησα για το igo2008(navngo) κανείς δεν μου απαντά αν το igo2008 παίρνει επικύνδηνα σημεία ή όχι. Απο που τα κατεβάζουμε και σε ποιό subdirectory μπαίνουν; Είναι τα ίδια με του igo2006plus;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει dangerous points πουθενά. Θα ρωτήσω και τον minotavrs που τα φτιάχνει, αλλά επίσημα δεν υπάρχει κάτι.

Αν αυτά υπάρξουν θα είναι σε μορφή pois, εκτός αν τα εντάξουν στα speedcams με διαφορετικά εικονίδια.

Δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει dangerous points πουθενά. Θα ρωτήσω και τον minotavrs που τα φτιάχνει, αλλά επίσημα δεν υπάρχει κάτι.

Αν αυτά υπάρξουν θα είναι σε μορφή pois, εκτός αν τα εντάξουν στα speedcams με διαφορετικά εικονίδια.

Δεν το βλέπω...

Αν δεν κάνω λάθος ούτε και στο user manual αναφέρεται τίποτε σχετικό για επικίνδυνα σημεία. Ευτυχώς που έβαλαν τουλάχιστον την υπέρβαση ορίου ταχύτητας στο χάρτη του 2008. Στον χάρτη του 2007 δεεεεεν με ειδοποιεί. Και στου 2008 αντί να λέει "είστε ΠΑΝΩ απο το όριο ταχύτητας" λέει "είστε ΚΑΤΩ από το όριο ταχύτητας", μόλις το υπερβώ, αλλά αυτό είναι πταίσμα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι να πληρώνεις το πρόγραμμα για να ακούς τέτοιες ανοησίες.

Ευτυχώς στα μέρη που είμαι δεν χρειάζομαι πλοήγηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ούτε και στο user manual αναφέρεται τίποτε σχετικό για επικίνδυνα σημεία. Ευτυχώς που έβαλαν τουλάχιστον την υπέρβαση ορίου ταχύτητας στο χάρτη του 2008. Στον χάρτη του 2007 δεεεεεν με ειδοποιεί. Και στου 2008 αντί να λέει "είστε ΠΑΝΩ απο το όριο ταχύτητας" λέει "είστε ΚΑΤΩ από το όριο ταχύτητας", μόλις το υπερβώ, αλλά αυτό είναι πταίσμα.

 

Ωραίο αυτό που λέει για κάτω από το όριο:D

Επίσης αυτό που έχω να πω είναι ότι στην Πατρών Κορίνθου έχει λάθος όρια και την θεωρεί αυτοκινητόδρομο ενώ δεν είναι (δηλαδή το όριο το βάζει στα 120).

Πάντως οι ειδοποιήσεις για τις κάμερες μου φαίνονται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...