Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα.

καμία σχέση αυτό που λες. 500 λεπτά και για τους δύο ναι, αλλά ενώ μου λέει οτι εχω 300 μηνύματα και στους δύο εγώ χρεώνομαι κανονικά στα μηνύματα. απο το 1265 ειναι η επιλογή 5. που ενώ σου λέει 500 λεπτά και στους δύο και δε λέει για μηνύματα, όταν το επιλέγεις και πας εκει που σου λεει ποιους εχεις βάλει και ποσα λεπτα σου μένουν, εμένα μου λεει και για μηνύματα τα οποία δε πρέπει να ισχύουν καν. γι' αυτό σας ρωτάω μήπως και το έχετε κάνει και έχουμε διαφορετικές απόψεις.. λοιπόν;

Ναι, δεν απάντησα για να δώσω λύση στο πρόβλημα σου, απλά σου είπα ότι δεν είναι για τον κάθε αριθμό αλλά καί για τους δύο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα μια καρτα συνδεσης F2G την βάζω σωστά ανοιγώ το κινητο το Pin ολα οκ, απο εκεί και πέρα δεν μπορώ να στείλω sms ούτε να ανανεώσω χρόνο ομιλιας. Τι γίνεται? Να πάρω τηλ μπορώ αλλα θέλω να βάλω χρόνο ομιλιας και να στείλω sms....

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός σου θα πρέπει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση. Δηλαδή να απαντηθεί. Και όχι σε 3ψήφιο ή 4ψήφιο. Αυτή τη στιγμή δεν έχει ενεργοποιηθεί προφανώς η σύνδεση σου.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα για διπλασιασμο χρονου ομιλιας.

συγκεκριμενα λεει :η wind σας διπλασιαζει την αξια της πρωτης καρτας εως 30ευρω.

δηλαδη μπορω να παρω μια καρτα των 30 ευρω και να μου γινουν 60 ?

η μια τον 15 ευρω και να μου τα κανει 30 ευρω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα για διπλασιασμο χρονου ομιλιας.

συγκεκριμενα λεει :η wind σας διπλασιαζει την αξια της πρωτης καρτας εως 30ευρω.

δηλαδη μπορω να παρω μια καρτα των 30 ευρω και να μου γινουν 60 ?

η μια τον 15 ευρω και να μου τα κανει 30 ευρω?

Ναι. Συνήθως όμως αυτό το ΣΜΣ διπλασιασμού στο στέλνουν 1-2 μέρες αφότου ήδη κάνεις μια ανανέωση. :angry: Όπως και να έχει πάντως είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα για διπλασιασμο χρονου ομιλιας.

συγκεκριμενα λεει :η wind σας διπλασιαζει την αξια της πρωτης καρτας εως 30ευρω.

δηλαδη μπορω να παρω μια καρτα των 30 ευρω και να μου γινουν 60 ?

η μια τον 15 ευρω και να μου τα κανει 30 ευρω?

 

Ναι, η πρώτη κάρτα που θα βάλεις θα διπλασιαστεί. Μόνο η πρώτη όμως. Λογικά πρέπει να έχει και ένα χρονικό περιθώριο μέχρι πότε πρέπει να την βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Να πάς σε ένα Κατάστημα WIND

Θα πληρώσεις 30 ευρώ και θα πάρεις 64,50 .

(δίνουν 15 % δώρο για ανανέωση 30 ευρώ )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η πρώτη κάρτα που θα βάλεις θα διπλασιαστεί. Μόνο η πρώτη όμως. Λογικά πρέπει να έχει και ένα χρονικό περιθώριο μέχρι πότε πρέπει να την βάλεις.

 

εχω να κανω πολυ καιρο ανανεωσει σαυτο το νουμερο.οποτε δεν εχω χασει τον διπλασιασμο.

θα δοκιμασω!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να πάς σε ένα Κατάστημα WIND

Θα πληρώσεις 30 ευρώ και θα πάρεις 64,50 .

(δίνουν 15 % δώρο για ανανέωση 30 ευρώ )

 

σευχαριστω πολυ φιλε για την ενημερωσει!

αυτο θα κανω! :!::!::!:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia ithela na rwtisw...otan se pernei kapoios til kai to exeis kleisto sou erxetai se minima meta na deis poios itan swsta?emena den ginetai...prepei na steilw minima kapou gia na energopoihthei?thanks..:)

 

Για ενεργοποίηση στειλε sms "ΝΑΙ" στο 1265.

 

Αν δε θες να ακουγεται το μηνυμα οτι θα ενημερωνεται αυτος που σε καλει για την υπηρεσια στειλε "ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" στο 1265. Για να την απενεργοποιησεις στελνεις "ΚΡΥΦΑ ΟΧΙ" στο 1265.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μια ερώτηση.

 

Η q έχει μια προσφορά 2 λεπτά το μήνυμα για τους q κ τα ξένα δίκτυα μέχρι 31 Μαρτίου.

Εγώ που έχω το f2g αντίστοιχο της qcard θα έχω αυτήν την προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μια ερώτηση.

 

Η q έχει μια προσφορά 2 λεπτά το μήνυμα για τους q κ τα ξένα δίκτυα μέχρι 31 Μαρτίου.

Εγώ που έχω το f2g αντίστοιχο της qcard θα έχω αυτήν την προσφορά?

oxi einai apokleistika gia noumera ths q.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

oxi einai apokleistika gia noumera ths q.

 

εκτός βέβαια αν η Wind εφαρμόσει αυτή την προσφορά και για το αντίστοιχο της Q!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ NON STOP ΠΡΟΣ OΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 12/2/2008

 

H WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από τις 6/3/2008, η υπηρεσία Non Stop προς Όλους του οικονομικού πακέτου καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND F2G που προσφέρει 200 δωρεάν λεπτά προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με κόστος ενεργοποίησης 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και διάρκεια ισχύος 30 ημέρες θα μεταβληθεί και εφ’ εξής θα προσφέρει 30 δωρεάν κλήσεις απεριόριστης διάρκειας προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες. Το κόστος ενεργοποίησης του Non Stop προς Όλους παραμένει ως ορίζεται στον ισχύοντα τιμοκατάλογο του οικονομικού πακέτου WIND F2G, δηλαδή 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

 

Η εγγραφή στην υπηρεσία πραγματοποιείται καλώντας δωρεάν το 1265, ή στέλνοντας δωρεάν SMS με την εντολή “WIND” στο 1255.

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας ή την κατανάλωση των δωρεάν κλήσεων, ο συνδρομητής χρεώνεται σύμφωνα με τις κανονικές χρεώσεις του πακέτου WIND F2G

 

Ανακοίνωση στο www.wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

εκτός βέβαια αν η Wind εφαρμόσει αυτή την προσφορά και για το αντίστοιχο της Q!

 

Και εγώ σε κάτι τέτοιο ελπίζω γι αυτό και ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μια ερώτηση.

 

Η q έχει μια προσφορά 2 λεπτά το μήνυμα για τους q κ τα ξένα δίκτυα μέχρι 31 Μαρτίου.

Εγώ που έχω το f2g αντίστοιχο της qcard θα έχω αυτήν την προσφορά?

 

Η Wind έχει οικονομικά προγράμματα καρτοκινητής αντίστοιχα με των άλλων εταιρειών. Έχει όμως καταστήσει σαφές ότι δεν θα ακολουθεί τις κατά καιρούς προσφορές των άλλων εταιρειών παρά μόνο τις βασικές χρεώσεις τους.

 

Η απάντηση λοιπόν είναι όχι. :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατι στο Nokia N95 8GB με καινούργια κάρτα F2Go αγορασμένη πριν μια βδομάδα αντί για Wind αναγραφεται TIM GR? Προσπάθησα να βρω απάντηση σε αυτό ρωτώντας για το λογότυπο, πήρα απάντηση ότι έχει να κάνει περισσότερο με κάρτα ΤΙΜ που είναι fake WIND..ξέρει κανείς περισσότερα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί δεν μπορώ να αλλάξω οικονομικό πακετο και να μεταφερθω στο νεο F2G με τις μειωσεις τιμων κατα 34%? Καλώ στο 1342 και μου λεει οτι δεν ειναι εφικτη η αλλαγη πακετου καθως αλλαξα οικονομικο πακετο σε διαστημα μικροτερο των 30 ημερων. Κάτι που δε συμβαίνει ομως...

 

2. Όταν βρίσκομαι σε άλλο πακέτο της Wind στο πλαίσιο της Δέσμευσης Τιμής ισχύουν οι επιλογές Non stop?

Link to comment
Share on other sites

 

2. Όταν βρίσκομαι σε άλλο πακέτο της Wind στο πλαίσιο της Δέσμευσης Τιμής ισχύουν οι επιλογές Non stop?

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ NON STOP ΠΡΟΣ OΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 12/2/2008

....

....

Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=224"]Ανακοίνωση στο www.wind.com.gr[/url]

 

Τωρα που το εκαναν ετσι οπως το εκαναν (να μην πω πως) τουλαχιστον ας εβγαζαν το περιορισμο των 30 ημερων να μπορουσαμε να την ενεργοποιουμε ξανα πιο γρηγορα απο τις 30 μερες.. Ή τουλαχιστον ας εβαζαν περισσοτερες κλησεις με ελαχιστη χρεωση οπως η cosmote με το call600..

Τωρα ετσι οπως πανε να το κανουν ποιον συμφερει?

Αν ηθελα να εχω απεριοριστες κλησεις προς καποιους αριθμους θα εβαζα ή το non stop 500 ή το 0.01€/λεπτο. Και οι περισσοτεροι πιστευω μιλανε πιο πολυ με καποιους στανταρ αριθμους και στα υπολοιπα πιο λιγο. Οποτε αν κανεις μια κληση για 1-2 λεπτα χαλας μια κληση στις 30 που απλα δεν συμφερει.

Κριμα γιατι ηταν μια πολυ καλη και πρωτοποριακη υπηρεσια...

-1 στην wind απο μενα για την κινηση αυτη.. Δυστυχως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ NON STOP ΠΡΟΣ OΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 12/2/2008

 

H WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από τις 6/3/2008, η υπηρεσία Non Stop προς Όλους του οικονομικού πακέτου καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND F2G που προσφέρει 200 δωρεάν λεπτά προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με κόστος ενεργοποίησης 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και διάρκεια ισχύος 30 ημέρες θα μεταβληθεί και εφ’ εξής θα προσφέρει 30 δωρεάν κλήσεις απεριόριστης διάρκειας προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες. Το κόστος ενεργοποίησης του Non Stop προς Όλους παραμένει ως ορίζεται στον ισχύοντα τιμοκατάλογο του οικονομικού πακέτου WIND F2G, δηλαδή 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

 

Η εγγραφή στην υπηρεσία πραγματοποιείται καλώντας δωρεάν το 1265, ή στέλνοντας δωρεάν SMS με την εντολή “WIND” στο 1255.

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας ή την κατανάλωση των δωρεάν κλήσεων, ο συνδρομητής χρεώνεται σύμφωνα με τις κανονικές χρεώσεις του πακέτου WIND F2G

 

Ανακοίνωση στο www.wind.com.gr

 

 

 

 

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΛΛΑΓΗ... ρε δεν ντρεπονται λεω εγω... ε βεβαια τσιμπησαν τους συνδρομητες που ηθελαν και τωρα.... ουστ.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που ο κόσμος (στην πλειοψηφία του τουλάχιστον) δεν είναι χαζός...θα τα βρουν μπροστά τους σε κάποια φάση όταν αρχίσουμε να αφήνουμε στο συρτάρι τις κάρτες της WIND και θα αρχίσουν πάλι τις αναπροσαρμογές και τις αλλαγές στα πακέτα/χρεώσεις για να μας φέρουν πίσω. :mad:

 

Μας έχει κουράσει πλέον η WIND με τις αλλαγές στα πακέτα της...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...