Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα, εαν μερικοι υπαλληλοι καταστηματων εβαλαν στην ακρη μερικες συσκευες για φιλους ,οικογενεια και γνωστους, προσωπικη μου εκτιμηση πως ειναι φυσικο, αναμενομενο και 100% οτι θα γινει.... και εγω εαν ημουν σε καταστημα, θα ηθελα να παρει η κοπελα μου ωραια συσκευη δωρεαν...γιατι οχι? Οπως επισης ειμαι σιγουρος οτι ετσι θα λειτουργουσε και η συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων εδω στην ιδια περιπτωση..........

 

Αποψη μου , παντα :cool:

Φυσικό και αναμενόμενο και καλά έκαναν από την μεριά τους αλλά δεν σημαίνει οτι δεν εκθέτουν την εταιρία στα μάτια του πελάτη επειδή έχουν πολύ περιορισμένο αριθμό συσκευών ώστε να θεωρήσουμε οτι ένα υπολογίσιμο ποσοστό πάει προς τους "δικούς τους". Δηλαδή δεν νομίζω πως στους όρους του franchise να προβλέπεται ιδιαίτερη μεταχείριση σε τόσο εμφανές ποσοστό σε περίοδο περιορισμένης διάρκειας προσφοράς και σε περίπτωση επίσημους ερωτήματος προς την wind νομίζω πως θα το κατέκρινε :)

Ασχέτως τι θα έκανε ο καθένας μας. Και εγώ το ίδιο θα έκανα. ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οι καλοί πελάτες είναι λογικό να προτιμούνται απο τους ευκαιριακούς αλεξιπτωτιστές, μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση οι αλεξιπτωτιστές είναι τα κολλητάρια των υπαλλήλων :lol: ! Ξέρω πολλούς καλούς πελάτες που έμειναν με το αγγούρι στο χέρι ...
Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά μετά το κάζο που έφαγε τόσος κόσμος, δεν βλέπω να τους προτιμήσουν πολλοί ...

 

κάζο γιατί δεν προλάβαμε κάτι που ήταν πράγματι ΔΩΡΕΑΝ? Τί άλλο θα ακούσουμε εδώ πέρα. Τεσπα, για όποιον θέλει να κάνει φορητότητα ή νέα σύνδεση νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη περίοδος... για τρεις ημέρες ακόμα... Είτε της Voda είτε της WIND είτε της cote (50% έκπτωση..)

Link to comment
Share on other sites

βλεπει κανεις αλλος lost?!??!?!?!?μολις επαιζε μια διαφημηση αλλα την προλαβα στο τελος...ελεγε ελλατε τωρα στην wind και κρατηστε των παλιο σας αριθμο...μηπως εχουμε νεο κυκλο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως έπεσε διαφήμιση στη TV για 300 ευρώ έκπτωση για λίγες ημέρες.... 31/1/09. Σαν την VODA..

 

Όντως ισχύει, είδα κι εγώ την διαφήμιση. Αλλά έχοντας κάνει πολύ καλύτερη προσφορά το Σάββατο η wind, δεν με εντυπωσιάζει η νέα προσφορά και θα αισθανθώ "κορόιδο" αν πάω σε αυτή. Για 'μένα είναι όλα η τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω για την διαφημιση, ειναι ιδιες προυποθεσεις με της voda.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς η ίδια προσφορά με Vodafone!

 

Αν κάποιος πάντως θέλει να κάνει σύνδεση μόνο και μόνο για να πάρει συσκευή και δεν τον ενδιαφέρει η σύνδεση,συμφέρει και πάλι να πάει Vodafone.

 

Στην Wind δεν επιτρέπεται μετάβαση σε μικρότερο πρόγραμμα συμβολαίου αν δε συμπληρωθεί χρονος.Στην Vodafone επιτρέπεται μετάβαση μετα από 3 μήνες σε χαμηλότερο πρόγραμμα(το χαμηλότερο δυνατό είναι το Vodafone 10)και στον 1 μήνα μετάβαση σε πρόγραμμα χαμηλότερης αξίας του ίδιου group(π.χ. από Ευέλικτο 40 σε Ευέλικτο 20).

 

Άρα,καποιος που θελει σύνδεση μόνο και μόνο συσκευή,μπορεί να κάνει πιο πολλές-ας μου επιτραπεί η έκφραση-πατεντιές στην Vodafone ώστε να μην πληρώσει σχεδόν τίποτα επιπλέον μέσω της σύνδεσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα,καποιος που θελει σύνδεση μόνο και μόνο συσκευή,μπορεί να κάνει πιο πολλές-ας μου επιτραπεί η έκφραση-πατεντιές στην Vodafone ώστε να μην πληρώσει σχεδόν τίποτα επιπλέον μέσω της σύνδεσης ;)
dhl...........
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια η wind έριξε τον κράχτη για όλες τις συσκευές δωρεάν με πάγιο άνω των 30€ και την κράτησε 2 μέρες ακριβώς και στα καπάκια ξεκίνησε την ίδια προσφορά αλλά με περιορισμό τα 300€ επιδότηση. Στα όρια τις νομιμότητας αφού στην διαφήμιση της αρχικής προσφοράς είχε πει οτι η προσφορά ισχύει για λίγες μέρες ενώ κράτησε μόνο 2 και την 3η μέρα (στο καπάκι δηλαδή) έβγαλε νέα με την ίδια εμφάνιση και λόγια αλλά με περιορισμό τα 300€. Κακό αυτό για τον μέσο καταναλωτή που μπορεί εύκολα να ξεγελαστεί και να πάει στο κατάστημα νομίζοντας οτι ακόμα ισχύει η απεριόριστη επιδότηση ενώ τελικά θα του πουν μέχρι 300. Ότι έκανε κάποτε και με το nonstop αλλά κράτησε λίγους μήνες η αρχική προσφορά και έβγαλε δελτίο τύπου που εξηγούσε οτι την τροποποιεί λόγω κατάχρησης κτλ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαφωνησω με ορισμενους εδω...1.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ θα κρατησει τα τηλεφωνα για την παρεα του την κοπελα του να δουλευει τοτε με αυτους καθημερινα να δουμε ποσο καιρο θα το κρατησει το μαγαζι ..ειναι κριμα να δυσφημειται μια μεγαλη προσφορα και μια εταιρεια απο την λαθος νοοτροπια ορισμενων που δηλωνουν και συνεργατες της WIND... ελπιζω καποια στελεχη της να βλεπουν τι γραφεται εδω ...δευτερον θελωνα πω οτι εγω στο καταστημα που πηγα ετυχα αμεσης εξυπηρετησης και πραγματικα πηρα το τηλεφωνο που ηθελα δωρεαν..τριτον ηταν μια μεγαλη προσφορα που κυριολεκτικα τους επιασε στον υπνο ολους και φυσικα καταλαβαινω την στεναχωρια ορισμενων αλλα δεν πιστευω οτι κοροιδεψαν κανεναν ...και τελος εδω ειναι καλο να ασχολουμεστε με τα συμβολαια της wind και οχι με ανακοινωσεις του τυπου ολοι στην vodafone ...
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω σε wind από voda που είμαι τώρα με τον ίδιο αριθμό για να πάρω την προσφορά των 300 ευρώ. Κάνοντας το συμβόλαιο με 30 ευρώ πάγιο σε πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ σε άλλο πρόγραμμα για να ρίξω το πάγιο. Αν το κάνω αυτό θα πρέπει να πληρώσω κάτι επειδή πήρα την επιδότηση των 300 ευρώ με την υποχρέωση να πληρώνω πάγιο άνω των 30 ευρώ ???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

h davatzidikh kata th gnwmh mu nootropia,tu exw gnwsto k tha exipiretithw se varos allwn k oxi kata protereothta epidh tixeni na iparxi mia gnwrimia prepi na stamathsi epitelus.ine to megalitero digma koblex k egwkedrismu.an to kathe magazi duleye mono me tus gnwstus k filus k oxi me ton kathe ena (alexiptotistes opws areskode kapii na lene) tote den tha eprepe na iparxi marketing k diafhmish.o kathenas tha enhmerwne tus gnwstus k tus kolitus tu k tha ginotan mia xara h dulia olwn.lipame gia thn nootropia merikwn neoelinwn pu thewrun oti epidh exun ena gnwsto se kapio katasthma ine se pleonektki thesh enadi kapiwn allwn.to koblex,h vlaxomagia k h vlakia exun kapio orio.prospathiste meriki na mhn to pernate, ektitheste.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάζο γιατί δεν προλάβαμε κάτι που ήταν πράγματι ΔΩΡΕΑΝ? Τί άλλο θα ακούσουμε εδώ πέρα. Τεσπα, για όποιον θέλει να κάνει φορητότητα ή νέα σύνδεση νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη περίοδος... για τρεις ημέρες ακόμα... Είτε της Voda είτε της WIND είτε της cote (50% έκπτωση..)

 

Καζο γιατι λογω της μικρης διαρκειας και μικρου αριθμου συσκευων βολευτηκαν οι εργαζομενοι στα καταστηματα και οι κολλητοι τους, καθως και ελαχιστοι που ετυχε να βρεθουν στα καταστηματα.

Οι προσφορες της Vodafone και τωρα και της Cosmote ειναι πιο τιμιες - αρκετες μερες και οποια συσκευη θελεις, οχι οτι σαβουρα ειχανε περσινο στοκ στο καταστημα...

Link to comment
Share on other sites

dhl...........

 

Υποθετικά όλα αυτά,έτσι;(Φυσικά,μπορούν να υλοποιηθουν) ;)

 

Κάνεις π.χ. σύνδεση στο Ευέλικτο 30.Έχουμε:30 ευρώ συν 2.38 ευρώ φόρος.Σύνολο:32.38 ευρώ.

 

Μετά τον 1ο μήνα και για 2 μήνες πας στο Ευέλικτο 20(20 ευρώ πάγιο συν 2.38 φόρος επί 2΄μήνες 44,76 ευρώ).

 

Τους υπόλοιπους 9 μήνες πας στο Vf 10 με πάγιο 11,31 και φόρο 2,38 ευρώ.

 

Το σύνολο όλων:περί τα 200 ευρω΄περίπου ;)

 

 

Μα κάθε επιφύλαξη βέβαια,αφού μπορεί αύριο η Vodafone να πει ότι καταργεί τις αλλαγές αυτές,έτσι;

 

Το θέμα είναι ότι η Wind ακομη δεν επιτρέπει μετάβαση σε πρόγραμμα χαμηλότερου παγίου αν δεν κλείσει χρόνος..Την κράζουν μέχρι και οι υπάλληλοι των καταστημάτων της κι αυτήν ακόμη εκεί...Τι να πεις... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ Η WIND ΕΦΕΡΕ ΤΟ NOKIA 5800?

 

ανεπισημα και απο οσα με ενημερωσαν στο 1260 σημερα, επειδη ετυχε και με πηραν για την αναβαθμιση στης συνδεσης μου, τους ρωτησα και μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμο στα 312ευρω (37 ευρω λιγοτερα απο τη voda) και οτι μπορω να το παραγγειλω απο καταστημα ασχετα εαν δεν εχει ερθει ακομα στα καταστηματα.

 

***ολα τα παραπανω απο το 1260, τωρα αυριο πρωι θα ρωτησω και σε καταστηματα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω σε wind από voda που είμαι τώρα με τον ίδιο αριθμό για να πάρω την προσφορά των 300 ευρώ. Κάνοντας το συμβόλαιο με 30 ευρώ πάγιο σε πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ σε άλλο πρόγραμμα για να ρίξω το πάγιο. Αν το κάνω αυτό θα πρέπει να πληρώσω κάτι επειδή πήρα την επιδότηση των 300 ευρώ με την υποχρέωση να πληρώνω πάγιο άνω των 30 ευρώ ???

 

νομιζω μετα απο 8 μηνες μπορεις να κανεις πιο χαμηλο παγιο !

αν ηταν ολοι απο τον επομενο μηνα θα το καναν με 0 παγιο ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση....ολοι λετε οτι η προσφορα ισχυσε για 2 ημερες....

δλδ ισχυε και την δευτερα?συγκεκριμενα πηγα σε καταστημα στις 9.00 και πηραν τηλ. και μου ειπαν οτι η προσφορα ισχυε κανονικα.μου κρατησε φωτοτυπια ταυτοτητας και μου ειπε να περασω αργοτερα να υπογραψω συμβολαιο και να παρω τη συσκευη μου...αλλα κατα τις 12.00 επικοινωνησαν και μου ειπαν οτι ειχαν καταλαβει λαθος και ειχε ληξει το σαββατο στις 18.00 τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση....ολοι λετε οτι η προσφορα ισχυσε για 2 ημερες....

δλδ ισχυε και την δευτερα?συγκεκριμενα πηγα σε καταστημα στις 9.00 και πηραν τηλ. και μου ειπαν οτι η προσφορα ισχυε κανονικα.μου κρατησε φωτοτυπια ταυτοτητας και μου ειπε να περασω αργοτερα να υπογραψω συμβολαιο και να παρω τη συσκευη μου...αλλα κατα τις 12.00 επικοινωνησαν και μου ειπαν οτι ειχαν καταλαβει λαθος και ειχε ληξει το σαββατο στις 18.00 τελικα τι ισχυει?

 

Δευτέρα πρωϊ που μίλησα με το κατάστημα της περιοχής μου, μου είπαν πως είχε λήξει... :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...