Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τα καρτοκινητά, δεν είναι καιρός να βάλει δυνατότητα online ανανέωσης χρόνου ομιλίας; Η Q το έχει, γιατί δεν το αντιγράφει και η WIND; Δεν θα κατηγορηθεί για αντιγραφή, τώρα πια είναι δική της...

ΘΑ ηταν τελειο κατι τετοιο και αναρωτιεμαι γιατι δεν το κανουν πραγματικοτητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χρεωσιμη κληση για ενεργοποιηση ε? :p

 

Αυτό υπέθεσα κι εγώ στην αρχή, αλλά ο φίλος είπε ότι

 

Να σημειώσω ότι κλήσεις και δέχομαι και πραγματοποιώ.

 

οπότε για να πραγματοποιεί κλήσεις σημαίνει ότι είναι χρεώσιμες (αλλιώς θα έλεγε "κάνω αναπάντητες" ή κάτι τέτοιο! :p ).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εκανα μεταφορα ενως ποσου απο συνδεση σε μενα..και δεν μου ρθε ακομα..πηρα στο 1260 και μου πε οτι γινεται μεσα σε 24 ωρες..τη προηγουμενη φορα μου ηρθε το επομενο λεπτο..σε σας εχει συμβει?
Link to comment
Share on other sites

εκανα μεταφορα ενως ποσου απο συνδεση σε μενα..και δεν μου ρθε ακομα..πηρα στο 1260 και μου πε οτι γινεται μεσα σε 24 ωρες..τη προηγουμενη φορα μου ηρθε το επομενο λεπτο..σε σας εχει συμβει?

 

Στο κινητό από όπου έστειλες τα χρήματα ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης? Αν ναι τότε περίμενε 24 ώρες που σ είπε στο 1260 αν και νομίζω ότι σ είπε μακακία για να σε ξεφορτωθεί διότι δεν ήξερε τι να σου απαντήσει:lol:!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανοτναι....με ενα τηλ. στο 1260 αναζητειται η τυχη τους, και επιστρεφονται σε περιπτωση παραστρατηματος!!! :p :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανοτναι....με ενα τηλ. στο 1260 αναζητειται η τυχη τους, και επιστρεφονται σε περιπτωση παραστρατηματος!!! :p :p

Ναι ρε συ αλλά θα χάσει πάλι χρήματα στο 1260..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, γιατί όταν στέλνεις μηνυμα στο crm της εταιρείας δεν σου απαντάνε όταν κάνεις μια διαμαρτυρί
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια ερώτηση! Είδα σε παλαιότερα posts εδώ, ότι κάποιοι είχαν προβλήματα με την υπηρεσία Wind 1 λεπτό στο F2Go. Άλλος δεν μπορούσε να αλλάξει τους αριθμούς μετά από περίοδο 30 ημερών, άλλος είχε άλλα προβλήματα. Έχουν διορθωθεί αυτά? Συμβαίνουν άλλα τέτοια σε άτομα από εδώ μέσα? Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.: Να υποθέσω ότι ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση από την Wind όταν πλησιάζουν οι 30 μέρες και θα πρέπει να ξαναενεργοποιηθούν τα νούμερα...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια ερώτηση! Είδα σε παλαιότερα posts εδώ, ότι κάποιοι είχαν προβλήματα με την υπηρεσία Wind 1 λεπτό στο F2Go. Άλλος δεν μπορούσε να αλλάξει τους αριθμούς μετά από περίοδο 30 ημερών, άλλος είχε άλλα προβλήματα. Έχουν διορθωθεί αυτά? Συμβαίνουν άλλα τέτοια σε άτομα από εδώ μέσα? Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.: Να υποθέσω ότι ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση από την Wind όταν πλησιάζουν οι 30 μέρες και θα πρέπει να ξαναενεργοποιηθούν τα νούμερα...???

 

Δεν υπάρχει καμιά ενημέρωση και αξακολουθεί το σπαστικό να χρειάζεται να ξαναδώσεις τα νούμερα μια φορά το μήνα. Στείλτε και εσείς email στη WIND και ζητήστε να ενεργοποιείται η υπηρεσία μια φορά εφάπαξ, όπως γίνεται στην Cosmote και στη Vodafone. Εγώ για να το θυμάμαι ενεργοποιώ την υπηρεσία κάθε 1η του μήνα....

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά... Έχω κι άλλη μια ερώτηση. Λέει στο πακέτο F2Go ότι αν ενεργοποιήσεις ένα πρόγραμμα ομιλίας 30',60' ή 100', τότε πρώτα καταναλώνεται αυτό και μετά τα πακέτα Non Stop. Το θεωρώ βλακεία αυτό, αλλά είναι άλλο θέμα γιατί αλλού είναι η ερώτησή μου. Όταν έχουμε ενεργοποιημένο το Wind 1 λεπτό, με ποιο πακέτο χρεώνεσαι πρώτα? Με το πρόγραμμα ομιλίας ή με το Wind 1 λεπτό?

 

Επίσης έχω εντοπίσει κι ένα άλλο φάουλ της Wind, στο πακέτο F2Go5 θα έπρεπε να αφήνει ενεργά κάποια από τα πακέτα Non Stop γιατί το αντίστοιχο Vodafone a la carte, έχει πακέτα πχ σαββατοκύριακου, για κλήσεις προς Vodafone τηλ και άλλα τέτοια. Κάνω λάθος?

 

Τελικώς η δέσμευση τιμής δε μου φαίνεται και τόσο βολική, κάπου έχει αρχίσει να στραβώνει το πράγμα και θα σκεφτώ την φορητότητα προς Vodafone a la carte...

Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα είναι η πιθανή αποστολή μηνύματος διπλασιασμού σε άλλο νούμερο F2Go που έχω, αλλά επειδή έχουν περάσει ήδη κοντά 2 μήνες από το τελευταίο μήνυμα διπλασιασμού, δεν έχω και τόση όρεξη να περιμένω τόσο πολύ κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να φύγω από το f2g αντίστοιχο του q card σε ποιο τηλ πρέπει να απευθυνθώ?

 

Γιατί καλή η δέσμευση τιμής στην καρτοκινητής αλλά δεν λέει χωρίς non stop

 

 

Αν πάω στο f2g μπορώ να ενεργοποιήσω ταυτόχρονα το non stop for 2 (ομιλία κ sms),τα 100 sms με 5 ευρώ,και το wind 30 με 10 ευρώ(30 λεπτά το μήνα για όλους τους αριθμούς?Η μόνο για wind)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να φύγω από το f2g αντίστοιχο του q card σε ποιο τηλ πρέπει να απευθυνθώ?

 

Γιατί καλή η δέσμευση τιμής στην καρτοκινητής αλλά δεν λέει χωρίς non stop

Στο 1342 πάρε, άκου το πακέτο που θες, διάλεξε και άσε την κλήση να τελειώσει...

 

Αν πάω στο f2g μπορώ να ενεργοποιήσω ταυτόχρονα το non stop for 2 (ομιλία κ sms),τα 100 sms με 5 ευρώ,και το wind 30 με 10 ευρώ(30 λεπτά το μήνα για όλους τους αριθμούς?Η μόνο για wind)

 

Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις όλα μαζί. Απλά τα 30 λεπτά με 10€(είναι για όλες τις εθνικές κλήσεις σου το πακέτο αυτό) θα καταναλωθούν πρώτα και μετά τα πακέτα Non STOP που θα ενεργοποιήσεις. Επίσης το πακέτο 30 λεπτών μπορείς να το ενεργοποιείς μια φορά το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1342 πάρε, άκου το πακέτο που θες, διάλεξε και άσε την κλήση να τελειώσει...

 

Thnx!

 

Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις όλα μαζί. Απλά τα 30 λεπτά με 10€(είναι για όλες τις εθνικές κλήσεις σου το πακέτο αυτό) θα καταναλωθούν πρώτα και μετά τα πακέτα Non STOP που θα ενεργοποιήσεις. Επίσης το πακέτο 30 λεπτών μπορείς να το ενεργοποιείς μια φορά το μήνα.

 

 

Βλακεία αυτό με τα 30 λεπτά και το non stop

...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. να ρωτήσω κάτι. ενεργοποίησα το νον στοπ για 2 αριθμους δηλαδή απο το 1265 διάλεξα το 5! και ενώ μου λέει στο μενού οτι εχω τοσα λεπτα και για τους δυο μετά μου λεει οτι εχω και 300 μηνύματα. αλλά μου φαίνεται οτι μου χρεώνει τα μηνύματα κανονικότατα και σε αυτους τους δύο αριθμούς. μου αφαίρεσε 4,17 για τη χρήση της υπηρεσίας. το έχετε ενεργοποιήσει ποτέ; ξέρετε να μου πείτε; δεν υπάρχει πλεον αυτο που σου αφαιρούσε 7,17 και ειχες 500 λεπτα και 500 μηνύματα για το κάθε αριθμό;

ευχαριστώ πολύ...

 

υ.γ δεν εχω κανει καμια αλλαγή στο πακέτο μου με 1342 και τέτοια

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. να ρωτήσω κάτι. ενεργοποίησα το νον στοπ για 2 αριθμους δηλαδή απο το 1265 διάλεξα το 5! και ενώ μου λέει στο μενού οτι εχω τοσα λεπτα και για τους δυο μετά μου λεει οτι εχω και 300 μηνύματα. αλλά μου φαίνεται οτι μου χρεώνει τα μηνύματα κανονικότατα και σε αυτους τους δύο αριθμούς. μου αφαίρεσε 4,17 για τη χρήση της υπηρεσίας. το έχετε ενεργοποιήσει ποτέ; ξέρετε να μου πείτε; δεν υπάρχει πλεον αυτο που σου αφαιρούσε 7,17 και ειχες 500 λεπτα και 500 μηνύματα για το κάθε αριθμό;

ευχαριστώ πολύ...

 

υ.γ δεν εχω κανει καμια αλλαγή στο πακέτο μου με 1342 και τέτοια

Αυτά τα ηχητικά της Γουίντ ρε παιδιά... Αν διαβάζει κανάς υπεύθυνος ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά... Όλο λάθη λένε... eLiNa_C έχεις δίκιο. Εδώ κάνεις μια ενεργοποίηση ενός πακέτου και με την ενεργοποίηση σε μεταφέρουν σε κάποιο πακέτο χωρίς τη θέλησή σου οπότε σου απαγορεύουν τον πρώτο μήνα να πας στο πρόγραμμα που δικαιωματικά θέλεις. Εν τω μεταξύ στο ηχητικό σου λέει όλα καλά, μεταφέρθηκες κλπ... ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

 

Και δε φτάνει μόνο αυτό: Παίρνεις τηλ. στην εξυπηρέτηση να βρεις μια άκρη και σου τη λένε κι από πάνω! Έχουν και νεύρα! Και δεν το λέω μόνο εγώ. Και ούτε συνέβη αυτό μια φορά! Δοκιμάστε και θα καταλάβετε.

 

Το έχω ξαναπεί: Ενώ έχουν τις καλύτερες τιμές της αγοράς, τα καλύτερα πακέτα κλπ. έχουν άθλιο αυτόματο ηχητικό σύστημα και άθλια εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εγώ σήκωσα τα χέρια ψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί: Ενώ έχουν τις καλύτερες τιμές της αγοράς, τα καλύτερα πακέτα κλπ. έχουν άθλιο αυτόματο ηχητικό σύστημα και άθλια εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εγώ σήκωσα τα χέρια ψηλά...

 

Ειδικά για την εξυπηρέτηση... δοκίμασε σε voda και cote και ξαναπέσμας την άποψή σου... Εδώ όμως (καλώς η κακώς είναι Ελλάδα) μεταξύ των τυφλών βασιλεύει ο μονόφθαλμος...

Αν δε μας αρέσει, μπορούμε να φύγουμε... τουλάχιστον αυτό δεν το απαγόρεψε κανείς ακόμα !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ηχητικά της Γουίντ ρε παιδιά... Αν διαβάζει κανάς υπεύθυνος ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά... Όλο λάθη λένε... eLiNa_C έχεις δίκιο. Εδώ κάνεις μια ενεργοποίηση ενός πακέτου και με την ενεργοποίηση σε μεταφέρουν σε κάποιο πακέτο χωρίς τη θέλησή σου οπότε σου απαγορεύουν τον πρώτο μήνα να πας στο πρόγραμμα που δικαιωματικά θέλεις. Εν τω μεταξύ στο ηχητικό σου λέει όλα καλά, μεταφέρθηκες κλπ... ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.

 

Και δε φτάνει μόνο αυτό: Παίρνεις τηλ. στην εξυπηρέτηση να βρεις μια άκρη και σου τη λένε κι από πάνω! Έχουν και νεύρα! Και δεν το λέω μόνο εγώ. Και ούτε συνέβη αυτό μια φορά! Δοκιμάστε και θα καταλάβετε.

 

Το έχω ξαναπεί: Ενώ έχουν τις καλύτερες τιμές της αγοράς, τα καλύτερα πακέτα κλπ. έχουν άθλιο αυτόματο ηχητικό σύστημα και άθλια εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εγώ σήκωσα τα χέρια ψηλά...

 

Εχετε δικιο παιδια. ηθελα να βαλω το πακετο του φρογκ η της κιου και με πεταξε αυτοματα στην cote. Και να μου λενε απο πανω οτι το συστημα λειτουργει αψογα. μαλλον παιζουν με την νοημοσυνη μας

skorpio
Link to comment
Share on other sites

...δεν υπάρχει πλεον αυτο που σου αφαιρούσε 7,17 και ειχες 500 λεπτα και 500 μηνύματα για το κάθε αριθμό;

Όχι για τον κάθε αριθμό. 500λεπτα και 500sms και για τους δύο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο παιδια. ηθελα να βαλω το πακετο του φρογκ η της κιου και με πεταξε αυτοματα στην cote. Και να μου λενε απο πανω οτι το συστημα λειτουργει αψογα. μαλλον παιζουν με την νοημοσυνη μας

 

to endexomeno na exeis mperdepsei ta paketa apo lathos soy,den paizei???mallon oxi,e?!:!:

alloste oi anthropoi pote den kanoun lathi,mono ta mixanimata....

lew egw twra....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για την ύπαρξη non-stop σε 3G κλήσεις; -μήπως θα έπρεπε να δημιουργήσουμε ξεχωριστό θέμα ξανά για να ξυπνήσει επ αυτού η Wind διότι δεν ακούω να κάνει καμία προσφορά σε 3G -και ο καιρός περνά!

 

Υ.Γ.

Στο είχα πει παλαιότερα "Petros the Great" πως κακός κλείστηκε το παλιό θέμα για τα καρτο-κινητά & 3G και συγχωνεύτηκε εδώ (οπότε έχασε την μοναδικότητα του & την δυνατότητα άσκησης συντονισμένης πίεσης στην Wind επ' αυτών των υπηρεσιών -πες, πες όλο και κάποιος ακούει) ... δεν με άκουσες :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Όχι για τον κάθε αριθμό. 500λεπτα και 500sms και για τους δύο.

 

καλημέρα.

καμία σχέση αυτό που λες. 500 λεπτά και για τους δύο ναι, αλλά ενώ μου λέει οτι εχω 300 μηνύματα και στους δύο εγώ χρεώνομαι κανονικά στα μηνύματα. απο το 1265 ειναι η επιλογή 5. που ενώ σου λέει 500 λεπτά και στους δύο και δε λέει για μηνύματα, όταν το επιλέγεις και πας εκει που σου λεει ποιους εχεις βάλει και ποσα λεπτα σου μένουν, εμένα μου λεει και για μηνύματα τα οποία δε πρέπει να ισχύουν καν. γι' αυτό σας ρωτάω μήπως και το έχετε κάνει και έχουμε διαφορετικές απόψεις.. λοιπόν;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

μήπως ενεργοποίησες το πακέτο Non stop for2 ομιλία μόνο και έχει sms από άλλο πακέτο?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...