Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναλόγως πότε θα πας σε σχέση με την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου. Κάλεσε το 1260 για να σου πουν αυτοί με σιγουριά και υπευθυνότητα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως πότε θα πας σε σχέση με την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου. Κάλεσε το 1260 για να σου πουν αυτοί με σιγουριά και υπευθυνότητα :)

 

Καλως.Ευχαριστω:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Mισο ρε παιδια δηλαδη η wind που εδινε δωρεαν τις συσκευες το σαββατο απο 35ε παγιο κ πανω μπορω να την διακοψω μετα τους δυο μηνες κ να μην χρεωθω τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Mισο ρε παιδια δηλαδη η wind που εδινε δωρεαν τις συσκευες το σαββατο απο 35ε παγιο κ πανω μπορω να την διακοψω μετα τους δυο μηνες κ να μην χρεωθω τιποτα ?

 

δεν στις έδινε δωρεάν, απλά πλήρωνε αυτή ΟΛΟ το ποσο της συσκευής, σαν επιδοτηση. Μόλις κλείσεις το συμβόλαιο θα σου ζητήσει όλο το ποσό...:!::p

Link to comment
Share on other sites

Εαν φύγεις πριν το 6μηνο (κάνεις διακοπή συμβολαίου, φορητότητα, μετατροπή σε καρτοκινητό) τότε πληρώνεις το 100% του ποσού που αναγράφει το συμβόλαιό σου ως επιδότηση!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι λογαριασμοί εμφανίζονται στο windebill; Μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχουν αποθηκευμένοι μόνο οι 6 τελευταίοι μήνες;;; Τόσο γύφτοι είναι οι άνθρωποι; Οικονομία και από εκεί;;;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Με λογαριασμούς Μ.Ο. 50-60 ευρώ τι επιδότηση να περιμένω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι λογαριασμοί εμφανίζονται στο windebill; Μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχουν αποθηκευμένοι μόνο οι 6 τελευταίοι μήνες;;; Τόσο γύφτοι είναι οι άνθρωποι; Οικονομία και από εκεί;;;

Δεν συμβαίνει μόνο στη Wind αυτό.Το κάνει και η Vodafone.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Με λογαριασμούς Μ.Ο. 50-60 ευρώ τι επιδότηση να περιμένω;

 

δεν μπορω να σου πω με σιγουρια αλλα περιπου στα 120 ευρω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κοντά στα 70 ευρώ..εμένα τόσο μου ειχε έρθει πάντως

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλοι οι παραγοντες που οριζουν το ποσο. εμενα 70 ειχε ερθει με 35 ευρω/μηνα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σου πω με σιγουρια αλλα περιπου στα 120 ευρω.

 

Πολλά βάζεις..εγώ με 50€ μέσο όρο ήμουν στα 70€ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

επερνα το 1260 3 φορες την παρασκευη 8-9 το βραδυ...χρεωση ανα κληση 24ή26cents...

την 1η φορα 15λεπτα κ μιλησα...

2η φορα 12λεπτα κ δεν μιλησα...

3η φορα 25λεπτα κ μιλησα...

πως ξεπεσαν τοσο πολυ?παλια θυμαμαι που ηταν κ τσαμπα δεν καθυστερουσαν...

Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες παλια. ειχε διορθωθει η κατασταση (5 λεπτα αναμονης) αλλα και παλι....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Με λογαριασμούς Μ.Ο. 50-60 ευρώ τι επιδότηση να περιμένω;

70 ευρω,τοσο μεσο ορο ειχα κι εγω.Περισυ με ΜΟ 40 ευρω ειχα 90 επιδοτηση.Φυσικα εκνευριστηκα και τη χρησιμοποιησα για εκπτωση στα παγια ενος χρονου...

Link to comment
Share on other sites

επερνα το 1260 3 φορες την παρασκευη 8-9 το βραδυ...χρεωση ανα κληση 24ή26cents...

την 1η φορα 15λεπτα κ μιλησα...

2η φορα 12λεπτα κ δεν μιλησα...

3η φορα 25λεπτα κ μιλησα...

πως ξεπεσαν τοσο πολυ?παλια θυμαμαι που ηταν κ τσαμπα δεν καθυστερουσαν...

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα πρέπει να παίρνουν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind από σταθερό γιατί είναι 0,25ε/κλήση.Πάντως εγώ όσες φορές έχω καλέσει με έχουν συνδέσει κατευθείαν.Μόνο μια φορά που ήμουν σε αναμονή περίμενα 1-2 λεπτά.Πάντως έχουν υψηλή τιμή στα συμβολαία.Παλιά επί εποχής Telestet ήταν τσάμπα η κλήση στο 1260.:)

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα πρέπει να παίρνουν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind από σταθερό γιατί είναι 0,25ε/κλήση.Πάντως εγώ όσες φορές έχω καλέσει με έχουν συνδέσει κατευθείαν.Μόνο μια φορά που ήμουν σε αναμονή περίμενα 1-2 λεπτά.Πάντως έχουν υψηλή τιμή στα συμβολαία.Παλιά επί εποχής Telestet ήταν τσάμπα η κλήση στο 1260.:)

από σταθερό; το 2105100000 λες;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει χρέωση σταθερό προς κινητό.... Είναι πανάκριβο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν 1,5 χρόνο με λογαριασμούς κατά μέσο όρο 200 ευρώ το μήνα(ναι,χρησιμοποιούσα mobile internet... :(),μου έδωσαν επιδότηση 215 ευρώ......

 

Φυσικά τους την πέταξα στα μούτρα..Με 2400 ευρώ ετήσια κίνηση,τέτοιο ποσό είναι γελοίο..

 

H Vodafone πριν 2 μήνες,με ετήσιους λογαριασμούς 720 ευρω(περίπου 65 το μήνα),μου έδωσε 250 ευρώ....Τα συμπεράσματα δικά σας!

 

Να σημειώσω εδώ,ότι η πλειονότητα των κλήσεων μου δεν είναι προς τηλέφωνα του ίδιου δικτύου,όπου οι εταιριες δεν πληρώνουν τέλη τερματισμού κλήσης προς άλλα δίκτυα,αρα μπορεί να σου δωσουν κάτι παραπάνω με τη λογική αυτή..Επίσης,και στις 2 περιπτώσεις οι λογαριασμοί εξοφλούνταν στην ώρα τους!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει χρέωση σταθερό προς κινητό.... Είναι πανάκριβο!

Μπορεί να είναι πανάκριβο αλλά ούτε μια φορά δεν έχω περιμένει στην αναμονή.Μαλλόν γι'αυτό.Επειδή έχει υψήλη χρέωση δεν καλεί κανείς.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά στους ίδιους υπαλλήλους βγαίνει αλλά δίνει άλλη προτεραιτότητα. Άμα είναι να μιλήσεις 1 λεπτό καλά είναι αλλιώς δεν συμφέρει για περισσότερο... Εγώ όταν μιλάω με την εξυπηρέτηση κατά μέσο όρο κρατάει 4-5 λεπτά η κλήση οπότε δεν με συμφέρει :(

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω συχνά στο forum αλλά θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη wind.Είχα συμβόλαιο το οποίο λήγει κάθε 12 μήνες το Μάρτη.Το Νοέμβριο του 2007 μου έρχεται μήνυμα προσφοράς για πρόωρη επιδότηση.Την αξιοποίησα παίρνοντας το k800i 120€ περίπου φθηνότερα.Αυτό που δεν είχα ρωτήσει είναι πότε θα μου έρθει η επόμενη επιδότηση.Εγώ περίμενα το Νοέμβρη του 2008,μάταια όμως.Μου είπαν για το Φεβρουάριο του 2009,κάτι το οποίο δεν μου άρεσε.Πρόσφατα ρώτησα σε καταστήματα wind στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι θα έχω επιδότηση που ξεκινάει από τα 72€, ενώ είχα 15 μήνες σε πρόγραμμα ακριβότερο απ'οτι πριν (ήμουν στον 180 και πήγα στο flexy 40).Είδα και την προσφορα του Γερμανού με 50% στις συσκευές και είπα να πάρω το HTC Touch HD στα 350€.Αφού έκανα την αίτηση, σήμερα με πήραν απο wind και με ρώτησαν αν είμαι δυσαρεστημένος...Αφού τους τα είπα ένα χεράκι για κάτι τραγικά άσχετα κοριτσάκια που έχουν στα καταστήματα(έδωσα διευθύνσεις και ονόματα...) μου είπε η κοπέλα ότι μου δίνουν επιδότηση 300€ και το HD βγαίνει στα 329 + μια μείωση στο πάγιο 5€ το μήνα!!!Έστω και τελευταία στιγμή θέλω να πω ένα μπράβο στη wind όχι μόνο για την πολύ καλή προσφορά την οποία μάλλον θα αξιοποιήσω, αλλά και το γεγονός ότι έδειξαν να σέβονται εμένα και τα λεφτάτ μου που δίνω σαν καταναλωτής απ'το 2004

 

Έγινε ακριβώς το ίδιο και με εμένα.

Παρασκευή με πήραν και μου είπαν όμως οτι απο Δευτέρα θα μπορώ να πάρω την επιδότηση.Αμέσως μετά πήρα και ακύρωσα την φορητότητα.

Επειδή όμως σήμερα δεν μπόρεσα να πάω σε κάποιο κατάστημα λόγω δουλειάς πήρα ένα τηλέφωνο στο 1260 να επιβεβαιώσω το ποσό της αναβάθμισης.(απο 90 στα 300) και προς εκπληξή μου ο τύπος μου είπε το ποσό της πρώτης επιδότησης.

Εξηγώντας του τι έχει γίνει μου είπε οτι αν μου έχουν κάνει μια τέτοια προσφορά θα πρέπει όταν θα είμαι στο κατάστημα για την αγορά της συσκευής να καλέσω το 1219 για να λυθεί το πρόβλημα.

Κάποιος με το ίδιο περιστατικό να μας πει τι τελικά έγινε με την περιπτωσή του?

Link to comment
Share on other sites

@ktiniatros τα -5ε στο παγιο ειναι για 6 μηνες ή για ολο το χρονο?

@gng θελει μια μερα να περαστει η επιδοτηση ή 2 μου το παν οι ιδιοι...

αν κ μου την εδωσε που χρεωθηκα κ περιμενα 15-25λεπτα την παρασκευη...αφου μου τα δωσαν φτηνοτερα κ με πειραν κ 2 τηλ. τους συγχωρω:P

σε φιλο παντως που χε ενα καρτοκινητο wind κ πηγε με φορητοτητα στον γερμανο-κοσμοτε με την επιδοτηση οτι κινητο -50% τον πειραν κ αυτον τηλ αλλα ειπε οτι εκλεισε ε66 με 200ε κ παγιο 30ε κ τον εγραψαν κανονικα του παν 310ε..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ αυτές τις μέρες να κάνω αίτηση φορητότητας για cosmote. Τώρα έχω συμβόλαιο με Μ.Ο. 50-60 ευρώ αλλά αντί επιδότησης όταν έκανα το συμβόλαιο, επέλεξα την έκπτωση από το πάγιο οπότε όπως μου είπαν δεν δεσμέυομαι για 12μηνο.

Λέτε να δεχτώ κι εγώ προσφορά επιδότησης για να παραμείνω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...