Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με λίγα λόγια η wind έριξε τον κράχτη για όλες τις συσκευές δωρεάν με πάγιο άνω των 30€ και την κράτησε 2 μέρες ακριβώς και στα καπάκια ξεκίνησε την ίδια προσφορά αλλά με περιορισμό τα 300€ επιδότηση. Στα όρια τις νομιμότητας αφού στην διαφήμιση της αρχικής προσφοράς είχε πει οτι η προσφορά ισχύει για λίγες μέρες ενώ κράτησε μόνο 2 και την 3η μέρα (στο καπάκι δηλαδή) έβγαλε νέα με την ίδια εμφάνιση και λόγια αλλά με περιορισμό τα 300€. Κακό αυτό για τον μέσο καταναλωτή που μπορεί εύκολα να ξεγελαστεί και να πάει στο κατάστημα νομίζοντας οτι ακόμα ισχύει η απεριόριστη επιδότηση ενώ τελικά θα του πουν μέχρι 300. Ότι έκανε κάποτε και με το nonstop αλλά κράτησε λίγους μήνες η αρχική προσφορά και έβγαλε δελτίο τύπου που εξηγούσε οτι την τροποποιεί λόγω κατάχρησης κτλ.

Το ότι η Wind έχει περιορισμό τα 300€ επιδότηση με πάγιο άνω των 30€ είναι κάτι επίσημο; Και όταν λες μέχρι 300 εννοείς ότι μπορεί να και λιγότερο με πάγιο των 30€;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ Η WIND ΕΦΕΡΕ ΤΟ NOKIA 5800?

ναι υπαρχει,προφανως απο αρχες του μηνα θα ειναι διαθεσιμο και στα καταστηματα. δεν ειναι κατι σιγουρο ομως λογω αποκλειστικοτητας απο τον ανταγωνισμο.

 

Σχετικα με την προσφορα του Σαββατου,μη νευριαζεται..διαβασα διαφορα και μενω εκπληκτος.

αυτες οι προσφορες ειναι παρα πολυ καλες για τους συνδρομητες και καλο ειναι να το κανουν οι εταιριες 2-3 χρονο. εστω και για λιγες ωρες,εστω και απροειδοποιητα.

Συμφωνα παντως με πληροφοριες,απο την στιγμη που βγηκε το σποτακι στην τηλεοραση..Το Σαββατο απο τις 9 το πρωι ως τις 9:07 η εταιρια επιασε αυτα που ειχε ως σκοπο να πιασει!

Για ακομα μια φορα μας εντυπωσιασε,γιατι σαν να ειχαμε ξεχασει τους συνδρομητες συμβολαιου.

Συνεχιζω ομως να ελπιζω οτι δεν θα μεινει κανενας δυσαρεστημενος πελατης!

 

και κατι ακομα,δυστηχως ή ευτυχως ακομα και αν κρατησε λιγες ωρες η προσφορα και να συνεχιζοταν δεν θα ηταν εφικτη. πρωτον γιατι αδεισαν πολλες αποθηκες απο καταστηματα και 2ον αν προχωρουσαν σε παραγγελιες θα υπηρχε μεγαλυτερος σαλος.

αυτα απο μενα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ίσχυσε Μ Ι Σ Η μέρα... Στην Θεσσαλονίκη, Καβάλα και Βόλο τουλάχιστον... Α, και στην Αγ. Παρασκευή Αθήνας...
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει,προφανως απο αρχες του μηνα θα ειναι διαθεσιμο και στα καταστηματα. δεν ειναι κατι σιγουρο ομως λογω αποκλειστικοτητας απο τον ανταγωνισμο.

 

Σχετικα με την προσφορα του Σαββατου,μη νευριαζεται..διαβασα διαφορα και μενω εκπληκτος.

αυτες οι προσφορες ειναι παρα πολυ καλες για τους συνδρομητες και καλο ειναι να το κανουν οι εταιριες 2-3 χρονο. εστω και για λιγες ωρες,εστω και απροειδοποιητα.

Συμφωνα παντως με πληροφοριες,απο την στιγμη που βγηκε το σποτακι στην τηλεοραση..Το Σαββατο απο τις 9 το πρωι ως τις 9:07 η εταιρια επιασε αυτα που ειχε ως σκοπο να πιασει!

Για ακομα μια φορα μας εντυπωσιασε,γιατι σαν να ειχαμε ξεχασει τους συνδρομητες συμβολαιου.

Συνεχιζω ομως να ελπιζω οτι δεν θα μεινει κανενας δυσαρεστημενος πελατης!

 

και κατι ακομα,δυστηχως ή ευτυχως ακομα και αν κρατησε λιγες ωρες η προσφορα και να συνεχιζοταν δεν θα ηταν εφικτη. πρωτον γιατι αδεισαν πολλες αποθηκες απο καταστηματα και 2ον αν προχωρουσαν σε παραγγελιες θα υπηρχε μεγαλυτερος σαλος.

αυτα απο μενα.

 

Φίλε Billako εσύ καλά τα λες. Και όντως ήτανε πολύ καλή η προσφορά. Ειδικά για εμένα που δεν είχα και σύνδεση κουτί μου ήρθε. Το θέμα είναι πως με πήραν στο λαιμό τους απο το κατάστημα του Κορυδαλλού. Αν μου λέγανε δεν γίνεται, ο Κορυδαλλός έχει 3 καταστήματα σε απόσταση 1 χιλιομέτρου...Και πήγα και σχετικά πρωί, 11 η ώρα. Τέλος πάντων περιμένω να δω τι μέλη γεννέσθαι για να αποδόσω ευθήνες.

 

Όσο για τον φίλο παραπάνω που λέει, όσοι δεν πήραν ζμιωθήκαν, στην δική μου περίπτωση φίλε σαφώς και ζημιώθηκα. Όχι πως είχα και πριν την δωρεάν συσκευή, αλλά πρώτον έχασα χρόνο και ψυχολογία και δεύτερον ΑΜΕΣΑ εξ αιτίας των πωλητών της Wind κυνδινεύω να χάσω μια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι να τρελαθω με αυτα που ακουω ,περνω τηλ. στα κεντρικα μου λενε το καταστημα,περνω τηλ το καταστημα μου λενε τα κεντρικα.Σημερα τους ξαναπερνω στα κεντρικα μου λενε το καταστημα κ παλι τους εξηγω κ παλι απο την αρχη κ μου λενε θα καλεσουμε εμεις το καταστημα :X:X αν κ ειναι franchise (πως γραφεται αυτο το καταστημα) :blink::blink:, εκ τι εγινε λεω εγω WIND ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Ελεος μου επαν θα με παρουν σε μιση ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα δωρεάν κινητά συνεχίζετε μέχρι τις 31/1.:)

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;:lol: (εκτός αν εννοείς την προσφορά με τα 8 φθηνά κινητά).

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας αντικείμενο και φεύγοντας από τις δωρεάν συσκευές και τις προσφορές μερικών ωρών θέλω να κάνω μία παρατηρηση σχετικά με την έκπτωση στο λογαριασμό που επιλέγει κάποιος αντί επιδότησης συσκευής.

 

Τί συμβαίνει με το τέλος κινητής εαν με την έκπτωση ο λογαριασμός πέφτει κάτω από το όριο;

Να τι παρατηρησα στον τελευταιο μου λογαριασμό:

Έχω λογαριασμό πχ. 25Ε και κάνω χρήση άλλα 8Ε. Πάω στα 33 και χρεώνομαι 5Ε +ΦΠΑ τέλος κινητής. Με την έκπτωση όμως που μου αναγράφουν (-5,7Ε) ο λαγαριασμός μου πέφτει στα 27,3Ε. Όμως το τέλος κινητής ΔΕΝ επανέρχεται στα 2Ε+ΦΠΑ...:X

 

Τί ωραία που μας τα παίρνουν...:mad:

 

Το βρίσκετε λογικό;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;:lol: (εκτός αν εννοείς την προσφορά με τα 8 φθηνά κινητά).

Δεν ξέρω τι κινητά δίνει πάντως χθές το βράδυ έδειξε μια διαφήμιση που έλεγε δωρεάν κινητά μέχρι τις 31/1.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μου δινει το συσκευη το καταστημα κ μου λεει οτι δεν υπηρχε η συκευη διαθεσιμη,ομως μετα οταν του ειπα οτι την εφερε την συσκευη μπροστα μου η κοπελα κ ειχε κ αλλη μια συσκευη που εδωσε σε αλλο παληκαρι,τοτε μου ειπε ναι... αλλα δεν ηταν ενεργοποιημενο το imei της συσκευης.

Το θεμα ειναι οτι με ειχαν στο περιμενε μεχρι τωρα για να με παρουν τηλ. κ μιλησαμε τον υπευθυνο του καταστηματος κ μου ειπε το παραπανω κ τι μουλεει επιπλεον ΣΑΣ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ :blink::blink:,παιδια μου ερχοταν να παω εκει να γινει της τατανας ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,μουλεγανε απο δευτερα πως ακομα δεν εχουμε απαντησει απο τα κεντρικα ,ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ μαυριο θα κανω την καταγγελια στην γραμμη καταναλωτη θα στειλω φαξ ,τι αλλο μπορω να κανω διοτι μας δουλευουν.

 

Το καταστημα αυτο ειναι πανω στην Ιερα οδο στο Αιγαλεω .

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1260 ή 2106158000 (κεντρικό των καταστημάτων στο μαρούσι).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

aki na kanis katagelia k na to travixis sta akra.oxi gia mia kwlosiskeyh pu exases alla gia to kseftiliki k thn koroidia.na zitisis k signwmh pu den ixes gnwsto sto katasthma gia na su krathsi kamia 3-4 siskeyes na dialexis.k na kanis k katagelia sthn wind gia to sigekrimeno katasthma.o kathe xwriatakos anigi magazi k nomizi oti bori na koroideyi ton kosmo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1260 ή 2106158000 (κεντρικό των καταστημάτων στο μαρούσι).

 

Καλεσα κ μου ειπαν θα το προωθησουν κ θα εχω απαντησει σε 5-6 μερες:O .Αυριο θα κανω την καταγγελια κ απο οτι καταλαβα πραγατικα στα κεντρικα δεν υπαρχει προβλημα απλως κοροιδευουν στο συγκεκριμενο καταστημα κ ουτε στελκει κατι με Imei ,διοτι αλλα λεγανε οι υπαλληλοι που απλως περιμενα τηλ. τους κ αλλα αυτος που εχει το μαγαζι ειναι franshise (πως γραφεται :rolleyes:)

θα κανω αυριο την καταγγελια π[ηρα τηλ στο 1520κ μου ειπαν να στειλω φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την καταγγελία σου και περίμενε τηλεφώνημα από την wind. Παλιά σίγουρα θα σου έκαναν την σύνδεση με την συσκευή αυτή όπως θα την έκανες εαν δεν ήταν απάτη το κατάστημα. Τώρα δεν ξέρω...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις την απαντηση πριν κανεις την καταγγελια σου.....

Αν σου δωσουν λυση απο τα κεντρικα, ολα καλα.

Εαν οχι, τοτε κανεις οτι κινησεις πιστευεις σωστες!

Απλα να ξερεις οτι το 1260 δεν εχει την δυνατοτητα να δωσει αμεσα λυση σε τετοιου ειδους προβληματα, απλα δρα σαν μεσο καταχωρησης του προβληματος σου, το οποιο στη συνεχεια προωθειται στα αρμοδια ατομα για επιλυση. Αυτο μπορει να παρει λιγες μερες, ισως και λιγοτερες. θα συνιστουσα λιγη υπομονη μεχρι να δεις τι θα σου πουνε!

Link to comment
Share on other sites

oti kai na gini padws thn katagelia na thn kanis.h koroidia prepi na stamathsi kapia stigmh.eleos den imaste provata.an den borun h den xerun na kanun kala thn dulia tus as pane sto spiti tus.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να κοινοποιήσεις με fax την καταγγελία σου στο 2105100001 (fax wind κεντρικά)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

>> προσφορά ίσχυσε ουσιαστικά μόνο το Σάββατο και σύμφωνα με πληροφορίες η εταιρεία πραγματοποίησε τις συνδέσεις που θα έκανε σε περίοδο 10 ημερών>>http://www.capital.gr/articles.asp?showlist=0&catid=12&id=664177&expand=1
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα ειμαι στην δουλεια κ θα στειλω απο εκει ,επισης δουλευω σε τεχνικος σε καναλι (τηλεοραση) λετε να προσπαθησω να το φτασω μεχρι εκει? Τραβηγμενο δεν ειναι αλλα πο την αλλη μου την εχει σπασει η κοροιδια.
Link to comment
Share on other sites

σαν να μου φανηκε οτι ειδα και αλλη διαφιμηση που ελεγε παλι για δωρεαν αλλα δεν διευκρινιζε κατι
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει βγαλει και με 2 γιαγιαδες που λενε αχουουου αχουουου κοτσανα η διαφημιση του βατραχου.. κατι τετοιο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...