Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν να πω κι εγώ για τον χάρτη που έχει το iGO 8, και συγκεκριμένα τον Greece8_2008_1_.01_080513

H εμπειρία μου είναι απο Ν. Ευρυτανίας. Πληρότητα χάρτη 80%+. Πληρότητα προηγούμενου χάρτη 50% (και λιγότερο). Απλά καμία σχέση. Με τον τωρινό σου έβγαζε και δρομολόγια για τα χωριά που σε προηγούμενους δεν είχε καν δρόμο....

Ελπίζω ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα ο 2008.03 ο οποίος από ότι καταλαβαίνω θα είναι μεγάλο βήμα στη σωστή κατεύθυνση. Ευχόμεθα αλλά ίδωμεν!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

anabathmizmenos xarths apo Data Source-Greece8_2008.01_080619.fbl,27.7.2008,einai diathesimos,gia na doume ti tha doume:p

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το iGO 8 και τον χάρτη Greece8_2008_1_.01_080513 σε ένα Μιο 360.

 

Ωστόσο, δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί με το GPS. Συνέχεια μου βγάζει ξετικαρισμένο το κουτάκι "GPS ενεργοποιημένο".

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Papajo πως κατάφερες και εγκατέστησες το igo 8 στο vector 380 το προσπαθώ και εγώ πολύ καιρό αλλά δεν τα καταφέρνω ίσως λόγο απειρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το iGO 8 και τον χάρτη Greece8_2008_1_.01_080513 σε ένα Μιο 360.

 

Ωστόσο, δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί με το GPS. Συνέχεια μου βγάζει ξετικαρισμένο το κουτάκι "GPS ενεργοποιημένο".

 

Καμιά ιδέα?

 

Αλλο προγραμμα σου βρισκει τον gps δεκτη σου?

ποια εκδοση εβαλες?

εμενα μου εχασε την επικοινωνια με την com

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

τελικα τις αναβαθμισεις του χαρτη τις κανουν μαλλον μονο για τους κατοικους του (χωρις παρεξηγηση) L.A αλλιως δεν εξηγητε και αυτος ενα χαλι και μισο ουτε καν την εγνατια εχει :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση υπαρχει τροπος να ρυθμισουμε το igo.πχ εγω θελω να βλεπω τον χαρτη υπο μια γωνια και απο ενα υψος που με βολευει καθε φορα ομως που τρεχω το igo θελει ρυθμιση απο την αρχη. πως μπορω να το κανω να ανοιγει παντα με τις ρυθμισεις που εχω βαλει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλο προγραμμα σου βρισκει τον gps δεκτη σου?

ποια εκδοση εβαλες?

εμενα μου εχασε την επικοινωνια με την com

 

Έχω βάλει και το destinator 7, το οποίο λειτουργεί κανονικά. Πριν είχα το Igo 2006, το οποίο και αυτό έβρισκε κανονικά τους δορυφόρους

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και από μένα... Πως θα κάνουμε το igo να μας δείχνει πάντα την κατεύθυνση μας προς το πάνω μέρος της οθόνης (δηλαδή να κάνει rotate τον χάρτη); Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ :D
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και από μένα... Πως θα κάνουμε το igo να μας δείχνει πάντα την κατεύθυνση μας προς το πάνω μέρος της οθόνης (δηλαδή να κάνει rotate τον χάρτη); Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ :D

 

Δοκίμασε να φτιάξεις τη γωνία από το 3D και κλείσε το auto zoom και θα μοιάζει με 2D και το χάρτη με κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω κι εγώ για τον χάρτη που έχει το iGO 8, και συγκεκριμένα τον Greece8_2008_1_.01_080513

H εμπειρία μου είναι απο Ν. Ευρυτανίας. Πληρότητα χάρτη 80%+. Πληρότητα προηγούμενου χάρτη 50% (και λιγότερο). Απλά καμία σχέση. Με τον τωρινό σου έβγαζε και δρομολόγια για τα χωριά που σε προηγούμενους δεν είχε καν δρόμο....

Ελπίζω ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα ο 2008.03 ο οποίος από ότι καταλαβαίνω θα είναι μεγάλο βήμα στη σωστή κατεύθυνση. Ευχόμεθα αλλά ίδωμεν!

 

Πρόσφατα δοκιμασμένο σε Ευρυτανία , με ικανοποίησε.

Εκτός από τις 2-3 φορές που πήγε να με πετάξει σε γκρεμό στα Βρουβιανά αν ξέρεις.:lol:

Κατά τα άλλα έχει πολλές τοποθεσίες και τοπωνυμίες που δεν υπάρχουν ούτε σε ταμπέλες.

Link to comment
Share on other sites

Aυτές τις μέρες κατάλαβα πως είναι να ζεις Αθήνα και να πρέπει να πλοηγηθείς με igo. Ένα δράμα και με τον τελευταίο χάρτη...
Link to comment
Share on other sites

re pedia sto igo8 pou molis exo balei, otan balo diadromi kalamata patra, me paei meso athinon.... lol. an pali balo sintomi me paei apo ta bouna gia oribasia. kserei kaneis giati ginete ayto, i an diorthonete ? oti epilogi kai an ebala stin rithmisi ektos tis syntomis, me pigenei meso athinon.! entelos asxeta diladi.
Link to comment
Share on other sites

re pedia sto igo8 pou molis exo balei, otan balo diadromi kalamata patra, me paei meso athinon.... lol. an pali balo sintomi me paei apo ta bouna gia oribasia. kserei kaneis giati ginete ayto, i an diorthonete ? oti epilogi kai an ebala stin rithmisi ektos tis syntomis, me pigenei meso athinon.! entelos asxeta diladi.

 

de mporh kai oi teseris epiloges pou exhs na sou vgazoun ton idio dromo.

h proth epilogh pou exhs kai pou leei ταχ ego pou thn evala me pige kanonika apo kalamata - patra.

oi alles asta na pane.

exhs koitaxh sto.... menou -alles epiloges-methodoi dromologhshs? afou orishs thn diadromh sou?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το iGO στη Γερμανία και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τώρα που ήρθα Ελλάδα για διακοπές και από αυτά που διαβάζω εδώ, πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να το γυρίσω στο Destinator;

 

Μέσα στην Αθήνα δεν αντιμετώπισα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το iGO αλλά θα πάω και Λευκάδα και Θεσσαλονίκη. Ειδικά η "Εθνική" οδός Κορίνθου-Πατρών διαβάζω ότι ακόμα είναι δρόμος-καρμανιόλα και θα ήθελα να ξέρω τα επικίνδυνα σημεία. Ξέρει κανείς αν τα έχει το iGO ή το Destinator;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το iGO στη Γερμανία και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τώρα που ήρθα Ελλάδα για διακοπές και από αυτά που διαβάζω εδώ, πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να το γυρίσω στο Destinator;

 

Μέσα στην Αθήνα δεν αντιμετώπισα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το iGO αλλά θα πάω και Λευκάδα και Θεσσαλονίκη. Ειδικά η "Εθνική" οδός Κορίνθου-Πατρών διαβάζω ότι ακόμα είναι δρόμος-καρμανιόλα και θα ήθελα να ξέρω τα επικίνδυνα σημεία. Ξέρει κανείς αν τα έχει το iGO ή το Destinator;

αμα μπορεις βαλε destinator

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα δοκιμασμένο σε Ευρυτανία , με ικανοποίησε.

Εκτός από τις 2-3 φορές που πήγε να με πετάξει σε γκρεμό στα Βρουβιανά αν ξέρεις.:lol:

Κατά τα άλλα έχει πολλές τοποθεσίες και τοπωνυμίες που δεν υπάρχουν ούτε σε ταμπέλες.

Όντως έχει χωριά και οικισμούς που δεν βρίσκεις σε ταμπέλες...

Προσοχή στους γκρεμούς:blink:! Μη πιστέυετε πάντα τα GPS:!:.

Πως εννοείς πήγε να σε πετάξει σε γκρεμό; Έδειχνε δρόμο ευθεία ενώ ήταν στροφή;

 

Επειδή χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το iGO στη Γερμανία και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τώρα που ήρθα Ελλάδα για διακοπές και από αυτά που διαβάζω εδώ, πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να το γυρίσω στο Destinator;

 

Μέσα στην Αθήνα δεν αντιμετώπισα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το iGO αλλά θα πάω και Λευκάδα και Θεσσαλονίκη. Ειδικά η "Εθνική" οδός Κορίνθου-Πατρών διαβάζω ότι ακόμα είναι δρόμος-καρμανιόλα και θα ήθελα να ξέρω τα επικίνδυνα σημεία. Ξέρει κανείς αν τα έχει το iGO ή το Destinator;

 

Το Destinator έχει πολύ καλύτερους χάρτες (δυστυχώς για εμάς). Συνιστάται περισσότερο απο το igo λόγω χαρτών (και μόνο)...

Speedcameras και Dangerous points υπάρχουν και για τα 2 προγράμματα!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντήσεις. Θα κοιτάξω να βρω το Destinator για τις 3-4 εβδομάδες που θα το χρειαστώ στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και το destinator 7, το οποίο λειτουργεί κανονικά. Πριν είχα το Igo 2006, το οποίο και αυτό έβρισκε κανονικά τους δορυφόρους

 

και εγω το ιδιο επαθα και ακομα δεν εχω βρει λυση,και δεν βρισκει κανενα προγραμμα gps!!

αντιθετα 10 ημερες Ιταλια με δανεικο 360 και igo8 ολα σουπερ:)

ελπιζω να βρω λυση

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τα αρχεία .dem για το ανάγλυφο του χάρτη? Ενω μου δείχνει σε 3Δ το ανάγλυφο του χάρτη, (πολλές φορές με αρκετά λάθη) παρατηρώ ότι επιστρεφει μόνο του όποτε θελει από απικόνηση 3Δ σε 2Δ. Επίσης αν βγεις εκτός πορείας δεν κανει μονο του επναναυπολογισμό διαδρομής, παρα μονο αν πατήσεις το στρόγυλο πάνω αριστερά με τα κυάλια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω το εξης προβλημα. εχο ενα htc diamond, και εχο επανω και το destinator, και το igo-8. ολα καλα, αλλα εχω παρατηρηση με το igo-8 οτι κατα την πλοηγηση, χανει συνεχεια καποια μέτρα. δηλαδη τον δρομο που εχω ηδη περασει, τουλαχιστον 20 μέτρα, μου δειχνη οτι τον περναω εκεινη την στιγμη. με το destinator, δεν εχω αυτο το προβλημα. ειναι bug του ig08, η να ψαχτω καπου αλλου?
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα. εχο ενα htc diamond, και εχο επανω και το destinator, και το igo-8. ολα καλα, αλλα εχω παρατηρηση με το igo-8 οτι κατα την πλοηγηση, χανει συνεχεια καποια μέτρα. δηλαδη τον δρομο που εχω ηδη περασει, τουλαχιστον 20 μέτρα, μου δειχνη οτι τον περναω εκεινη την στιγμη. με το destinator, δεν εχω αυτο το προβλημα. ειναι bug του ig08, η να ψαχτω καπου αλλου?

 

Πρόβλημα του χάρτη.

 

 

Ο NaviGreece 2008.07 (080708) δείχνει να παίζει καλύτερα από τον Data Source 2008.04 (080604) της Epsilon.

Φαίνεται να είναι ελάχιστα μετατοπισμένος προς το καλύτερο βέβαια.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο NaviGreece 2008.07 (080708) δείχνει να παίζει καλύτερα από τον Data Source 2008.04 (080604) της Epsilon.

Φαίνεται να είναι ελάχιστα μετατοπισμένος προς το καλύτερο βέβαια.

 

Σε εμένα γιατί δεν δείχνει κανέναν από τους 2 πιο πάνω χάρτες όταν τους βάζω στο IGO? Μόνο τον 2008.01 [080619] βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...