Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το ψάξεις θα βρεις πολλά τέτοια...

Όπως και η μη ενημέρωση για τη λήξη του πακέτο 30λ/30μην, η λήξη του πακέτου 1λ/λ και άλλες "παγαποντιές"...

 

Όλες αυτές τις "εξυπνάδες" γιατί τις κάνουν τα δίκτυα; Η απάντηση είναι προφανής... Θεωρούν τους πελάτες τους λακαμάδες ή τους κοστίζει να τα υλοποιήσουν ή και τα 2... Πότε θα καταλάβουν ότι όποια εταιρεία δώσει πρώτη μια πλήρη ενημέρωση για όλες τις υπηρεσίες (πακέτα φωνής και μηνύματα) θα έχει τεράστιο όφελος; Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι τα τυπάκια του marketing νομίζουν ότι είναι τραγικά έξυπνοι που φέρνουν έσοδα στην εταιρεία εξαπατώντας τους πελάτες τους... Αλλά από την άλλη, τέτοιος λακαμάς που είναι μέσος έλληνας συνδρομητής, καλά του κάνουν !!! Το πρόβλημα το έχουν οι λίγοι, συνειδητοποιημένοι συνδρομητές !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές τις "εξυπνάδες" γιατί τις κάνουν τα δίκτυα; Η απάντηση είναι προφανής... Θεωρούν τους πελάτες τους λακαμάδες ή τους κοστίζει να τα υλοποιήσουν ή και τα 2... Πότε θα καταλάβουν ότι όποια εταιρεία δώσει πρώτη μια πλήρη ενημέρωση για όλες τις υπηρεσίες (πακέτα φωνής και μηνύματα) θα έχει τεράστιο όφελος; Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι τα τυπάκια του marketing νομίζουν ότι είναι τραγικά έξυπνοι που φέρνουν έσοδα στην εταιρεία εξαπατώντας τους πελάτες τους... Αλλά από την άλλη, τέτοιος λακαμάς που είναι μέσος έλληνας συνδρομητής, καλά του κάνουν !!! Το πρόβλημα το έχουν οι λίγοι, συνειδητοποιημένοι συνδρομητές !!!

Δεν του κοστίζει και τόσο, αλλά και ακόμα αν τους κόστιζε αυτό θα αντισταθμιζόταν με την καλή εικόνα που θα δημιουργούσαν στους πελάτες τους.

Απ' ότι φαίνεται δεν νοιάζονται και τόσο για την εικόνα τους, κάτι το οποίο κατ' επέκτασην σημαίνει ότι δε νοιάζονται για τους πελάτες τους.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Στο νονστοπ προς όλους δυστυχώς δεν υπάρχει καμμία ενημέρωση...

 

κανε reset στους timers των κλησεων σου (εξερχόμενες) οποτε το ενεργοποιεις κ ετσι θα εχεισ ανα πασα στιγμη μια καλη εικονα :)

Link to comment
Share on other sites

Kserei kapoios giati sumvainei orismenes fores,enw uparxoun xrhmata arketa upoloipo,mexri kai 10 eurw,na pairneis thlefwno kai na sou leei,to upoloipo sas den ftanei gia na kanete klhsh?Ti ginetai!:worry:
Link to comment
Share on other sites

κανε reset στους timers των κλησεων σου (εξερχόμενες) οποτε το ενεργοποιεις κ ετσι θα εχεισ ανα πασα στιγμη μια καλη εικονα :)

 

Αυτό το κάνω εγώ που χρησιμοποιώ το f2g για κλήσεις αποκλειστικά προς wind και έχω και μια σύνδεση για τα υπόλοιπα. Αυτοί που χρησιμοποιούν το καρτοκινητό όμως σαν κύριο νούμερο, δε μπορούν να βγάλουν καμμία άκρη με αυτόν τον τρόπο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Kserei kapoios giati sumvainei orismenes fores,enw uparxoun xrhmata arketa upoloipo,mexri kai 10 eurw,na pairneis thlefwno kai na sou leei,to upoloipo sas den ftanei gia na kanete klhsh?Ti ginetai!:worry:

 

το παθαινει και εμενα αυτο εγω ειχα ομως 4 ευρω... ποιος ξερει?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν μήνυμα για διπλασιασμό της κάρτας μέχρι 13/1?

 

Αν βάλεις δηλαδή 30€ θα πάει 60€.

 

Ήρθε σε ενα κινητό αλλα σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και φοβάμαι μήπως βάλω 30€ τζάμπα και δεν μου το κάνουν 60€.

Ξέρει κανείς κάτι?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6101/2.0 (04.10) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Έχει έρθει σε κανέναν μήνυμα για διπλασιασμό της κάρτας μέχρι 13/1?

 

Αν βάλεις δηλαδή 30€ θα πάει 60€.

 

Ήρθε σε ενα κινητό αλλα σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και φοβάμαι μήπως βάλω 30€ τζάμπα και δεν μου το κάνουν 60€.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Perimene prwta na erthei to mhnuma kai meta bazeis karta..

;-)
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν μήνυμα για διπλασιασμό της κάρτας μέχρι 13/1?

 

Αν βάλεις δηλαδή 30€ θα πάει 60€.

 

Ήρθε σε ενα κινητό αλλα σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και φοβάμαι μήπως βάλω 30€ τζάμπα και δεν μου το κάνουν 60€.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Σε γενικές γραμμές τα μηνύματα αυτά πάνε τυχαία, αν και μερικοί υποστηρίζουν ότι πάνε σε γραμμές που βλέπουν μείωση κινήσεων... Όπως και να'χει, αν δε σου έρθει μήνυμα, δε διπλασιάζεται τίποτα. Κανείς δε μπορεί να επιβεβαιώσει ότι θα σου έρθει, ούτε το αντίθετο βέβαια. Αυτά στα λέω για να μη περιμένεις άδικα... Βάζε λίγα λίγα και αν και όταν σου έρθει τέτοιο μήνυμα... βάλε πολλά... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν μήνυμα για διπλασιασμό της κάρτας μέχρι 13/1?

 

Αν βάλεις δηλαδή 30€ θα πάει 60€.

 

Ήρθε σε ενα κινητό αλλα σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και φοβάμαι μήπως βάλω 30€ τζάμπα και δεν μου το κάνουν 60€.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Θα περιμένεις να σου έρθει όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω και μετά θα βάλεις κάρτα... Καλά είναι να διαθέτεις ένα νούμερο το οποίο να το χρησιμοποιείς από καθόλου έως καθόλου για να σου έρθει αυτό το μήνυμα πιο γρήγορα. Εμένα πρόσφατα μου ήρθε ένα μήνυμα(1 μήνα μετά το μήνυμα διπλασιασμού) το οποίο με ενημέρωνε ότι αν βάλω κάρτα από 20€ και πάνω θα μπουν 3πλάσιοι πόντοι στο Wind Club και όχι διπλάσιοι, κάτι που δεν έκανα γιατί έτσι θα έδειχνα ενεργό το νούμερο και θα παρέτεινα ακόμα περισσότερο την αποστολή του μηνύματος διπλασιασμού. Σε γενικές γραμμές δηλαδή, όσο δεν το χρησιμοποιείς το νούμερό σου τόσο πιο πιθανό είναι να σου έρθει η έκπληξη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καθόλου δεν το χρησιμοποιώ αυτό. Μονο νετ έχω και του βάζω 3 ή 6€ τον μήνα.

 

Το έχω ακόμα το μήνυμα στο άλλο κινητό.

 

Μου ρθε μία ιδέα.

Για να μην το διακυνδυνέυσω λέω να βάλω 30€ σε αυτό που ήρθε το μήνυμα, να γίνουν 60€ και να τα μεταφέρω σε αυτό.

 

Θα μεταφερθούν όμως ή τζάμπα θα το κάνω?

 

 

[EDIT]μόλις έμαθα απο κάποιον που δεν του έστειλαν μήνυμα ότι δεν διπλασιάστηκε τίποτα..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καθόλου δεν το χρησιμοποιώ αυτό. Μονο νετ έχω και του βάζω 3 ή 6€ τον μήνα.

 

Το έχω ακόμα το μήνυμα στο άλλο κινητό.

 

Μου ρθε μία ιδέα.

Για να μην το διακυνδυνέυσω λέω να βάλω 30€ σε αυτό που ήρθε το μήνυμα, να γίνουν 60€ και να τα μεταφέρω σε αυτό.

 

Θα μεταφερθούν όμως ή τζάμπα θα το κάνω?

 

 

[EDIT]μόλις έμαθα απο κάποιον που δεν του έστειλαν μήνυμα ότι δεν διπλασιάστηκε τίποτα..

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1574686#post1574686

 

Θα σου φανεί χρήσιμο, είναι οι προϋποθέσεις για να πάει σε κάποιο το σχετικό μήνυμα (το οποίο ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο αριθμό).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καθόλου δεν το χρησιμοποιώ αυτό. Μονο νετ έχω και του βάζω 3 ή 6€ τον μήνα.

 

Το έχω ακόμα το μήνυμα στο άλλο κινητό.

 

Μου ρθε μία ιδέα.

Για να μην το διακυνδυνέυσω λέω να βάλω 30€ σε αυτό που ήρθε το μήνυμα, να γίνουν 60€ και να τα μεταφέρω σε αυτό.

 

Θα μεταφερθούν όμως ή τζάμπα θα το κάνω?

 

 

[EDIT]μόλις έμαθα απο κάποιον που δεν του έστειλαν μήνυμα ότι δεν διπλασιάστηκε τίποτα..

 

Μια χαρα του διπλασιαστηκε εαν ελαβε το μηνυμα....

Δυο πραγματα εγιναν..η πηρε στο καπακι το 1269 να ακουσει το υπολοιπο του και ακουσε χωρις διπλασιασμο (το συστημα περναει τον διπλασιασμο με μια μικρη καθυστερηση, 2-3 λεπτα το πολυ,αλλα αν καλεσεις αμεσα, ΔΕΝ θα ακουσεις το σωστο υπολοιπο, ας ξανακαλεσει) Η ο διπλασιασμος εγινε σε προηγουμενη καρτα που εβαλε. Για να ειναι σιγουρος, εαν δεν διπλασιαστηκε η τωρινη καρτα, ας καλεσει το 1260,μπορουν να δουν εαν ειναι στην λιστα για διπλασιασμο, και βεβαια, να δουν στο συστημα εαν οντως πηρε τον διπλασιασμο, και για ποια καρτα (αξια, ωρα που περασε κτλ..) ωστε να του λυθει και η απορια!!

 

:)

 

Οπως και βεβαια, μπορεις να μεταφερεις και το υπολοιπο απο μια καρτα σε αλλη...γενικα...εαν ερθει σε οποιοδηποτε νουμερο διπλασιασμος, τον κανουμε και μεταφερουμε τα χρηματα στο νουμερο που κανουμε χρηση!! πολυ εξυπηρετηκο!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα του διπλασιαστηκε εαν ελαβε το μηνυμα....

Δυο πραγματα εγιναν..η πηρε στο καπακι το 1269 να ακουσει το υπολοιπο του και ακουσε χωρις διπλασιασμο (το συστημα περναει τον διπλασιασμο με μια μικρη καθυστερηση, 2-3 λεπτα το πολυ,αλλα αν καλεσεις αμεσα, ΔΕΝ θα ακουσεις το σωστο υπολοιπο, ας ξανακαλεσει) Η ο διπλασιασμος εγινε σε προηγουμενη καρτα που εβαλε. Για να ειναι σιγουρος, εαν δεν διπλασιαστηκε η τωρινη καρτα, ας καλεσει το 1260,μπορουν να δουν εαν ειναι στην λιστα για διπλασιασμο, και βεβαια, να δουν στο συστημα εαν οντως πηρε τον διπλασιασμο, και για ποια καρτα (αξια, ωρα που περασε κτλ..) ωστε να του λυθει και η απορια!!

 

:)

 

Οπως και βεβαια, μπορεις να μεταφερεις και το υπολοιπο απο μια καρτα σε αλλη...γενικα...εαν ερθει σε οποιοδηποτε νουμερο διπλασιασμος, τον κανουμε και μεταφερουμε τα χρηματα στο νουμερο που κανουμε χρηση!! πολυ εξυπηρετηκο!!

Ναι αλλα όπως λεω πιό πάνω, δεν έλαβε μήνυμα και ενώ έβαλε κάρτα δεν έγινε διπλασιασμός. Εννοείται πώς δεν έχει γίνει διπλασιασμός σε πρoηγούμενη κάρτα ανανέωσης.

 

@Petros the Great απλα τέλειο αλλα έχω κάποιες ερωτήσεις.

Ισχύει και για αναπάντητες που κάνω/μου κάνουν?

Για μηνύματα δεν ισχύει έτσι?

 

Το ότι μπαίνω στο νετ(μέσω gwap) μετράει σαν κλήση? Αν όχι γιατί δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα? Δεν έχω κάνει καμία κλήση ποτέ, μόνο με παίρνουν(εκτός αν μετράνε οι αναπάντητες).

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα όπως λεω πιό πάνω, δεν έλαβε μήνυμα και ενώ έβαλε κάρτα δεν έγινε διπλασιασμός. Εννοείται πώς δεν έχει γίνει διπλασιασμός σε πρoηγούμενη κάρτα ανανέωσης.

 

@Petros the Great απλα τέλειο αλλα έχω κάποιες ερωτήσεις.

Ισχύει και για αναπάντητες που κάνω/μου κάνουν?

Για μηνύματα δεν ισχύει έτσι?

 

Το ότι μπαίνω στο νετ(μέσω gwap) μετράει σαν κλήση? Αν όχι γιατί δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα? Δεν έχω κάνει καμία κλήση ποτέ, μόνο με παίρνουν(εκτός αν μετράνε οι αναπάντητες).

 

Αφού δεν ήρθε μήνυμα, πως περίμενε διπλασιασμό ??? :wacko:

Διπλασιασμός γίνεται μόνο αν έχει έρθει μήνυμα...

Αν δεν κάνεις ποτέ κλήσεις, δε θα μειώσεις ποτέ τις κλήσεις σου !!! :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ήρθε μήνυμα, πως περίμενε διπλασιασμό ??? :wacko:

Διπλασιασμός γίνεται μόνο αν έχει έρθει μήνυμα...

Αν δεν κάνεις ποτέ κλήσεις, δε θα μειώσεις ποτέ τις κλήσεις σου !!! :wink:

Αυτή ήταν η πρώτη ερώτηση που έκανα.

 

Νόμιζα ότι πάει σε όλους ο διπλασιασμός λόγω γιορτών. Που να το ξέρω, πρωτη φορά έρχεται... :p

 

 

[EDIT] Γιατι πρέπει να μειώσω τις κλήσεις μου?

Χρειάζεται μόνο να πε παίρνουν τηλέφωνο και να μην παίρνω καθόλου. Κάθε μήνα θα στέλνουν μήνυμα..

- Ενεργές εισερχόμενες κλήσεις + 0 εξερχόμενες για τον προηγούμενο μήνα.

Συχνότητα: Κάθε μήνα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα όπως λεω πιό πάνω, δεν έλαβε μήνυμα και ενώ έβαλε κάρτα δεν έγινε διπλασιασμός. Εννοείται πώς δεν έχει γίνει διπλασιασμός σε πρoηγούμενη κάρτα ανανέωσης.

 

@Petros the Great απλα τέλειο αλλα έχω κάποιες ερωτήσεις.

Ισχύει και για αναπάντητες που κάνω/μου κάνουν?

Για μηνύματα δεν ισχύει έτσι?

 

Το ότι μπαίνω στο νετ(μέσω gwap) μετράει σαν κλήση? Αν όχι γιατί δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα? Δεν έχω κάνει καμία κλήση ποτέ, μόνο με παίρνουν(εκτός αν μετράνε οι αναπάντητες).

 

Ρε φιλε, μας εχεις μπλεξει, ελεος :lol::lol:

Ποσα νουμερα πια ασχολεισαι?

Ειδα παραπανω οτι ανεφερες νουμερο που ελαβε το μηνυμα, και διαβαζοντας το τωρινο σου μηνυμα, το ματι διαβασε οτι ελαβε μηνυμα διπλασιασμου....που να ξερω κι εγω ο αμοιρος οτι ελεγες το πασιφανες οτι νουμερο που δεν ελαβε μηνυμα για διπλασιασμο, δεν διπλασιασε την καρτα του :wacko::wacko:

 

Μπλεχτηκα!! :p:lol:

 

Φανταζομαι καταλαβες τωρα πως παει το θεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρέπει να μειώσω τις κλήσεις μου?

Χρειάζεται μόνο να πε παίρνουν τηλέφωνο και να μην παίρνω καθόλου. Κάθε μήνα θα στέλνουν μήνυμα..

- Ενεργές εισερχόμενες κλήσεις + 0 εξερχόμενες για τον προηγούμενο μήνα.

Συχνότητα: Κάθε μήνα.

 

Αυτό το διαβάσαμε σε ένα ποστ ενός τόπικ μέσα σε ένα φόρουμ κάπου στο ιντερνέτ.

Όταν το ανακοινώσει και η wind, θα μπορούμε να έχουμε τις απαντήσεις αλλά και να ζητάμε και τα ρέστα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε, μας εχεις μπλεξει, ελεος :lol::lol:

Ποσα νουμερα πια ασχολεισαι?

Ειδα παραπανω οτι ανεφερες νουμερο που ελαβε το μηνυμα, και διαβαζοντας το τωρινο σου μηνυμα, το ματι διαβασε οτι ελαβε μηνυμα διπλασιασμου....που να ξερω κι εγω ο αμοιρος οτι ελεγες το πασιφανες οτι νουμερο που δεν ελαβε μηνυμα για διπλασιασμο, δεν διπλασιασε την καρτα του :wacko::wacko:

 

Μπλεχτηκα!! :p:lol:

 

Φανταζομαι καταλαβες τωρα πως παει το θεμα ;)

Ναι, είναι λίγο μπερδεμένα ;)

 

Στον δικό μου αριθμό δεν ήρθε μήνυμα.

Στον δεύτερο δικό μου ήρθε αλλα δεν έκανα ακόμα διπλασιασμό.

Ο τρίτος είναι ενός φίλου που δεν του ήρθε μήνυμα και δεν του έγινε διπλασιασμός.

Κι αυτός περίμενε να του γίνει γιατί και οι δύο νομίζαμε πως ισχύει για όλους.

 

Τώρα νομίζω είμαστε εντάξει :p :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διαβάσαμε σε ένα ποστ ενός τόπικ μέσα σε ένα φόρουμ κάπου στο ιντερνέτ.

Όταν το ανακοινώσει και η wind, θα μπορούμε να έχουμε τις απαντήσεις αλλά και να ζητάμε και τα ρέστα... :wink:

Πήγαινε στο Link που δίνει ο Petros the Great.

Εκεί γράφουν ότι είναι επίσημο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπερδεύεσαι...

 

Επίσημα από την Wind δεν ανακοινώθηκε ποτέ στη σελίδα της, ούτε στα φυλλάδιά της, ούτε αναρτήθηκε ποτέ στα καταστήματά της...

Το ποστ που διάβασες είναι αυτό ακριβώς που περιέγραψα... "ένα ποστ ενός τόπικ μέσα σε ένα φόρουμ κάπου στο ιντερνέτ" (για το λινκ μιλάω) και σίγουρα σε καμμία περίπτωση δεν αποτελεί ανακοίνωση της wind. Aπλά ίσως ήταν κάποιες προϋποθέσεις οι οποίες προφανώς και ισχύανε ένα χρόνο και βάλε πριν. Από τότε μέχρι τώρα όμως... μέχρι και το όνομα της εταιρίας έχει αλλάξει... Ίσως βέβαια να ισχύουν και σήμερα ακόμη, αλλά όπως και αν το δούμε, εξακολουθεί να μην έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις λοιπόν... απλά βάζε όσα σου χρειάζονται και αν και όταν σου έρθει μήνυμα, βάλε πολλά... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπερδεύεσαι...

 

Επίσημα από την Wind δεν ανακοινώθηκε ποτέ στη σελίδα της, ούτε στα φυλλάδιά της, ούτε αναρτήθηκε ποτέ στα καταστήματά της...

Το ποστ που διάβασες είναι αυτό ακριβώς που περιέγραψα... "ένα ποστ ενός τόπικ μέσα σε ένα φόρουμ κάπου στο ιντερνέτ" (για το λινκ μιλάω) και σίγουρα σε καμμία περίπτωση δεν αποτελεί ανακοίνωση της wind. Aπλά ίσως ήταν κάποιες προϋποθέσεις οι οποίες προφανώς και ισχύανε ένα χρόνο και βάλε πριν. Από τότε μέχρι τώρα όμως... μέχρι και το όνομα της εταιρίας έχει αλλάξει... Ίσως βέβαια να ισχύουν και σήμερα ακόμη, αλλά όπως και αν το δούμε, εξακολουθεί να μην έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις λοιπόν... απλά βάζε όσα σου χρειάζονται και αν και όταν σου έρθει μήνυμα, βάλε πολλά... :wink:

Οκ, το πιασα. ;)

 

Προς το παρών θα βάλω καρτα εκεί που έστειλαν και θα κάνω μεταφορά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παρατήρηση... Έχω ενεργοποιήσει το F2Go5 και το πακέτο 30λεπτά+30SMS (όπως νομίζω γράφω παραπάνω) και σήμερα μου συνέβη το εξής:

Κάθε μέρα μετά από κάθε κλήση που κάνω, ενημερώνομαι για να δω πόσο χρόνο μου έκοψε και πόσο κατανάλωσα και χοντρικά ισχύουν οι διαφορές... Σήμερα έκανα μια κλήση των 7 λεπτών και 10 δευτερολέπτων και είδα ότι με χρέωσε μόνο 1 έως 1,5 λεπτά. Δεν ξέρω το γιατί, αλλά μάλλον είναι κενό στο σύστημά τους... :D Απλά το αναφέρω... Λογικά κάπου κόλλησε ο χρονομετρητής τους, ελπίζω να μην κολλάει και από την ανάποδη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις που χρησημοποιει το NonStop Προς Ολους (200 Λεπτα) το οποιο δεν εχει ενημερωση του υποληπομενου χρονου ?

 

Παιδια κατι υποπτο γινεται. Το εχω ενεργοποιηση 3 φορες (δηλαδη για 3 μηνες) και με το 6280 που προσμετραω το χρονο που παιρνω τηλεφωνα (Δηλαδη καθε φορα που κλεινω μια κληση προς Wind γραφω 3 λεπτα και 20 δευτερα κτλ κτλ). Και της τρεις φορες τα λεπτα τελειωνουν πολυ ποιο κατω απο τα 200 λεπτα που το μετραω.

 

Την προτη φορα ειχαν τελειωση στα 165 (μου ειρθε μυνημα οτι τελειωσαν) μετα στα 170 και κατι λεπτα. και τωρα σημερα στα 175. Αποκληεται να μου ξεφεβγουν κλησεις 100% και ουτε να μην τα μετραω καλα. Τα λεπτα δεν ειναι λιγα δηλαδη δεν ειναι κοντα στα 195 αλλα πολυ ποιο κατω.

 

Εινια κανενας που μετραει τα λεπτα (με μετρητη στο κινητο η αλλιως) να μας πει αν ειναι οκ? Ελεος μηπως αυτος ειναι και ο λογοσ να μην βαζουν ενημερωση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...