Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περα απο την προσφορα που εσκισε κυριολεκτικα με τεραστια διαφορα σε σχεση με τις αλλες εταιριες..

Το θεμα ειναι λογω μεγαλης κινητικοτητας το συστημα παρελυσε!

Παρολαυτα δεν θα πω πολλα,αλλα ελπιζω η εταιρια να αναλαβει καθε ευθηνη και ολοι οι συνδρομητες που μαζεψε το σαββατο να φυγουν ευχαριστημενοι διοτι ειναι αρκετοι αυτοι που δεν παρελαβαν συσκευες.

 

και ελπιζω η επομενη προσφορα να ειναι πιο καλα οργανωμενη. οκ? :wink:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή μου:μην κάθεσαι να περιμένεις την οποιαδήποτε προσφορά! :)

 

Αν έχεις πραγματική ανάγκη για νέα συσκευη και νέα σύνδεση τότε πήγαινε στην Vodafone που έχει και την καλύτερη προσφορά αυτήν τη στιγμή!Μην μπεις στο τριπάκι να περιμένεις προσφορές από οποιονδηποτε! :)

εγω πηγα εκει μια και δεν προλαβα την wind.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την προσφορα που εσκισε κυριολεκτικα με τεραστια διαφορα σε σχεση με τις αλλες εταιριες..

Το θεμα ειναι λογω μεγαλης κινητικοτητας το συστημα παρελυσε!

Παρολαυτα δεν θα πω πολλα,αλλα ελπιζω η εταιρια να αναλαβει καθε ευθηνη και ολοι οι συνδρομητες που μαζεψε το σαββατο να φυγουν ευχαριστημενοι διοτι ειναι αρκετοι αυτοι που δεν παρελαβαν συσκευες.

 

και ελπιζω η επομενη προσφορα να ειναι πιο καλα οργανωμενη. οκ? :wink:

 

Αυτό ευελπιστούμε και εμείς! Άγρυπνος θα μείνω απόψε. Κατα τα άλλα ευθύνη έχουν και οι υπάλληλοι - ιδιοκτήτες των καταστημάτων. Γιατί σε κάποια λέγανε δεν παραγγέλνουμε και σε κάποια το συνηστούσαν...

Link to comment
Share on other sites

ξετιναξα ολες τις wind στα τρικαλα και καταλαβα ενα πραγμα οτι αν εχεις μεσο ολα γινονται στο ενα σου λεω επαιρναν τους φιλους τους και τους ρωτουσαν τα αφμ εχω και την συνομιλια ηχογραφημενη τι λεμε τωρα δεν νομιζω οτι θα παρω κινητο ακομα και απο αυτες τις προσπαθιες αλλα σιγουρα καποια προσφορα θα κανει η wind δεν υπαρχει περιπτωση...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο...

Δεν έγινε και τπτ αν δεν πήρατε μια συσκευή 600+ ευρώ

(που σε ένα χρόνο θα είναι ξεπερασμένη εδώ που τα λέμε...)

Ούτε θα ολοκληρώσει την ύπαρξή σας αυτή η συσκευή ούτε αποτελεί ένα πια τόσο εκπληκτικό τρόπαιο... σιγά τα ωά δηλαδή

Οι μόνοι κερδισμένοι είναι αυτοί που πραγματικά χρειάζονταν τις δυνατότητες μιας τέτοιας συσκευής και την απόκτησαν σε καλύτερη τιμή (360€)

Βέβαια, αυτοί συνήθως έχουν και τα χρήματα να την αποκτήσουν... (ο κυρ-Μητσος ο μανάβης τι το χρειάζεται το internet on the go, και το a-GPS...)

 

Εντάξει, είναι πολύ εύκολο να παρασυρόμαστε από τις νέες τεχνολογίες κτλ. αλλά σκεφτείτε και λίγο τι πραγματικά χρειάζεστε...

και βρείτε άλλους τρόπους να γίνετε ευτυχισμένοι, η υπερκατανάλωση δεν είναι ο δρόμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσύ βρήκες το εν λόγω φόρουμ για να κάνεις θεωρία περί υπρκαταναλωτισμού και να μας πεις να βρούμε την ευτυχία αλλού? Τι να πω...
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από καταστήματα Wind σήμερα μου είπαν ότι είναι πολύ πιθανό μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να επαναληφθεί αντίστοιχη προσφορά. Μακάρι...

Ερώτηση άσχετη με την προσφορά του Σαββάτου: Εάν έχεις κάνει σύνδεση και ακόμη δεν έχεις παραλάβει την συσκευή, σε περίπτωση που θελήσεις να κόψεις την σύνδεση, πρέπει να πληρώσεις κάτι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρά γιατι μιλαμε για κάτι που τελειωσε?

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ......

Να κλειδώσει το θέμα στο οποίο συζητάμε για συμβόλαια της Wind? :blink: Μάλλον κάποιο λάθος έκανες... :p ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Να κλειδώσει το θέμα στο οποίο συζητάμε για συμβόλαια της Wind? :blink: Μάλλον κάποιο λάθος έκανες... :p ;)

 

ΩΧ :X

ΣΩΣΤΑ!!!

 

νόμιζα οτι ηταν μονο για την προσφορα!!!

 

οχι. Να μην κλειδωθεί!! :p

Link to comment
Share on other sites

Από καταστήματα Wind σήμερα μου είπαν ότι είναι πολύ πιθανό μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να επαναληφθεί αντίστοιχη προσφορά. Μακάρι...

Ερώτηση άσχετη με την προσφορά του Σαββάτου: Εάν έχεις κάνει σύνδεση και ακόμη δεν έχεις παραλάβει την συσκευή, σε περίπτωση που θελήσεις να κόψεις την σύνδεση, πρέπει να πληρώσεις κάτι?

 

 

Δύσκολα ερωτήματα..Θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα!Νομίζω πως απ’τη στιγμή που δεν έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση(εφόσον δεν περάστηκε το ΙΜΕΙ της συσκευης στο συστημα)έχουν δυνατότητα να την ακυρώσουν!

 

Εκτός κι αν ενεργοποιήθηκε η σύνδεση...Οποτε,τότε.......είτε επιστρέφεις το ποσό της συσκευής ολόκληρο είτε πληρώνεις τα πάγια 12 μηνών :cry:

Link to comment
Share on other sites

Από καταστήματα Wind σήμερα μου είπαν ότι είναι πολύ πιθανό μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να επαναληφθεί αντίστοιχη προσφορά.

 

Σε μικρό χρονικό διάστημα... αντίστοιχη προσφορά...

 

Δυστυχώς μέχρι τότε οι περισσότεροι θα έχουν πάει αλλού. Δεν λέω, η Wind τους τίναξε όλους στον αέρα με αυτό του Σαββάτου (και μπράβο της) αλλά αν δεν ανταπαντήσει άμεσα, θα χάσει τις εντυπώσεις και αυτούς που ψήθηκαν το Σάββατο και δεν πήραν τίποτα. Αφήστε που του Σαββάτου δεν το πήραν και πολλοί χαμπάρι (από αυτους που δεν ασχολούνται με fora κτλ)

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσύ βρήκες το εν λόγω φόρουμ για να κάνεις θεωρία περί υπρκαταναλωτισμού και να μας πεις να βρούμε την ευτυχία αλλού? Τι να πω...

 

τι να πεις εσύ και τι να πω και εγώ...

 

Το μέρος μια χαρά είναι. Εσύ δηλαδή όταν μιλάς για συγκεκριμένα θέματα βρίσκεσαι και σε συγκεκριμένο χώρο? Για πολιτική ας πούμε πας έξω από τη βουλή, για τον τουρισμό πας στη Μύκονο κτλ. Δεν έτυχε ποτέ ενώ μιλάς με τους φίλους σου για κάτι συγκεκριμένο να κάνεις μια θεώρηση λίγο πιο γενική που περιλαμβάνει το θέμα? Θεώρησε το forum σαν μια μεγάλη παρέα λοιπόν.

 

Κοίτα φίλε, ούτε να την πω σε κανέναν αποσκοπούσα, ούτε να σας ταράξω τόσο. Ίσα ίσα το αντίθετο. Επειδή είδα ότι αρκετοί αγχώθηκαν πολύ με το θέμα (άλλος πήγε σε 10 καταστήματα, άλλος ρώτησε 50, άλλος δεν θα κοιμηθεί περιμένοντας την επόμενη προσφορά) ήθελα να υπενθυμίσω κάτι που ξέρουμε όλοι, απλά είναι φυσικό να το ξεχνάς μέσα στη ρουτίνα της καθημερινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως να δωσω ενα μπραβο στην wind που ξυπνησε τους αλλους 2, αλλα εμενα και αρκετους αλλους δεν προλαβε να μας κανει πελατες της γιατι η προσφορα της ηταν για λιγες ωρες και οχι μερες!:D
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia.ego doulevo se katastima wind stin thessaloniki to opoio exo tin tyxi i tin atyxia na einai kleisto logo anakainisis apo ta episodeia (opoios katalave katalave) kai aisthanomai poly atyxos pou den leitourgousame gia na paro kai ego ayto pou thelo protos.ektos aytou einai nomimotato kai logikotato na kratiseis mia syskevi eite gia pelati eite gia filo an endiaferthei afou oti tha kaneis esy tha to kanei kai ekeinos.katalavate.kai anoixta na masta prota tous dikous mou tha voleva opos kanane ola ta magazia.ayti einai i alitheia kai ayto kanoun olloi.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αλλο ειναι να κρατατε ΟΛΕΣ τις καλες συσκευες για παρτυ σας και αλλο 2-3...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia.ego doulevo se katastima wind stin thessaloniki to opoio exo tin tyxi i tin atyxia na einai kleisto logo anakainisis apo ta episodeia (opoios katalave katalave) kai aisthanomai poly atyxos pou den leitourgousame gia na paro kai ego ayto pou thelo protos.ektos aytou einai nomimotato kai logikotato na kratiseis mia syskevi eite gia pelati eite gia filo an endiaferthei afou oti tha kaneis esy tha to kanei kai ekeinos.katalavate.kai anoixta na masta prota tous dikous mou tha voleva opos kanane ola ta magazia.ayti einai i alitheia kai ayto kanoun olloi.

πιστεψε με φιλε μου οτι δεν θα προλαβαινες καν να ασχοληθεις με τους δικους σου!

προσωπικα μονο εναν βολεψα και του εκανα τηλεφωνικα την αιτηση.

φαντασου οτι κι εγω ηθελα για μενα..και ειπα χαλαλι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΙΛΑΚΟ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΒΟΛΕΨΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με φιλε μου οτι δεν θα προλαβαινες καν να ασχοληθεις με τους δικους σου!

προσωπικα μονο εναν βολεψα και του εκανα τηλεφωνικα την αιτηση.

φαντασου οτι κι εγω ηθελα για μενα..και ειπα χαλαλι.

 

Billako σας είπαν από την wind τι θα γίνει τελικά με όσους έκαναν "παραγγελεία";

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω μια ενημερωση απο χθες οτι θα δωθουν 8 μοντελα οχι υψηλης αξιας .....

Όσοι έχουν εγκεκριμένα συμβόλαια τα οποία δεν έχουν ακόμα ενεργοποιηθεί, σε περίπτωση άρνησης παράδοσης της συσκευής ή αντιπρότασης για μια άλλη, μικρότερης αξίας, μπορούν κάλλιστα να προβούν σε καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, στον Συνήγορο του Καταναλωτή, στο ΙΝΚΑ και στην ΕΕΤΤ, για παραπλανητική διαφήμιση, δόλο και απάτη!

 

Έλεος δηλαδή, δεν φτάνει που ξεσηκώσανε όλο το κόσμο, τούς κοροϊδεύουν και από πάνω?!

 

Sorry, αλλά να λέμε τα σύκα σύκα, και τη σκάφη σκάφη...

Link to comment
Share on other sites

Όταν διακόπτεις μια σύνδεση που έχεις κάνει πρέπει εκτός από την επιδότηση που έχεις πάρει, να πληρώσεις και τα πάγια των υπόλοιπων μηνών?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι.πληρώνεις ενα ποσοστό της επιδότησης ανάλογα με τους εναπομείναντες μήνες

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στην περίπτωση μου (ακόμη δεν έχω παραλάβει το κινητό) δεν θα πληρώσω τίποτα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι.πληρώνεις ενα ποσοστό της επιδότησης ανάλογα με τους εναπομείναντες μήνες

 

Ξέρει κανείς ποια είναι ακριβώς αυτά τα ποσοστά για τους τελευταίους μήνες, και αν είναι κοινά για όλες τις εταιρίε?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...