Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έπρεπε να την κάνεις την προηγούμενη εβδομάδα που ήξεραν οτι η voda και η cosmote έδιναν θηρία επιδοτήσεις και απαντούσαν με ίδια ποσά.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ αυτές τις μέρες να κάνω αίτηση φορητότητας για cosmote. Τώρα έχω συμβόλαιο με Μ.Ο. 50-60 ευρώ αλλά αντί επιδότησης όταν έκανα το συμβόλαιο, επέλεξα την έκπτωση από το πάγιο οπότε όπως μου είπαν δεν δεσμέυομαι για 12μηνο.

Λέτε να δεχτώ κι εγώ προσφορά επιδότησης για να παραμείνω;

 

 

Σε ενημερωσαν λάθος!Όταν επιλέγεις την έκπτωση στα πάγια πρέπει,αν δεν κλείσεις 12μηνο απ'την ανανέωση,να επιστρέψεις τα ποσά που πήρες ως έκπτωση.Δηλαδή,αν π.χ. ειχες έκπτωση 4 ευρώ κάθε μήνα και επιλέξεις να κάνεις φορητότητα(η οποία στην ουσία είναι αποσύνδεση για το τρέχον δίκτυο)στον 8ο μήνα υποχρεούσαι να επιστρέψεις 4 * 8 = 32 ευρώ.Το παράδειγμα είναι υποθετικό!Κατ'αντιστοιχία ισχύει για οποιοδήποτε ποσό και οποιοδήποτε χρονικό διάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερωσαν λάθος!Όταν επιλέγεις την έκπτωση στα πάγια πρέπει,αν δεν κλείσεις 12μηνο απ'την ανανέωση,να επιστρέψεις τα ποσά που πήρες ως έκπτωση.Δηλαδή,αν π.χ. ειχες έκπτωση 4 ευρώ κάθε μήνα και επιλέξεις να κάνεις φορητότητα(η οποία στην ουσία είναι αποσύνδεση για το τρέχον δίκτυο)στον 8ο μήνα υποχρεούσαι να επιστρέψεις 4 * 8 = 32 ευρώ.Το παράδειγμα είναι υποθετικό!Κατ'αντιστοιχία ισχύει για οποιοδήποτε ποσό και οποιοδήποτε χρονικό διάστημα!

 

Σίγουρα; Εμένα (με έκπτωση στα πάγια) μου είπαν ακριβώς το αντίθετο: Αν φύγω δεν πληρώνω τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια μηπως γινεται το εξης .Εχουμε δυο συνδεσεις wind, η μια ληγει σε 1-2 μηνες κ η αλλη ειναι νεα συνδεση ,δηλαδη δυο διαφορετικα νουμερα ,μπορω λοιπον εγω σε περιπτωσει που ληξει το πρωτο νουμερο της συνδεσης σε δυο μηνες κ κανω διακοπη (δεν με ενδιαφερει να το εχω ως καρτοκινητο ) να το αντικαταστησω ( για να μην το χασω ) με αυτο της νεας συνδεσης ? Δηλαδη το νεο μου νουμερο να το αλλαξω με το παλιο που τελειωνει η συνδεση του εφοσον εχει ληξει βεβαια ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια μηπως γινεται το εξης .Εχουμε δυο συνδεσεις wind, η μια ληγει σε 1-2 μηνες κ η αλλη ειναι νεα συνδεση ,δηλαδη δυο διαφορετικα νουμερα ,μπορω λοιπον εγω σε περιπτωσει που ληξει το πρωτο νουμερο της συνδεσης σε δυο μηνες κ κανω διακοπη (δεν με ενδιαφερει να το εχω ως καρτοκινητο ) να το αντικαταστησω ( για να μην το χασω ) με αυτο της νεας συνδεσης ? Δηλαδη το νεο μου νουμερο να το αλλαξω με το παλιο που τελειωνει η συνδεση του εφοσον εχει ληξει βεβαια ?

 

Μάλλον όχι.:O

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα...

Εδώ και 1 μήνα η cosmote μου ανακοίνωσε ότι έχω επιδότηση 45 ευρώ για όλα τα κινητά και 75 ευρώ για 2 συγκεκριμένα κινητά της.

Μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης αργότερα, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να βγει άλλη προσφορά π.χ. τον Ιούνιο, Ιούλιο για άλλα κινητά ή για τα ίδια κινητά με πεσμένη τιμή ώστε να τα αγοράσω τώρα?

Η η προσφορά έχει "κλειδώσει" τόσο όσον αφορά την τιμή αλλά και τις συσκευές και δεν αλλάζει?

 

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα...

Εδώ και 1 μήνα η cosmote μου ανακοίνωσε ότι έχω επιδότηση 45 ευρώ για όλα τα κινητά και 75 ευρώ για 2 συγκεκριμένα κινητά της.

Μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης αργότερα, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να βγει άλλη προσφορά π.χ. τον Ιούνιο, Ιούλιο για άλλα κινητά ή για τα ίδια κινητά με πεσμένη τιμή ώστε να τα αγοράσω τώρα?

Η η προσφορά έχει "κλειδώσει" τόσο όσον αφορά την τιμή αλλά και τις συσκευές και δεν αλλάζει?

 

Thanks...

 

Γιατι δεν ρωτάς στο αντίστοιχο thread της Cosmote?:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερωσαν λάθος!Όταν επιλέγεις την έκπτωση στα πάγια πρέπει,αν δεν κλείσεις 12μηνο απ'την ανανέωση,να επιστρέψεις τα ποσά που πήρες ως έκπτωση.Δηλαδή,αν π.χ. ειχες έκπτωση 4 ευρώ κάθε μήνα και επιλέξεις να κάνεις φορητότητα(η οποία στην ουσία είναι αποσύνδεση για το τρέχον δίκτυο)στον 8ο μήνα υποχρεούσαι να επιστρέψεις 4 * 8 = 32 ευρώ.Το παράδειγμα είναι υποθετικό!Κατ'αντιστοιχία ισχύει για οποιοδήποτε ποσό και οποιοδήποτε χρονικό διάστημα!

 

Διάβασα και το συμβόλαιο και δεν λέει τίποτα για επιδότηση και πίνακα αποσβέσεων. Ενημερώνει μόνο για το ποσό που θα αφαιρεθεί συνολικά από τα πάγια. Οπότε αντιλαμβάνομαι ότι δεν δεσμέυομαι να επιστρέψω τίποτα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 μήνες έκανα φορητοτητα από cosmote σε wind .To τηλέφωνο το έχω για την δουλεία μου όποτε με ενδιαφέρει και η καλή κάλυψη .(ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕΣ ΤΗΝ WIND ΒΛΑΚΑ?) τέλος πάντων πήγα γιατί είχαν καλύτερη επιδοτηση:rolleyes:.Το κακό ξεκίνησε μετά την επιδότηση όταν μου έδωσαν νοκια παρεισαγωγής και συνεχίστηκε όταν έκανα το λάθος να πάω διακοπές Χαλκιδική.:ninja:.....τα ζώα μου αργά το δίκτυο είναι στο 1980 ακόμα..:X....είδα και απόειδα βαρέθηκα τελικά και πήγα vodafon είχε και καλή επιδότηση 300€ έκανα φορητοτητα .Σήμερα με παίρνει μια ζουζουνα από το 1260 και μου λέει (ενώ πριν 6 μέρες που ρώτησα στο 1260 μου είπαν για πέναλτι 80€ ) ότι το πέναλτι σας είναι γιατί φεύγετε στο 6μηνο 145 ΕΥΡΩ!!! ναι την λέω και το πάγιο που έχω ΠΡΟ-ΠΛΗΡΩΣΕΙ??λεει αυτό το παίρνεται αν παραμείνετε και το υπόλοιπο διάστημα σε εμάς .ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΠΑΡΤΕ ΤΑ 145 ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΜΑΦΙΟΖΟΙ!!!!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Το xperia ηρθε? Ποσο το χει η wind?

Η Wind είναι η πρώτη που το έφερε στην Ελλαδά.Αν δεν κάνω λάθος ώς σκέτη συσκευή το έχουν γύρω στα 650€.:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 μήνες έκανα φορητοτητα από cosmote σε wind .To τηλέφωνο το έχω για την δουλεία μου όποτε με ενδιαφέρει και η καλή κάλυψη .(ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕΣ ΤΗΝ WIND ΒΛΑΚΑ?) τέλος πάντων πήγα γιατί είχαν καλύτερη επιδοτηση:rolleyes:.Το κακό ξεκίνησε μετά την επιδότηση όταν μου έδωσαν νοκια παρεισαγωγής και συνεχίστηκε όταν έκανα το λάθος να πάω διακοπές Χαλκιδική.:ninja:.....τα ζώα μου αργά το δίκτυο είναι στο 1980 ακόμα..:X....είδα και απόειδα βαρέθηκα τελικά και πήγα vodafon είχε και καλή επιδότηση 300€ έκανα φορητοτητα .Σήμερα με παίρνει μια ζουζουνα από το 1260 και μου λέει (ενώ πριν 6 μέρες που ρώτησα στο 1260 μου είπαν για πέναλτι 80€ ) ότι το πέναλτι σας είναι γιατί φεύγετε στο 6μηνο 145 ΕΥΡΩ!!! ναι την λέω και το πάγιο που έχω ΠΡΟ-ΠΛΗΡΩΣΕΙ??λεει αυτό το παίρνεται αν παραμείνετε και το υπόλοιπο διάστημα σε εμάς .ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΠΑΡΤΕ ΤΑ 145 ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΜΑΦΙΟΖΟΙ!!!!!!:mad:

 

Τι ωραία τα περιγράφεις! η ζουζούνα δε σου έδωσε καμία καλή προσφορά να μείνεις; :food:Εμένα όταν έκανα την αίτηση φορητότητας με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν: "αν μείνεις, επιδότηση τόσα".

Βέβαια, εγώ προτίμησα να φύγω, γιατί με θυμήθηκαν αργά, αλλά λίγο έχει σημασία. Άλλωστε μου έδιναν τα ίδια που έπαιρνα και στην άλλη εταιρία (ή λίγο λιγότερα αν θυμάμαι καλά).

 

Περίεργο μου φαίνεται που δε το έκαναν και στην περίπτωσή σου. :bear:

 

Πάντως ο πιο σίγουρος τρόπος να βεβαιωθείς για το ποσό που οφείλεις, είναι να κοιτάξεις το συμβόλαιο σου. Ανάλογα με τους μήνες που παραμένεις, επιστρέφεις και το ανάλογο ποσό στην εταιρία, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία τα περιγράφεις! η ζουζούνα δε σου έδωσε καμία καλή προσφορά να μείνεις; :food:Εμένα όταν έκανα την αίτηση φορητότητας με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν: "αν μείνεις, επιδότηση τόσα".

Βέβαια, εγώ προτίμησα να φύγω, γιατί με θυμήθηκαν αργά, αλλά λίγο έχει σημασία. Άλλωστε μου έδιναν τα ίδια που έπαιρνα και στην άλλη εταιρία (ή λίγο λιγότερα αν θυμάμαι καλά).

 

Περίεργο μου φαίνεται που δε το έκαναν και στην περίπτωσή σου. :bear:

 

Πάντως ο πιο σίγουρος τρόπος να βεβαιωθείς για το ποσό που οφείλεις, είναι να κοιτάξεις το συμβόλαιο σου. Ανάλογα με τους μήνες που παραμένεις, επιστρέφεις και το ανάλογο ποσό στην εταιρία, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

ισως εσυ τους ειπες οτι ηθελες μεγαλυτερη επιδοτηση κατι που δεν προφτασα να τους πω εγω γιατι μου εσπασε να νευρα ο τροπος που μιλουσε και με αμφισβητουσε συνεχως........δεν πειραζει ΑΥΤΟΙ ΧΑΝΟΥΝ.....ουτε να τους δω δεν θελω πλεον....::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 μήνες έκανα φορητοτητα από cosmote σε wind .To τηλέφωνο το έχω για την δουλεία μου όποτε με ενδιαφέρει και η καλή κάλυψη .(ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕΣ ΤΗΝ WIND ΒΛΑΚΑ?) τέλος πάντων πήγα γιατί είχαν καλύτερη επιδοτηση:rolleyes:.Το κακό ξεκίνησε μετά την επιδότηση όταν μου έδωσαν νοκια παρεισαγωγής και συνεχίστηκε όταν έκανα το λάθος να πάω διακοπές Χαλκιδική.:ninja:.....τα ζώα μου αργά το δίκτυο είναι στο 1980 ακόμα..:X....είδα και απόειδα βαρέθηκα τελικά και πήγα vodafon είχε και καλή επιδότηση 300€ έκανα φορητοτητα .Σήμερα με παίρνει μια ζουζουνα από το 1260 και μου λέει (ενώ πριν 6 μέρες που ρώτησα στο 1260 μου είπαν για πέναλτι 80€ ) ότι το πέναλτι σας είναι γιατί φεύγετε στο 6μηνο 145 ΕΥΡΩ!!! ναι την λέω και το πάγιο που έχω ΠΡΟ-ΠΛΗΡΩΣΕΙ??λεει αυτό το παίρνεται αν παραμείνετε και το υπόλοιπο διάστημα σε εμάς .ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΠΑΡΤΕ ΤΑ 145 ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΜΑΦΙΟΖΟΙ!!!!!!:mad:

 

Σιγά ρε φίλε, κόψε κάτι!

Άκου εκεί "το δίκτυο είναι στο 1980"!!!

Το 1980 δεν υπήρχε καν κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα!

Εγώ που κινούμαι συχνά στη Χαλκιδική μια χαρά κάλυψη βρίσκω να έχει η Wind.

Όσο για το πέναλτι που λές, δεν διαβάζεις τους όρους του συμβολαίου πριν υπογράψεις; Δεν το ξέρεις δηλαδή ότι αν κόψεις τη σύνδεση πριν το δωδεκάμηνο θα πρέπει να πληρώσεις κάποια αναλογία της επιδότησης συσκευής ανάλογα με τους μήνες παραμονής σου;

Μπροστά μπροστά στο χαρτί που σου δίνουν είναι ο πίνακας, κάνε τον κόπο να τον διαβάσεις...

Πότε επιτέλους θα μάθετε να ενεργείτε σωστά και υπεύθυνα;

Σας φταίει μετά ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης πελατών...

Ο νεοέλληνας σε όλο το μεγαλείο του!

Από μαγκιά πάντως σκίζουμε, ε;

Θα πρέπει να γελάνε ακόμα στο cc αν τους μίλησες έτσι όπως τα γράφεις!

Συγνώμη δηλαδή, αλλά δεν κρατιέμαι με ορισμένα πράγματα που διαβάζω!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Με πήρανε για την ανανέωση της σύνδεσης μου Wind με επιδότηση 80 ευρώ. Το πρόγραμμα μου είναι το Βbest 180 μέσω σωματείου και οι λογαριασμοί μου είναι μ.ο μηνιαίως 32 ευρώ (27,5 πάγιο+μηνύματα, mms), οπότε θεωρώ την επιδότηση καλή. (Αύξηση λέει στα μηνύματα στα 0,12/sms στις εταιρικές! :mad: )

Τα δεδομένα είναι τα εξής:

-Δεν το χρησιμοποιώ πολύ στο να παίρνω με αυτό - θα μου έφταναν και 100'-με καλούν όμως όλοι και θέλω τον αριθμό.-Έχω και δεύτερο νούμερο Vodafone, που παρέχει η εργασία μου χωρίς οροφή.

-Και χρησιμοποιώ πια και τρίτο (υπερβολή!) κινητό αρκετά (Free2Go) προς 2-3 πιο συχνά μου νούμερα και γλιτώνω από υπέρογκα ποσά και τις δύο συνδέσεις-όσο να'ναι κρίμα να πηγαίνω και τρελλά νούμερα στη δουλειά :O

-Ευχαριστημένος από την Wind - είχα συνδέσεις σε όλες (λίγο πολύ τα ίδια τις βρίσκω πια ) και όσο πάει νομίζω καλυτερεύει -την εκτίμησα παραπάνω με το Free2Go -και κουράστηκα να αλλάζω.

-Συσκευή δεν χρειάζομαι - φρέσκια σχετικά αυτή που κρατώ στο χέρι μου (λειτουργώ αρκετά την προώθηση από το εταιρικό Vodafone στο Wind ).

Τι κάνω τώρα με κριτήριο την πρακτικότητα - (τα 3 να τα κάνω 2) και την οικονομία ?

1.Ζητάω έκπτωση στο πάγιο αντί συσκευής και αν μπορώ το μειώνω στο νέο πρόγραμμα Βbest100΄παρόλο που δεν συμφέρει τόσο στις χρεώσεις ανά δευτερόλεπτο. Βέβαια από κατάστημα προ εξαμήνου μου είπανε δεν μπορείτε (καμμία σχέση δεν είχε η απάντηση τους με το θέμα παραμονής-το έχω 3 χρόνια)παρά μόνο αύξηση παγίου! Θα σας το κάνουμε Flexy 25 η όποιο άλλο ατομικό θέλετε και φυσικά τους παράτησα γιατί δεν υπήρχε λόγος για 3-4 ευρώ διαφορά να αφήσω τα 80' λεπτά ομιλίας-στην εξυπηρέτηση δεν το ρώτησα. Γενικά είναι γνωστό ότι πουθενά δεν ξέρουν τι τους γίνεται !! )

2.Το κόβω και το κάνω Free2Go ‘’ αλα Q χρέωση λέμε τώρα’’ και πετάω το τρίτο. Βέβαια αν το μετανοιώσω αντίστοιχο εταιρικό από σωματείο δεν ξαναβγαίνει- μόνο απλή ατομική μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ακριβώς το ίδιο και με εμένα.

Παρασκευή με πήραν και μου είπαν όμως οτι απο Δευτέρα θα μπορώ να πάρω την επιδότηση.Αμέσως μετά πήρα και ακύρωσα την φορητότητα.

Επειδή όμως σήμερα δεν μπόρεσα να πάω σε κάποιο κατάστημα λόγω δουλειάς πήρα ένα τηλέφωνο στο 1260 να επιβεβαιώσω το ποσό της αναβάθμισης.(απο 90 στα 300) και προς εκπληξή μου ο τύπος μου είπε το ποσό της πρώτης επιδότησης.

Εξηγώντας του τι έχει γίνει μου είπε οτι αν μου έχουν κάνει μια τέτοια προσφορά θα πρέπει όταν θα είμαι στο κατάστημα για την αγορά της συσκευής να καλέσω το 1219 για να λυθεί το πρόβλημα.

Κάποιος με το ίδιο περιστατικό να μας πει τι τελικά έγινε με την περιπτωσή του?

Απλά να πώ οτι σήμερα έκανα την ανανέωση συμβολαίου μου και όλα πήγαν πολύ καλά.

Μου βγήκε το xperia στα 215€!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε φίλε, κόψε κάτι!

Άκου εκεί "το δίκτυο είναι στο 1980"!!!

Το 1980 δεν υπήρχε καν κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα!

Εγώ που κινούμαι συχνά στη Χαλκιδική μια χαρά κάλυψη βρίσκω να έχει η Wind.

Όσο για το πέναλτι που λές, δεν διαβάζεις τους όρους του συμβολαίου πριν υπογράψεις; Δεν το ξέρεις δηλαδή ότι αν κόψεις τη σύνδεση πριν το δωδεκάμηνο θα πρέπει να πληρώσεις κάποια αναλογία της επιδότησης συσκευής ανάλογα με τους μήνες παραμονής σου;

Μπροστά μπροστά στο χαρτί που σου δίνουν είναι ο πίνακας, κάνε τον κόπο να τον διαβάσεις...

Πότε επιτέλους θα μάθετε να ενεργείτε σωστά και υπεύθυνα;

Σας φταίει μετά ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης πελατών...

Ο νεοέλληνας σε όλο το μεγαλείο του!

Από μαγκιά πάντως σκίζουμε, ε;

Θα πρέπει να γελάνε ακόμα στο cc αν τους μίλησες έτσι όπως τα γράφεις!

Συγνώμη δηλαδή, αλλά δεν κρατιέμαι με ορισμένα πράγματα που διαβάζω!

 

Τι είναι αυτά που γράφεις, αντιλαμβάνεσαι;

Εδώ σε παίρνουν τηλέφωνο επειδή έκανες μια αίτηση φορητότητας ενώ ξέρουμε όλοι ότι είναι παράνομο, και θα γελάνε και μαζί μας επειδή πιστεύουμε ότι πιστεύουμε; Δε κατάλαβα, εσύ όταν υπέγραψες το συμβόλαιο σου, κάθησες στην ακρούλα στο κατάστημα και το διάβασες με τις ώρες; Και ποιος είσαι να κρίνεις εμάς τους κοινούς θνητούς που απλά πιστεύουμε ότι οι εταιρίες είναι απρόσωπες. Γιατί να γελάνε μαζί μας επειδή δε γνωρίζουμε; Αυτές αδελφέ, όπως κι εσύ εκπαιδεύτηκες από κάπου να γνωρίζεις, και είναι ξεκάθαρο ότι είσαι υπάλληλος σε εταιρία κινητής, εγώ γιατί θα πρέπει να είμαι υποχρεωμένη να γνωρίζω;

Εγώ φιλαράκι δεν υπέγραψα πουθενά για το τέλος που η Wind με το έτσι θέλω μου επέβαλε σε περίπτωση διακοπής της σύνδεσής μου.

Εσύ το υπέγραψες που τα διάβασες όλα;

Είπαμε, ο καθένας εδω μέσα έχει τη γνώμη του, αλλά δε μπορείς να υποτιμάς τον άλλο, επειδή απλά αποφάσισε να αλλάξει δίκτυο, και επειδή έτσι απλά, λέει τη γνώμη του. :ninja:

Ελεος, μήπως να ζητήσουμε συγνώμη στην κοπέλα που δε γνωρίζουμε;

Μήπως;

Γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι εργάζεται για να εξηγεί σε εμάς που δε γνωρίζουμε με απλά λόγια ποιές είναι οι υποχρεώσεις μας. Κι αν ήταν τόσο οργανωμένοι όσο θέλεις να πιστεύεις, εξήγησε μου με την ευκαιρία γιατί δίνουν στον άνθρωπο δυο διαφορετικά ποσά για τη συσκευή;

Μήπως επειδή εκείνες τα γνωρίζουν όλα καλά;:X:

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

@ktiniatros τα -5ε στο παγιο ειναι για 6 μηνες ή για ολο το χρονο?

@gng θελει μια μερα να περαστει η επιδοτηση ή 2 μου το παν οι ιδιοι...

αν κ μου την εδωσε που χρεωθηκα κ περιμενα 15-25λεπτα την παρασκευη...αφου μου τα δωσαν φτηνοτερα κ με πειραν κ 2 τηλ. τους συγχωρω:P

σε φιλο παντως που χε ενα καρτοκινητο wind κ πηγε με φορητοτητα στον γερμανο-κοσμοτε με την επιδοτηση οτι κινητο -50% τον πειραν κ αυτον τηλ αλλα ειπε οτι εκλεισε ε66 με 200ε κ παγιο 30ε κ τον εγραψαν κανονικα του παν 310ε..

 

5€ για 6 μήνες μου είπε. Αν βάλεις και τα 30€ αυτά, τα οποία δεν είναι αμελητέα, μου έκαναν πολύ καλή προσφορα. Αυτό που έχω καταλάβει τις τελευταίες μέρες είναι ότι γίνεται πόλεμος πραγματικά μεταξύ των εταιριών. Έκανα αίτηση για την προσφορά του Γερμανού, μου έκαναν καλύτερη προσφορά από wind και στο καπάκι μόλις πήγα να ακυρώσω αντιπροσφορά από Γερμανο. Αυτά δε νομίζω ότι έχουν ξαναγίνει. Θυμάμαι τα τελευταία 5 χρόνια πάντα πανάκριβες συσκευές και μικρές επιδοτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

tsatsulaki, σε πληροφορώ ότι δεν έχω καμία απολύτως εργασιακή σχέση με κατάστημα ή εταιρία κινητής, απολύτως καμία.

Έγραψα τη γνώμη μου για το ύφος και τον "μάγκικο" τρόπο συμπεριφοράς απέναντι σε εργαζομένους. Τα παράπονα μπορούν και πρέπει να γίνονται, αλλά με κόσμιο τρόπο και σωστό ύφος.

Λίγη περισσότερη προσοχή στα γραφόμενα δεν βλάπτει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μάγκικο τρόπο; Ο KOYFOY απλά είπε τη γνώμη του.

Είναι δηλαδή κακό κάποιος να είναι δυσαρεστημένος και να γράφει με πάθος;

Βλέπεις πουθενά στον τρόπο που γράφει να υποτίμησε κάποιον υπάλληλο; Τον εαυτό του κατηγορεί που πίστεψε σε μια εταιρία που τελικά δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του. Ελεύθερη αγορά έχουμε, επέλεξε να πάει αλλού. Αρνήθηκε να πληρώσει;

Τι έκανε λάθος και πρέπει να προσέξει στα γραφόμενα;

Και επιμένω, γιατί να γελάνε μαζί του ή μαζί μου, που απλά δε γνωρίζω.

Οι υπάλληλοι στο CC ξέρουν στατιστική; Εγώ πρέπει να γελάω μαζί τους που δε ξέρουν; Απλά για να βάλουμε τις σκέψεις σε τάξη και να ξέρουμε τι λέμε και πότε το λέμε.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που γράφεις, αντιλαμβάνεσαι;

Εδώ σε παίρνουν τηλέφωνο επειδή έκανες μια αίτηση φορητότητας ενώ ξέρουμε όλοι ότι είναι παράνομο, και θα γελάνε και μαζί μας επειδή πιστεύουμε ότι πιστεύουμε; Δε κατάλαβα, εσύ όταν υπέγραψες το συμβόλαιο σου, κάθησες στην ακρούλα στο κατάστημα και το διάβασες με τις ώρες; Και ποιος είσαι να κρίνεις εμάς τους κοινούς θνητούς που απλά πιστεύουμε ότι οι εταιρίες είναι απρόσωπες. Γιατί να γελάνε μαζί μας επειδή δε γνωρίζουμε; Αυτές αδελφέ, όπως κι εσύ εκπαιδεύτηκες από κάπου να γνωρίζεις, και είναι ξεκάθαρο ότι είσαι υπάλληλος σε εταιρία κινητής, εγώ γιατί θα πρέπει να είμαι υποχρεωμένη να γνωρίζω;

Εγώ φιλαράκι δεν υπέγραψα πουθενά για το τέλος που η Wind με το έτσι θέλω μου επέβαλε σε περίπτωση διακοπής της σύνδεσής μου.

Εσύ το υπέγραψες που τα διάβασες όλα;

Είπαμε, ο καθένας εδω μέσα έχει τη γνώμη του, αλλά δε μπορείς να υποτιμάς τον άλλο, επειδή απλά αποφάσισε να αλλάξει δίκτυο, και επειδή έτσι απλά, λέει τη γνώμη του. :ninja:

Ελεος, μήπως να ζητήσουμε συγνώμη στην κοπέλα που δε γνωρίζουμε;

Μήπως;

Γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι εργάζεται για να εξηγεί σε εμάς που δε γνωρίζουμε με απλά λόγια ποιές είναι οι υποχρεώσεις μας. Κι αν ήταν τόσο οργανωμένοι όσο θέλεις να πιστεύεις, εξήγησε μου με την ευκαιρία γιατί δίνουν στον άνθρωπο δυο διαφορετικά ποσά για τη συσκευή;

Μήπως επειδή εκείνες τα γνωρίζουν όλα καλά;:X:

Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο κάνεις μια σύμβαση με μια εταιρεία είσαι υποχρεωμένος-η να διαβάσεις τους όρους γιατί πάνω από την υπογραφή σου λέει οτι υπογράφεις οτι τους διάβασες, τους κατανόησες και συμφωνείς μαζί τους. Καμία ελληνική εταιρεία κινητής δεν έχει τέλος διακοπής. Απλώς όταν έχεις δεσμευτεί 12 μήνες συμβόλαιο και σε έχουν επιδοτήσει με έκπτωση αγοράς συσκευής εαν το διακόψεις πριν το δωδεκάμηνο οφείλεις να επιστρέψεις ένα ποσοστό από την επιδότηση αναλόγως τους μήνες που έχεις μείνει στο δίκτυο. Ο υπολογισμός της επιστροφής επιδότησης αναγράφεται σε ένα κατατοπιστικότατο πινακάκι στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει. Το να μην διαβάζει κάποιος τι υπογράφει δεν δικαιολογείται και όταν μάλιστα το χρησιμοποιεί και σαν επιχείρημα ("κανείς δεν διαβάζει τι γράφει το συμβόλαιο") είναι πολύ παιδικό και κακομαθημένο και δεν ταιριάζει σε ενήλικα ώριμο άνθρωπο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εμενα συκοφαντια μου φαινονται αυτα..αλλα τελος παντων.

το οτι η καθε εταιρια δινει τρελα ποσα με σκοπο να υπερχρεωθει ως εκει που δεν παει...δεν σημαινει οτι οι αλλες δεν ξερουν τι κανουν..

 

στα δικα μας τωρα.

βρε wind θα μας δωσεις κανενα χρονο προς τριτους ποτε στο wind max??????? ή να τα κλεισουμε ολα τα συμβολαια και να να τα κανουμε f2g?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο κάνεις μια σύμβαση με μια εταιρεία είσαι υποχρεωμένος-η να διαβάσεις τους όρους γιατί πάνω από την υπογραφή σου λέει οτι υπογράφεις οτι τους διάβασες, τους κατανόησες και συμφωνείς μαζί τους. Καμία ελληνική εταιρεία κινητής δεν έχει τέλος διακοπής. Απλώς όταν έχεις δεσμευτεί 12 μήνες συμβόλαιο και σε έχουν επιδοτήσει με έκπτωση αγοράς συσκευής εαν το διακόψεις πριν το δωδεκάμηνο οφείλεις να επιστρέψεις ένα ποσοστό από την επιδότηση αναλόγως τους μήνες που έχεις μείνει στο δίκτυο. Ο υπολογισμός της επιστροφής επιδότησης αναγράφεται σε ένα κατατοπιστικότατο πινακάκι στο συμβόλαιο που έχεις υπογράψει. Το να μην διαβάζει κάποιος τι υπογράφει δεν δικαιολογείται και όταν μάλιστα το χρησιμοποιεί και σαν επιχείρημα ("κανείς δεν διαβάζει τι γράφει το συμβόλαιο") είναι πολύ παιδικό και κακομαθημένο και δεν ταιριάζει σε ενήλικα ώριμο άνθρωπο.

 

Επειδή ξαφνικά δέχομαι επίθεση χωρίς λόγο, επειδή απλά λέω τη γνώμη μου, και μάλιστα με ύφος δασκάλου που κρατά χάρακα και με μαλώνει επειδή απλά έχω διαφορετική γνώμη, θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι μιλάω καλά τα ελληνικά και ότι όταν αναφέρομαι σε διακοπή σύνδεσης (και όχι διακοπή συμβολαίου) δεν είναι απαραίτητο να μιλάω για αποσύνδεση ή φορητότητα.

Πες μου λοιπόν εσύ που είσαι ενήλικας ώριμος άνθρωπος και διαβάζεις τους όρους του συμβολαίου που υπογράφεις πριν κάνεις σύνδεση συμβολαίου, που διάβασες αυτό στο οποίο εγώ αναφέρθηκα και θα δεις σε μια ξερή ανακοίνωση.

Θέλεις λίγο να με βοηθήσεις;

| http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=260 |

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

ε! μη μαλωνετε τωρα..εχουμε αλλα προβληματα να λυσουμε.

το τι υπογραφει ο καθενας και το τι προβλεπεται με τις ακυρωσεις/διακοπες/επανασυνδεσεις ειναι θεμα συνδρομητη και εταιριας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μία άκυρη ερώτηση... έχω επιδότηση σε 2 νούμερα που είναι στο ίδιο όνομα. Μπορώ να πάρω δύο συσκευές ? Εαν ναι, τότε εαν η αξία της μίας συσκευής είναι μεγαλύτερη από την επιδότηση που δίνεται στο ένα νούμερο αλλά το κόστος και των δύο συσκευών καλύπτεται από το συνολικό επιδοτούμενο ποσό υπάρχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...