Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά πιο πιθανό θα ήταν στο Γερμανό πλάκα πλάκα παρά στο πλαίσιο που δε συνεργαζόταν ποτέ με τη wind :lol::p

Αλήθεια;:blink:Δεν γίνονται εξαργυρώσεις επιδοτήσεων στα καταστήμα ''Πλαίσιο'';:worry:Αν είναι έτσι συγνώμη για την παραπληροφόρηση.:O

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια;:blink:Δεν γίνονται εξαργυρώσεις επιδοτήσεων στα καταστήμα ''Πλαίσιο'';:worry:Αν είναι έτσι συγνώμη για την παραπληροφόρηση.:O

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν γίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Νόμιζα ότι θα περιοριζόμουν μόνο στις συσκευές των καταστημάτων της εταιρίας. Οι εταιρίες που κάνουν και συνδέσεις όπως λέτε έχουν πρόσβαση στο σύστημα για να δουν τη συνολική επιδότηση ή θα πρέπει να τους πάω εγώ κάποιο χαρτί?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Νόμιζα ότι θα περιοριζόμουν μόνο στις συσκευές των καταστημάτων της εταιρίας. Οι εταιρίες που κάνουν και συνδέσεις όπως λέτε έχουν πρόσβαση στο σύστημα για να δουν τη συνολική επιδότηση ή θα πρέπει να τους πάω εγώ κάποιο χαρτί?

Αν εννοείς αν μπορείς μέσω των καταστημάτων Wind να δεις την επιδότηση σου η απάντηση είναι ''Ναι'' και δεν χρειάζεσαι κανένα απολύτως χαρτί ούτε για να μάθεις πόσο επιδότηση έχεις ούτε για να την εξαργυρώσεις.Απλώς θα πρέπει να βάλεις μια υπογραφή ότι δέχεσαι να παραμείνεις στην εταιρεία για άλλους 12 μήνες με κάποιους όρους.:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ εαν στις συνεργαζόμενες εταιρίες μπορώ να δω το ποσό της επιδότησης. Δηλαδή εαν πχ. έχω cosmote, στον Γερμανό μπορώ να δω την επιδότησή μου ?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ εαν στις συνεργαζόμενες εταιρίες μπορώ να δω το ποσό της επιδότησης. Δηλαδή εαν πχ. έχω cosmote, στον Γερμανό μπορώ να δω την επιδότησή μου ?

 

Νομίζω πως ναι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

υπαρχει περιπτωση να κανει καμια προσφορα η wind αντιστοιχη με την cosmote για τα συμβολαια με ενα παγιο της ταξης των 5ευρω να εχει χρονο ομιλιας κ sms προς wind για ολο το 2009?

γιατι ναι μεν εκανε πριν τα χριστουγεννα αλλα οι 3 μηνες τελειωνουν...

ακουσε κανεις τιποτα??

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

υπαρχει περιπτωση να κανει καμια προσφορα η wind αντιστοιχη με την cosmote για τα συμβολαια με ενα παγιο της ταξης των 5ευρω να εχει χρονο ομιλιας κ sms προς wind για ολο το 2009?

γιατι ναι μεν εκανε πριν τα χριστουγεννα αλλα οι 3 μηνες τελειωνουν...

ακουσε κανεις τιποτα??

λογικά η wind είναι θέμα ημερών πιστεύω να απαντήσει στην cote, οπότε ανέμενε μέσα σε αυτη τη βδομάδα θα δουμε τη πρόταση της, μάλλον όπως και την άλλη φορά θα δουμε 600 λεπτά και sms προς wind

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στα προγράμματα χρήσης συμβολαίου: http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=277

 

Πείτε μου κάτι γιατί εαν δεν κάνω λάθος δεν πάμε καλά: σε όλα τα συμβόλαια το sms πήγε 0,12€;;;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται ναι, κριμα που δεν με βολευει καρτοκινητο, χρειαζομαι οπωσδηποτε συμβολαιο, αλλιως θα εκανα μετατροπη σε καρτοκινητο (εκανα ανανεωση πριν λιγες μερες) και δεν θα πληρωνα την επιδοτηση, γιατι συμφωνα με τους ορους του συμβολαιου, εαν γινει αυξηση πανω απο τον δεικτη τιμων καταναλωτη (που ειναι στην συγκεκριμενη περιπτωση για το Max 300 που εχω) μπορεις να καταγγειλεις αζημιως την συμβαση εντος ενος μηνος , αλλιως θεωρειται οτι αποδεχεσαι την αυξηση.

 

Με τις νεες μειωσεις στα καρτοκινητα, οσοι σας συμφερει , καντε μετατροπη και παρτε σαν εξτρα μπονους κερδους την επιδοτηση που δεν θα πληρωσετε (διαβαστε το συμβολαιο σας σχετικα με αυτο που ειπα για τις περιπτωσεις καταγγελιας της συμβασης!!!)

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι φανερό πως θα καλυφθούν οι τεράστιες μειώσεις στη καρτοκινητή... πλήρώνετε κορόιδα που χέτε συμβόλαια λέει και η wind στους συνδρομητές της. Επίσης δε ξέρω αν προσέξατε που λέει ότι οι χρεώσεις ισχύουν για παλιούς και νέους συνδρομητές άρα δε γλιτώνει κανένας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται ναι, κριμα που δεν με βολευει καρτοκινητο, χρειαζομαι οπωσδηποτε συμβολαιο, αλλιως θα εκανα μετατροπη σε καρτοκινητο (εκανα ανανεωση πριν λιγες μερες) και δεν θα πληρωνα την επιδοτηση, γιατι συμφωνα με τους ορους του συμβολαιου, εαν γινει αυξηση πανω απο τον δεικτη τιμων καταναλωτη (που ειναι στην συγκεκριμενη περιπτωση για το Max 300 που εχω) μπορεις να καταγγειλεις αζημιως την συμβαση εντος ενος μηνος , αλλιως θεωρειται οτι αποδεχεσαι την αυξηση.

 

Με τις νεες μειωσεις στα καρτοκινητα, οσοι σας συμφερει , καντε μετατροπη και παρτε σαν εξτρα μπονους κερδους την επιδοτηση που δεν θα πληρωσετε (διαβαστε το συμβολαιο σας σχετικα με αυτο που ειπα για τις περιπτωσεις καταγγελιας της συμβασης!!!)

καλα ε,φορτωσα παλι. εμ στα πινακακια ειναι λαθος τα wind max που τα μπερδεψαν εμ μας ξεσκισαν με τις χρεωσεις τους 0,0044. τωρα αν θεωρειτε καλο που το 600 εγινε 660 και το 300,330... δεν ξερω.

παντως το μετανοιωσα που ημουν στο 300 και πηγα στο 600.

F2G θελει η wind? εκει να παμε ολοι!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πονταρουν στο οτι κανενας δεν θα καταργησει το συμβολαιο εκμεταλευομενος τον ορο του συμβολαιου σχετικα με τις αυξησεις. Ποιος ασχολειται τωρα... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι φανερό πως θα καλυφθούν οι τεράστιες μειώσεις στη καρτοκινητή... πλήρώνετε κορόιδα που χέτε συμβόλαια λέει και η wind στους συνδρομητές της. Επίσης δε ξέρω αν προσέξατε που λέει ότι οι χρεώσεις ισχύουν για παλιούς και νέους συνδρομητές άρα δε γλιτώνει κανένας

 

Πως θα καλυφτουν οι βαρβατες επιδοτησεις που δοθηκαν πριν λιγες μερες? Μαζεψαν συνδρομητες, τωρα τα λεφτα που εφυγαν εκει απο καπου πρεπει να βγουν...

Link to comment
Share on other sites

για να δεις υπολοιπομενο χρονο σε συνδεση ποιο νουμερο παιρνεις ή νουμερο sms ?

αν δεν καταναλωσεις ολο τον χρονο μεταφερεται αυτοματα στον επομενο μηνα ή χανεται?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο άμα βγάλει καμία προσφορά like Cosmote 500 λεπτά + 500 sms με 5€?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν είναι καλό που αύξησε τα SMS στα συμβόλαια. Όμως δεν θεωρώ οτι κάποιος θα φύγει από συμβόλαιο για να πάει σε καρτοκινητό για αυτόν τον λόγο και μόνο, γιατί το συμβόλαιο ΔΕΝ είναι για μηνυματάκιδες, αλλά γι'αυτούς (οι επαγγελματίες σίγουρα) που θέλουν να μιλούν με όλους ανεξαρτήτου δικτύου. Συνήθως αυτοί δεν στέλνουν πολλά μηνύματα. Τώρα υπάρχουν και τα πακέτα SMS γι'αυτούς που στέλνουν πάνω από 50 το μήνα. Οπότε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τα F2G και τα CU κτλ είναι για να μιλάς με τα ίδια δίκτυα.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν είναι καλό που αύξησε τα SMS στα συμβόλαια. Όμως δεν θεωρώ οτι κάποιος θα φύγει από συμβόλαιο για να πάει σε καρτοκινητό για αυτόν τον λόγο και μόνο, γιατί το συμβόλαιο ΔΕΝ είναι για μηνυματάκιδες, αλλά γι'αυτούς (οι επαγγελματίες σίγουρα) που θέλουν να μιλούν με όλους ανεξαρτήτου δικτύου. Συνήθως αυτοί δεν στέλνουν πολλά μηνύματα. Τώρα υπάρχουν και τα πακέτα SMS γι'αυτούς που στέλνουν πάνω από 50 το μήνα. Οπότε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τα F2G και τα CU κτλ είναι για να μιλάς με τα ίδια δίκτυα.

 

Και στα καρτοκινητά πλέον,μιλώντας τα ίδια λεπτά προς όλα τα δίκτυα,περίπου ίδια λεφτά με την σύνδεση βγαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν είναι καλό που αύξησε τα SMS στα συμβόλαια. Όμως δεν θεωρώ οτι κάποιος θα φύγει από συμβόλαιο για να πάει σε καρτοκινητό για αυτόν τον λόγο και μόνο, γιατί το συμβόλαιο ΔΕΝ είναι για μηνυματάκιδες, αλλά γι'αυτούς (οι επαγγελματίες σίγουρα) που θέλουν να μιλούν με όλους ανεξαρτήτου δικτύου. Συνήθως αυτοί δεν στέλνουν πολλά μηνύματα. Τώρα υπάρχουν και τα πακέτα SMS γι'αυτούς που στέλνουν πάνω από 50 το μήνα. Οπότε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τα F2G και τα CU κτλ είναι για να μιλάς με τα ίδια δίκτυα.

αυτό ήταν κάποτε που οι χρεώσεις στη κάρτα ήταν 0,50 λεπτά το λεπτό και στα συμβόλαια 0,25, τώρα πλέον με τις μειώσεις στη κάρτα βγαίνει 0,21€ το λεπτό ενώ στα συμβόλαια παραμένει 0,25 οπότε όποιος μιλάει μέχρι 150 λεπτά περίπου είτε επαγγελματίας είτε μη δε συμφέρει το συμβόλαιο που πλέον συμφέρει μόνο αυτούς που χουν πακέτα με πάνω από 3 ώρες που εννοείται δε συμφέρει η κάρτα. Ποια ίδια δίκτυα λες με 0,21€ προς όλους τι σε νοίαζει σε πιο δίκτυο ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω λίγο. Το 0,25 που λες στα συμβόλαια ισχύει για τον χρόνο ΜΕΤΑ τον προπληρωμένο. Εντός προπληρωμένου στο ποιο φθηνό συμβόλαιο ας πούμε με 100 λεπτά/μήνα σου βγαίνει 20 λεπτά το λεπτό και όσο ποιο μεγάλο πακέτο έχεις αυτό πέφτει. Αν επίσης εκμεταλευτείς και την επιδότηση ως μείωση στον λογαριασμό σου τότε δεν το συζητάμε.

Το συμβόλαιο όμως είναι και θέμα ασφάλειας. Σε περίπτωση ανάγκης δεν είναι δυνατόν να ψάχνεις για κάρτες. Το κριτήριο δεν είναι αν θα γλυτώσεις ή χάσεις 1-2 ευρώ αλλά πολλοί παράγοντες. Και ούτε λύση είναι να κουβαλάμε 3 κινητά ένα από κάθε εταιρεία όπως έχουν ειπωθεί σε άλλα θέματα.

Σίγουρα τα καρτοκινητά έχουν πολλά θετικά δεν το συζητώ. Το οικονομικό δεν είναι όμως το μοναδικό κριτήριο στην επιλογή μεταξύ των δύο.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

να θυμησω κατι??? (και για την αυξηση των sms και για την προσφορα της cosmote για συμβολαια 500λεπτα+500sms για το 2009)..

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΙΜΗΣ ΤΗΣ WIND???

αν και ειμαι χρονια στην wind τα κακα να λεγονται!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω λίγο. Το 0,25 που λες στα συμβόλαια ισχύει για τον χρόνο ΜΕΤΑ τον προπληρωμένο. Εντός προπληρωμένου στο ποιο φθηνό συμβόλαιο ας πούμε με 100 λεπτά/μήνα σου βγαίνει 20 λεπτά το λεπτό και όσο ποιο μεγάλο πακέτο έχεις αυτό πέφτει. Αν επίσης εκμεταλευτείς και την επιδότηση ως μείωση στον λογαριασμό σου τότε δεν το συζητάμε.

Το συμβόλαιο όμως είναι και θέμα ασφάλειας. Σε περίπτωση ανάγκης δεν είναι δυνατόν να ψάχνεις για κάρτες. Το κριτήριο δεν είναι αν θα γλυτώσεις ή χάσεις 1-2 ευρώ αλλά πολλοί παράγοντες. Και ούτε λύση είναι να κουβαλάμε 3 κινητά ένα από κάθε εταιρεία όπως έχουν ειπωθεί σε άλλα θέματα.

Σίγουρα τα καρτοκινητά έχουν πολλά θετικά δεν το συζητώ. Το οικονομικό δεν είναι όμως το μοναδικό κριτήριο στην επιλογή μεταξύ των δύο.

μπα γιατί αν βάλεις στο συμβόλαιο και το χαράτσι του τέλους συνδρομητή ανεβαίνει το κασέ πάνω από το 0,21€ και στο δωρεάν χρόνο, υπάρχει κι ανάλογο θέμα με αναλύσεις επι των χρεώσεων. Οπότε αν υπολογίσεις και 1/3 στη χρέωση των sms και τις προσφορές για 50% επιπλέον κάρτα σε κάθε ανανέωση online πήρες πίσω και τα λεφτά της επιδότησης και σου βγήκε και κέρδος. Απλά είναι για ψαγμένους οι περισσότεροι δε το καταλαβαίνουν.

Το μόνο που παρέχει το συμβόλαιο πλέον είναι η ασφάλεια σε περίπτωση αναγκης που για μένα δεν υπάρχει πλέον και με την ύπαρξη της online ανανέωσης αλλά ο καθένας όπως το βλέπει φυσικά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...