Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά... έχω μια απορία... ερώτηση βασικά! Πριν περίπου 3 μήνες το αγόρι μου έκανε καινούρια καρτοσύνδεση στη Wind (καρτοσύνδεση 25). Εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της Wind Flexy 20 εδώ και περίπου 2 χρόνια. Αυτός "ήρθε" στην wind με την προοπτική πως θα έχουμε την προσφορά "ΔΩΡΕΑΝ 1.000’ ομιλίας + 1.000 SMS κάθε μήνα προς 1 αριθμό WIND" αλλά τελικά αποδείχτηκε πως η προσφορά αυτή δεν ισχύει για καρτοσύνδεση, οπότε το αφήσαμε έτσι και χρησιμοποιούμε δεύτερο κινητό για να μιλάμε δωρεάν μεταξύ μας. Τώρα ψάχνω να βρώ μια άλλη λύση ή προσφορά που να μπορώ να μιλάω μαζί του και να στέλνω δωρεάν μηνύματα και το ίδιο και αυτός μέσω της wind. Εχει κανείς να μου προτείνει κάτι? Εστω κι αν χρειαστεί να αλλάξω προγραμμα ή δεν ξέρω τι αλλο...Αλλιως τέλος Φεβρουαρίου λήγει το συμβόλαιο μου και αν ως τότε δεν βρω καποια λύση θα αναγκαστώ να διακόψω την σύνδεση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... έχω μια απορία... ερώτηση βασικά! Πριν περίπου 3 μήνες το αγόρι μου έκανε καινούρια καρτοσύνδεση στη Wind (καρτοσύνδεση 25). Εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της Wind Flexy 20 εδώ και περίπου 2 χρόνια. Αυτός "ήρθε" στην wind με την προοπτική πως θα έχουμε την προσφορά "ΔΩΡΕΑΝ 1.000’ ομιλίας + 1.000 SMS κάθε μήνα προς 1 αριθμό WIND" αλλά τελικά αποδείχτηκε πως η προσφορά αυτή δεν ισχύει για καρτοσύνδεση, οπότε το αφήσαμε έτσι και χρησιμοποιούμε δεύτερο κινητό για να μιλάμε δωρεάν μεταξύ μας. Τώρα ψάχνω να βρώ μια άλλη λύση ή προσφορά που να μπορώ να μιλάω μαζί του και να στέλνω δωρεάν μηνύματα και το ίδιο και αυτός μέσω της wind. Εχει κανείς να μου προτείνει κάτι? Εστω κι αν χρειαστεί να αλλάξω προγραμμα ή δεν ξέρω τι αλλο...Αλλιως τέλος Φεβρουαρίου λήγει το συμβόλαιο μου και αν ως τότε δεν βρω καποια λύση θα αναγκαστώ να διακόψω την σύνδεση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Αν ο φίλος σου δεν πήρε συσκευή με την καρτοσύνδεση, είναι εύκολα τα πράγματα. Πάρτε άλλο ένα καρτοκινητό άλλης εταιρίας και κάντε το φόρητότητα στη Wind σε ένα μικρό flexy βάζοντας και τα 2000 που θέλετε και ταυτόχρονα μετατρέπετε τη καρτοσύνδεση σε κάρτα. Αν πήρε συσκευή, δείτε αν σας συμφέρει να τη διακόψετε σε σχέση με το τωρινό κόστος σας. Σε αυτή τη περίπτωση εσύ μπορείς να βάλεις 600' προς όλα τα Wind με €5 ή 1000' προς ένα συγκεκριμένο Wind με €5 πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... έχω μια απορία... ερώτηση βασικά! Πριν περίπου 3 μήνες το αγόρι μου έκανε καινούρια καρτοσύνδεση στη Wind (καρτοσύνδεση 25). Εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της Wind Flexy 20 εδώ και περίπου 2 χρόνια. Αυτός "ήρθε" στην wind με την προοπτική πως θα έχουμε την προσφορά "ΔΩΡΕΑΝ 1.000’ ομιλίας + 1.000 SMS κάθε μήνα προς 1 αριθμό WIND" αλλά τελικά αποδείχτηκε πως η προσφορά αυτή δεν ισχύει για καρτοσύνδεση, οπότε το αφήσαμε έτσι και χρησιμοποιούμε δεύτερο κινητό για να μιλάμε δωρεάν μεταξύ μας. Τώρα ψάχνω να βρώ μια άλλη λύση ή προσφορά που να μπορώ να μιλάω μαζί του και να στέλνω δωρεάν μηνύματα και το ίδιο και αυτός μέσω της wind. Εχει κανείς να μου προτείνει κάτι? Εστω κι αν χρειαστεί να αλλάξω προγραμμα ή δεν ξέρω τι αλλο...Αλλιως τέλος Φεβρουαρίου λήγει το συμβόλαιο μου και αν ως τότε δεν βρω καποια λύση θα αναγκαστώ να διακόψω την σύνδεση μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα αγοράσει πακέτο NON STOP προς έναν ή δύο αριθμούς . Αν θυμάμε καλά είναι 600 λεπτά και 600 sms με 5 ευρώ. Ο αριθμός μπορεί να είναι και συμβόλαιο

Επιπλέον αφού έχεις σύνδεση μπορείς και εσύ να βάλεις τα πρόσθετα 500 λεπτά προς όλα τα WIND

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοράσει πακέτο NON STOP προς έναν ή δύο αριθμούς . Αν θυμάμε καλά είναι 600 λεπτά και 600 sms με 5 ευρώ. Ο αριθμός μπορεί να είναι και συμβόλαιο

Επιπλέον αφού έχεις σύνδεση μπορείς και εσύ να βάλεις τα πρόσθετα 500 λεπτά προς όλα τα WIND

 

Στη καρτοσύνδεση δε μπαίνουν οι επιλογές των συμβολαίων, μόνο αυτή μπορεί να τις βάλει. Στη Wind είναι 600, όχι 500. Είσαι cosmote και θα σε μαλώσω :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τωρα με μπερδέψατε τελείως...τι ειναι το Non stop? πρεπει να παρουμε καινουριο αριθμό δηλαδή... δεν μπορούμε να κρατήσουμε τον παλιό μας αριθμό και απλώς να έχουμε μια προσφορά μεταξύ μας???
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος σου δεν πήρε συσκευή με την καρτοσύνδεση, είναι εύκολα τα πράγματα. Πάρτε άλλο ένα καρτοκινητό άλλης εταιρίας και κάντε το φόρητότητα στη Wind σε ένα μικρό flexy βάζοντας και τα 2000 που θέλετε και ταυτόχρονα μετατρέπετε τη καρτοσύνδεση σε κάρτα. Αν πήρε συσκευή, δείτε αν σας συμφέρει να τη διακόψετε σε σχέση με το τωρινό κόστος σας. Σε αυτή τη περίπτωση εσύ μπορείς να βάλεις 600' προς όλα τα Wind με €5 ή 1000' προς ένα συγκεκριμένο Wind με €5 πάλι.

Οχι δεν πειρε συσκευη με την καρτοσύνδεση... αλλα αυτος δεν μπορεί να αλλαξει τον αριθμο του διοτι τον εχει χρονια και τον χρειαζεται για την δουλεια του...αν καταλαβα καλα δηλαδη μπορώ εγώ να αλλάξω αριθμό και να μπω ως καινουριος συνδρομητης στη wind κι αυτος να αλλαξει την καρτοσυνδεση σε απλη συνδεση και να εχουμε την προσφορα των 2000??? αυτο μου ακουγετε καλο!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δε θέλετε να το κάνετε με κάρτες και επιπλέον δε σας δεσμεύει κάποια επιδότηση, πιστεύω ότι θα σας βόλευε καλύτερα κάποιο unlimited της Vodafone... στα οποία θα έχετε από 1500 λεπτά και 1000 sms ο καθένας.

 

Αν πάλι δε θέλετε να αλλάξετε δίκτυο, θα πρέπει να το μετατρέψει ο φίλος σου σε κάποιο flexy η άλλο πρόγραμμα συμβολαίου, εσύ να πάρεις ένα καρτοκινητό μιας άλλης εταιρίας και να σε "φέρει" εκείνος στη wind, πάλι σε κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου (εκτός καρτοσύνδεσης).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δε θέλετε να το κάνετε με κάρτες και επιπλέον δε σας δεσμεύει κάποια επιδότηση, πιστεύω ότι θα σας βόλευε καλύτερα κάποιο unlimited της Vodafone... στα οποία θα έχετε από 1500 λεπτά και 1000 sms ο καθένας.

 

Αν πάλι δε θέλετε να αλλάξετε δίκτυο, θα πρέπει να το μετατρέψει ο φίλος σου σε κάποιο flexy η άλλο πρόγραμμα συμβολαίου, εσύ να πάρεις ένα καρτοκινητό μιας άλλης εταιρίας και να σε "φέρει" εκείνος στη wind, πάλι σε κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου (εκτός καρτοσύνδεσης).

Ναι αυτο το δευτερο ειναι πιστευω η καλυτερη επιλογη... σας ευχαριστω ολους παντως που απαντησατε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το δευτερο ειναι πιστευω η καλυτερη επιλογη... σας ευχαριστω ολους παντως που απαντησατε...[/quote

 

Δεν είναι και τόσ εύκολο όσο ακούγεται....αρχικά θα πρέπει η καρτοσύνδεση να γίνει καρτοκινητό, διαδικασία η οποία θέλει περίπου ένη μήνα. Μετά θα μπορέσει να ξαναγίνει συμβόλαιο, αλλά δεν ξέρουμε αν μέχρι τότε θα ισχύει η προσφορά με τα 1000 + 1000...οπότε ότι κίνηση κάνεις πρέπει να την σκεφτείς καλά. Το μόνο που σας σώζει, είναι να πάρετε δυό νουμερα f2g kai να δηλώνετε ο ένας το νούμερο του άλλου. Με αυτόν τον τρόπο θα έχετε 600 λεπτά και 600 μηνήματα έκαστως κάθε μήνα.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το δευτερο ειναι πιστευω η καλυτερη επιλογη... σας ευχαριστω ολους παντως που απαντησατε...[/quote

 

Δεν είναι και τόσ εύκολο όσο ακούγεται....αρχικά θα πρέπει η καρτοσύνδεση να γίνει καρτοκινητό, διαδικασία η οποία θέλει περίπου ένη μήνα. Μετά θα μπορέσει να ξαναγίνει συμβόλαιο, αλλά δεν ξέρουμε αν μέχρι τότε θα ισχύει η προσφορά με τα 1000 + 1000...οπότε ότι κίνηση κάνεις πρέπει να την σκεφτείς καλά. Το μόνο που σας σώζει, είναι να πάρετε δυό νουμερα f2g kai να δηλώνετε ο ένας το νούμερο του άλλου. Με αυτόν τον τρόπο θα έχετε 600 λεπτά και 600 μηνήματα έκαστως κάθε μήνα.

Το θεμα ειναι οτι δεν θελουμε να κουβαλαμε δυο κινητα ο καθενας οπως κανουμε τωρα...και το πιο σημαντικο δεν μπορει ο φιλος μου να αλλαξει τον αριθμο του γιατι τον χρειαζετε για τη δουλεια του...αν ειναι να παρουμε f2g και να εχουμε παλι δυο αριθμους ο καθενας τοτε μενω με αυτο που εχω...(what's up 1000' και 1000sms το μηνα μονο με 3 ευρο)... εγω απλα ηθελα κατι που να μπορω να εχω μια παρομοια προσφορα μαζι του και ταυτοχρονα να μην αλλαξουμε αριθμο (ή τουλαχιστον αυτος να μην αλλαξει) και να εχω μονο ενα κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους παιδιά!

 

Έχω μία ερώτηση να κάνω..

 

Έχω επιδότηση απο την Wind, για τρείς συνδέσεις (σε οικογενειακό πακέτο) 150 ευρώ και έχω και 5.000 πόντους Avantage. Απο ό,τι μου είπαν απο τη Wind, δικαιούμαι απο αυτά τα δύο (επιδότηση+Avantage) συνολικά 275 ευρώ..

 

  1. Καταρχήν, λίγα δεν είναι για 3 συνδέσεις ??? Μήπως κάνουν κάποιο λάθος?
  2. Με αυτά τα λεφτά τί συσκευή μου προτείνετε να πάρω? (είμαι Sony fan)
  3. Μπορώ να πάρω τα λεφτά για να αγοράσω απο κάπου αλλου? (θέλω το G705 που απο ό,τι μου λένε δεν το έχει η wind)

 

Aυτά. Σας παρακαλώ βοηθήστε με.. Θα σας είμαι ευγνώμων...!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους παιδιά!

 

Έχω μία ερώτηση να κάνω..

 

Έχω επιδότηση απο την Wind, για τρείς συνδέσεις (σε οικογενειακό πακέτο) 150 ευρώ και έχω και 5.000 πόντους Avantage. Απο ό,τι μου είπαν απο τη Wind, δικαιούμαι απο αυτά τα δύο (επιδότηση+Avantage) συνολικά 275 ευρώ..

 

  1. Καταρχήν, λίγα δεν είναι για 3 συνδέσεις ??? Μήπως κάνουν κάποιο λάθος?
  2. Με αυτά τα λεφτά τί συσκευή μου προτείνετε να πάρω? (είμαι Sony fan)
  3. Μπορώ να πάρω τα λεφτά για να αγοράσω απο κάπου αλλου? (θέλω το G705 που απο ό,τι μου λένε δεν το έχει η wind)

 

Aυτά. Σας παρακαλώ βοηθήστε με.. Θα σας είμαι ευγνώμων...!

1) αν νομιζει οτι ειναι λιγα μπορεις να καλεσεις 1260 για πληροφοριες. φυσικα μη ξεχνας οτι η επιδοτηση ειναι ο μεσος ορος των λογαριασμων σου..οποτε εσυ ξερεις τι ακριβως πληρωνεις.

2)μπορεις να πας σε ενα καταστημα και να δεις τις συσκευες που θα σου αρεζαν.

3) δεν γινεται να παρεις μετρητα στο χερι..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω και η γυναικα μου εχουμε και οι 2 το wind max(εγω το 300αρι και η γυνη:lol: το 600 μιας και μιλαει πιο πολυ!) και μας εχει βολεψει πολυ.ΑΛΛΑ εαν καποιοι ελαχιστοι φιλοι μας που δεν εχουν wind και τους παιρνουμε τηλ μας μαμανε το λογαριασμο και ανεβαινει.οι χρονοι ομιλιας μου ειναι απο 13 μεχρι 50 ωρες της γυναικας μου.

ειδα τα unlimited της βοδα που περιλαμβανουν και χρονο προς ολα τα δικτυα νομιζω συνολικα 3000 λεπτα.και τα λιγουρευομαι!!

επειδη ομως στον κοκκαλη δεν δινω λεφτα :lol: και θελω να μεινω wind(εχω και τελλας) ξερει κανεις αν η WIND ετοιμαζεται να βγαλει κανενα παρομοιο προγραμμα σαν της βοδα??γιατι το XL ειναι απατη :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω και η γυναικα μου εχουμε και οι 2 το wind max(εγω το 300αρι και η γυνη:lol: το 600 μιας και μιλαει πιο πολυ!) και μας εχει βολεψει πολυ.ΑΛΛΑ εαν καποιοι ελαχιστοι φιλοι μας που δεν εχουν wind και τους παιρνουμε τηλ μας μαμανε το λογαριασμο και ανεβαινει.οι χρονοι ομιλιας μου ειναι απο 13 μεχρι 50 ωρες της γυναικας μου.

ειδα τα unlimited της βοδα που περιλαμβανουν και χρονο προς ολα τα δικτυα νομιζω συνολικα 3000 λεπτα.και τα λιγουρευομαι!!

επειδη ομως στον κοκκαλη δεν δινω λεφτα :lol: και θελω να μεινω wind(εχω και τελλας) ξερει κανεις αν η WIND ετοιμαζεται να βγαλει κανενα παρομοιο προγραμμα σαν της βοδα??γιατι το XL ειναι απατη :ninja:

 

Νομίζω ότι το ίδιο απάτη είναι και της Vodafone.

Προς όλα τα εθνικά δίκτυα οι κλήσεις μόνο unilimited δεν είναι!

Ξεκινάνε από 20 λεπτά (με πάγιο 20 ευρώ) και φθάνουν 1000 λεπτά (με πάγιο 125 ευρώ. Για απεριόριστες κλήσεις πρρος όλους το πάγιο πάει στα 195 ευρώ.

Σκέψου ότι αν μεταφερθείτε στη vodafone, εφόσον οι φίλοι σας είναι Wind, ο χρόνος ομιλίας σας θα καταναλώνετε από την κατηγορία "προς όλους".

Εκτός αυτού, η Wind δίνει και 1000 λεπτά βιντεοκλήσεις και 1000 SMS και 1000 MMS προς όλους (και 1 GB internet).

Νομίζω είναι το πιο "καθαρό" πρόγραμμα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει ήδη βγάλει το XL που είναι το δικό της "απεριόριστο προς όλους".

 

την εκφραση "******..α μεντολες" του γεωργιου την θυμασαι? :lol: πολυ κατω απο τον ανταγωνισμο!

Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήθηκαν τα συμπληρωματικά πακέτα (add-ons) ADSM των 5 GB και 30 GB. Συγγεκριμένα προσφέρονται για πλοήγηση και μέσω της πύλης gwap καθώς επίσης προσφέρουν και απεριόριστη πρόσβαση στο Wind Plus. Ο χρήστης μπορεί να τα χρησιμοποιήσει χωρίς να κάνει κάποια ενέργεια εφόσον είναι ήδη ενεργά στη γραμμή του.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Αφορά μόνο τα 2 συγγεκριμένα πακέτα και όχι τα web&mail, ούτε επίσης τα αντίστοιχα συμβόλαια ADSM των 5 και 30 GB.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου λιγο γιατι θα τα παρω!εχω wind max και το 120 web n mail.πειτε μου ποσα mb εχω δωρεαν?

μεχρι προσφατα νομιζα οτι ειχα 120mb απο το web n mail και 40mb για εκτος wind plus πλοηγηση μιας και το wind plus non στοπ καταργηθηκε το non stop και εχει περιορισμο τα 40mb.

τι ισχυει?

ρωταω γιατι μετα τα 120 που εφαγα το γυρισα στο wap προφιλ και ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ KB ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΕΩΣΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΩ ΠΡΩΤΑ ΤΑ 40MB ΤΑ ΔΩΡΕΑΝ OFF NET WAP BROWSING!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?μου ηρθε λογαριαριασμος 50 ευρω πανω μονο απο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα καρτοκινητο Q και θελω να κανω συνδεση σε καρτοσυμβολαιο μαλλον.

Ξερει κανεις αμα γινετε φορητοτητα του αριθμου που εχω και αν ξερει κανεις εαν μπορω να παρω αλλο κινητο με την επιδοτηση που μου δινουν(γτ δεν ξερω ειχα ψηθει για το jaga αλλα ειδα οτι δεν εχει java και γενικα οτι ειναι λιγο μαπα) και αν ξερει κανεις το ποσο της επιδοτησης .

Επισης εαν με συμφερει καλυτερα κανενα κατροσυμβολαιο των αλλων εταιριων .

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

φορητότητα γίνεται σίγουρα, για επιδότηση συσκευής πρέπει να ρωτήσεις σε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

φορητότητα γίνεται σίγουρα, για επιδότηση συσκευής πρέπει να ρωτήσεις σε κατάστημα.

Τα καρτοσυμβόλαια δίνουν επιδότηση, αλλά το ποσό είναι ανάλογα με το κόστος τη συσκευής.. Καλύτερα να περάσεις από ένα κατάστημα Wind.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ η καθε συσκευη εχει την δικια της επιδοτηση ?:blink:

Τελος παντων ευχαριστω .

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...