Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ κάπως έτσι την βλέπω την κατάσταση, από εκεί που ήταν η καλύτερη τώρα τελευταία μας κάνει νερά .. κρίμα :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά?αντί να καταργήσουν (λέμε τώρα) τις κάρτες των 10 ευρώ καταργούν τις κάρτες που το 99.99% των πελατών αγοράζει?έλεος δηλαδή! από την καλύτερη καρτοκινητή θα καταντήσει να είναι η χειρότερη όπως πάει! κρίμα γιατί είχε πολλούς fan....

 

Θα βγαλουν καρτα με 5 ευρω και αυτο στηριζεται κυριως στο γεγονος οτι για να ενεργοποιησεις το nonstop500 χρειαζονται 4.17ευρω .Δηλαδη πανω απο 3ευρω.Και γενικα ολες οι υπηρεσιες nonstop χρειαζονται πανω απο 3 ευρω..... Για αυτο αποσυρουν ΜΕ ΤΑ 3 ΕΥΡΩ και θα βγαλουν με 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την διάθεση όλων των Non Stop επιλογών στα οικονομικά πακέτα F2G1, F2G2, F2G3, F2G4, F2G7, και F2G8.

 

Επιπλέον, θα ισχύουν νέες μειωμένες χρεώσεις γραπτών μηνυμάτων στα οικονομικά πακέτα καρτοκινητής WIND F2G1 και F2G2.

 

Πιο συγκεκριμένα, οι χρεώσεις του F2G1 διαμορφώνονται ως εξής:

 

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G1 σε F2G1: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς διεθνείς προορισμούς: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS

Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.

Οι μειωμένες χρεώσεις των γραπτών μηνυμάτων ισχύουν έως και τις 31/3/2008.

 

Επιπρόσθετα, οι χρεώσεις του F2G2 διαμορφώνονται ως εξής:

 

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G2 σε F2G2: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς και διεθνείς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS

Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.

Οι μειωμένες χρεώσεις θα ισχύουν αυτόματα για όλους τους συνδρομητές F2G1, F2G2, υπάρχοντες και νέους.

 

 

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ F2G1 ΚΑΙ KAI ME NONSTOP............ -ΟΛΕ-.ΕΓΡΑΨΕ................

Link to comment
Share on other sites

η wind εκανε πραγματικα παρα πολυ καλη δουλεια τα πακετα της ειναι ακρως ανταγωνιστικα
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολες οι επιλογες νον στοπ θα εινια διαθεσιμες και στα παραπανω πακετα της ?

 

Ειμαι στο πακετο 4 με ενεργοποιημενο το 200 προς ολους, μπορω να παω στο πακετο 1 χωρις να χασω το 200αρι που εχω ενεργοποιημενο αφου και στο 1 ειναι διαθεσιμα πλεον τα νον στοπ ??

 

Αν ξερει κανεις/το δοκιμασε ας μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολες οι επιλογες νον στοπ θα εινια διαθεσιμες και στα παραπανω πακετα της ?

 

Ειμαι στο πακετο 5 με ενεργοποιημενο το 200 προς ολους, μπορω να παω στο πακετο 1 χωρις να χασω το 200αρι που εχω ενεργοποιημενο ?

 

ΝΑΙ..1 αλλαγη πακετου επιτρεπεται καθε μηνα....

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ..1 αλλαγη πακετου επιτρεπεται καθε μηνα....

 

Ναι αυτο το ξερω, την αλλαγη την ειχα κανει πριν κανα 2 μηνες, απλα ρωταω για να μην χασω το πακετο που εχω ενεργοποιημενο τωρα (δηλαδη τα νον στοπ προς ολους (200 λεπτα)) αν μεταφερθω στο 1

Link to comment
Share on other sites

Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την διάθεση όλων των Non Stop επιλογών στα οικονομικά πακέτα F2G1, F2G2, F2G3, F2G4, F2G7, και F2G8.

 

Επιπλέον, θα ισχύουν νέες μειωμένες χρεώσεις γραπτών μηνυμάτων στα οικονομικά πακέτα καρτοκινητής WIND F2G1 και F2G2.

 

 

Κάτι πολύ καλό μετά από την πατάτα με το non stop 200!!!!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τα εχει ολα το F2G1ΚΑΙF2G2 ΠΛΕΟΝ.Και κλησεις χωρις ελαχιστη χρεωση και τις πιο φτηνες βασικες χρεωσεις προς ολους αλλα και προς F2G Aλλα και τα nonstop kai nonstop wap.Τωρα δεν χρειαζεται να εχουμε 2 'Η 3 καρτοκινητα για να τα συνδυαζουμε ολα.Το F2G ΜΑΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ Σ'ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι άλλοι φρόντισαν να ρίξουν τις τιμές τους, προτού η Wind τις αντιγράψει...

 

Συγχαρητήρια στους πρωτοπόρους των μειώσεων και όχι των αυξήσεων! :) ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι άλλοι φρόντισαν να ρίξουν τις τιμές τους, προτού η Wind τις αντιγράψει...

 

Συγχαρητήρια στους πρωτοπόρους των μειώσεων και όχι των αυξήσεων! :) ;)

 

Ποιοι ? Τι εννοείς? :!:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολες οι επιλογες νον στοπ θα εινια διαθεσιμες και στα παραπανω πακετα της ?

 

Ειμαι στο πακετο 4 με ενεργοποιημενο το 200 προς ολους, μπορω να παω στο πακετο 1 χωρις να χασω το 200αρι που εχω ενεργοποιημενο αφου και στο 1 ειναι διαθεσιμα πλεον τα νον στοπ ??

 

Αν ξερει κανεις/το δοκιμασε ας μας πει..

 

και γω εχω αυτη την απορια

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ..1 αλλαγη πακετου επιτρεπεται καθε μηνα....

 

Μα δεν σε ρωτησε αν επιτρεπεται αλλαγη πακετου...

Ρωτησε αν θα χασει το non stop που εχει ενεργοποιημενο. Και συμφωνα με το site :

 

]Με την αλλαγή οικονομικού πακέτου θα απενεργοποιούνται αυτόματα τα προπληρωμένα προγράμματα ή οι υπηρεσίες δωρεάν λεπτών ομιλίας, SMS ή MMS που πιθανόν είχαν ενεργοποιηθεί (όπως για παράδειγμα οι Επιλογές Non Stop ή τα Πακέτα Mini SMS), πλην της υπηρεσίας «1 λεπτό», η οποία δεν χάνεται.

Εκτος και αν εχει αλλαξει κατι και δεν το ξερω.

 

Εγω παντως τοσο καιρο δεν εχω καταλαβει αυτο που λεει οτι δεν απενεργοποιειται η υπηρεσια «1 λεπτό». Με ποια λογικη?

Δηλαδη αν παω απο το F2G 5 που εχω το 1 λεπτο ενεργοποιημενο, στο F2G 3 και βαλω στο non stop 500 τον αριθμο που εχω στο 1 λεπτο απο που θα με χρεωνει?? :confused:

Ή μηπως δεν θα με αφησει να βαλω τον ιδιο αριθμο? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα στην WIND για τη διάθεση όλων των πακέτων Non-Stop και μία μεγάλη απορία: ποιά η λογική αυτού; Γιατί δεν βγάζει το original F2G με τις χαμηλότερες χρεώσεις τις αγοράς; Αφού έτσι κι αλλιώς τα δίνει... Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι ευελπιστεί να συνεχίζει να τα παίρνει από τους μη-γνώστες του αντικειμένου (οπότε και να κρατά και τα SMS στα 9 λεπτά)...

 

Όσο για τι κάρτες τι να πω... Ένα ακόμη μπράβο; Σε σιχτιρ μου βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς σας αν στα πακέτα F2G 3 και 4 μπορείς να ενεργοποιήσεις τα πακέτα Mini SMS και Mini MMS?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς σας αν στα πακέτα F2G 3 και 4 μπορείς να ενεργοποιήσεις τα πακέτα Mini SMS και Mini MMS?

 

Ναι, μπορεις να τα ενεργoποιησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω μειώσεις και από τις άλλες εταιρείες για να πω την αλήθεια... Είναι μεγάλη μείωση αυτό που έκανε και κάποια πακετάκια ομιλίας και μηνυμάτων φθηνότερα δε θα χάλαγαν κανέναν...

Έτσι όπως το έκανε τώρα, βγήκαν off και τα Mini SMS και τα πακέτα χρόνου ομιλίας. Πρέπει να αναπροσαρμοστούν οι τιμές... Ίσως περιμένουν να δουν πόσοι θα το πάρουν χαμπάρι και θα πάνε στο F2Go1 και F2Go2 και να δουν και τον ανταγωνισμό στην αγορά για να αναπροσαρμόσουν γενικότερα όλα τα πακέτα και οι μεν (Wind) και οι δε (Vodafone, Cosmote,Q(?) )...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!! :)

Αλλά δε μπορώ να μην αναρωτιέμαι πότε θα το πάρει πίσω και αυτό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την διάθεση όλων των Non Stop επιλογών στα οικονομικά πακέτα F2G1, F2G2, F2G3, F2G4, F2G7, και F2G8.

 

Επιπλέον, θα ισχύουν νέες μειωμένες χρεώσεις γραπτών μηνυμάτων στα οικονομικά πακέτα καρτοκινητής WIND F2G1 και F2G2.

 

Πιο συγκεκριμένα, οι χρεώσεις του F2G1 διαμορφώνονται ως εξής:

 

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G1 σε F2G1: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς διεθνείς προορισμούς: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS

Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.

Οι μειωμένες χρεώσεις των γραπτών μηνυμάτων ισχύουν έως και τις 31/3/2008.

 

Επιπρόσθετα, οι χρεώσεις του F2G2 διαμορφώνονται ως εξής:

 

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G2 σε F2G2: 0,02€/SMS

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς και διεθνείς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS

Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.

Οι μειωμένες χρεώσεις θα ισχύουν αυτόματα για όλους τους συνδρομητές F2G1, F2G2, υπάρχοντες και νέους.

 

 

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ F2G1 ΚΑΙ KAI ME NONSTOP............ -ΟΛΕ-.ΕΓΡΑΨΕ................

Συγνώμη, πήγα στο site της Wind για να ενημερωθώ για τα οικονομικά πακέτα F2G1 F2G2 F2G3 κτλ και δεν γράφει τίποτα...εγώ έχω ένα πακέτο F2G εδώ και δυο μήνες κυριως για το Wind Plus Non Stop και το Non Stop 500 για ένα νούμερο...τι έχει αλλάξει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδες?

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=229

 

 

Από πότε ισχύουν αυτές οι αλλαγές για το Non Stop, ξέρουμε? Γιατί για τα μηνύματα σε F2Go1 και F2Go2 λέει ότι ήδη ισχύουν αυτόματα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, πήγα στο site της Wind για να ενημερωθώ για τα οικονομικά πακέτα F2G1 F2G2 F2G3 κτλ και δεν γράφει τίποτα...εγώ έχω ένα πακέτο F2G εδώ και δυο μήνες κυριως για το Wind Plus Non Stop και το Non Stop 500 για ένα νούμερο...τι έχει αλλάξει?

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1 Κοιτα εδω.Με απλα λογια καλεσε 1342 και κανε το πακετο σου δωρεαν F2G1.Ετσι θα εχεις και τα nonstop αλλα και τις φτηνοτερες χρεωσεις της καρτοκινητης προς ολους..

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη αν η ερώτηση που θα κάνω ακουστεί χαζή. :worry:

 

Ενεργοποίησα πριν δύο μέρες ένα νούμερο F2G και το μόνο που έκανα είναι να ενεργοποιήσω το Wind Plus.

 

Με έχουν κατατάξει σε κάποιο από τα πακέτα που αναφέρατε παραπάνω (F2G1 F2G2 F2G3 κτλ) και πώς μπορώ να το γνωρίζω αυτό. :confused:

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη αν η ερώτηση που θα κάνω ακουστεί χαζή. :worry:

 

Ενεργοποίησα πριν δύο μέρες ένα νούμερο F2G και το μόνο που έκανα είναι να ενεργοποιήσω το Wind Plus.

 

Με έχουν κατατάξει σε κάποιο από τα πακέτα που αναφέρατε παραπάνω (F2G1 F2G2 F2G3 κτλ) και πώς μπορώ να το γνωρίζω αυτό. :confused:

 

Ευχαριστώ :)

Εισαι στο F2G .Για να πας στο φτηνοτερο F2G1 πρεπει να καλεσεις 1342.

Link to comment
Share on other sites

Σε f2g πάντως αντίστοιχο του q-card τα non-stop λειτουργούν κανονικά, ήδη έβαλα αυτό για σταθερά :D:cool:

Να σας πω, μια q-card για να την κάνω με φορητότητα f2g (έχω αλλάξει ένα εκατομύριο αριθμούς...στο τέλος θα αλλάξω και φίλους, με βαρέθηκαν!!!:lol:)πόσο θα μου στοιχίσει και πόσες μέρες θέλει για να μετατραπεί? Δεν θα το κάνω άμεσα, απλά αν συνεχίσει να προσφέρει όλα τα non-stop σε όλα τα πακέτα, δεν υπάρχει λόγος να παραμένει ο αριθμός ως q :wink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, μια q-card για να την κάνω με φορητότητα f2g (έχω αλλάξει ένα εκατομύριο αριθμούς...στο τέλος θα αλλάξω και φίλους, με βαρέθηκαν!!!:lol:)πόσο θα μου στοιχίσει και πόσες μέρες θέλει για να μετατραπεί?

 

δεν στοιχιζει τιποτα...οσο για τον χρονο...αν θυμαμαι καλα γυρω στις 10+ μερες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...