Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχει βγαλει και με 2 γιαγιαδες που λενε αχουουου αχουουου κοτσανα η διαφημιση του βατραχου.. κατι τετοιο.

Αυτη είναι της Q αν δεν κανω λάθος.... Καμία σχεση....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλεσα κ μου ειπαν θα το προωθησουν κ θα εχω απαντησει σε 5-6 μερες:O .Αυριο θα κανω την καταγγελια κ απο οτι καταλαβα πραγατικα στα κεντρικα δεν υπαρχει προβλημα απλως κοροιδευουν στο συγκεκριμενο καταστημα κ ουτε στελκει κατι με Imei ,διοτι αλλα λεγανε οι υπαλληλοι που απλως περιμενα τηλ. τους κ αλλα αυτος που εχει το μαγαζι ειναι franshise (πως γραφεται :rolleyes:)

θα κανω αυριο την καταγγελια π[ηρα τηλ στο 1520κ μου ειπαν να στειλω φαξ.

μη μου πανικοβαλεσαι! το 1260 και το καθε τηλ.κεντρο δεν μπορει να σου δωσει καμια απαντηση!

υπομονη και θα σε ενημερωσω αν υπαρχει προβλημα ή οχι.

προσωπικα σαν την δικη σου περιπτωση εχω 3! και δεν ανησυχω πλεον γιατι τιθεται και θεμα δουλειας. ;) ποσο να αγχωθεις εσυ!

που και στην εσχατη των περιπτωσεων να σου δωσει το καταστημα οτι δικαιουσε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει βγαλει και με 2 γιαγιαδες που λενε αχουουου αχουουου κοτσανα η διαφημιση του βατραχου.. κατι τετοιο.

 

http://www.myq.gr/UserFiles/File/tvspots/tvspot2.mpg

 

αυτην λες ! φαση εχει

αχου αχου ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μη μου πανικοβαλεσαι! το 1260 και το καθε τηλ.κεντρο δεν μπορει να σου δωσει καμια απαντηση!

υπομονη και θα σε ενημερωσω αν υπαρχει προβλημα ή οχι.

προσωπικα σαν την δικη σου περιπτωση εχω 3! και δεν ανησυχω πλεον γιατι τιθεται και θεμα δουλειας. ;) ποσο να αγχωθεις εσυ!

που και στην εσχατη των περιπτωσεων να σου δωσει το καταστημα οτι δικαιουσε.

 

Φιλε μου αγχωνομαι απο τη στιγμη που ο καταστηματαρχης μου λεει οτι δεν θα την παρω κ προσπαθει να τα καλυψει λεγοντας αλλα τ αλλον .

Το θεμα ειναι να δω ποτε θα απαντησουν με το καλο κ τι εννοουσαν πως ειναι κλειδωμενο το imei κ πρεπει απο τα κεντρικα να στειλουν mail να τα ξεκλειδωσουν διοτι απο τι καταλαβα αν αυτο δεν στεκει τοτε γιατι μου το φερανε το κινητο μπροστα μου κ βαλανε ρο επονυμο μου πανω? Ας λεγανε δεν υπαρχει .

Link to comment
Share on other sites

παιδια η διαφημιση γιατι συνεχιζει να παιζει την βλεπω συνεχεια μηπως συνεχιζεται η προσφορα??? προσπαθησα να δω στα μικρα γραμματα και λεει μεχρι 31/01
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αγχωνομαι απο τη στιγμη που ο καταστηματαρχης μου λεει οτι δεν θα την παρω κ προσπαθει να τα καλυψει λεγοντας αλλα τ αλλον .

Το θεμα ειναι να δω ποτε θα απαντησουν με το καλο κ τι εννοουσαν πως ειναι κλειδωμενο το imei κ πρεπει απο τα κεντρικα να στειλουν mail να τα ξεκλειδωσουν διοτι απο τι καταλαβα αν αυτο δεν στεκει τοτε γιατι μου το φερανε το κινητο μπροστα μου κ βαλανε ρο επονυμο μου πανω? Ας λεγανε δεν υπαρχει .

koita,i alitheia einai oti den mporw na dinw tetoies plirofories apo edw mesa.kai den mou peftei kai logos.

alla me vasi logikis omos,kathws o katastimatarxis filaei ta rouxa tou..mi tixon kai den parei oli tin epidotisi tis siskeuis sou kai xasei xrima.

vevaia,auto opws exw pei tha lithei mesa stis epomenes imeres. :) trust me!

twra an exei ginei megali gkafa kai den diorthonete..ti na pw..auto tha to liseis me to katastima.

 

sorry gia ta greeklish ksexastika!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μα το κατσατημα ειναι που αρνειται να παραδοσει την συσκευη ο ιδιος καταστηματαρχης μου το ειπε οποτε τι να μιλησω μαζι τους,θα περιμενω τηλ. απο το 1260 να δω τι θα μου πουν .
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειδα την παλια διαφιμηση χωρις τα 300€

την ειδα και ελεγε δωρεαν τα τηλεφωνα μεχρι αξιας 300Ε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους εγώ έχω παραγγείλει το lg renoir για επιδότηση συμβολαίου σε κατάστημα της νεάπολης θεσσαλονίκης και δεν ξέρουν πότε θα έρθει.... το σύστημα μ λένε τους γράφει σύντομα διαθέσιμο... τι να πω...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους εγώ έχω παραγγείλει το lg renoir για επιδότηση συμβολαίου σε κατάστημα της νεάπολης θεσσαλονίκης και δεν ξέρουν πότε θα έρθει.... το σύστημα μ λένε τους γράφει σύντομα διαθέσιμο... τι να πω...

ναι,δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα γι'αυτο και δεν σου ειπαν ποτε θα το εχουν.

:)

 

δεν ειναι το δικο μας καταστημα παντως.:p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την προσφορα με τις δωρεαν συσκευες, πηγα πριν απο λιγο σε καταστημα της περιοχης μου. ο υπευθυνος μου βγαζει μια φωτοτυπια με επικεφαλιδα "ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΣΚΕΥΕΣ" και απο κάτω ειχε 8-10 συσκευες με τιμες γυρω στα 200 ευρω.πχ ειχε το ΝΟΚΙΑ 5000.. Μου το δειχνει και μου λεει οριστε οι προσφερομενες συσκευες... τον ρωταω"- Η προσφορα ετσι ηταν απο την αρχή γιατι εγω έμαθα οτι πολλοι στην αρχη πηραν συσκευες που ηθελαν ανεξαρτητως τιμής" και η απάντηση"-Μεγαλο λάθος της εταιρειας"... Ευχαριστησα και έφυγα.
Link to comment
Share on other sites

Χμ η νεα προσφορά (επιδότηση €300) ισχύει σε όλες τις συσκευές φαντάζομαι;

 

Απορία, καθαρά εγκυκλοπαιδικά:

 

Ισχύει με βάσει το πρόγραμμα που θα επιλέξω (αν δεν είναι "κλειδωμένη" η προσφορά σε κάποιο πρόγραμμα) ή με την τιμή της συσκευής χωρίς σύνδεση; Π.χ. το diamond στην Χ σύνδεση έχει €400 ενώ σκέτη η συσκευή 600. Εγώ αν το επιλέξω θα το πάρω με 100 ή με 300; :p

 

έντιτ: οκ άκυρο, μόλις είδα το post του sarpijk...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

billako alazis avatar sinexia.posa kinhta exis peripu?otan variese kapio,mhn to afhnis sthn akrh.iparxi kosmos pu tu aresun ta kinhta su

οχι παιχτη μου,απλα εχω 2 και το ενα το αλλαζω τακτικα ;) σιγα μη τα κρατουσα. δεν υπαρχει χρημα για πολυτελειες :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα στο τοπικ της wind γιατι αυτο θα lock...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

an ine etsi kalws .mexri protinos evlepa ixes to e66

e66 twra kai 5800.

ωσπου να μου γιαλισει κατι αλλο! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ισχυει για 8 συγκεκριμενες συσκευες δωρεαν απο wind180 και πανω.

:lock:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω συχνά στο forum αλλά θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη wind.Είχα συμβόλαιο το οποίο λήγει κάθε 12 μήνες το Μάρτη.Το Νοέμβριο του 2007 μου έρχεται μήνυμα προσφοράς για πρόωρη επιδότηση.Την αξιοποίησα παίρνοντας το k800i 120€ περίπου φθηνότερα.Αυτό που δεν είχα ρωτήσει είναι πότε θα μου έρθει η επόμενη επιδότηση.Εγώ περίμενα το Νοέμβρη του 2008,μάταια όμως.Μου είπαν για το Φεβρουάριο του 2009,κάτι το οποίο δεν μου άρεσε.Πρόσφατα ρώτησα σε καταστήματα wind στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι θα έχω επιδότηση που ξεκινάει από τα 72€, ενώ είχα 15 μήνες σε πρόγραμμα ακριβότερο απ'οτι πριν (ήμουν στον 180 και πήγα στο flexy 40).Είδα και την προσφορα του Γερμανού με 50% στις συσκευές και είπα να πάρω το HTC Touch HD στα 350€.Αφού έκανα την αίτηση, σήμερα με πήραν απο wind και με ρώτησαν αν είμαι δυσαρεστημένος...Αφού τους τα είπα ένα χεράκι για κάτι τραγικά άσχετα κοριτσάκια που έχουν στα καταστήματα(έδωσα διευθύνσεις και ονόματα...) μου είπε η κοπέλα ότι μου δίνουν επιδότηση 300€ και το HD βγαίνει στα 329 + μια μείωση στο πάγιο 5€ το μήνα!!!Έστω και τελευταία στιγμή θέλω να πω ένα μπράβο στη wind όχι μόνο για την πολύ καλή προσφορά την οποία μάλλον θα αξιοποιήσω, αλλά και το γεγονός ότι έδειξαν να σέβονται εμένα και τα λεφτά μου που δίνω σαν καταναλωτής απ'το 2004
Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω συχνά στο forum αλλά θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη wind.Είχα συμβόλαιο το οποίο λήγει κάθε 12 μήνες το Μάρτη.Το Νοέμβριο του 2007 μου έρχεται μήνυμα προσφοράς για πρόωρη επιδότηση.Την αξιοποίησα παίρνοντας το k800i 120� περίπου φθηνότερα.Αυτό που δεν είχα ρωτήσει είναι πότε θα μου έρθει η επόμενη επιδότηση.Εγώ περίμενα το Νοέμβρη του 2008,μάταια όμως.Μου είπαν για το Φεβρουάριο του 2009,κάτι το οποίο δεν μου άρεσε.Πρόσφατα ρώτησα σε καταστήματα wind στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι θα έχω επιδότηση που ξεκινάει από τα 72�, ενώ είχα 15 μήνες σε πρόγραμμα ακριβότερο απ'οτι πριν (ήμουν στον 180 και πήγα στο flexy 40).Είδα και την προσφορα του Γερμανού με 50% στις συσκευές και είπα να πάρω το HTC Touch HD στα 350�.Αφού έκανα την αίτηση, σήμερα με πήραν απο wind και με ρώτησαν αν είμαι δυσαρεστημένος...Αφού τους τα είπα ένα χεράκι για κάτι τραγικά άσχετα κοριτσάκια που έχουν στα καταστήματα(έδωσα διευθύνσεις και ονόματα...) μου είπε η κοπέλα ότι μου δίνουν επιδότηση 300� και το HD βγαίνει στα 329 + μια μείωση στο πάγιο 5� το μήνα!!!Έστω και τελευταία στιγμή θέλω να πω ένα μπράβο στη wind όχι μόνο για την πολύ καλή προσφορά την οποία μάλλον θα αξιοποιήσω, αλλά και το γεγονός ότι έδειξαν να σέβονται εμένα και τα λεφτά μου που δίνω σαν καταναλωτής απ'το 2004

 

Συγνώμη κιόλας και χωρίς παρεξήγηση, τους συγχαίρεις γιατί σου κάναν καλή προσφορά μόνο όταν κατάλαβαν ότι θα φύγεις? Γιατί και εμένα την ίδια καλή μου κάναν

σήμερα το πρωί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μόλις είδαν την αίτηση φορητότητας (περίπου 40 ευρώ λιγότερο από ότι θα έδινα στην άλλη εταιρία για το ίδιο κινητό). Δεν θα ήταν προτιμότερο να σου δίναν σε κανονικούς ρυθμούς αντί για 72 ευρώ, μια πιο καλή επιδότηση, να σε βάζαν στις προσφορές τους ή να σου λέγαν ας πούμε + τόσο στην επιδότηση σου για κάθε συνεχόμενο χρόνο που μας τιμάς?

 

Για να μην λέμε μόνο την wind βέβαια, η cote έδωσε στη μάνα μου 20 ευρώ επιδότηση για μια σύνδεση των 30 ευρώ το μήνα για ανανέωση ας πούμε .....

 

Λοιπόν αφήστε όλοι τα συμβόλαια σας ελέυθερα όσο μπορείτε και κάντε ότι συμφέρει την τσέπη σας ανά περίοδο, αυτή είναι η γνώμη μου.

 

Πάντως εγώ, δεν την δέχτηκα την προσφορά, γιατί το στυλάκι "θα σας δώσουμε ως δια μαγείας τόση επιδότηση, αν πάτε να διακόψετε την φορητότητα" το θεωρώ απαράδεκτο ! Άσε που προσωπικά δεν πείστηκα ότι και να το κανα, δεν θα περνά τελικά μόνο 72 ευρώ... (και εγώ τόση επιδότηση είχα :) )

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο έκανε η wind ... αλλά δεν με χάλασε καθόλου... πήγα κια ακύρωσα την φορητότητα που είχα κάνει στην κόκκινη εταιρεία...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...