Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ηρθε σμς για την πιστωση της 3ης δοσης, αλλα δε γνωριζω αν δικαιως εγνε η χρεωση για το ιντερνετ εχτες.

δεν υποτιθεται πως τα 100μβ ληξανε σημερα στις 0:00?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε σμς για την πιστωση της 3ης δοσης, αλλα δε γνωριζω αν δικαιως εγνε η χρεωση για το ιντερνετ εχτες.

δεν υποτιθεται πως τα 100μβ ληξανε σημερα στις 0:00?

 

Το ίδιο έγινε και σε'μένα κι ας είχα σταματήσει να χρησιμοποιώ τα δωρεάν mb μία μέρα πριν τη λήξη.

Στο δεύτερο - και τελευταίο πακέτο - θα σταματήσω να τα χρησιμοποιώ τρεις μέρες πριν για να δω αν θα μου στείλουν. :mad:

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε σμς για την πιστωση της 3ης δοσης, αλλα δε γνωριζω αν δικαιως εγνε η χρεωση για το ιντερνετ εχτες.

δεν υποτιθεται πως τα 100μβ ληξανε σημερα στις 0:00?

 

Και σε μενα το ιδιο ακριβως συνεβη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει αδυναμία στο σύστημά τους. Με έχουν χρεώσει και μένα 1 € για daily internet και στη συνέχεια μετά από αίτησή μου μου το πίστωσαν. Πάρτε τους τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εαν ξερη h αν το εκανε καποιος υπαρχη περιπτωση σε f2g2 να ζητησω αναλυτικη κατασταση κλησεων σε χρονο ? με ενδειαφερη γιατι το πραγμα παραεγινε χθες για παραδειγμα και μεχρι τις 18+53 ειχα υπολοιοπο 54 λεπτα υπολοιπο χρονου ομιλιας ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΩ και μεσα απο το sait και μετα απο ( 1 κληση 6.47 λεπτα + 1 κληση 10,20 λεπτα +1 κληση 12,15 λεπτα + 1 κληση 0,26 λεπτα + 1 κληση 7,44 λεπτα + 1 κληση 3,28 === 6 ΚΛΗΣΗΣ συνολικα = 42,54 ΛΕΠΤΑ Με 3λεπτη χρεωση την κληση που ητανε 0,26 !!!!!!!!! ακομη και ολοκληρα λεπτα να μετραη τα 7 + 11 + 13 + 3 + 8 + 4 == 46 λεπτα που πηγανε τα υπολοιπα 8 λεπτα που κανονικα και σιγουρα είναι 11 λεπτα υπολοιπο ???
Φίλε τα δωρεάν λεπτά ομιλίας αφαιρούνται ανα τρίλεπτο

οπότε θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να δεις τη στρογγυλοποίηση που πέφτει.

Πχ η κλήση των 0,26 λεπτών έχει αφαιρέσει 3 λεπτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα δωρεάν λεπτά ομιλίας αφαιρούνται ανα τρίλεπτο

οπότε θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να δεις τη στρογγυλοποίηση που πέφτει.

Πχ η κλήση των 0,26 λεπτών έχει αφαιρέσει 3 λεπτά.

 

Μα για τον λογο αυτο ΕΒΑΛΑ τους χρονους μεσα στο μηνυμα μου και οχι μονο τα 0,26 τα μετραω σαν 3 αλλα αν διαβαζεσες θα εβλεπες πως με ολες τις στρογκιλοποιησης προς τα επανω και με μεγαλα περιθωρια υπερ ΤΟΥΣ τα εβαλα και παλι τα νουμερα ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝΕ !!!!!!!! :mad:

 

Σημερα εβαλα σε καταστημα 5 € και με το μηνυμα που μου ειχε ερθη πηρα 50 λεπτα δωρο απο το καταστημα και 90 λεπτα απο την WIND και με διαρκεια 30 ημερες

θα τα κρατησω και θα τα μετρησω ολα και θα δουμε την καταληξη ( Δεν ειχα καθολου υπολοιπο χρονου απο προχθες οποτε λαθος ΔΕΝ μπωρη να παιξη για κανενα λογο ) ειδωμεν .

Να πω επισης οτι με κενο μηνυμα στο 1269 μου λεη το ποσον σε € που εχω υπολοιπο και λεη 0 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα ομιλιας , στο 12250 στελνωντας ΥΠ1 λεη μονο τα 90 λεπτα Δωρου τις wind και τα 50 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα του καταστηματος δεν τα βλεπω πουθενα ξερη καποιος ΠΟΥ και ΤΙ μηνυμα στελνουμε h αν περνουμε καπου τηλ. για αυτη την ενημερωση χρονου ? Το εχω ενοειτε στο μηνυμα που ηρθε μολις μπηκανε τα 5€ απο το καταστημα !

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει αδυναμία στο σύστημά τους. Με έχουν χρεώσει και μένα 1 € για daily internet και στη συνέχεια μετά από αίτησή μου μου το πίστωσαν. Πάρτε τους τηλέφωνο.

 

Και εμενα με χρεωσαν 1 ευρω, και μετα απο τηλεφωνο στο cs μου ηρθε μηνυμα οτι ηταν απο χρηση data (ενω ειχα surf100).

Τους εστειλα mail γιατι η αναμονη στο cs ειναι μεγαλη..

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με χρεωσαν 1 ευρω, και μετα απο τηλεφωνο στο cs μου ηρθε μηνυμα οτι ηταν απο χρηση data (ενω ειχα surf100).

Τους εστειλα mail γιατι η αναμονη στο cs ειναι μεγαλη..

+1.Μου εστειλαν απαντηση με μειλ οτι ειναι σε αναμονη για να το επεξεργαστουν.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μα για τον λογο αυτο ΕΒΑΛΑ τους χρονους μεσα στο μηνυμα μου και οχι μονο τα 0,26 τα μετραω σαν 3 αλλα αν διαβαζεσες θα εβλεπες πως με ολες τις στρογκιλοποιησης προς τα επανω και με μεγαλα περιθωρια υπερ ΤΟΥΣ τα εβαλα και παλι τα νουμερα ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝΕ !!!!!!!! :mad:

 

Σημερα εβαλα σε καταστημα 5 € και με το μηνυμα που μου ειχε ερθη πηρα 50 λεπτα δωρο απο το καταστημα και 90 λεπτα απο την WIND και με διαρκεια 30 ημερες

θα τα κρατησω και θα τα μετρησω ολα και θα δουμε την καταληξη ( Δεν ειχα καθολου υπολοιπο χρονου απο προχθες οποτε λαθος ΔΕΝ μπωρη να παιξη για κανενα λογο ) ειδωμεν .

Να πω επισης οτι με κενο μηνυμα στο 1269 μου λεη το ποσον σε € που εχω υπολοιπο και λεη 0 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα ομιλιας , στο 12250 στελνωντας ΥΠ1 λεη μονο τα 90 λεπτα Δωρου τις wind και τα 50 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα του καταστηματος δεν τα βλεπω πουθενα ξερη καποιος ΠΟΥ και ΤΙ μηνυμα στελνουμε h αν περνουμε καπου τηλ. για αυτη την ενημερωση χρονου ? Το εχω ενοειτε στο μηνυμα που ηρθε μολις μπηκανε τα 5€ απο το καταστημα !

 

Ολα τα υπολοιπα τα βλεπουμε με κληση στο 1269 εδω και πολυ καιρο. Στο μνμ του 1269 δεν στα λεει και εκει που λεει "0 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα ομιλιας" εννοει τα λεπτα ομιλιας που μας ειχε δωσει πριν 1 χρονο απο το φασεβοοκ και δεν ειχαν ημερομηνια ληξης!

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε σμς για την πιστωση της 3ης δοσης, αλλα δε γνωριζω αν δικαιως εγνε η χρεωση για το ιντερνετ εχτες.

δεν υποτιθεται πως τα 100μβ ληξανε σημερα στις 0:00?

 

Και σε μένα το ίδιο έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα υπολοιπα τα βλεπουμε με κληση στο 1269 εδω και πολυ καιρο. Στο μνμ του 1269 δεν στα λεει και εκει που λεει "0 ΔΩΡΕΑΝ λεπτα ομιλιας" εννοει τα λεπτα ομιλιας που μας ειχε δωσει πριν 1 χρονο απο το φασεβοοκ και δεν ειχαν ημερομηνια ληξης!

 

Tελικα στο ( 1300 ΜΟΝΟ με κληση ) μαθενης τα υπολοιπα δωρεαν λεπτα δωρου του καταστηματος .Το βρηκα Μονος μου παιζωντας και ψαχνωντας .

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε!

 

Έτσι την πάτησα κι εγώ κι έχασα ένα ευρώ από την κάρτα μου. Αυτό το σφάλμα στο σύστημα της Wind, που γίνεται συστηματικά από ότι βλέπω, είναι αρκετά επικερδές για την εταιρεία! :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Tελικα στο ( 1300 ΜΟΝΟ με κληση ) μαθενης τα υπολοιπα δωρεαν λεπτα δωρου του καταστηματος .Το βρηκα Μονος μου παιζωντας και ψαχνωντας .

 

Στο 1269 λεει ολα τα υπολοιπα οποτε γιατι να ξαχνεσαι με τα 1300 και τα ΥΠ1, Yπ2 κτλ.

Κανεις μια κληση και ξεμπερδευεις :)

Link to comment
Share on other sites

Στο 1269 λεει ολα τα υπολοιπα οποτε γιατι να ξαχνεσαι με τα 1300 και τα ΥΠ1, Yπ2 κτλ.

Κανεις μια κληση και ξεμπερδευεις :)

 

Το καλύτερο είναι να συνδέεσαι στο MyF2G!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα τα ‘’φώτα’’ σας σε κάτι. Έχω σύνδεση wind στο wind 100r (δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο) που για όσους δεν ξέρουν έχω 100 λεπτά προς όλους και εάν δεν τα καταναλώσω όλα μέσα στο μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο. Με πάγιο 23€. Επειδή όμως έχω και σταθερή-internet στη wind, έχω και επιπλέον έκπτωση στο πάγιο 8€. Σκέφτομαι όμως να καταργήσω τη σύνδεση και να το κάνω καρτοκινητό. Είμαι σε δίλημμα γι΄αυτό γιατί μία κάρτα τουλάχιστον των 10€ θα την βάζω το μήνα. Σπάνια στέλνω μηνύματα, κυρίως μιλάω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω; Εάν μου έρχεται μία η άλλη λέω να μην πειράξω τη σύνδεση. Τα 100 λεπτά περίπου τα καταναλώνω μέσα στον μήνα και δεν έχω ξεπεράσει το όριο, αφού μάλιστα τις περισσότερες φορές μου μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα τα ‘’φώτα’’ σας σε κάτι. Έχω σύνδεση wind στο wind 100r (δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο) που για όσους δεν ξέρουν έχω 100 λεπτά προς όλους και εάν δεν τα καταναλώσω όλα μέσα στο μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο. Με πάγιο 23€. Επειδή όμως έχω και σταθερή-internet στη wind, έχω και επιπλέον έκπτωση στο πάγιο 8€. Σκέφτομαι όμως να καταργήσω τη σύνδεση και να το κάνω καρτοκινητό. Είμαι σε δίλημμα γι΄αυτό γιατί μία κάρτα τουλάχιστον των 10€ θα την βάζω το μήνα. Σπάνια στέλνω μηνύματα, κυρίως μιλάω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω; Εάν μου έρχεται μία η άλλη λέω να μην πειράξω τη σύνδεση. Τα 100 λεπτά περίπου τα καταναλώνω μέσα στον μήνα και δεν έχω ξεπεράσει το όριο, αφού μάλιστα τις περισσότερες φορές μου μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

 

Γνωμη μου καντο f2g και βαζε 10 ευρω το 2-μηνο. Θα βαζεις 10 ευρω και θα παιρνεις για 1 μηνα 100' προς ολους. Τον επομενο μηνα ενεργοποιησε τα 100 λεπτα με 8 ευρω. Δυστυχως δεν μεταφερονται και η χρεωση ειναι τριλεπτη αλλα δεν κανεις καταναλωση πανω απο 100 λεπτα το μηνα και τα πακετα μπορεις να τα ενεργοποιησεις και σε λιγοτερο απο 1 μηνα (δλδ αμα δεν σου φτασουν τα 100 λεπτα με τα 8 ευρω το δευτερο μηνα΄λογω 3λεπτης χρεωσης και τα καταναλωσεις σε 20 μερες ενεργοποιεις αλλο ενα πακετο ιδιο ή ξαναβαζεις καρτα)

 

edit: ηταν λαθος το σκεπτικο μου και το διορθωσα!!

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα τα ‘’φώτα’’ σας σε κάτι. Έχω σύνδεση wind στο wind 100r (δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο) που για όσους δεν ξέρουν έχω 100 λεπτά προς όλους και εάν δεν τα καταναλώσω όλα μέσα στο μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο. Με πάγιο 23€. Επειδή όμως έχω και σταθερή-internet στη wind, έχω και επιπλέον έκπτωση στο πάγιο 8€. Σκέφτομαι όμως να καταργήσω τη σύνδεση και να το κάνω καρτοκινητό. Είμαι σε δίλημμα γι΄αυτό γιατί μία κάρτα τουλάχιστον των 10€ θα την βάζω το μήνα. Σπάνια στέλνω μηνύματα, κυρίως μιλάω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω; Εάν μου έρχεται μία η άλλη λέω να μην πειράξω τη σύνδεση. Τα 100 λεπτά περίπου τα καταναλώνω μέσα στον μήνα και δεν έχω ξεπεράσει το όριο, αφού μάλιστα τις περισσότερες φορές μου μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

 

Αν το κάνεις F2G θα έχεις και επιπλέον λεπτά δώρο (με ανανέωση από 10€ και άνω) και θα έχεις και τη δυνατότητα να αγοράσεις και άλλα πακέτα ομιλίας ή να κάνεις ό,τι θες με τα χρήματα που θα σου έχουν απομείνει στο υπόλοιπό σου. Επιπλέον, το καλύτερο θα'ναι να ανανεώνεις από κατάστημα WIND για να παίρνεις το μέγιστο δυνατό από τις διαθέσιμες προσφορές (λεπτά, μηνύματα). :)

Link to comment
Share on other sites

Στο 1269 λεει ολα τα υπολοιπα οποτε γιατι να ξαχνεσαι με τα 1300 και τα ΥΠ1, Yπ2 κτλ.

Κανεις μια κληση και ξεμπερδευεις :)

 

Το καλύτερο είναι να συνδέεσαι στο MyF2G!;)

 

ΟΝΤΩΣ gm45 εχης απολυτα δικιο :happy: !!!!!!!! Οσο για το myf2g αγαπητε myphone-fan εχω να πω οτι ειναι μονο για γελια η ενημερωση μπωρη να κανη και 3 μερες για να γινη και να την δης με τα σωστα νουμερα !!! ΑΡΓΗ ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ !!! ΔΥΣΤΗΧΩΣ το sait :zzz:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΟΝΤΩΣ gm45 εχης απολυτα δικιο :happy: !!!!!!!! Οσο για το myf2g αγαπητε myphone-fan εχω να πω οτι ειναι μονο για γελια η ενημερωση μπωρη να κανη και 3 μερες για να γινη και να την δης με τα σωστα νουμερα !!! ΑΡΓΗ ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ !!! ΔΥΣΤΗΧΩΣ το sait :zzz:

 

Μια χαρά δουλεύει το myf2g. Η ενημέρωση είναι άμεση!

Υ.Γ(Τα ρήματα γράφονται με ''ει''):p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το myf2g. Η ενημέρωση είναι άμεση!
μερικές φορές και σε μένα κολλάει κι αργεί να ενημερωθεί, οπως και της Q
Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές και σε μένα κολλάει κι αργεί να ενημερωθεί, οπως και της Q

 

Προσωπικα, δεν εχω παρατηρησει κολλημα στο σαιτ. Ενημερωνεται σχεδον αμεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γρηγορα γινεται η ενημερωση. Απλώς πρεπει να κάνει refresh καποιος αν το εχει μονιμα συνδεμμένο. Log out και μετα απο 10 δευτερόλεπτα log in και εχετε ταχιστη ενημερωση υπολοίπου.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το myf2g. Η ενημέρωση είναι άμεση!

 

 

ΔΥΣΤΗΧΩΣ απο τις 31/8 και μεχρι 2/9 ενω ειχε ερθη και μηνυμα οτι χρονος μου τελειωσε αυτο ελεγε οτ εχω 21 λεπτα ομιλιας ακομη , αν το πιστευα θα τον επινα και θα τους πληρωνα !!!!!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το myf2g. Η ενημέρωση είναι άμεση!

 

 

ΔΥΣΤΗΧΩΣ απο τις 31/8 και μεχρι 2/9 ενω ειχε ερθη και μηνυμα οτι χρονος μου τελειωσε αυτο ελεγε οτ εχω 21 λεπτα ομιλιας ακομη , αν το πιστευα θα τον επινα και θα τους πληρωνα !!!!!!

 

δεν αμφισβητω αυτο που λες, αλλα μαλλον αποτελεις εξαιρεση στον κανονα

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

δςν αμγισβητω αυτο που λες, αλλα μαλλον αποτελεις εξαιρεση στον κανονα

όχι.κι εμένα συχνά μπαινω κι η τελευταία ενημέρωση πάνω είναι πριν ώρες,ή ακομη και μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...