Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου δίνει 200 λεπτά προς όλους και το 20άρικο δεν πειράζεται

 

το wind card to all δεν ειναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο. θα πας στο f2g, ή Q

 

το f2g δίνει 200' προς ολους και το 20€ (πλην τον φορο καρτοκινητης) μένει. Επίσης με ανανέωση από κατάστημα παίρνεις και λεπτα/μηνύματα προς wind

δες κι αυτό http://www.wind.com.gr/gr/f2g/neo-f2g/irthe-to-neo-f2g/20/

 

Θα πας στο f2g ή σε q!!!

 

Στο F2G με 20€ κάρτα στο καταστημα εχεις: 300' προς ολους + 300'+300 sms προς wind & q. Σου απομενουν 17,85€ αγοραζεις μεχρι 2 πακετα των 8€ (8χ2=16€) που σου δινει το καθενα 100' προς ολους.

Αρα συνολικα εχεις: 500' προς ολους + 300'+300 sms προς wind & q. Σου απομενουν 1,85€

 

Στην Q με 20€ κάρτα στο καταστημα εχεις: 300'+300 sms προς wind & q. Σου απομενουν 17,85€ αγοραζεις μεχρι 4 πακετα των 3€ (3χ4=12€) που σου δινει το καθενα 60' προς ολους. Αρα συνολικα εχεις: 240' προς ολους + 300'+300 sms προς wind & q. Σου απομενουν 5,85€

 

Τα λεπτα στο f2g εχουν ελαχιστη χρεωση το 3λεπτο, ενω στην q χρεωνεσαι ανα 1λεπτο

Το πακετο με τα 8€ ενεργοποιηται στελνοντας κενό SMS στο 1233

 

Ευχαριστώ για τη λεπτομερέστατη ανάλυση. Αύριο θα ξεκλέψω λίγο χρόνο απ' τη δουλεία να πεταχτώ στη wind να το γυρίσω, διότι τώρα πληρώνω 25άρια το μήνα τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

το wind card to all δεν ειναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο. θα πας στο f2g, ή Q

 

ρε παιδιά που το είδατε αυτό; δεν είδα καμιά ανακοίνωση πουθενα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που το είδατε αυτό; δεν είδα καμιά ανακοίνωση πουθενα

 

Εχει πολυ καιρο που ανακοινωθηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καιρο που ανακοινωθηκε

 

Βασικα δεν ανακοινωθηκε ΠΟΤΕ, εγινε "κρυφα" απλως δεν πουλανε τα πακετα της συγκεκριμενης κανενα καταστημα wind, εχει καταργηθει η μεταφορα απο f2g στο συγκεκριμενο πακετο και προτρεπουν οσοι εχουν μεινουν στο συγκεκριμενο πακετο να το γυρισουν σε f2g.

 

Αναρωτιέσαι πως φτάσαμε στο τέλος Αυγούστου; Kι εμείς...

Έχουμε όμως βάσιμες πληροφορίες πως δεν θα τελειώσει έτσι απλά...

μνμ στο τοιχο τους στο φασεβοοκ. Πεταξε υπονοουμενο να περιμενουμε καμια καινουργια προσφορα????

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πακέτο (όπως γράφτηκε λίγο πιο πάνω αν κατάλαβα καλά) στο F2G που δίνει 100 λεπτά προς όλους με 8 ευρώ; Γιατί δεν μπορώ να το δω στη σελίδα του...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πακέτο (όπως γράφτηκε λίγο πιο πάνω αν κατάλαβα καλά) στο F2G που δίνει 100 λεπτά προς όλους με 8 ευρώ; Γιατί δεν μπορώ να το δω στη σελίδα του...

 

ναι κενο μνμ στο 1233 για ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

ναι κενο μνμ στο 1233 για ενεργοποιηση

 

Δεν το αναφέρει πουθενά στη σελίδα του; Με ελάχιστη 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω ερωτηματικά για αυτό που γράψανε στο fb...προφανώς κάτι ετοιμάζεται! η ανανεωση με 5ε που δίνει 50 λεπτά προς όλους ισχύει ε΄δω και πολύ καιρό? αιφνιδιάστηκα χθες όταν ανανέωσα!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν τηλεφωνώ απο Wind (με απόκρυψη) και άρχισαν ερωτήσεις γιατί έβαλα τόσο χαμηλή βαθμολόγια για την εταιρία τους :lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πακέτο (όπως γράφτηκε λίγο πιο πάνω αν κατάλαβα καλά) στο F2G που δίνει 100 λεπτά προς όλους με 8 ευρώ; Γιατί δεν μπορώ να το δω στη σελίδα του...

 

Πληροφοριες εδώ

Link to comment
Share on other sites

εχω f2g εστειλα sms κενο στο1233 και πηρα 100' λεπτα προς ολους με 8 ευρω για 1 μηνα ελαχιστη χρεωση σε καθε κληση 3 λεπτα !!!!! πολυ καλο γιατι εχω τα υπολοιπα 69 ευρω απο το pocet:D

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εχω f2g εστειλα sms κενο στο1233 και πηρα 100' λεπτα προς ολους με 8 ευρω για 1 μηνα ελαχιστη χρεωση σε καθε κληση 3 λεπτα !!!!! πολυ καλο γιατι εχω τα υπολοιπα 69 ευρω απο το pocet:D

 

Εση θα έχεις 33 κλήσεις με F2G

Εγω θα έχω 60 κλήσεις με Q

 

ποια ειναι διαφορά :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εση θα έχεις 33 κλήσεις με F2G

Εγω θα έχω 60 κλήσεις με Q

 

ποια ειναι διαφορά :lol:

 

Δεν θα έχεις 60 αλλά 100...

Ανά λεπτό δεν χρεώνει η Q?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις 60 αλλά 100...

Ανά λεπτό δεν χρεώνει η Q?

 

ναι ανά λεπτό είναι στην κιου.60 θα έχει αφού η κιου δίνει 60 λεπτά με 3 ευρώ όχι 100 με 8 ευρώ όπως το φ2γ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, στην Q είναι ανα λεπτό, αλλά το πληρώνεις πάντα. Στο f2g σου δίνουν δωρεάν χρόνο προς όλους με την ανανέωση. Μετά έχεις την επιλογή να πάρεις με 8 ευρώ 100 λεπτά ανά τρίλεπτο. Αν τα βάλουμε όλα μαζι κάτω βγαίνει οτι στο περίπου μιλάμε για την ίδια προσφορά. Μένει κάποιος να ξεκαθαρίσει αν τα περισσότερα τηλεφωνήματα του ξεπερνούν τα τρίλεπτα ή αν είναι μονόλεπτα. Εκει θα δει ποιο τον συμφέρει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, στην Q είναι ανα λεπτό, αλλά το πληρώνεις πάντα. Στο f2g σου δίνουν δωρεάν χρόνο προς όλους με την ανανέωση. Μετά έχεις την επιλογή να πάρεις με 8 ευρώ 100 λεπτά ανά τρίλεπτο. Αν τα βάλουμε όλα μαζι κάτω βγαίνει οτι στο περίπου μιλάμε για την ίδια προσφορά. Μένει κάποιος να ξεκαθαρίσει αν τα περισσότερα τηλεφωνήματα του ξεπερνούν τα τρίλεπτα ή αν είναι μονόλεπτα. Εκει θα δει ποιο τον συμφέρει περισσότερο.

 

Και αυτό λίγο πολύ βρίσκεται... Πας και ζητάς μερικές από τις τελευταίες αναλυτικές καταστάσεις κλήσεων και βλέπεις περίπου τι είδους προφίλ έχεις σαν χρήστης...:O

Link to comment
Share on other sites

καμιά καινούργια προσφορά με κινητό πότε θα βγει?

μια προσφορά που να διαρκέσει και να μην είναι για τα μάτια του κόσμου...κράχτης!

 

είναι απαράδεκτο να βγαίνει κάτι και να μην έχουν ικανοποιητικό απόθεμα!

Link to comment
Share on other sites

Εση θα έχεις 33 κλήσεις με F2G

Εγω θα έχω 60 κλήσεις με Q

 

ποια ειναι διαφορά :lol:

 

Δεν θα έχεις 60 αλλά 100...

Ανά λεπτό δεν χρεώνει η Q?

 

ναι ανά λεπτό είναι στην κιου.60 θα έχει αφού η κιου δίνει 60 λεπτά με 3 ευρώ όχι 100 με 8 ευρώ όπως το φ2γ.

 

Εντάξει, στην Q είναι ανα λεπτό, αλλά το πληρώνεις πάντα. Στο f2g σου δίνουν δωρεάν χρόνο προς όλους με την ανανέωση. Μετά έχεις την επιλογή να πάρεις με 8 ευρώ 100 λεπτά ανά τρίλεπτο. Αν τα βάλουμε όλα μαζι κάτω βγαίνει οτι στο περίπου μιλάμε για την ίδια προσφορά. Μένει κάποιος να ξεκαθαρίσει αν τα περισσότερα τηλεφωνήματα του ξεπερνούν τα τρίλεπτα ή αν είναι μονόλεπτα. Εκει θα δει ποιο τον συμφέρει περισσότερο.

 

Αν επιχειρήσει κανείς να στείλει κενό SMS στο 1233 από αριθμό Q , λέτε να του έρθει κάποια ευχάριστη έκπληξη;:X

(με τα συστήματα της WIND ποτέ δεν είσαι σίγουρος)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν επιχειρήσει κανείς να στείλει κενό SMS στο 1233 από αριθμό Q , λέτε να του έρθει κάποια ευχάριστη έκπληξη;:X

(με τα συστήματα της WIND ποτέ δεν είσαι σίγουρος)

 

Δυσάρεστη θα είναι η έκπληξη δεν θα είναι ευχάριστη

Με 6 Ευρώ στην Q πέρνεις 120 λεπτά

το να πάρεις 100 με 8 ευρώ.... δεν το λές και ευχάριστη έκπληξη

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα δεν είναι ίδιο η κιου είναι κατά πολλή φθηνότερα και ας πληρώνεις 3 ευρώ

 

Εχω 10 ευρω να βάλω. Εξηγησε μου πως στα ίδια χρηματα είναι φθηνότερη η Q απο το F2G.

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα δεν είναι ίδιο η κιου είναι κατά πολλή φθηνότερα και ας πληρώνεις 3 ευρώ

 

Το f2g ειναι ποιο φθηνο απο την q για ομιλια προς ολους!!!

Η q ειναι πιο φθηνη για ομιλια μονο προς wind!!!

 

Στο F2G με 10€ κάρτα : 130' προς ολους. Σου απομενουν 8,92€.

Στην Q με 10€ κάρτα και ενεργοποιοντας το πακετο με τα 3 ευρω εχεις: 120' προς ολους + 180' προς wind & q. Σου απομενουν 2,92€

 

Στο F2G με 20€ κάρτα : 300' προς ολους + 300' + 300 sms προς wind & q.Σου απομενουν 17,85€

Στην Q με 20€ κάρτα και ενεργοποιοντας το πακετο με τα 3 ευρω εχεις: 240' προς ολους + 300' + 300 sms προς wind & q. Σου απομενουν 5,85€

 

Οσο αφορα τα περι περισσοτερες κλησεις με q δεν ισχυει "ουσιαστικα" γιατι το ενα χρεωνει ανα λεπτο και το αλλο με ελαχιστη δειαρκεια το 3λεπτο και μετα το δευτεροπελπτο. Αμα κανω κληση με δειαρκεια 3 λεπτα και 1 δευτεροπτο, το f2g θα με χρεωσει 3 λεπτα και 1 δευτεροπτο και η q 4 λεπτα. Οι κλησεις που κανουν οι συνδρομητες ειναι και μικροτερες του 1 λεπτου και μεγαλυτερες των 3 λεπτων και συνηθως ειναι μεγαλυτερες....

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θεωρώ την Q φθηνότερη πάντως, με τις παρούσες συνθήκες.

 

Με 10 ευρω σε F2G παίρνω 130 λεπτά + 100 λεπτά =230 λεπτά προς όλους.

Με 10 ευρώ σε Q παίρνω 120 λεπτά προς όλους και 180 προς Q/Wind.

 

Για κάποιον που το χρησιμοποιεί το κινητό για δουλειά, τα 230 προς όλους του είναι πολύ πιο χρήσιμα από τα 120 προς όλους.

Είναι θέμα επιλογών κυρίως και καταλαβαίνω οτι σε κάποιους βολεύει καλύτερα το πακέτο της Q, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ αυτό που λένε ότι είναι φθηνότερο από το F2G. Είναι εξίσου καλά και φθηνά πακέτα για ανθρώπους με ελαφρώς διαφορετικές ανάγκες. Σε σχέση με άλλες εταιρίες πάντως και τα δύο πακέτα είναι κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

Με τους παραπάνω υπολογισμούς συμφέρει το F2G, αλλά μήπως πρέπει να το υπολογίσουμε σε κλήσεις καλύτερα; :confused:

Χώρια που στην Q ενεργοποιείς σταδιακά ένα ένα τα πακέτα κι εφόσον τα χρειάζεσαι και δεν τα πληρώνεις €10,00 με τη μία... ;)

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Με τους παραπάνω υπολογισμούς συμφέρει το F2G, αλλά μήπως πρέπει να το υπολογίσουμε σε κλήσεις καλύτερα; :confused:

Χώρια που στην Q ενεργοποιείς σταδιακά ένα ένα τα πακέτα κι εφόσον τα χρειάζεσαι και δεν τα πληρώνεις €10,00 με τη μία... ;)

 

Γιατί να τα υπολογίσουμε σε κλήσεις; Αυτό συμφέρει μονό όσους μιλάνε κάτω από ένα λεπτό ανά τηλεφώνημα. Αυτοί παίρνουν Q.

Είναι αυτό που είπα παραπάνω. Τα δυο πακέτα δεν ταιριάζουν στους ίδιους ανθρώπους ώστε να πούμε με βεβαιότητα οτι το ένα είναι φθηνότερο απο το άλλο. Απευθύνονται σε διαφορετικό target group. Για κάποιους είναι φθηνότερο το F2G και για άλλους το Q. Δεν υπάρχει μια μοναδική απάντηση για το ποιο είναι φθηνότερο μεταξύ των δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...