Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα θεματακι.εδω και 2-3 μερες χανεται το σημα.

ειναι γενικό το φαινόμενο;υπαρχει ενδεχομενο να φταιει η συσκευη?(το γκαλαξι της προσφορας)

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το σαμσουνγκ της προσφοράς. Το παρατήρησα από τη δευτέρα. Συγκεκριμένα ενώ δείχνει ότι έχει σήμα (όλες τις γραμμούλες), όταν πάω να πάρω τηλέφωνο, μου γράφει ότι δεν είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο.

Λεπτομέρεια (με σημασία όμως): όταν το κάνει αυτό, δίπλα από τις γραμμούλες του σήματος ΔΕΝ εμφανίζεται το γράμμα R που υποδηλώνει την περιαγωγή (έχω Qcard).

Το πρόβλημα λύνεται προσωρινά, αν πάω στις ρυθμίσεις και επιλέξω "αυτόματη αναζήτηση δικτύου". Ωστόσο το πρόβλημα ξαναεμφανίζεται κάθε τόσο.

Λέτε να έχει να κάνει με το δίκτυο;

 

Δοκιμάστε να κλειδώσετε το σήμα σε 2g και δείτε εάν συνεχίζει το πρόβλημα. Δεν νομίζω να εχει να κάνει με την σύσκευη το θέμα αυτό. Μάλλον με την κάλυψη του 3g.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πακετο φ2γ με τα 30 ευρω χρονο ομιλιας...λεει πρεπει να βαλω 5 ευρω μες στο μηνα....μετα για 6 μηνες θα παιρνω 5 ευρω καρτα χωρις αλλη ανανέωση και αυτα τα 5 θα μένουν στην καρτα καθε μηνα??
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ξέρετε πως μπορώ να κάνω φραφή εξερχομένων μηνυμάτων; Δοκίμασα κάποιον κωδικό αλλά το μήνυμα πηγαίνει στα εξερχόμενα (χρεώνεται δλδ κανονικά) . Εγώ ψάχνω κάτι που να λέει "αδύνατη η αποστολή" .
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ξέρετε πως μπορώ να κάνω φραφή εξερχομένων μηνυμάτων; Δοκίμασα κάποιον κωδικό αλλά το μήνυμα πηγαίνει στα εξερχόμενα (χρεώνεται δλδ κανονικά) . Εγώ ψάχνω κάτι που να λέει "αδύνατη η αποστολή" .
βασικα αυτό γίνεται απλά αν βάλεις άκυρο αριθμο στο κέντρο μηνυμάτων στο κνητό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πακετο φ2γ με τα 30 ευρω χρονο ομιλιας...λεει πρεπει να βαλω 5 ευρω μες στο μηνα....μετα για 6 μηνες θα παιρνω 5 ευρω καρτα χωρις αλλη ανανέωση και αυτα τα 5 θα μένουν στην καρτα καθε μηνα??

 

Μετά θα πέρνεις 5 ευρώ τον μήνα , και αυτά φένεται στο online account να λήγουν σε 30 ημέρες.... Άρα ξέχνα την συσώρευση

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά δεν το βρίσκω κάπου στο xperia X8.

εχμ,στις ρυθμίσεις μηνυμάτων,κατω κατω,εχει έξτρα μενού που έχει και το κέντρο μηνυμάτων

Link to comment
Share on other sites

εχμ,στις ρυθμίσεις μηνυμάτων,κατω κατω,εχει έξτρα μενού που έχει και το κέντρο μηνυμάτων

 

Στις ρυθμισεις μηνυματων μου εχει τα εξης :

Αναφορα παραδοσης

Ειδοποιησεις

Τονος ειδοποιησης

Δονηση ειδοπ.

Μηνύματα Sim

Εξοικον. κοστους

Ρυθμίσεις push (ρυθμίσεις για μηνύματα που στέλνει ο παρ. υπηρεσιών) on-off

 

πουθενά το κέντρο μηνυμάτων :(

 

edit : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=863637

Μάλλον είναι πρόβλημα του android 2.1

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

[...]

Μάλλον είναι πρόβλημα του android 2.1

αναβάθμισε κι εσύ με cyanogenmod:Ρ
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισε κι εσύ με cyanogenmod:Ρ

 

Ενα φεγγάρι είχα περάσει την rom . Τελικά όπως συνηθίσει κανείς. Ξαναγύρισα στα πάτρια :p

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου ηρθε μηνυμα να κανω ενεργοποιηση στο 1233 με 8€ 100 λεπτα προς ολους αλλα πιστευω πως τελικα λογο f2g2 που εχω και εχη αν δεν κανω λαθος 0,11 € /λεπτο και ελαχιστη χρεωση το 1 λεπτο μαλων ειναι ατοπο να ασχοληθω , εσεις τι λετε κανω λαθος ? Η συνηθης κλησης μου κειμενωντε στο λεπτο οποτε βαζωντας τα 8 € για τα 100 λεπτα εκη θα μου τρωη με ελαχιστη χρεωση τα 3 λεπτα και αν βαλουμε και καποιες χαμενες κλησης λογο κακου σηματος και απο μενα και απο τον καλουντα με καμια 25 κλησης τα 8 € γεια σας !! Ενω με το πακετο μου ουτε 5 € δεν θα μου βγη :p ΚΑΙ φυσικα χωρις περιορισμο χρονου που αν δεν τα φαω τα εχασα τα λεπτα ενω ετσι αν μιλησω μονο θα πληρωσω αλιως τα € παραμενουνε μεσα . Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου ηρθε μηνυμα να κανω ενεργοποιηση στο 1233 με 8€ 100 λεπτα προς ολους αλλα πιστευω πως τελικα λογο f2g2 που εχω και εχη αν δεν κανω λαθος 0,11 € /λεπτο και ελαχιστη χρεωση το 1 λεπτο μαλων ειναι ατοπο να ασχοληθω , εσεις τι λετε κανω λαθος ? Η συνηθης κλησης μου κειμενωντε στο λεπτο οποτε βαζωντας τα 8 € για τα 100 λεπτα εκη θα μου τρωη με ελαχιστη χρεωση τα 3 λεπτα και αν βαλουμε και καποιες χαμενες κλησης λογο κακου σηματος και απο μενα και απο τον καλουντα με καμια 25 κλησης τα 8 € γεια σας !! Ενω με το πακετο μου ουτε 5 € δεν θα μου βγη :p ΚΑΙ φυσικα χωρις περιορισμο χρονου που αν δεν τα φαω τα εχασα τα λεπτα ενω ετσι αν μιλησω μονο θα πληρωσω αλιως τα € παραμενουνε μεσα .

 

Αν μιλάς το πολύ 1 λεπτό, τότε το πακέτο αυτό δεν θα προσφέρει και πολλά καθώς κάθε φορά που θα καλείς αντί για 1 λεπτό, θα σου καταναλώνονται 3, οπότε μην προβείς σε αγορά του συγκεκριμένου πακέτου εκτός κι αν πρόκειται να μιλήσεις 100 λεπτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Eιμαι συνδρομητης καρτοκινητης τηλεφωνιας F2G.Επειδη προκειται να ταξιδεψω στην Ισπανια θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωρίζει κάποιος εαν μπορω να κανω χρηση των MB internet που ενεργοποιω καθε μηνα εδώ στην Ελλάδα στην Ισπανια και αν οχι εαν υπαρχει καποιο πακετο που μπορω να ενεργοποιησω προκειμενου να μπορω να κανω χρηση του ιντερνετ βεβαια παντα με ελεγχο χρησης γιατι κατι γραφει εδώ αλλα δεν ειμαι σιγουρος. http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Eιμαι συνδρομητης καρτοκινητης τηλεφωνιας F2G.Επειδη προκειται να ταξιδεψω στην Ισπανια θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωρίζει κάποιος εαν μπορω να κανω χρηση των MB internet που ενεργοποιω καθε μηνα εδώ στην Ελλάδα στην Ισπανια και αν οχι εαν υπαρχει καποιο πακετο που μπορω να ενεργοποιησω προκειμενου να μπορω να κανω χρηση του ιντερνετ βεβαια παντα με ελεγχο χρησης γιατι κατι γραφει εδώ αλλα δεν ειμαι σιγουρος. http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/
πάρε ένα τηλέφωνο στο 2105100100 και ρώτα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Eιμαι συνδρομητης καρτοκινητης τηλεφωνιας F2G.Επειδη προκειται να ταξιδεψω στην Ισπανια θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωρίζει κάποιος εαν μπορω να κανω χρηση των MB internet που ενεργοποιω καθε μηνα εδώ στην Ελλάδα στην Ισπανια και αν οχι εαν υπαρχει καποιο πακετο που μπορω να ενεργοποιησω προκειμενου να μπορω να κανω χρηση του ιντερνετ βεβαια παντα με ελεγχο χρησης γιατι κατι γραφει εδώ αλλα δεν ειμαι σιγουρος. http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

 

Σύμφωνα με αυτά που αναγράφει η ιστοσελίδα της WIND, μπορείς να αγοράσεις ένα πακέτο για σύνδεση στο διαδίκτυο από εδώ και στη συνέχεια να στείλεις μήνυμα "DATAROAM ΝΑΙ" στο 1284 κι έτσι θα μπορείς να καταναλώσεις τα mb του προγράμματός σου στην Ισπανία με κόστος 5€ για 30 ημέρες. :)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που αναγράφει η ιστοσελίδα της WIND, μπορείς να αγοράσεις ένα πακέτο για σύνδεση στο διαδίκτυο από εδώ και στη συνέχεια να στείλεις μήνυμα "DATAROAM ΝΑΙ" στο 1284 κι έτσι θα μπορείς να καταναλώσεις τα mb του προγράμματός σου στην Ισπανία με κόστος 5€ για 30 ημέρες. :)

με επιπλεον κόστος 5€. αλλά δεν αναφέρει για το f2g και το πακέτο των 500ΜΒ οπότε ένα τηλ όπως ανέφερα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πέρα από το κόστος του πακέτου, πληρώνεις επιπλέον 5€ για να το έχεις στο εξωτερικό εάν κατάλαβα καλά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πέρα από το κόστος του πακέτου, πληρώνεις επιπλέον 5€ για να το έχεις στο εξωτερικό εάν κατάλαβα καλά.

 

Και εγω αυτο καταλαβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πέρα από το κόστος του πακέτου, πληρώνεις επιπλέον 5€ για να το έχεις στο εξωτερικό εάν κατάλαβα καλά.

ναι.......

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει σήμερα, πως από την 16η Οκτωβρίου 2012 θα προβεί στην τροποποίηση του τέλους τερματισμού για τις φωνητικές κλήσεις που τερματίζουν σε αριθμούς τελικών χρηστών στο δίκτυο κινητών επικοινωνιών της. Πιο συγκεκριμένα, από την 16/10/2012 και ώρα 00:00, το ισχύον τέλος τερματισμού από τα 3,60 Ευρωλεπτά ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μειωθεί στα 2,30 Ευρωλεπτά ανά λεπτό (0,0230 Ευρώ/λεπτό) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ. πηγη: http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=247 ( 13/09/2012 και ωρα 12:54πμ)

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψέματα ο χρόνος προς voda ειναι πολύ πιο χρήσιμος από τον χρόνο προς wind

Για τα σταθερά θα σου θυμίσω ενα πακετο που στοιχίζει 0,60 cent την ημέρα και σου δίνει 60 λεπτα προς σταθερά η προς cu..

φαντάσου οτι αυτό το πακέτο μπορει να χρησιμοποιηθεί με πολλούς τρόπους..!

 

Μην το προδώσεις... :shifty:

 

Πιο συγκεκριμένα, από την 16/10/2012 και ώρα 00:00, το ισχύον τέλος τερματισμού από τα 3,60 Ευρωλεπτά ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μειωθεί στα 2,30 Ευρωλεπτά ανά λεπτό (0,0230 Ευρώ/λεπτό) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ. πηγη: http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=247 ( 13/09/2012 και ωρα 12:54πμ)

 

Μακάρι να δούμε και μειώσεις που να μεταφερθούν στους καταναλωτές.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γρήγορη ερώτηση έχω καρτοκινητό windcard2all, με συμφέρει να το κάνω Free2go? μιλάω σχετικά λίγο αλλά αγοράζω το πακέτο με τα 100ΜΒ κάθε μήνα. Τα SMS δεν με νοιάζουν καθόλου.

Τι λέτε, γιατί με έχουν πρήξει στα μηνύματα..

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γρήγορη ερώτηση έχω καρτοκινητό windcard2all, με συμφέρει να το κάνω Free2go? μιλάω σχετικά λίγο αλλά αγοράζω το πακέτο με τα 100ΜΒ κάθε μήνα. Τα SMS δεν με νοιάζουν καθόλου.

Τι λέτε, γιατί με έχουν πρήξει στα μηνύματα..

 

δεν ξέρω ποιο πακέτο είναι αυτό αλλά στο f2go έχουμε 500ΜΒ με 5 ευρώ, αν σε βοηθάει αυτό...

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιο πακέτο είναι αυτό αλλά στο f2go έχουμε 500ΜΒ με 5 ευρώ, αν σε βοηθάει αυτό...

 

 

Το ίδιο παίρνω και εγώ και με κάθε ανανέωση έχω και τον διπλασιασμό. Απλά σκέφτομαι γιατί τόσο πρεμούρα να αλλάξω πακέτο?

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιο πακέτο είναι αυτό αλλά στο f2go έχουμε 500ΜΒ με 5 ευρώ, αν σε βοηθάει αυτό...

 

Γνωρίζει κάποιος αν το συγκεκριμένο πακέτο (500ΜΒ αντί 100ΜΒ) θα εξακολουθήσει να ισχύει και από τον Οκτώβριο?:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...