Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα είδα τις απαντήσεις. Αναφέρομαι στο κατάστημα της Βενιζέλου (λίγο πάνω από την Τσιμισκή)

 

Πολυ γνωστοι στην κακη εξυπηρετηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα είδα τις απαντήσεις. Αναφέρομαι στο κατάστημα της Βενιζέλου (λίγο πάνω από την Τσιμισκή)

Σόρρυ παιδιά , αλλά όταν είχα πάει στο εν λόγω κατάστημα να κάνω ανανέωση στις 9 Μαρτίου (είχα μήνυμα από τριπλασιασμό) μου έκαναν κανονικότατα ανανέωση 10€ στο ένα F2G2 και 1€ στο άλλο F2G2.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό μοντέλο μιλάμε?

 

Μια από τις συσκευές που έδινε η Vodafone με 10 ευρώ (9,9 για την ακρίβεια).

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες και ανανέωσα σ'ένα κατάστημα WIND και είδα πως από τους 20 F2G αριθμούς, οι 5 είχαν ένα αυτοκόλλητο με την ένδειξη "Summer Edition - 5€ για 6 μήνες". Αυτό δεν ήταν προσφορά μέχρι τις 31/7; Ισχύει και για νέες ενεργοποιήσεις; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες και ανανέωσα σ'ένα κατάστημα WIND και είδα πως από τους 20 F2G αριθμούς, οι 5 είχαν ένα αυτοκόλλητο με την ένδειξη "Summer Edition - 5€ για 6 μήνες". Αυτό δεν ήταν προσφορά μέχρι τις 31/7; Ισχύει και για νέες ενεργοποιήσεις; :confused:
Ναι ενεργοποίησα ένα εχθές
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποίησα ένα εχθές

Κρίμα που δεν ήταν έβγαλαν νωρίτερα γιατί αγόρασα ένα νούμερο Q στις αρχές Ιούλη και τα 700mb που έδινε είναι τίποτα μπροστά στα 30€ που δίνει το F2G. :(

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έχει το "αυτόματο" 1 mobile internet daily pass (που ενεργοποιείται όταν δεν έχει πακέτο δεδομενων) και σε γλύτωσε από τις "χρεώσεις καταλόγου δεδομένων". Το έχουν κάνει γιατί έχουν ακούσει τόση γκρίνια από τους πελάτες; παλαιότερα που τους χρέωναν ότι να είναι με το που έμεναν στο ιντερνετ (και μετά οι δυσαρεστημένοι πελάτες άλλαζαν εταιρία για αντίποινα).

 

Δεν ξέρω φίλε μου αν είναι καλό η όχι άλλα από τότε που έβαλαν αυτά τα internet day pass δεν μπορώ να αφήσω ευρώ στην κάρτα πριν απο τα internet day pass δεν έτρωγε ούτε ένα λεπτό απο την κάρτα και είχα δεκάδες εφαρμογές και πολλές ήταν που ζητούσαν χρήση ίντερνετ , μετά άρχισε αβέρτα κάθε μέρα απο 1€ :mad:

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα είδα τις απαντήσεις. Αναφέρομαι στο κατάστημα της Βενιζέλου (λίγο πάνω από την Τσιμισκή)

 

Α καλά και εγώ πήγα εκεί για έναν αριθμό Q και μου ζήτησαν 11€ μόνο για αριθμό χωρίς να έχει υπόλοιπο ...

 

Μια από τις συσκευές που έδινε η Vodafone με 10 ευρώ (9,9 για την ακρίβεια).

 

χαχαχα ... με αυτό ούτε τον αριθμό ολόκληρο βγάζει μια γραμμή οθόνη είναι :lol::lol:..

 

Υ.Γ. πάρε εξ.πελατών πες τους οτι σε χρέωσε άστους να σου πουν οτι φταίει κάποια εφαρμογή emai/weather/news και πες στους οτι έχεις αυτό με 10€ και να δούμε τι μ@λ@κ@ θα σου πουν

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Α καλά και εγώ πήγα εκεί για έναν αριθμό Q και μου ζήτησαν 11€ μόνο για αριθμό χωρίς να έχει υπόλοιπο ...

 

Μάλλον εννοούσαν πως θα σου βάλουν και τα 11€ στην κάρτα! Δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνουν 11€ για νέο νούμερο. Ακόμα και να τα έχουν αγοράσει μέχρι 5€ μπορούν να τα πουλήσουν... Αναρωτιέμαι αυτά τα καταστήματα τί αποδείξεις κόβουν, αν κόβουν.

 

PS: Δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά έχουν ακουστεί από αρκετά άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούσαν πως θα σου βάλουν και τα 11€ στην κάρτα! Δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνουν 11€ για νέο νούμερο. Ακόμα και να τα έχουν αγοράσει μέχρι 5€ μπορούν να τα πουλήσουν... Αναρωτιέμαι αυτά τα καταστήματα τί αποδείξεις κόβουν, αν κόβουν.

 

PS: Δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά έχουν ακουστεί από αρκετά άτομα.

 

Εγώ είχα ζητήσει σκέτη σιμ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούσαν πως θα σου βάλουν και τα 11€ στην κάρτα! Δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνουν 11€ για νέο νούμερο. Ακόμα και να τα έχουν αγοράσει μέχρι 5€ μπορούν να τα πουλήσουν... Αναρωτιέμαι αυτά τα καταστήματα τί αποδείξεις κόβουν, αν κόβουν.

 

PS: Δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά έχουν ακουστεί από αρκετά άτομα.

 

αποδειξη 0,01 ευρω. το εχει αναφερει αλλος συμφορουμιτης στο παρελθον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αποδειξη 0,01 ευρω. το εχει αναφερει αλλος συμφορουμιτης στο παρελθον

 

Όταν σου δίνουν μηδενική απόδειξη, σημαίνει πως στο δίνουν ΔΩΡΕΑΝ το νούμερο. Και μια ακόμα απόδειξη για την άυλη 11€ αξία της ανανέωσης της κάρτας. Έτσι μόνο σημαίνει πως σου έχουν βάλει μονάδεις, και σου έχουν δώσει τζάμπα το νούμερο!

 

Δεν μπορούν όμως να σου λένε για να παρεις νεο νουμερο πρεπει να βάλεις και τουλάχιστον 11€

Το νούμερο στο δίνουν δωρεάν (0,01€) ή με χρέωση (5€)

 

Δεν γίνεται να σου χρεώσουν το νούμερο 11€, να μην σου βάλουν τα λεφτά και να μην σου δώσουν απόδειξη με την αξία της αγοράς σου. Όπως καταλαβαίνεις αν γίνει κάτι τέτοιο βάζουν μαύρα 10,99€ στην τσέπη τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου δίνουν μηδενική απόδειξη, σημαίνει πως στο δίνουν ΔΩΡΕΑΝ το νούμερο. Και μια ακόμα απόδειξη για την άυλη 11€ αξία της ανανέωσης της κάρτας. Έτσι μόνο σημαίνει πως σου έχουν βάλει μονάδεις, και σου έχουν δώσει τζάμπα το νούμερο!

 

Δεν μπορούν όμως να σου λένε για να παρεις νεο νουμερο πρεπει να βάλεις και τουλάχιστον 11€

Το νούμερο στο δίνουν δωρεάν (0,01€) ή με χρέωση (5€)

 

Δεν γίνεται να σου χρεώσουν το νούμερο 11€, να μην σου βάλουν τα λεφτά και να μην σου δώσουν απόδειξη με την αξία της αγοράς σου. Όπως καταλαβαίνεις αν γίνει κάτι τέτοιο βάζουν μαύρα 10,99€ στην τσέπη τους.

 

το 0,01ευρώ ειναι απο την λογιστικη. Απλά μας δείχνει ότι υπάρχει στην αποθήκη και για αυτο μας γράφουν στην απόδειξη 0,01ευρώ για να κλείσει ο λογαριασμός αυτού του εμπόρευματος και να φανεί ότι έφυγε απο την αποθήκη.και το 0, 01ευρώ ποτέ δεν μας το ζητάνε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, πρεπει να οργανωσουμε ενα meeting ολοι οι κατοχοι f2g/q θεσσαλονικης να παμε στο βενιζελου και να κανουμε 10ευρες ανανεωσεις... Και μετά τις ανανεωσεις, να τους πουμε (το κερασακι στην τουρτα) οτι τα iphones που εχει στο καταστημα ειναι αντιγραφες της sammy :lol:
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς όσους είχαν προλάβει να παρουν τη προσφορά με το σαμσουνκ ποκετ.

 

Πόσες πιστώσεις απο το ποσο έχουν γίνει;2 ή 3??

Την προσφορα την κράτησαν 3-4 μέρες οπότε λογικά γίνονται σε όλους με 2 μερες διαφορά.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς όσους είχαν προλάβει να παρουν τη προσφορά με το σαμσουνκ ποκετ.

 

Πόσες πιστώσεις απο το ποσο έχουν γίνει;2 ή 3??

Την προσφορα την κράτησαν 3-4 μέρες οπότε λογικά γίνονται σε όλους με 2 μερες διαφορά.

 

Εχουν γινει σε εμενα 2 πιστωσεις και σημερα περιμενω την τριτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εαν ξερη h αν το εκανε καποιος υπαρχη περιπτωση σε f2g2 να ζητησω αναλυτικη κατασταση κλησεων σε χρονο ? με ενδειαφερη γιατι το πραγμα παραεγινε χθες για παραδειγμα και μεχρι τις 18+53 ειχα υπολοιοπο 54 λεπτα υπολοιπο χρονου ομιλιας ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΩ και μεσα απο το sait και μετα απο ( 1 κληση 6.47 λεπτα + 1 κληση 10,20 λεπτα +1 κληση 12,15 λεπτα + 1 κληση 0,26 λεπτα + 1 κληση 7,44 λεπτα + 1 κληση 3,28 === 6 ΚΛΗΣΗΣ συνολικα = 42,54 ΛΕΠΤΑ Με 3λεπτη χρεωση την κληση που ητανε 0,26 !!!!!!!!! ακομη και ολοκληρα λεπτα να μετραη τα 7 + 11 + 13 + 3 + 8 + 4 == 46 λεπτα που πηγανε τα υπολοιπα 8 λεπτα που κανονικα και σιγουρα είναι 11 λεπτα υπολοιπο ??? Ακριβως τα ιδια μου κανανε και με τα 50 λεπτα δωρο του καταστηματος και εκη ακομη πιο χειροτερα σε περιπου 18 λεπτα μου αφαιρεσανε 50 !!!

Μιλωντας με την ΕΠ WIND καταγραψανε το αιτημα μου και μου στηλανε μηνυμα οτι δεν εκαναν λαθος και οτι εγω μετραω λαθος χρονο !!!!! Σημερα που τελειωσαν τα λεπτα οπως γραφη το μηνυμα που μου ηρθε δεν βαζω ακομη τιποτα και θα βαλω απο δευτερα και θα κρατησω τα παντα απο το 0 εως τα 140 που θα εχω να δω τι θα πουνε παλι ? :mad:

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχουν γινει σε εμενα 2 πιστωσεις και σημερα περιμενω την τριτη!!!

 

1η του μηνα δε πιστωνονται?με το που ληγει το προηγουμενο πακετο?

γτ εμενα εληξε χτες και δοση γιοκ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1η του μηνα δε πιστωνονται?με το που ληγει το προηγουμενο πακετο?

γτ εμενα εληξε χτες και δοση γιοκ.

 

Κοιτα το μνμ της προηγουμενης δοσης τι ωρα σου ηρθε. Σημερα κανονικα πρεπει να σου μπει!!

Εμενα μου πιστωθηκε η δοση τη προηγουμενη φορα στις 15:34 και σημερα στις 15:35. Ετσι παει (1 λεπτο παραπανω απο την προηγουμενη δοση) γιατι ειναι αυτοματο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε μηπως νερα προσφορά με δωρεάν συσκευή?

 

Ισχυει ακομα το motorola fire στα καταστηματα που το εχουν... απο εκει και περα οταν βγει το φυλλαδιο των καταστηματων της wind για το Σεπτεμβριο θα εχουν εκτυπωμενη και την νεα προσφορα (αν βαλει εννοειτε)!

Link to comment
Share on other sites

1η του μηνα δε πιστωνονται?με το που ληγει το προηγουμενο πακετο?

γτ εμενα εληξε χτες και δοση γιοκ.

 

Σε εμένα μπήκε η δόση χωρίς να μου στείλουν sms. Τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπηκε.το μονο σμς που πηρα σημερ αηταν πως με χρεωσαν 1 ευρω για χρηση ιντερνετ!!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σε κατάστημα δλδ που έχουν μοτορολα fire συσκευή ισχύει η προσφορά?

 

Νομιζω πως ναι... γιατι προχθες την εγραψαν στην ιστοσελιδα ως προσφορα καταστηματων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα μια κάρτα wind για να την βάλω στο iPad επειδή ήξερα οτι έδινε δωρεαν 350mb για δύο μήνες.

 

Σήμερα μου έσκασε μήνυμα τριπλάσιασμού. Φοβερό ε?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...