Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω που το χρησιμοποιω απο οταν βγηκε, οσους μηνες ετυχε να μετραω τις κλησεις οπως εσυ περιπου δε παρατηρησα κατι τετοιο. Συγκεκριμενα θυμαμαι να εχω καταναλωσει μετρημενα καπου στα 190 και 185 καποιους μηνες χωρις να μου ερθει μηνυμα οτι τελειωσαν τα δωρεαν λεπτα..

Αν πιστευεις οτι οντως δεν εχεις κανει λαθος παρε στην εξυπηρετηση και πες τους το να το ελεγξουν. Αν και λιγο δυσκολο να το κανουν αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που πληρωνουμε για 200 λεπτά οφείλουν να μας προσφέρουν 200 λεπτά και όχι 195, 180 η λιγότερα :mad:
.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια "δύσκολη" ερώτηση για το topic ετούτο... Έχω F2Go αριθμό που τον έχω κάνει αντίστοιχο του A la carte, δηλαδή F2Go5. Μπορώ να ενεργοποιήσω τα Mini SMS πακέτα και αν ναι, όπως περιγράφεται εδώ? -> http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1278

 

Δε θα ρώταγα και θα το έκανα μόνος μου, αλλά δε θέλω να γίνει κανένα λάθος, να χρεωθώ κανένα 5ευρο και μετά να μην ενεργοποιηθεί η υπηρεσία... Αν το έχει τολμήσει κανένας άλλος, ας μου πει τι εμπειρία απέκτησε... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα σμσ φαινεται οτι ισχυουν για τα περισσοτερα αλλα υπάρχουν μικροι περιορισμοί..
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια "δύσκολη" ερώτηση για το topic ετούτο... Έχω F2Go αριθμό που τον έχω κάνει αντίστοιχο του A la carte, δηλαδή F2Go5. Μπορώ να ενεργοποιήσω τα Mini SMS πακέτα και αν ναι, όπως περιγράφεται εδώ? -> http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1278

 

Δε θα ρώταγα και θα το έκανα μόνος μου, αλλά δε θέλω να γίνει κανένα λάθος, να χρεωθώ κανένα 5ευρο και μετά να μην ενεργοποιηθεί η υπηρεσία... Αν το έχει τολμήσει κανένας άλλος, ας μου πει τι εμπειρία απέκτησε... Ευχαριστώ!

 

Νομιζω πως μπορεις να ενεργοποιησεις τα πακετα sms αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αποκλειεται να σε χρεωσει και να μην ενεργοποιηθουν..!

 

----

Με την αλλαγή οικονομικού πακέτου θα απενεργοποιούνται αυτόματα τα προπληρωμένα προγράμματα ή οι υπηρεσίες δωρεάν λεπτών ομιλίας, SMS ή MMS που πιθανόν είχαν ενεργοποιηθεί (όπως για παράδειγμα οι Επιλογές Non Stop ή τα Πακέτα Mini SMS), πλην της υπηρεσίας «1 λεπτό», η οποία δεν χάνεται .

 

Αυτο που λεει οτι δεν χανεται η υπηρεσια «1 λεπτό» τι εννοει ρε παιδια? Δηλαδη αμα μεταφερθω απο το f2g5 σε αλλο πακετο που δεν εχει την υπηρεσια αυτη θα μιλαω με τα 2 νουμερα που εχω δηλωμενα με 1 λεπτο/λεπτο?? κουφο δεν ειναι? Μηπως κανανε λαθος και αντι να βαλουνε το wind plus non stop βαλανε το 1 λεπτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε θα σε χρεωσει. απλα δοκιμασε το!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κάτι άλλο και ήθελα να το μοιραστώ εδώ μαζί σας.... Η παρατήρηση έχει σχέση με το πακέτο 30λεπτά+30SMS με 5€/βδομάδα. Καταρχάς δεν απενεργοποιείται ακριβώς μια εβδομάδα μετά, αλλά μια εβδομάδα μετά + μερικές ώρες... Δεύτερη παρατήρηση είναι ότι απενεργοποιούνται μόνο τα υπολοιπόμενα λεπτά ομιλίας και όχι τα υπολοιπόμενα μηνύματα κι ας έχει περάσει η εβδομάδα...Δεν ξέρω αν απενεργοποιηθούν κάποια στιγμή και πότε(μιας και μόνο 8 διαθέσιμα έχω και θα τελειώσουν γρήγορα)... Αυτή την παρατήρηση είχα να κάνω! Η vodafone αλήθεια κάνει το ίδιο με τα sms?
Link to comment
Share on other sites

Ναί έτσι είναι . Ο φίλος μου έχει τώρα 420 μηνύματα μια και δεν τα χρησιμοποιεί καθόλου ....

Στην Vodafone δεν χάνονται τα λεπτά ομιλίας άν ενεργοποιήσεις πάλι την τελευταία μέρα. Στην wind δεν χάνονται τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναί έτσι είναι . Ο φίλος μου έχει τώρα 420 μηνύματα μια και δεν τα χρησιμοποιεί καθόλου ....

Στην Vodafone δεν χάνονται τα λεπτά ομιλίας άν ενεργοποιήσεις πάλι την τελευταία μέρα. Στην wind δεν χάνονται τα μηνύματα.

 

Ουτε τα λεπτα ομιλιας εαν κανεις παλι ενεργοποιηση γρηγορα...

 

Μάλιστα... Θα το' χω υπόψιν μου την επόμενη φορά και για τα λεπτά ομιλίας και για τα μηνύματα... Βασικά μόνο 6 λεπτά ομιλίας έχασα(και αυτά μάλιστα τα είχα μιλήσει γιατί δεν τα αφαίρεσε μετά από μια κλήση μου), δεν έγινε και τίποτα, αλλά μιας και υπάρχει η δυνατότητα, μπορεί να την χρησιμοποιήσω... ;) Ευχαριστώ παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα ενα f2g και θέλω να το κάνω f2g1. Καλώ το 1342 και ακούω το εξής μήνυμα: "Λυπούμαστε. Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη..." Για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αυτο? Μήπως πρέπει να μείνω στο αρχικό f2g για κάποιο διάστημα, μετά τη λήξη του οποίου γίνεται αλλαγή σε κάποιο από τα πακέτα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα ενα f2g και θέλω να το κάνω f2g1. Καλώ το 1342 και ακούω το εξής μήνυμα: "Λυπούμαστε. Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη..." Για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αυτο? Μήπως πρέπει να μείνω στο αρχικό f2g για κάποιο διάστημα, μετά τη λήξη του οποίου γίνεται αλλαγή σε κάποιο από τα πακέτα?

 

Έχεις κάνει μία χρεώσιμη κλήση? Αν όχι κάνε... Βάλε και 3€ κάρτα, γιατί πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1€ για να γίνει αποδεκτή η αλλαγή από F2Go σε F2Go1... Όταν κάνεις την αλλαγή πρόσεξε πολύ, γιατί αν κάνεις λάθος θα μπορέσεις μετά από ένα μήνα πάλι. Επίσης να αφήσεις να τελειώσει η κλήση γιατί αν την κάνεις την επιλογή και κλείσεις τη γραμμή, δε θα σου την κάνει τη μετατροπή...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει μία χρεώσιμη κλήση? Αν όχι κάνε... Βάλε και 3€ κάρτα, γιατί πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1€ για να γίνει αποδεκτή η αλλαγή από F2Go σε F2Go1... Όταν κάνεις την αλλαγή πρόσεξε πολύ, γιατί αν κάνεις λάθος θα μπορέσεις μετά από ένα μήνα πάλι. Επίσης να αφήσεις να τελειώσει η κλήση γιατί αν την κάνεις την επιλογή και κλείσεις τη γραμμή, δε θα σου την κάνει τη μετατροπή...

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα ακολουθήσω τισ οδηγίες σου.

Link to comment
Share on other sites

για call me back τι στελνουμε(τον αριθμο λογικα) και που?εκανα αναζητηση αλλα δεν βρηκα κατι σχετικα!
Link to comment
Share on other sites

για call me back τι στελνουμε(τον αριθμο λογικα) και που?εκανα αναζητηση αλλα δεν βρηκα κατι σχετικα!

 

Στέλνεις το νούμερο στο 4040 ...

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1029&langID=1

Link to comment
Share on other sites

Χθες ενεργοποίησα ενα f2g και θέλησα να το κάνω f2g1. Κάλεσα το 1342 και άκουσα το εξής μήνυμα: "Λυπούμαστε. Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη..." Παραξενεύτηκα αλλά είπα να βάλω 3€ κάρτα.

 

Κάλεσα, λοιπόν, το 1268 και πατώντας το 1, σύμφωνα με τις οδηγίες, για να 'περάσω' τον κωδικό προς έκπληξή μου άκουσα πάλι "Λυπούμαστε. Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη..." Όσες φορές κι αν προσπάθησα συνέβη το ίδιο. Προσπάθησα να στείλω μέσω sms τον κωδικό, ωστόσο το μήνυμα δε μπορεί να σταλεί.

 

Επομένως, το πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μπορώ να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας, δε μπορώ να κάνω αλλαγή πακέτου και δε μπορώ να στείλω sms. Τι μπορεί να συμβαίνει? Πρώτη φορά δυσκολεύομαι τόσο με καρτοκινητό. Να σημειώσω ότι κλήσεις και δέχομαι και πραγματοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χρεωσιμη κληση για ενεργοποιηση ε? :p

 

Το ωραίο είναι ότι είχε απαντηθεί μόλις 7 posts νωρίτερα το ίδιο πρόβλημα...!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα καρτοκινητά, δεν είναι καιρός να βάλει δυνατότητα online ανανέωσης χρόνου ομιλίας; Η Q το έχει, γιατί δεν το αντιγράφει και η WIND; Δεν θα κατηγορηθεί για αντιγραφή, τώρα πια είναι δική της...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...